האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה?

Rule The Pc

האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה? (אני מתכוון בזדון ולא לאנשים שנסעו בכביש מהיר)  

2065 הצבעות

1. 1. האם אתה מכיר אנשים שלא עומדים בצפירה לזכר חללי השואה? (אני מתכוון בזדון ולא לאנשים שנסעו בכביש מהיר)

• לא, כל האנשים שאני מכיר עומדים בצפירה
    • בודדים - עד עשרה אנשים
    • אני מכיר לפחות עשרה אנשים שלא עומדים בצפירה

Recommended Posts

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תנו לי לנפץ לכם פה סטיגמה.

החרדים לא עומדים בצפירות, לא בגלל שהם לא שמים זין, אלא בגלל שהם לא יכולים.

ע"פ החוקים והמצוות לעמוד בצפירה זה מעשה גויים, ואסור להם לעשות את זה.

לכן הם מעדיפים לעבור על חוק חברתי ומוסרתי (בעיני התרבות החילונית) מאשר לעבור על דין תורה.

במקום זה הם יושבים בכוללים ובבתי הכנסיות וקוראים פרקי תהילים וקדיש לעילוי נשמת הנפטרים, הם מאמינים שזה יותר מועיל מאשר לעמוד ולשתוק דקה.

ולמען האמת אני מסכים איתם (אבל אני עומד, מכבוד)

לכפות על חרדים לעמוד בצפירה זה בדיוק מה שנקרא "כפייה דתית"

ליתר דיוק, כפייה חילונית

עריכה:

הבעיה היא לא שהחרדים לא עומדים בצפירה כזאת או אחרת, אלא שהם מתעלמים מהשואה ומחביאים אותה (כמובן שלא לגמרי אבל במידה נרחבת ביותר) כי מאד לא נח להם איתה.

אל תדבר שטויות.

אל תחשוב שבגלל שאתה עומד בצפירה, לך יותר אכפת מהשואה.

אתה סתם בעל דעות קדומות.

הם אולי לא חשים אותה טראומה כמו החילונים ביום השואה אבל זה מכיוון שהם לא חונכו לכך שמי שמדבר בזמן השואה יקבל עונש שחבל לו על הזמן מהמנהלת

אולי זה גם בגלל שההיסטוריה היהודית בשבילם מתחילה מאברהם אבינו ולא מהשואה כמו החילונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא לא שהחרדים לא עומדים בצפירה כזאת או אחרת, אלא שהם מתעלמים מהשואה ומחביאים אותה (כמובן שלא לגמרי אבל במידה נרחבת ביותר) כי מאד לא נח להם איתה.

תן דוגמא..

ליתר דיוק, כפייה חילונית

כן צודק, רציתי להגיד שזה כמו הכפייה הדתית :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איש באמונתו ייחייה אין בעיות.

אבל אם אתה כיהודי (לא נדבר על זה שאני מכיר המון נוצרים שעומדים) לא יכול להקדיש 2 דקות לזכר 6 מליון מהעם שלך.

אבל זה ציבור דפוק למדי גם ככה - כך שהמקרה הזה עד כמה שהוא חמור הוא רק עוד אחד לאוסף כמו זריקת אבנים על אמבולנסים,אוטובוסים של חיילי מילואים וכו'.

נצא מתוך נקודת הנחה שהם העם שלי, איך בדיוק ה2 דקות האלה יעזרו להם? זה לא 2 דקות שאני הולך לעזור להם ללכת לאנשהו, לטפל בהם, תורם להם אוכל, זה 2 דקות שאני עומד ולא עושה כלום, לא רואה שום תועלת בזה, לא לי ולא להם.

בסופו של עניין אני עומד בצפירה מתוך מתן כבוד לאלה שעומדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שהיא לא קיימת כי אף אחד לא מכריח אף אחד לעמוד בצפירה

אה לא? אז מה בדיוק אתה עושה בת'רד הזה אם לא "מכריח" אנשים לעמוד בצפירה?

לכן הם מעדיפים לעבור על חוק חברתי ומוסרתי (בעיני התרבות החילונית) מאשר לעבור על דין תורה.

במקום זה הם יושבים בכוללים ובבתי הכנסיות וקוראים פרקי תהילים וקדיש לעילוי נשמת הנפטרים, הם מאמינים שזה יותר מועיל מאשר לעמוד ולשתוק דקה.

לכפות על חרדים לעמוד בצפירה זה בדיוק מה שנקרא "כפייה חילונית"

+1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכפות על חרדים לעמוד בצפירה זה בדיוק מה שנקרא "כפייה דתית"

זה לא סטיגמה, זה תרוץ, אפשר לתרץ שללבוש בגדים זה מנהג של גויים, האמת שהלבוש החרדי הוא העתק של לבוש הגויים בחברה העליונה תקף למאה ה17 בערך, ומאז זה נתפס.

דקת דומיה זה לא טקס דתי, שינצלו את 2 הדקות דומיה האלה בשביל לקרוא פסוק תהילים אם זה מה שעושה להם את זה, וכן ראיתי גם את זה קורה אצל חובשי כיפה סרוגה. אני לא יגיד שבכל צפירה אני עומד וחושב עמוקות על מה שקרה, רוב הסיכויים שאם זה לא בטקס כלשהו אני יחשוב על דברים אחרים, אבל אני עושה את זה מתוך כבוד לאנשים שבאמת עומדים מסיבות עמוקות יותר.

אני לא רואה שום סיבה למה חרדים לא יעשו את זה, אין לזה שום קשר ממשי לדין תורה, זה רק ספין ששמו על זה.

בדיוק כמו שאין שום קשר בין דין תורה לבין להצית חנויות שמוכרות חזיר, או לשפוך קולה על נשים שלובשות מחשוף באוטובוסים שעוברים במקרה בבני ברק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר, זאת כפייה חברתית

למה אתם חייבים להכניס את הדת לכל מקום?

וגילי,

אי אפשר היה לקבוע את יום הזכרון לשואה ולגבורה בתאריך של פריצת מרד גטו ורשה

מכיוון שזה לא אפשרי לבצע טקסי יום הזכרון באמצע פסח, אתה לא מסכים?

ולכן הוא נקבע מתי שנקבע, כסוג של "הזדהות" עם מרד גטו ורשה, למרות שזה לא באותו תאריך

מה שנועד להזכיר לך למה יש לנו מדינה הוא יום הזכרון לחללי מערכת ונפגעי פעולת האיבה

שצמוד ליום העצמאות כדי שתזכור טוב מאוד מה אנשים מסויימים הקריבו כדי שתהיה לנו מדינה

Rated M,

ברור שזה לא יעזור להם. הם מתים כבר יותר מ-60 שנה.

אתה עומד לאות הזדהות עם סבלם וכדי שלא נשכח מה קרה ומה עלול לקרות בעתיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שהיא לא קיימת כי אף אחד לא מכריח אף אחד לעמוד בצפירה

אמנם לא מכריחים אך העליהום בתקשורת החילונית קיים.

למה זה לא פלא בעינייך שאם יתפסו חרדים שלא עומדים בצפירה הם יהיו בעמודים הראשונים בידיעות אחרונות אבל חילוני שעושה מנגל ביום כיפור זה לגיטימי ביותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקשורת ה"חילונית" כפי שאתה כותב מיועדת אם ככה לחילונים

אם אתה רוצה לראות דיווחים על, רחמנא ליצלן, מישהו שעושה מנגל ביום כיפור, נשים

עם שרוול קצר מדי וכו' וכו', יש לך מספיק פשקווילים ועיתונים חרדים לקרוא בבני ברק וירושלים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקשורת ה"חילונית" כפי שאתה כותב מיועדת אם ככה לחילונים

אם אתה רוצה לראות דיווחים על, רחמנא ליצלן, מישהו שעושה מנגל ביום כיפור, נשים

עם שרוול קצר מדי וכו' וכו', יש לך מספיק פשקווילים ועיתונים חרדים לקרוא בבני ברק וירושלים

אבל זה לא אמור להיות ככה, לא בצד החילוני ולא בצד החרדי

תקשורת אמורה להיות אובייקטיבית!

החילונים לא צריכים להראות חרדים שלא עומדים וחרדים לא צריכים להראות חילונים שעושים מנגלים ביום כיפור (למרות שהם בכלל לא יכולים להראות תצלום שצולם ביום כיפור :P)

אתה למעשה אומר שהתקשורת מוכרת בידור ולא עיתונאות לשמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא סטיגמה, זה תרוץ, אפשר לתרץ שללבוש בגדים זה מנהג של גויים, האמת שהלבוש החרדי הוא העתק של לבוש הגויים בחברה העליונה תקף למאה ה17 בערך, ומאז זה נתפס.

דקת דומיה זה לא טקס דתי, שינצלו את 2 הדקות דומיה האלה בשביל לקרוא פסוק תהילים אם זה מה שעושה להם את זה, וכן ראיתי גם את זה קורה אצל חובשי כיפה סרוגה.

סליחה? מי אתה שתגיד לאנשים אחרים במה להאמין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה לא אמור להיות ככה, לא בצד החילוני ולא בצד החרדי

תקשורת אמורה להיות אובייקטיבית!

החילונים לא צריכים להראות חרדים שלא עומדים וחרדים לא צריכים להראות חילונים שעושים מנגלים ביום כיפור (למרות שהם בכלל לא יכולים להראות תצלום שצולם ביום כיפור :P)

אתה למעשה אומר שהתקשורת מוכרת בידור ולא עיתונאות לשמה

קודם כל,

זה מעניין אנשים שחרדים לא עמדו בצפירה, ולכן אין סיבה שזה לא יופיע בעיתונות

אם כ"כ מפריע לחרדים שמדווחים על זה, שלא יעשו את זה...

שנית,

מי אמר שהתקשורת אמורה להיות אובייקטיבית? אסור לה להגיד לך שקרים במסווה של אמת,

אבל אף אחד לא אמר שהיא צריכה לדווח על כל האמת.

לכן למשל כשנשבעים לשבועה בארה"ב אומרים "את כל האמת, רק את האמת, ודבר מלבד האמת"

ברור לי שיש גם חילונים שעושים מנגל ביום כיפור, בעיקר כי אני מכיר כאלה

זה מפריע לי במידה מסויימת שהם עושים את זה, אבל זה לא אומר שזאת לא זכותם

בהתאם,

זאת זכותם של חרדים (או כל אדם אחר) לא לעמוד בצפירה. אין זה אומר שאני אסכים עם כך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק אומר שלא צריך להיות שום רגשות סלידה או שנאה כלפי אנשים שלא עומדים בצפירה כמו שאין סלידה כלפי אנשים שועשים מנגל ביום כיפור

לכאורה כל אחד פוסח על כבוד השני ועושה "מה שטוב לו"

למרות שלאדם הדתי צריך להיות אכפת מזה שאדם עושה מנגל ביום כיפור כי הוא גם מאמין שנגרם עוול לכל העם היהודי מכך (וזה לא משנה אם זה נכון או לא) בזמן שהאדם החילוני מאמין שאין שום השפעה של אדם אחר על שאר האומה במעשיו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...