האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה? - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה?

Rule The Pc

האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה? (אני מתכוון בזדון ולא לאנשים שנסעו בכביש מהיר)  

2065 הצבעות

1. 1. האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה? (אני מתכוון בזדון ולא לאנשים שנסעו בכביש מהיר)

• לא, כל האנשים שאני מכיר עומדים בצפירה
    • בודדים - עד עשרה אנשים
    • אני מכיר לפחות עשרה אנשים שלא עומדים בצפירה

Recommended Posts

רוני, המסר שאני מנסה להעביר לך הוא שעמידה לזכר הנרצחים היא לא מנהג של גויים, אלא מנהג של בני אדם...

אין לזה שום קשר לדת.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A6%D7%A4%D7%99%D7%A8%D7%AA_%D7%96%D7%99%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%9F#.D7.A6.D7.A4.D7.99.D7.A8.D7.95.D7.AA_.D7.96.D7.99.D7.9B.D7.A8.D7.95.D7.9F_.D7.91.D7.A2.D7.95.D7.9C.D7.9D

צפירת הזיכרון בחו"ל היא בדרך כלל של הפעמונים של הכנסייה...

ממש שום קשר לדת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ולהשמיע צפירה בעת כניסת השבת מותר? זה לא מנהג הגויים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולהשמיע צפירה בעת כניסת השבת מותר? זה לא מנהג הגויים?

טוב אל תשחק אותה טמבל עכשיו

הצפירה של עמידה הועתקה מהצלצולי הפעמונים בכנסייה שהיו סימן לעמוד לדקת דומייה

בעוד שהצפירה של יום השבת זה רק להודיע לך שבעוד 20 דקות מגיעה השבת.

זה לא בעיה עם הצפירה אלא עם ההקשר שלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם אמרת שהרבנים עצלנים, עכשיו אתה מביא תירוץ חלש של "71 רבנים"... אני בטוח שתוכל למצוא 71 רבנים...... או רגע, אם תשים 71 רבנים בחדר אחד הם יתחילו להרוג אחד את השני כי מבחינת חרדי ליטאי, הדתי לאומי הוא בדת אחרת, ומבחינת הדתי לאומי, החרדי המזרחי שהולך אחרי עובדיה מעוות את הדת, ומבחינת החרדי המזרחי, האשכנזי מחסידות שקר כלשהי הוא השטן, ובעצם יש לנו כמה מאות דתות ביהדות שכביכול באה מאלוהים והיא אחת והיא "אמת"... שחור ולבן..... או כמו שאתה אומר:

התורה היא כמו מפה שצריך לנווט דרכה ממקום למקום אבל אי אפשר להשתמש במפה בלי הוראות של מה הכוונה בסימונים שנמצאים במפה. והפרשנות של חז"ל שקיבלו אותה יחד עם התורה במעמד הר סיני זה בדיוק ההוראות שצריך על מנת להבין מה התורה רוצה מאיתנו.

אני שמח מאד שהבאת לי בהודעה שלך את הפסוק של יום כיפור אבל מה הוא קשור? אף פעם בתורה לא כתוב שעם קיבל עונש כי הוא לא נטהר ביום כיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה בדיוק עושה המואזין הערבי?

הוא מקריא שטויות ברמקול וחוזרים אחריו אללה וואכבר.

המואזין זה בכלל תפילה.

תפסיק לחפש עכשיו דברים אוקיי?

קודם אמרת שהרבנים עצלנים, עכשיו אתה מביא תירוץ חלש של "71 רבנים"... אני בטוח שתוכל למצוא 71 רבנים...... או רגע, אם תשים 71 רבנים בחדר אחד הם יתחילו להרוג אחד את השני כי מבחינת חרדי ליטאי, הדתי לאומי הוא בדת אחרת, ומבחינת הדתי לאומי, החרדי המזרחי שהולך אחרי עובדיה מעוות את הדת, ומבחינת החרדי המזרחי, האשכנזי מחסידות שקר כלשהי הוא השטן, ובעצם יש לנו כמה מאות דתות ביהדות שכביכול באה מאלוהים והיא אחת והיא "אמת"... שחור ולבן..... או כמו שאתה אומר:

אני שמח מאד שהבאת לי בהודעה שלך את הפסוק של יום כיפור אבל מה הוא קשור? אף פעם בתורה לא כתוב שעם קיבל עונש כי הוא לא נטהר ביום כיפור.

תפסיק להגיב ברמה של כתה ג'.

אני לא אמרתי שהרבנים עצלנים אמרתי שבדורנו ההלכה לא מאפשרת להם לקבוע צומות מכיוון שבשביל לקבוע צום צריך בית גדול שיהיו בו 71 רבנים גדולים מאוד

ולנו אין 71 רבנים גדולים שעומדים בסטנדרטים של בית דין גדול. ולכן גם אם היו רוצים לקבוע צום (לא שיש קשר בין צום לשואה, כי כמו שאמרתי צום נועד ע"מ לעזור לך לעשות חשבון נפש בשביל לשפר את העתיד ולא להתקע בעבר) הם לא יכולים.

הבאתי לך את הפסוק מיום כיפור כי אמרת בבורותך שלא כתוב בתנך שצריך להתענות והבאתי לך פסוק שכתוב בו "והעניתם את נפשתיכם". רק כדי להראות לך שאין לך מושג בתורה.

ובפעם הלאדע כמה - תגיד למה החרדים מחביאים את השואה!!!!!!!!!

או שהבנת שאמרת שטויות ואתה סתם מתחמק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, התפקיד של המואזין הוא להודיע שהגיע זמן התפילה...

בדיוק מה שעושה הצפירה לפני כניסת השבת.

לא!!!!!!!!!

מה אתה משחק אותה או מה?

אתה מבין שיש הבדל בין להודיע שהגיע זמן תפילה לבין הגיע יום חדש שנקרא יום השבת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי...

בוא נגיד את זה ככה שתבין.

המואזין צועק בערבית 5 פעמים ביום את התפילה ככה שידעו שעכשיו מתפללים

הצפירה של יום השבת היא צפירה שמושמעת 20 דקות קודם כניסת השבת

המואזין נועד להודיע שעכשיו מתפללים

וצפירה של שבת נועדה להגיד לנו שעוד 20 דקות אסור לחלל שבת

צפירה של מלחמה מודיעה לנו שיש מתקפת טילים על ישראל

צפירת שווא אומרת לנו שהרדאר לגילוי טילים טעם והודיע בטעות על כמה ציפורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבחור ההוא הסביר את זה די נפלא,רק תיקון "בחוקותיהם לא תלכו " כתוב במפורש בתורה שבכתב.

ברור שזה בתורה ...לפני מאות שנים= חיבור ארבעה טורים , ושולחן ערוך שבהם כל הלכות "בחוקותיהם לא תלכו " .

בכל מקרה לגבי הדת ,

אם כבר בן אדם דתי , אז שיהיה כמו הילל הזקן , ולא כשמאי

אה בעצם אמרו חז"ל "לעולם אדם יהיה ענוותן כהילל ולא קפדן כשמאי "

חבל שהרבה מהדתיים היום יותר קפדנים מאבא של שמאי ;D תשתחררו קצת , תלמדו מי זה הילל אחרי זה תלמדו אותי מוסר ;)

אם זה על גויים[הוא היה מגייר גרים ] או ענווה כלפי כל אדם[אפילו גוי ] וכולי וכולי .......

לא סתם חז"ל הלכו כבית הילל לרוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאני אבין,

שמירת השבת, בדיוק כמו התפילה (אצל הערבים, או אצל היהודים - הקרבת קורבנות שהוסבה לאחר מכן לתפילה) היא מצווה מן התורה, לא?

אז איפה פה ההבדל בין הודעה על כך שהגיעה זמן למצווה X או Y?

אגב, במקור, התפקיד של המואזין הוא לא השמעת התפילה, אלא קריאה לתפילה:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%95%D7%90%D7%96%D7%99%D7%9F

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...