האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה?

Rule The Pc

האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה? (אני מתכוון בזדון ולא לאנשים שנסעו בכביש מהיר)  

2065 הצבעות

1. 1. האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה? (אני מתכוון בזדון ולא לאנשים שנסעו בכביש מהיר)

• לא, כל האנשים שאני מכיר עומדים בצפירה
    • בודדים - עד עשרה אנשים
    • אני מכיר לפחות עשרה אנשים שלא עומדים בצפירה

Recommended Posts

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ואף אחד לא חשב שאולי ההלכות האלו, שנכתבו לפני מאות שנים, לא רלוונטיות היום?

שאלה לא פשוטה ותלוי את מי אתה שואל .......

אם תשאל חרדי אמיתי , הוא יגיד לך יש ספר שולחן ערוך (ספר הלכות בסיסי) שהוא למעשה הלכות התושב"ע שניתנה למשה בהר סיני ביחד עם התורה שבכתב

וככה צריך לנהוג ......

כמו שאמרו חז"ל על הפסוק " ויאמר ה' אל משה עלה אלי ההרה והיה שם , ואתנה לך את לוחות האבן , והתורה והמצוה אשר כתבתי להורתם . "

" לוחות האבן " - לוחות הברית

" אשר כתבתי " - תורה שבכתב

" להורותם " - תורה שבעל פה

אם אתה שואל אותי ?

שכל אחד יעשה מה נראה לו ....

יש לי זיקה גדולה ליהדות אבל אני בכלל לא דתי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואף אחד לא חשב שאולי ההלכות האלו, שנכתבו לפני מאות שנים, לא רלוונטיות היום?

הלכות הללו נובעות מתוך התורה או כללי התורה והם מיועדות לעולם.

"בחוקותיהם לא תלכו " זה כתוב במפורש בתורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא לא אם עמידה טובה או לא טובה על מנת להנציח את השואה אלא - למה הציבור החרדי מתעלם מהשואה ולא התקין אפילו רבע צום מסכן כדי לזכור אותה בעוד הוא מקדש דברים פחות חמורים בהרבה, שקרו לפני אלפי שנים ולא לפני 20 שנה.

וכאשר כל אחד ימצא את התשובה לשאלה הזאת הוא יראה שהתשובה אליה זהה לתשובה לשאלה - למה חרדים לא עומדים בצפירה.

עשית סלט מעל הסיפור.

לא עושים צום לזכר השואה כי בימינו אין לרבנים כח (ברמה של ההלכה) להתקין צומות.

דבר שני מי אמר שחורבן בית המקדש היה הרבה פחות חמור? ומה זה קשור אם זה קרה לפני אלפי שנים? בעוד אלפי שנים אז לא יהיה לך אכפת מהשואה?

בחורבן בית המקדש השני הרומאים הרגו המון יהודים (אני לא רוצה להגיע למספרים כי אי אפשר לדעת בדיוק) וגם הרחיבו את כל ירושלים (כפשוטו) ואסרו ליהודים לחזור לירושלים למשך כמה שנים וגם הגלו את היהודים למדינות אחרות.

בימינו זה כמו שאירן תשלח פצצה גרעינית על ירושלים ותהרוג את כל יושביה, וכל שאר היהודים תשלח לאפריקה.

זה לא ירד ברמה שלו מהשואה לא?

זה שלא לומדים על חורבן בית המקדש בבית ספר זה מאוד מצער, זה קרה בגלל שזה למעשה בחופש הגדול.

בכל אופן חורבן בית המקדש היה טראומה לעם היהודי לא פחות מהשואה. אבל למעשה העניין הוא שצומות זה לא בשביל להיזכר במה שקרה, אלא שהצום עוזר לך לעשות תשובה על מעשייך וע"י כך תהיה גאולה לעם ויבנה מחדש בית המקדש.אין טעם לעשות צום בשביל השואה כי מה שהיה היה, אי אפשר להחזיר את הקורבנות.

אתה טוען שהחרדים מחביאים את השואה נכון? אז תסביר לנו למה אתה חושב את הדבר הטיפשי הזה.

אתה רק זרקת גיבובי מילים חסרות תוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלכות הללו נובעות מתוך התורה או כללי התורה והם מיועדות לעולם.

"בחוקותיהם לא תלכו " זה כתוב במפורש בתורה.

אבל הפרשנות של חז"ל לא רשומה בתורה, נכון? הפרשנות של חז"ל לא חקוקה בסלע, נכון? הפרשנות של חז"ל היא לא דברי אלוהים חיים שכולם חייבים לציית להם בלי עוררין, נכון?

למה אתה לא מפעיל את המוח שלך וחושב - בעצמך, ובלי להסתמך על אף אחד אחר - האם יש מקום לפרשנות הזאת במדינת בשנת 2009?

האם זה נראה לך הגיוני שלעמוד שתי דקות בשנה ולהזכר בכך ש-6 מיליון מבני עמך נרצחו לפני 60 שנה בתאי גזים, נחשב לחטא, רק בגלל שכך נוהגים הגויים?

העיוורון הזה והנהייה אחרי הלכות ודברי חכמים בני מאות שנים לא מובנת לי בעליל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עושים צום לזכר השואה כי בימינו אין לרבנים כח (ברמה של ההלכה) להתקין צומות.

אני שמח שאתה אמיתי עם עצמך בקטע הזה ומודה בכך שהרבנים הם בני אדם רגילי כמוני וכמוך, ללא שום קשר לכוחות על טבעיים לא כל שכן השגחה עליונה.

וכמו שהם מתעצלים להתקין צומות\כל דבר אחר שיסמל אירוע קולוסאלי כמו השואה, גם כל ההלכות שלהם (שאחריהם אתה וכל מיני ציבורים מסכנים הולכים באופן עיוור) מושפעות ומוטות ממאפיינים אנושיים כגון עצלנות, כבוד, שאיפה לכח, פחד, טעויות לוגיות, ומרעין בישין אחרים.

בעניין בית המקדש עוד אפשר להתווכח אבל תראה איזה צומות יש - תענית אסתר, בקיעת חומות ירושלים, 49 ימי אבל לזכר 20,000 אנשים....

כל הצומות והחגים הם כדי לגבש את העם דרך זכירה של אירועים שמשותפים לכל הקולקטיב. "והגדת לבניך" - יש פה עניין של שימור ידע.

אתה אומר שצריך להתענות בשביל הגאולה. תקרא לי דמגוג זול אבל בדיוק בדרך הזאת נוצרים אליאור חןים, ואמהות טאליבן.

ואני לא זוכר שום מקום בתנ"ך שכתוב שצריך להתענות בשביל גאולה. הרעיון (המאד נוצרי הזה ד"א) מובא רק ע"י רבנים, שעמדנו על קנקנם בהתחלה כבר.

בתנ"ך הגאולה (והעונשים) בדרך כלל תלויים בהדרדרות חברתית, לא בחוזק הפולחן.

וחברה שלא זוכרת 6 מיליונים, חצי ממנה שהלך למשרפות ולעינויים ולקברים ההמוניים היא חברה מקולקלת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שאתה אמיתי עם עצמך בקטע הזה ומודה בכך שהרבנים הם בני אדם רגילי כמוני וכמוך, ללא שום קשר לכוחות על טבעיים לא כל שכן השגחה עליונה.

וכמו שהם מתעצלים להתקין צומות\כל דבר אחר שיסמל אירוע קולוסאלי כמו השואה, גם כל ההלכות שלהם (שאחריהם אתה וכל מיני ציבורים מסכנים הולכים באופן עיוור) מושפעות ומוטות מצרכים אנושיים כגון עצלנות, כבוד, שאיפה לכח, פחד, טעויות לוגיות, ומרעין בישין אחרים.

בעניין בית המקדש עוד אפשר להתווכח אבל תראה איזה צומות יש - תענית אסתר, בקיעת חומות ירושלים, 49 ימי אבל לזכר 20,000 אנשים....

כל הצומות והחגים הם כדי לגבש את העם דרך זכירה של אירועים שמשותפים לכל הקולקטיב. "והגדת לבניך" - יש פה עניין של שימור ידע.

אתה אומר שצריך להתענות בשביל הגאולה. תקרא לי דמגוג זול אבל בדיוק בדרך הזאת נוצרים אליאור חןים, ואמהות טאליבן.

תשפר את הבנת הנקרא שלך.

אי אפשר היום להתקין צום כי צריך בין של 71 רבנים ברמה גבוה מאוד, דבר שאין לנו קיום ולמעשה אין כבר יותר מאלף שנה. זה נקרא בית דין גדול.

שוב אתה לא מדבר לעניין בכלל אלא סתם זורק מה שעולה לך בראש.

צום תענית אסתר הוא תענית לנס הגדול שהיה בפורים שבו לא נרצחו כל היהודים ביום אחד כמו שהמן הרשע רצה לעשות

עכשיו כבר הצגת בורות. זה לא 49 ימי אבל, 49 ימי ספירת העומר כתובים עוד בתורה והם הימים בין פסח ושבועות ואין קשר ביניהם ובין 24K תלמידי רבי עקיבא שמתו בתקופה שבין פסח לל"ג בעומר. אז זה לא 49 ימי אבל אלא 33 וגם זה לא ימי "אבל" בדיוק, אסור להסתפר ולשמוע זה הכל. וגם המאורע הזה הוא כלל לא קטן אותם 24K תלמידים לא היו סתם תלמידים אלא כל התורה באותה תקופה הייתה מרוכזת בהם ואם כולם היו מתים (נשארו רק 5) אז לא היה לנו היום תורה כי כל התורה שהייתה באותה תקופה רק הם ידעו אותה. אז כן, זה מאורע די גדול שכל העולם התורה כמעט נחרב.

אני לא אמרתי שצריך להתענות בשביל הגאולה, צום היא לא תענית במובן שאתה מבין, תאמין לי שזה לא כזה סיפור לא לאכול יום שלם, התענית עוזרת לך להיות מרוכז בדברים חשובים. ברגע שאתה לא אוכל ושותה אז הראש שלך מתפנה לדברים יותר חשובים כמו העוונות שלך ובמה אתה מרע לחברך ואיך אתה צריך להשתפר. האוכל תופס הרבה מאוד זמן ומחשבה מהאדם לכן אם צמים ביום כיפור או תשעה באב יותר קל לעשות חשבון נפש עם עצמך באיך להשתפר.

האליאור חן והאמא טאליבן זה אנשים חולי נפש וזה לא קשור לכך שהם היו "דתיים" אם הם היו חילוניים אז היו סתם מכים את הילדים שלהם בלי שום סיבה. מעשיהם מתועבים וכל הציבור החרדי היה מזועזע מכך.

אבל עדיין אתה לא אמרת שום דבר בעצם חוץ מלזרוק דעות קדומות של מבוססות על כלום חוץ מהצורך להצדקה עצמית שלך.

למה החרדים מחביאים את השואה? מה האינטרס שלהם?

עריכה:

ואני לא זוכר שום מקום בתנ"ך שכתוב שצריך להתענות בשביל גאולה. הרעיון (המאד נוצרי הזה ד"א) מובא רק ע"י רבנים, שעמדנו על קנקנם בהתחלה כבר.

תשפר את ידיעותך בתורה אם כך.

"כ??י ב?י?ו?ם ה?ז??ה י?כ?פ??ר ע?ל?יכ?ם, ל?ט?ה?ר א?ת?כ?ם מ?כ??ל ח?ט??את?יכ?ם, ל?פ?נ?י ה' ת??ט?ה?רו?. ש??ב??ת ש??ב??תו?ן ה?יא ל?כ?ם, ו?ע?נ??ית?ם א?ת נ?פ?ש??ת?יכ?ם ח?ק??ת עו?ל?ם"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הפרשנות של חז"ל לא רשומה בתורה, נכון? הפרשנות של חז"ל לא חקוקה בסלע, נכון? הפרשנות של חז"ל היא לא דברי אלוהים חיים שכולם חייבים לציית להם בלי עוררין, נכון?

למה אתה לא מפעיל את המוח שלך וחושב - בעצמך, ובלי להסתמך על אף אחד אחר - האם יש מקום לפרשנות הזאת במדינת בשנת 2009?

האם זה נראה לך הגיוני שלעמוד שתי דקות בשנה ולהזכר בכך ש-6 מיליון מבני עמך נרצחו לפני 60 שנה בתאי גזים, נחשב לחטא, רק בגלל שכך נוהגים הגויים?

העיוורון הזה והנהייה אחרי הלכות ודברי חכמים בני מאות שנים לא מובנת לי בעליל.

יש תורה שבכתב ויש תורה שבעל פה [המשנה] שהיא הסבר לתורה שבכתב.

בתורה כתוב.

1. קיום המצוות זה לאורך כל הדורות - וְשָׁמַרְתָּ אֶת-חֻקָּיו וְאֶת-מִצְווֹתָיו, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם, אֲשֶׁר יִיטַב לְךָ, וּלְבָנֶיךָ אַחֲרֶיךָ--וּלְמַעַן תַּאֲרִיךְ יָמִים עַל-הָאֲדָמָה, אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לְךָ כָּל-הַיָּמִים."

על עם מוטל לשמור את חוקי התורה לכל הדורות [לכל הימים] ולהורישם לבניהם אחריהם.

2.חיוב להקשיב לגדולי הדור שבכל דור -

אלוקים הוא שקבע שעלינו ללכת בדרכם של חכמי התורה, הפוסקים והדיינים: "וְאֶל הַשֹּׁפֵט אֲשֶׁר יִהְיֶה בַּיָּמִים הָהֵם וְדָרַשְׁתָּ וְהִגִּידוּ לְךָ אֵת דְּבַר הַמִּשְׁפָּט: וְעָשִׂיתָ עַל פִּי הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ מִן הַמָּקוֹם הַהוּא אֲשֶׁר יִבְחַר יְהֹוָה וְשָׁמַרְתָּ לַעֲשׂוֹת כְּכֹל אֲשֶׁר יוֹרוּךָ:עַל פִּי הַתּוֹרָה אֲשֶׁר יוֹרוּךָ וְעַל הַמִּשְׁפָּט אֲשֶׁר יֹאמְרוּ לְךָ תַּעֲשֶׂה לֹא תָסוּר מִן הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ יָמִין וּשְׂמֹאל". - לאחר חורבן בית המקדש עדיין פעלו הסנהדרין וכתבו את הגמרא וביארו את המשניות. הסנהדרין התקיימו עד חתימת הגמרא. לפי ציווים עלינו לנהוג כפי שאלוקים ציווה עלינו שהרי הם החכמים בכל דור שלמדו את התורה והנהיגו את העם, הם אלו שדחו את ישו ואת מוחמד ורק בעזרתם אנו יכולים להבין את התורה ודברי הנביאים. בלי התורה שבעל פה, אנו לא יכולים להבין אפילו ספר כספר דניאל. בלי ההליכה במצוות גדולי הדור לא נדע האם מותר או אסור להדליק מנורה בשבת. אלוקים נתן לנו תורה לכל הדורות ורק חכמי התורה מנהיגים אותנו במצוות התורה לפי פני הדור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלוהים יעזור לכם.

חחח

ברגע שעונים לך תשובה מסודרת אתה דופק יציאה, הא?

שאלת, ענו לך.

שפר את ידיעותך בעם היהודי, אתה יודע מה זה תורה שבעל פה? פתח ויקיפדיה

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%A9%D7%91%D7%A2%D7%9C_%D7%A4%D7%94

עריכה:

לדוגמא - ברית המילה. איך מלים? כתוב בתורה שיש למול את הערלה וגם כתוב "וּמַלְתֶּם, אֵת עָרְלַת לְבַבְכֶם; וְעָרְפְּכֶם--לֹא תַקְשׁוּ, עוֹד" אז מצינו שהערלה היא בלב.... איך מלים את הלב?

ככה אתה רוצה שנעבוד ע"י הפעלת השכל בשנת 2009...

אבל אם נקשיב לתורה שבעל פה נדע שהערלה היא העור שיש בקצה הפין.

בלי תורה שבעל פה אי אפשר לקיים בכל מצוות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...