"למה לא נעמוד בצפירה" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"למה לא נעמוד בצפירה"

Rhx

Recommended Posts

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני יכול להביא לך לראות את הסיבה לכך[לא קשה להכנס לאתר יהדות ולראות,מאשר לראות באתר של אנטי חרדי]- מעניין שזה הבדל שמים וארץ הכתוב במאמר.

אבל זה מה שאתר רוצה לעשות -חילוק בעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כמו שהאתר הזה עושה -זה הדבר שממנו האדם מגיע לזילזול שכזה ושנאה.

הרי ההסבר לכך לגבי צפירה וכדומה נובע מסיבות שונות אז איך באתר כתוב אחרת?

כל אדם יכול להכנס לאתר יהדות ולבדוק-או לשאול.

אבל התמים- נופל......[בעיקר כאלה תחת גיל 20]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקומם? כן. אבל אני לא אפסול ציבור שלם בגלל לכלוך של כמה קיצוניים. הרי הת'רד הזה בא לפלג אותנו מהחרדים, ואפילו הדתיים.

בחייאת, כולנו יהודים וקיצונים יש מכאן ומכאן. הרוב, כך אני רוצה להאמין, עומד בצפירה ומכבד גם את ט' באב, לפחות באופן מינימלי.

מספיק לגרום לפילוג בעם. בזה החילונים מצטיינים לא פחות מהחרדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקומם? כן. אבל אני לא אפסול ציבור שלם בגלל לכלוך של כמה קיצוניים. הרי הת'רד הזה בא לפלג אותנו מהחרדים, ואפילו הדתיים.

בחייאת, כולנו יהודים וקיצונים יש מכאן ומכאן. הרוב, כך אני רוצה להאמין, עומד בצפירה ומכבד גם את ט' באב, לפחות באופן מינימלי.

מספיק לגרום לפילוג בעם. בזה החילונים מצטיינים לא פחות מהחרדים.

בהילך הרוח הזאתי הנה משפט מוכשר למהדרין במיוחד בשבילך: היי דוד, בלוק באסטר איז קולניג דיי וואנט דייר מובי באק....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראית את התגובות מתחתיך -כעס ...שאין מה לומר ,מזלזלים ועוברים לגישה אחרת .

אסור לנשק לאמא זאת המצאה שלך- אין שום בעיה לנשקה . כייף לחיות שאתה חי בשקר.

לדעתי צריך לנעול... [למה רק יגרר]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חתיכת דמגוג צבוע שזה פשוט לא יאמן... אני פגשתי מישהו חוזר ב"תשובה" שלא הסכים לנשק את אמא שלו במשך כמה שנים עד שנפל לו האסימון שהוא דביל. והוא גם סיפר לי שהוא מכיר אנשים שלא מוכנים לגעת באף אחד אחר מחשש מפגר כזה או אחר...

אתה זה שמזלזל וחי בסרט. אל תנסה להפיל את הצרות שהבועה שלך נתקלת בהן על אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לא נעמוד בצפירה" הוא ביטוי מכליל למדי, שאפשר להבין אותו בשתי דרכים שונות בתכלית.

הראשונה היא "לא נעמוד בצפירה כי זה לא מנהגינו. אנו בוחרים לזכור את הנופלים בדרכינו שלנו". אף כי גם מאלה שתומכים באמירה זו הייתי מצפה שלפחות כאשר הם נמצאים באזור שבו כן מקובל לעמוד הם יעמדו, כמו שממני מצפים לחבוש כיסוי ראש כשאני נכנס לבית כנסת - אני דוגל ב"איש באמונתו יחיה", גם אם אותם חרדים לא. כמו שאיני רוצה שילחצו עלי לשנות את מנהגי, כך גם אני לא רואה סיבה ללחוץ עליהם לעמוד בצפירה במקום להתפלל, לקרוא תהלים או כל דבר אחר הנהוג בקהילתם לציון יום זה.

הדרך השניה היא "לא נעמוד בצפירה כי ליום זה אין שום קשר אלינו". לאנשים אלה אין לי שום הבנה, כבוד או סימפטיה, ובשמחה הייתי חוצה אותם באיטיות לשנים במצ'טה קהה וחלודה אם היו נקרים בדרכי - או לכל הפחות, שולל מהם לאלתר כל זכות אזרחית במדינת , לרבות זכות בחירה וביטוח לאומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חתיכת דמגוג צבוע שזה פשוט לא יאמן... אני פגשתי מישהו חוזר ב"תשובה" שלא הסכים לנשק את אמא שלו במשך כמה שנים עד שנפל לו האסימון שהוא דביל. והוא גם סיפר לי שהוא מכיר אנשים שלא מוכנים לגעת באף אחד אחר מחשש מפגר כזה או אחר...

אתה זה שמזלזל וחי בסרט. אל תנסה להפיל את הצרות שהבועה שלך נתקלת בהן על אחרים.

יש הרבה חוזרים בתשובה אבל עדיין לא מכירים תהלכה. אתה צריך לראות מה התורה אומרת ולא איזה חוזר בתשובה.

כל הקטע לנשק כדי שלא יהיו לך הרהורי עבירה, אתה מכיר מישהו שמנשק את אימו ויש לו הרהורים של זנות?

כל הזילזול שיצא ממך -יצאת "חכם".

שאר הדברים נשלח בדת-ואמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...