האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה?

Rule The Pc

האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה? (אני מתכוון בזדון ולא לאנשים שנסעו בכביש מהיר)  

2065 הצבעות

1. 1. האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה? (אני מתכוון בזדון ולא לאנשים שנסעו בכביש מהיר)

• לא, כל האנשים שאני מכיר עומדים בצפירה
    • בודדים - עד עשרה אנשים
    • אני מכיר לפחות עשרה אנשים שלא עומדים בצפירה

Recommended Posts

לא עומד בצפירה ומכיר עוד שלא עומדים.

אני לא צבוע שעומד בצפירה 2 דקות בשנה ואחר כך שוכח מהכל ומזלזל בזכרה ע"י עידוד השמדת עם אחר והזנייתה ע"י שימוש בה לצורך אינטרסים ישראליים.

אני זוכר את השואה גם בלי 2 הדקות האלו וזה עצוב שיש אנשים שצריכים את הצפירה כדי שהם לא ישכחו.

אני עומד רק כשאני נמצא בחברת אנשים, גם כדי לא לעורר ויכוח מיותר וגם כדי לא לפגוע באנשים שזה באמת חשוב להם ולא סתם הסבירו להם בבי"ס שביום השואה צריך לעמוד בצפירה כי יש עצובים בטלוויזיה.

כנ"ל לגבי יום הזיכרון לחללי צה"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ברווז, תפסיק להיות צבוע.

אני למען האמת לא ממש מסכים איתו - כי אני לא מתכוון לא לחלל שבת רק בגלל שיש לידי אדם דתי.

אבל לפחות אני לא צבוע כמוך, ברווז, ולא מתלונן על זה שאנשים אחרים עושים דברים שלא נוחים לי.

ברווז?

הכוונה אליי?

בכל אופן לא התכוונתי להתלונן או משהו, רק ציינתי שישנה אי הקבלה בדרישות של אנשים לכבד אותם בכך שיעמדו בצפירה (שזהו דבר הגיוני ביותר לדעתי) אך כשיבקשו מהם לא לחלל לשבת ליד אדם דתי כי זה פוגע בו (אפילו יותר ממה שזה פוגע באדם חילוני לראות אדם חרדי לא עומד בצפירה) זה לא ממש יעניין אותם.

וגם אני לא חושב שמי שלא עומד בצפירה ליד חילוניים עושה את זה בשביל להתריס ואם הוא כן עושה את זה אז הוא סתם טיפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסתבר כך, בקריאה חוזרת.

אדם חייב להחליט או "ליברליות" מסוימת ואז אולי תעשה מה שבא לך אבל אל תבוא בתביעה לאף אחד גם לא לזה שירקוד באמצע הצפירה באמצע ככר רבין ותוך כדי גם ירק על האנדרטה של רבין (טוב אולי זה קצת מוגזם חח)

או שיבחר להגיד לאנשים מה לעשות אבל מתי שיבואו אליו בתביעה שהוא פוגע ברגשות של אחרים שלא יחגוג על שני צדדי המטבע ויעשה כתאוות נפשו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא לי להיות בלא מעט תלמודי תורה בזמן צפירות

פעם אחת בתוך התלמוד היה איזה פעם איזה רבי גדול של הקהילה שלי .

היתה צפירה ....כולם הסתכלו לכיוון הרבי כדי לדעת מה לעשות ....הרבי אמר "בחוקות הגויים לא תלכו " , וסימן עם היד לשבת .

אתם צריכים להבין שדתי מכבד את השואה אולי יותר ממכם . פשוט בשבילהם צפירה , או ללבוש שחור לציון אבל , או לשים פרחים על קבר וכולי

אלו מנהגי גויים והחרדים רוצים להביע רגשות\ציון אבל בשיטות אחרות לגמרי כמו קריאת תהילים\תפילה המונית\תענית וכולי .......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא לי להיות בלא מעט תלמודי תורה בזמן צפירות

פעם אחת בתוך התלמוד היה איזה פעם איזה רבי גדול של הקהילה שלי .

היתה צפירה ....כולם הסתכלו לכיוון הרבי כדי לדעת מה לעשות ....הרבי אמר "בחוקות הגויים לא תלכו " , וסימן עם היד לשבת .

אתם צריכים להבין שדתי מכבד את השואה אולי יותר ממכם . פשוט בשבילהם צפירה , או ללבוש שחור לציון אבל , או לשים פרחים על קבר וכולי

אלו מנהגי גויים והחרדים רוצים להביע רגשות\ציון אבל בשיטות אחרות לגמרי כמו קריאת תהילים\תפילה המונית\תענית וכולי .......

את זה הם הבינו

הם פשוט מאשימים את אלו שממשיכים ללכת בפרהסיה שהם מתרצים את עצמם

למען האמת, הם צודקים

אם אתה הולך ע"פ ההלכה, תלך עד הסוף

הוי אומר ,כל זמן שאתה בפרהסיה,יש צפירה, אתה עומד ולא מניד אצבע, אבל לא אומר לאחרים שאתה לא עומד כי "בחוקות הגוים לא תלכו"

יש הלכה, צריך ללכת ע"פ

בקיצור יש צדק בדברים, ולמען האמת, אותם חרדים שהולכים ברחוב בזמן צפירה גורמים נזק לעצמם (רוחנית) , ולציבור שהם מייצגים אותו.

אל תקחו מהם דוגמא בקיצור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהצפירה נועדה דווקא לכל אותם אנשים שיום השואה עובר להם ליד האוזן כי זהו לא יום שבתון, יום השואה הוא יום עסקים כרגיל מבחינת המשק והרבה אנשים פשוט חיים את החיים הרגילים שלהם בלי לדעת בכלל שזהו יום השואה... והצפירה פתאום יוצרת איזה משהו מגבש, איזה מנהג חברתי של לתת דקה שתיים של ווליום חזק מצמרר, של דממה של עצירת החיים... וברגע הזה לנסות ולחשוב על הטרגדיה ועל השואה, על זה שעם אחר הוקיע מעמו אזרחים שההבדל היחידי בניהם היה כמו צירופי גנים שונים במקרה הטוב ובנה מערך השמדה תעשייתי בהתגיסות חברתית עיוורת, דבר כזה קיצוני וחריף הוא נדיר ויחודי בהיסטוריה האנושית בממדי הזוועה והגועל ואנחנו כבני אדם חייבים לעצמנו את אותה צפירה שתכניס לנו בFAST FORWARD זריז במוח את כל אותם הדברים האלה ונגיד לעצמנו שלא נשכח לעולם את אותה זוועה שעברנו, לא ניתן לעצמנו לעבור אותה שוב ולעולם לא נרד לאותה רמת שפל אנושית.

ובנוסף לי זה גם מחזק מאוד את הכבוד לזקנים ולניצולי השואה ולמה שהם עברו.

אני גם חושב שהסיפור האנושי האישי של ניצול זה או אחר הוא חובה לכל אדם לשמוע ולהפנים... בשביל שאנחנו נוכל להיות יותר אנושיים אחד לשני.

וכל האנרטיסכים למיניהם, אני באמת חושב שבנאדם יכול לכבד יום זה או אחר או להתמודד עם כלשהו גם אם הוא לא עומד בצפירה אבל... למה ? אפילו מהמקום של כבוד מינימלי לאותם ניצולים שנמצאים בנינו ברחוב וכל קרוביהם נספו ! כשאתה ממשיך בשלך והולך כאילו כלום זה מראה זלזול ולזלזל באותו זה לדעתי טרור חברתי, זה בדיוק כמו כל אותם שמראים אנשים נופלים ברחוב או עוברים תאונת דרכים ומנגד אנשים פשוט ממשיכים בשגרה כאילו הם ראו איזה חתול נדרס במקרה הרע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הוויכוח הזה מיותר.

לדעתי בן אדם שהולך בזמן הצפירה - זה קודם כל זלזול באלו שעומדים וגם בקורבנות השואה.

פשוט צריך לכבד את ההתנהגות והמנהגים של הזולת.

יש לי שכן (חרדי) למרות שאנחנו גרים בבתי קרקע ולא ממש צמודים אני יודע שכאשר אני מדליק את הטלוויזיה\סדריאו וכו' אני יודע שבווליום 40 שומעים את זה גם אצלו, אז בשבת אני לא אשים על 40 אלא על 20 או 15 , בדיוק כמו שאני מצפה ממנו שכאשר יש צפירה בזמן שאני עומד ומרקין ראש , אני לא מצפה ממנו לעשות את זה (מה לעשות ? נוגד את אמונתו) מה שאני מצפה ממנו לעשות זה הוא לעמוד - לא חובה להרקין ראש או לעמוד בעמידה זקופה וככה זה באמת כבוד הדדי בין בני אדם וכולם מסתדרים - ולצורך העניין כשאני עובר ליד הבית שלו עם האוטו אני עובר בשקט לאט ובלי לעשות יותר מדי רעש כדי לא להפריע.

באותה צורה אני מבקש מאנשים שנוסעים או סתם הולכים ברחוב פשוט לעצור - לא להרקין ראש לא לעמוד דום פשוט לעצור ולכבד את אלו שמכבדים את הצפירה.

וזה לא בהכרח נכון שמי שלא עומד בצפירה לא מכבד את קורבנות וניצולי השואה לדוגמא אותו שכן חרדי שלי שלא עומד בצפירה תורם כסף ליד ושם ועוזר בצורה אישית לניצולי שואה.

אז אל תמהרו לשפוט.

למרות שאני לא רואה סיבה שבן אדם שאינו חרדי וזה אינו נוגד את אמונתו לא יעצור לצפירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק כמו כל אותם שמראים אנשים נופלים ברחוב או עוברים תאונת דרכים ומנגד אנשים פשוט ממשיכים בשגרה כאילו הם ראו איזה חתול נדרס במקרה הרע.

זה כלל לא דומה, במקרה שהבאת אפשר לעזור לאדם מסוים ובוחרים שלא.

במקרה של לא לעמוד בצפירה הם לא פוגעים בשום דבר חוץ מרגשות של אנשים שמרגישים פגועים מכך שאחרים לא מכירים בדרך שלהם לזכור את קורבנות השואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה... בסוף אם תרצה או לא תרצה יש מנהג מסוים חברתי מחייב.

זה כמו שקרוב לא עלינו יעבור מן העולם ואתה תגיד על הזין שלי הלוויה... איך המשפחה שלו תרגיש ? שאולי לא היה אכפת לך ממנו... אז נכון יש כאלה שקשה להם וכו' אבל בגדול זה מה שאתה תשדר כשלא היית שם.

או שאם בזמן שהרב יגיד קדיש אתה תעשה שכיבות שמיכה... כי זאת הדרך שלך להתאבל... סתם אני נותן דוגמא קיצונית דבילית אבל אתה מבין לאן אני חותר.

חוץ מזה שהשואה היא לאומי שצריך להיות צרוב תמיד, יום השואה נועד כולו לזכרון השואה... אף אחד לא אומר לך איך לזכרון ואם לזכור ומה לעשות כל היום אבל 2 דקות בחיאת ראבאק... בשביל זה להיות כזה מהפכן ?

בדיוק כמו שבמשחקי הרבה פעמים פותחים בדקת דומייה לזכר XYZ, אז אתה תגיד שאתה מכבד את זה כשאתה שורק ומתופף בכל הכוח... זה נראה לך לגיטימי ?

או תלמידים כשמדברים איתם על השואה ביום הזה יבריזו מבית הספר כי הם גם ככה זוכרים את השואה אז מה אכפת לי חפירות של מורים...

אני ממש לא כזה מערכתי כמו שאני נשמע אבל לחפש בכל דבר איך לפרוץ מסגרות ואיך להיות אינדיבידואל זה כבר נהיה פטאתי.

זה לדעתי כמו שהיום מדברים על שוויץ שהיא "נייטרלית" בהקשר דרבן2 אז על זה נאמר שהבדלנות וההתעלמות וחוסר האכפתיות הם אמירה בפני עצמה ואם אתה רוצה להיות נייטרלי אל תהיה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות במיץ, זה לא עניין של כבוד כלפי אלה שכן עומדים.

הסיבה היחידה שלשמה אנחנו עומדים ביום הזה היא שימור הזכרון.

רק אם נקפיד על עמידה בצפירה ונמשיך לציין את היום הזה שמסמל את כל הזוועות שקרו נוכל לשמר את הזכרון של השואה.

ככל שיותר ויותר אנשים יפסיקו לעמוד הזכרון יתעמעם.

זה לא עוד משהו שקרה, זה האסון הגדול ביותר שידע העם היהודי.

זה בסדר גמור שאתם חושבים על השואה הרבה במהלך השואה ואתם לא צריכים את ה2 דקות האלה. אבל אתם עומדים לא בשבילכם בלבד, אתם עומדים בשביל להראות לכל מי שסביבכם שזה משהו רציני וחשוב, חשוב מספיק בשביל שתעזבו את כל מה שאתם עושים ל2 דקות מסכנות ותחשבו על מה היה שם.

בשביל שהילדים שלכם יכירו את הנושא ויכירו בחשיבותו, וככה גם הילדים שלהם.

מלבד זה שלא משדרים תכנים כרגיל בטלויזיה אין עוד דברים שונים ביום הזה מכל הימים.

וברגע שכולם עוצרים ביחד ממלאכתם וחושבים על מה שהיה זה מעיד על כך שאנחנו כחברה מוקירים את הנספים ולא מסכימים שהזכרון שלהם יתפוגג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנו לי לנפץ לכם פה סטיגמה.

החרדים לא עומדים בצפירות, לא בגלל שהם לא שמים זין, אלא בגלל שהם לא יכולים.

ע"פ החוקים והמצוות לעמוד בצפירה זה מעשה גויים, ואסור להם לעשות את זה.

לכן הם מעדיפים לעבור על חוק חברתי ומוסרתי (בעיני התרבות החילונית) מאשר לעבור על דין תורה.

במקום זה הם יושבים בכוללים ובבתי הכנסיות וקוראים פרקי תהילים וקדיש לעילוי נשמת הנפטרים, הם מאמינים שזה יותר מועיל מאשר לעמוד ולשתוק דקה.

ולמען האמת אני מסכים איתם (אבל אני עומד, מכבוד)

לכפות על חרדים לעמוד בצפירה זה בדיוק מה שנקרא "כפייה חילונית"

בעיקרון אתה צודק. אבל רוב גדולי התורה קבעו שבפרהסיה לאדם הנראה כחרדי מחויב לעמוד כדי שלא להיראות - בעיני מי שלא מבין - כמזלזל בכבוד הנפטרים.

כל אלה שמקשקשים על הדוסים, כדאי שתתעניינו קצת יותר בעובדות ופחות בדעות הקדומות והשגויות שאתם חושבים שאתם יודעים לגבי הסיבות שלהם.

בדיוק :xyxthumbs:

כאן אפשר לקרוא בפירוט את הסיבות- http://olam-jew.com/shut/zfira-aredim.htm

גם לנסוע במכונית זה מנהג של גויים, לא?

הבעיה תמיד נובעת מחוסר ידע.

קודם צריך ללמוד מושגים מה זה "בחוקותיהם לא תלכו"

הוא כאשר התנהגות היהודי כמנהג הנכרי נובעת מתוך רצון להתדמות לגוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר גמור שאתם חושבים על השואה הרבה במהלך השואה ואתם לא צריכים את ה2 דקות האלה. אבל אתם עומדים לא בשבילכם בלבד, אתם עומדים בשביל להראות לכל מי שסביבכם שזה משהו רציני וחשוב, חשוב מספיק בשביל שתעזבו את כל מה שאתם עושים ל2 דקות מסכנות ותחשבו על מה היה שם.

בשביל שהילדים שלכם יכירו את הנושא ויכירו בחשיבותו, וככה גם הילדים שלהם.

כן, אבל בסופו של דבר העמידה בצפירה היא בשבילך, הרי אתה לא חושב שיש תועלת לקורבנות מכך נכון?

מי שעומד בצפירה עושה את זה בשביל ההרגשה הפרטית שלו על מנת לפרוק את הכאב ממעשי הנאצים.

אתה אומר שצפירה נועדה על מנת לחקוק בלב היהודי? אז בוא נעשה משהו יותר חזק, אבל יותר קשה.. לדוגמא צעדה ממטולה עד אילת.

יודע מה בוא נאמר שהגזמתי וצעדה זה משהו שאי אפשר לעמוד בו, אז בוא נלך על צום! למה לאמץ מנהג של גויים (לעמוד בצפירה) ולא ללכת על מנהג יהודי כמו צום?

כי קשה לצום? כמה אנשים יעשו את זה? פתאום זה כבר לא כל כך חשוב נכון?

אל תשלה את עצמך שאתה עומד בצפירה בשביל מישהו אחר, אתה עושה את זה רק בשביל לקבל הרגשה יותר טובה.

מאוד קל לבוא בטענה לאנשים שלא עומדים בצפירה בזה שהם חסרי אכפתיות אבל לא מסתכלים על זה שהם צמים כל שנה מזה 2000 שנה (חורבן בית המקדש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...