HD/CD באותו ערוץ - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HD/CD באותו ערוץ

jonadav

Recommended Posts

רק במקרה של העתקה מדיסק לדיסק (הארדיסק לצורב, CD לצורב או CD להארדיסק) זה פוגע במהירות העברת מידע מאחד לשני (לא במהירות הקריאה הפיזית מהדיסק) כי באותו זמן שאחד שולח מידע השני לא יכול לקרוא ולהיפך.

לגבי CD והארדיסק זה לא כ"כ משנה, במקרה של צורב זה לפעמים קריטי, כדאי לשים את ההארדיסק והCD על הIDE הראשון (הארדיסק מאסטר, CD סלייב) ואת הצורב על הIDE השני (מאסטר וסלייב לא ממש משחק פה לדעתי אבל יהיו כאלה שיגידו לך שעדיף על הסלייב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פוגע במהירות הדיסק הקשיח. כיוון שרוב הכוננים האופטיים הם ATA 33 (זכור לי רק אחד של שהוא ATA 100, או אולי 66), הכונן יגביל את תעבורת המידע של כל הערוץ (כולל ההארד דיסק) ל-33 מ"ב לשניה, ובכך יאט את ההארד דיסק, שבהרבה מקרים יכול לקרוא ולכתוב מהר יותר מזה. לכן, מומלץ לחבר כוננים אופטיים על ערוץ נפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פוגע במהירות הדיסק הקשיח. כיוון שרוב הכוננים האופטיים הם ATA 33 (זכור לי רק אחד של שהוא ATA 100, או אולי 66), הכונן יגביל את תעבורת המידע של כל הערוץ (כולל ההארד דיסק) ל-33 מ"ב לשניה, ובכך יאט את ההארד דיסק, שבהרבה מקרים יכול לקרוא ולכתוב מהר יותר מזה. לכן, מומלץ לחבר כוננים אופטיים על ערוץ נפרד.

טעות בידך!

גם אם תחבר HD שעובד על ATA 100 ובאותו הכבל תחבר כונן סידירום שעובד על ATA 33 זה ממש לא יגביל אותו.

אני עבדתי ככה לפני כמה זמן לפני שהחלפתי מארז, כלומר חיברתי CDRW+HD-1 על הכבל הראשון ו CD+HD2 על הכבל השני.

האמת שלא ממש מרגישים בכלל את ההבדל בזמן העברת קבצים, זה מצויין למי שעדיין יש לו צורב בלי BUFFERUNDERRUN PROTECTION, כי למי שאין את ההגנה הזאת 95% מהצריבות מדיסק לדיסק ישירות ייכשלו, אבל אם תחבר כמו שאני חיברתי אז הם לא ייכשלו, הסיבה לכך היא:

ברגע שאתה מבצע העתקה ישירה מהCD לצורב כאשר הם מחוברים על אותו הכבל וכשאין BufferUnderRun Protection אז זה מה שקורה:

בזמן הצריבה, ברגע שיש כשל בCD אז המחשב לא יכול להעביר מידע לCDRW ואז נוצר BufferUnderRun, חשוב לציין שאפילו אם השגיאה הייתה קטנה ביותר, אבל ממש ממש קטנה, עדיין הצריבה הייתה נכשלת, אפילו אם למשל הCDROM היה מאט את סיבוב הדיסק, אפילו במקרה כזה הצריבה עלולה להיכשל ללא הגנה!!

לי למשל יש צורב YAMAHA 16x ויש לו 8MB BUFFER.

אפילו אם השגיאה של הקריאה הייתה נפתרת אחרי 3.3 שניות!!! הצריבה תיכשל על 16x מכיוון ש16x = 2.4MB/s (כלומר 7.92MB ל3.3 שניות) ובזמן הכשל לא היה ניתן להעביר נתונים אז הצריבה הייתה נכשלת בטוח במקרה שכזה בגלל שהצורב משתמש בבאפר הפנימי במקרה הזה וברגע שהבאפר הפנימי (8MB) נגמר, הצריבה נכשלת מיד!

עוד לגבי השמה של HD וCD על אותו הכבל:

מה שכן הרגשתי זה כשהכנסתי דיסק לסידירום אז זה תקע יותר את המחשב, אם הדיסק היה ממש דפוק לחלוטין והייתי שם אותו בCDRW (שמחובר יחד עם הדיסק הקשיח שבו נמצא הWindows) אז היה קורס עם BSOD, חשוב לציין שזה קורה רק אם הדיסק ממש ממש דפוק ואתה לא מוציא אותו מהכונן ועדיין הכונן מנסה לקרוא אותו במשך הרבה זמן, זה קורה בגלל שבזמן הכשל המחשב לא יכול להעביר מידע לHD ואז אם זה מתרחש להרבה זמן וזה קורה על הHD הראשי אז עלול לקרוס, אבל אצלי זה קרה ממש מעט פעמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...