האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה? - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה?

Rule The Pc

האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה? (אני מתכוון בזדון ולא לאנשים שנסעו בכביש מהיר)  

2065 הצבעות

1. 1. האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה? (אני מתכוון בזדון ולא לאנשים שנסעו בכביש מהיר)

• לא, כל האנשים שאני מכיר עומדים בצפירה
    • בודדים - עד עשרה אנשים
    • אני מכיר לפחות עשרה אנשים שלא עומדים בצפירה

Recommended Posts

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבחור ההוא הסביר את זה די נפלא,רק תיקון "בחוקותיהם לא תלכו " כתוב במפורש בתורה שבכתב.

לי לא קשה להבנה ההלכה הזאת ....זה לא התחיל בצפירה .......זה סט של הלכות שקשורים לפסוק "בחוקותיהם לא תלכו " שנכתבו כבר לפני מאות שנים

על ידי חכמי

למה מכונית זה לא מנהג גויים ? כי אין שום הלכה (ויש ים הלכות ) שאוסרת רכיבה על סוס או כלי רכב כלשהו

אמרו חז"ל "חכמה בגויים - תאמין , תורה - אל תאמין "

כלומר חזל אומרים לעם שהם יכולים ללמוד כל חכמה שהיא מהגויים , אבל תורה ,אם זה פירוש לתנך או סתם מנהגי אבלות אסור ללמוד מהגויים

יש ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח

ברגע שעונים לך תשובה מסודרת אתה דופק יציאה, הא?

שאלת, ענו לך.

שפר את ידיעותך בעם היהודי, אתה יודע מה זה תורה שבעל פה? פתח ויקיפדיה

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%A9%D7%91%D7%A2%D7%9C_%D7%A4%D7%94

שאלתי שאלה שדרשה ממנו לחשוב באופן עצמאי (האם הוא חושב שיש מקום להלכות האלו היום) - קיבלתי בתשובה ציטוטים מהתורה. אין לי מילים פשוט. כמו לדבר עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי שאלה שדרשה ממנו לחשוב באופן עצמאי (האם הוא חושב שיש מקום להלכות האלו היום) - קיבלתי בתשובה ציטוטים מהתורה. אין לי מילים פשוט. כמו לדבר עם .

ערכתי את התגובה שלי שם.

בכל אופן אי אפשר בלי להקשיב לתורה שבעל פה..

איך עושים ברית מילה? לפי התורה הערלה היא בלב

איך מניחים תפילין? כתוב והיו לטוטפות בין עיניך. אז צריך לשים את התפילין בין העיניים ולא על המצח. ומה בכלל צריך להיות בתוך התפילין? זה לא כתוב בתורה...

שוב, תפתח ויקיפדה כדי להבין מה זה תורה שבעל פה ומה נחיצותה

עריכה:

וגם מה שהוא ניסה להגיד לך שהשאלה שלך לא מתחילה בכלל כי התורה עצמה אומרת שצריך להקשיב למה שהרבנים אומרים.

התורה היא חוברת ההפעלה של העולם אם היא אומרת שאם אתה לא יודע משהו אז תשאל את הרבנים, אז מי אתה שתתפלסף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני החלוקה ל- יהודים וגויים, ישנה קבוצה המכילה את שניהם - האנושות.

לעמוד בצפירה זה לא דבר שהגויים (קבוצה שאסור להתחקות אחריה) עושים, אלא דבר שהאנושות עושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני החלוקה ל- יהודים וגויים, ישנה קבוצה המכילה את שניהם - האנושות.

לעמוד בצפירה זה לא דבר שהגויים (קבוצה שאסור להתחקות אחריה) עושים, אלא דבר שהאנושות עושה.

לא נכון, זה לא דבר שהאנושות עושה. כדי שהאנושות תעשה דבר כזה צריך שכל האנושות תעשה אותה וראיה לכך שלא כל האנושות עושה את זה - זה שהחרדים לא עומדים בצפירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתוב לך בתורה מה עליך לעשות

לא, כתוב לך בתורה מה עליך לעשות.

Rule The - זה מקבץ של פירושים ארכאיים, לטקסט ארכאי עוד יותר. כל השאלה שלי לרוני הייתה האם הוא חושב שהפירושים הללו רלוונטיים גם היום (ובפרט, האם נראה לו הגיוני שלעמוד 2 דקות לזכר רצח של שישה מיליון יהודים בתאי גזים, משרפות ובורות ירי זה חטא). התשובה שלו היא לא "לדעתי לא, כי X Y Z" אלא "ככה כתוב בתורה". אין שום הבדל בינו לבין הטאליבן.

ובנוגע לתגובתך האחרונה, אם כך זה פשוט אומר שהחרדים הם לא חלק מהאנושות. תורת הקבוצות 101.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, היהודים הם חלק מהאנושות שמתחלקת ככה - יהודים וגויים

מה שגויים עושים שיש לזה הקשר דתי כמו לעמוד בצפירה או ללכת עם גלימה של כומר אסור ליהודי לעשות.

מה שגוי עושה ואין לזה קשר לדת כמו לנסוע במכונית מותר ליהודי לעשות.

קפיש?

האם יש עדיין מקום לפרשנות של חז"ל גם בדורנו" בוודאי. אי אפשר לפרש את התורה בלעדיהם כי התורה היא כמו מפה שצריך לנווט דרכה ממקום למקום אבל אי אפשר להשתמש במפה בלי הוראות של מה הכוונה בסימונים שנמצאים במפה. והפרשנות של חז"ל שקיבלו אותה יחד עם התורה במעמד הר סיני זה בדיוק ההוראות שצריך על מנת להבין מה התורה רוצה מאיתנו.

אני לא הייתי יודע שערלה זה עור בקצה הפין ולא הייתי יודע ש"בין עיניכם" הכוונה למצח בלי הפרשנות של חז"ל שהם קיבלו במעמד הר סיני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל כן כתוב- כל התורה זה חוקים ומוסר איך על היהודי להתקיים. זה שאתה מתעלם מזה-בעיה שלך.

"מה זה אם הפירושים הללו רלוונטיים גם היום ?"

אומרים לך 100 פעם שיש הסבר לתורה שבכתב ומשם יוצא לא לחכות את הגוים [הבורא אומר לנו את זה-ותאמין לי הוא יודע מה שהוא עושה]

אתה יכול לשאול אותי מה דעתי על כך בלי קשר לתורה [כאילו אין תורה]מבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...