הקרב על המהירות - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקרב על המהירות

Milford Cubicle

Recommended Posts

לפי התגובה שלך ניתן לראות כי הבנתך בנושא היא צרה.

קראתי את הכתבה ואני חייב לציין שיש הגיון בדבר.

תאר לך תסריט שאתה לבד על הכביש, נוסע 140, אין מצב שתקרה לך תאונה - או שהסיכויים קטנים מאוד

אבל יושב לו שוטר עם אקדח ושולל לך את הרישיון לחודש, למרות שלא סיכנת אף אחד באותו מצב.

קיימים הרבה מאוד מצבים כאלה שפשוט נהגים מפחדים לנהוג מהר על כביש פתוח וריק בגלל זה.

עוד דבר להוסיף, 80% מתאונות הדרכים בארץ נגרמות מאי-שמירת מרחק ולא ממהירות מופרזת אפילו לא מנהיגה משכרות (לא שאין תאונות אבל המספר מזערי לעומת תאונות שנגרמות מאי שמירת מרחק).

הרוגים בכביש בארץ - המספר אמנם גבוה (600 איש בממוצע) אבל זה רק 0.1% מכלל האוכלוסיה...זה עצוב וחבל אבל הפאניקה בארץ עברה מעבר לכל ביקורת, יש פאניקה מכל דבר וצריך להתחיל להרגע ולטפל במצב כל אחד לעצמו....אם אני נוסע בכביש מהיר 140 זה לא אומר שאני הולך להרוג מישהו או שהסיכויים ממש נמוכים, לעומת נהגים שלא מצייתים לתמרורי עצור, זכות קדימה ושמירת מרחק, מסוכנים הרבה יותר מנהג שנוסע מהר בכביש ריק ואז נדפק על ידי המשטרה ללא הצדקה.

אני מסכים איתך בכל הדברים מלבד נושא השיכרות ,לדעתי יש הרבה תאונות שניגרמות משיכרות (או שימוש בסמים)

אבל מכיוון שלא בודקים זאת אין נתונים על כך ,בארה"ב יש לכך סעיף מיוחד שניקרא "נהיגה תחת השפעה"

לפני כחודש התפרסמו נתוני תאונות הדרכים לשנת 2002 ושם צויין כי 41% מהתאונות נגרמו כתוצאה משתיית אלכוהול (או שימוש בסמים) ולפי דעתי המצב פה לא הרבה יותר טוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לזה שמעלייך יש שם אחי..... (סליחה צוקי)

אתה יכול לנסוע גם ב 50 קמ"ש ולמות. אל תגידו לי לא, אין טעם להביא דוגמאות. ראיתי הרבה תאונות, אני מטפל בחלקן, מספר מועט היו בגלל מהירות מופרזת. הרוב היו הרדמות על הכביש, נהג שחתך נהג אחר ולא הלך לו,החלקות על מים או סיבובים שלא נלקחו מהר, פשוט הסיבוב עצמו מסוכן, אישה (צוחק....).

אתם נגד מהירות? בשביל מה? נסעתי באיטליה, כביש מהיר על 180. עקפו אותי מכוניות כאילו נסעתי על 50. יש כזה דבר תרבות נהיגה ישראלית והיא לא מאופיינת אצל הלוחצים, או אלו שבאים למפגשים. היא אצל אלו שנוסעים על 50 בשמאלי, המפגרים שנוסעים כאילו הכביש שלהם, ואלו שלא יודעים שתמרור עם יד זה אומר לעצור. אלו שמגיעים למפגשים, ולוחצים ברמזורים יודעים לנהוג. ולא אלו עם הסוברו DL שנוסעים על 110 כמו מפגרים, או הנשים (כן הנשים ואני לא צוחק, העיפה אותי מאופנוע אחת!) שעברו טסט בחוואה של החיים, או טסט 7, ועדיין לא יודעות לנהוג.

תנו לי להיות שר התחבורה. מורה נהיגה ילמד אתכם לנהוג, ולא לעבור טסט. טסט יהיה טסט ולא סתם. לנשים (אין ברירה) ולגברים ספציפים יהיה רשיון מיוחד. אני יעביר אישית, אחת אחת, טסט. ולא יהיה שכונה כמו כל הטסטרים.

יהיה רשיון נפרד לג'יפים. למה? יש לי רשיון למטוס קל, ססנה. הנה אני הקברניט, ועכשיו אנחנו בטיסה 443 לניו יורק, המטוס הוא בואינג 747. יש למישהו בעיה עם זה<? לי יש.

\לא ייתכן שתלמדו לנהוג על מכונית על שלט, ותנהגו בפאג'רו של אבא. סכנת חיים.

מי יצביע לי?

אני יצביע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזה שמעלייך יש שם אחי.....

אתה יכול לנסוע גם ב 50 קמ"ש ולמות. אל תגידו לי לא, אין טעם להביא דוגמאות. ראיתי הרבה תאונות, אני מטפל בחלקן, מספר מועט היו בגלל מהירות מופרזת. הרוב היו הרדמות על הכביש, נהג שחתך נהג אחר ולא הלך לו,החלקות על מים או סיבובים שלא נלקחו מהר, פשוט הסיבוב עצמו מסוכן, אישה (צוחק....).

אתם נגד מהירות? בשביל מה? נסעתי באיטליה, כביש מהיר על 180. עקפו אותי מכוניות כאילו נסעתי על 50. יש כזה דבר תרבות נהיגה ישראלית והיא לא מאופיינת אצל הלוחצים, או אלו שבאים למפגשים. היא אצל אלו שנוסעים על 50 בשמאלי, המפגרים שנוסעים כאילו הכביש שלהם, ואלו שלא יודעים שתמרור עם יד זה אומר לעצור. אלו שמגיעים למפגשים, ולוחצים ברמזורים יודעים לנהוג. ולא אלו עם הסוברו DL שנוסעים על 110 כמו מפגרים, או הנשים (כן הנשים ואני לא צוחק, העיפה אותי מאופנוע אחת!) שעברו טסט בחוואה של החיים, או טסט 7, ועדיין לא יודעות לנהוג.

תנו לי להיות שר התחבורה. מורה נהיגה ילמד אתכם לנהוג, ולא לעבור טסט. טסט יהיה טסט ולא סתם. לנשים (אין ברירה) ולגברים ספציפים יהיה רשיון מיוחד. אני יעביר אישית, אחת אחת, טסט. ולא יהיה שכונה כמו כל הטסטרים.

יהיה רשיון נפרד לג'יפים. למה? יש לי רשיון למטוס קל, ססנה. הנה אני הקברניט, ועכשיו אנחנו בטיסה 443 לניו יורק, המטוס הוא בואינג 747. יש למישהו בעיה עם זה<? לי יש.

מי יצביע לי?

בעקרון אתה צודק אבל יש לך כמה טעויות:

1- נסחפת קצת עם הקטע של הג'יפ...הרישיון הוא לרכבים עד 4 טון, כל מעל זה הוא לא לרישיון הרגיל כבר, ככה שלנהוג בג'יפ ששוקל פחות מ-4 טון לא יהווה סכנה אם אתה נוהג כמו בנאדם ולא דוהר בכבישים כמו מטורף.

2- מה רע בנהיגה של טסט? תאמין לי שאם כולם היו נוהגים כמו בטסט הרבה תאונות היו נמנעות, לא ידעתי שלהסתכל במראות זה מיותר :)

בגלל זה יש גם תקופת מלווה, כדי שהנהג החדש ידע לאזן בין נהיגה של טסט ונהיגה קצת יותר עצמאית ומציאותית בכביש.

העמדה היחידה שאני מסכים איתה היא מהירות, המהירות המותרת צריכה לעלות וזה הכל, אבל לא בכל הכבישים ולא בכל הקטעים של כביש החוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזה שמעלייך יש שם אחי.....

מי יצביע לי?

מצחיק שאתה אומר את זה כי לפני כמה זמן התבדחתי עם חבר שלי שנרוץ לכנסת כמפלגה למען הורדת מספר הנפגעים בתאונות בכביש ע"י שלילת רישיון מנשים ;D :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי התגובה שלך ניתן לראות כי הבנתך בנושא היא צרה.

קראתי את הכתבה ואני חייב לציין שיש הגיון בדבר.

תאר לך תסריט שאתה לבד על הכביש, נוסע 140, אין מצב שתקרה לך תאונה - או שהסיכויים קטנים מאוד

אבל יושב לו שוטר עם אקדח ושולל לך את הרישיון לחודש, למרות שלא סיכנת אף אחד באותו מצב.

קיימים הרבה מאוד מצבים כאלה שפשוט נהגים מפחדים לנהוג מהר על כביש פתוח וריק בגלל זה.

עוד דבר להוסיף, 80% מתאונות הדרכים בארץ נגרמות מאי-שמירת מרחק ולא ממהירות מופרזת אפילו לא מנהיגה משכרות (לא שאין תאונות אבל המספר מזערי לעומת תאונות שנגרמות מאי שמירת מרחק).

הרוגים בכביש בארץ - המספר אמנם גבוה (600 איש בממוצע) אבל זה רק 0.1% מכלל האוכלוסיה...זה עצוב וחבל אבל הפאניקה בארץ עברה מעבר לכל ביקורת, יש פאניקה מכל דבר וצריך להתחיל להרגע ולטפל במצב כל אחד לעצמו....אם אני נוסע בכביש מהיר 140 זה לא אומר שאני הולך להרוג מישהו או שהסיכויים ממש נמוכים, לעומת נהגים שלא מצייתים לתמרורי עצור, זכות קדימה ושמירת מרחק, מסוכנים הרבה יותר מנהג שנוסע מהר בכביש ריק ואז נדפק על ידי המשטרה ללא הצדקה.

נכון ש-90% מהתאונות לא נגרמות בגלל מהירות מופרזת, אבל מצד שני 90% מהתאונות הקטלניות (עם הרוגים) הן תוצאה של מהירות מופרזת... זה גם משהו לא? 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנושא הזה הוא באמת בעייתי.

כמו שקראתי כאן מקודם, זה שרצה להיות שר התחבורה,שאמר "תרבות הנהיגה" בישראל ממש בקנטים.

יש את כל האנשים האלה, עם סוברו DL 1600 שנוסעים 90 במסלול השמאלי, יש את אלה שעושים מה שהם רוצים בלי להתחשב בחוקים,יש את אלה שחושבים שהם צודקים ועושים מה שהם רוצים, ועוד.

נסעתי בטיול, מהולנד לבלגיה לצרפת ואז לגרמניה, פקק אחד לא היה ונסענו 170-180 כל הדרך.

שם אנשים כן יודעים ליסוע בניגוד לרוב הישראלים, ובגלל זה המצב כזה שונה.

(אני לא אומר שאיןישראלים שיודעים ליסוע, דווקא יש אפילו קומץ של נהגים מעולים.)

ובואו נקח עוד דבר כנושא למחשבה, השוטרים עצמם שאנו מסתכלים עליהם כ"נהגים וותיקים יודעי כל דבר בנהיגה", אפילו לא יודעים לנהוג.

הם בסך הכל אנשים פשוטים כמוני וכמוכם עם סמכות ביד(סמכות נרחבת אם מותר לי לאמר), אשר מקנה להם "זכויות יתר" בכביש.

כמה פעמים מישהו ראה שוטר נוסע 150 בכביש של 90?(בלי סירנה)

ועוד דבר, אם כולם היו נוהגים נהיגת טסטים אז המצב היה טוב. (לשמור על כל החוקים וזה ;D,נהיגה BY THE BOOK)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מי שלא מסכים איתי לגבי הקטע םע הג'יפים לא נסע בג'יפ, ולא יודע מה זה ג'יפ מבחינה של לדעת ולא סתם לנהוג על הפאג'רו של אבא.

איך אתה נוהג בטסט? כמו זקנה שלא רואה כלום. אתה נוהג נוקשה מדי, לא אכפת לך לנהוג וטב אלא לעבור טסט. זה שונה.

אני הולך להיות שר התחבורה. אני לא צוחק. אני הולך לשנות את תרבות הנהיגה בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שלא מסכים איתי לגבי הקטע םע הג'יפים לא נסע בג'יפ, ולא יודע מה זה ג'יפ מבחינה של לדעת ולא סתם לנהוג על הפאג'רו של אבא.

איך אתה נוהג בטסט? כמו זקנה שלא רואה כלום. אתה נוהג נוקשה מדי, לא אכפת לך לנהוג וטב אלא לעבור טסט. זה שונה.

אני הולך להיות שר התחבורה. אני לא צוחק. אני הולך לשנות את תרבות הנהיגה בישראל.

פה כבר הגישה שלך מתחילה להציק לי מעט...

זה כמו להגיד היום בבי"ס מלמדים רק לשנן, לא לחשוב...

יש אנשים שלא מסוגלים לשנן

יש אנשים שלא מסוגלים לחשוב

בבית הספר זה מתאזן בין שיעורי מתמטיקה לשיעורי היסטוריה

בין שיעור פיזיקה לשיעור ספרות.

ככה גם בכביש ובטסטים, יש אנשים שעוברים בעזרת מחשבה

ונהיגה טובה, יש כוסיות שעוברות סתם :)

ויש אנשים שפשוט משננים, וזה מתאזן אחרי זה בכביש.

תמיד יהיו הרוגים בכביש, ובמדינות כמו בלגיה או איטליה

הקטל בכבישים הוא באחוזים גבוהים יותר על פני אוכלוסייה גדולה יותר!!!

ותסביר לי עוד דבר - איפה יש מקום בכביש מספר 2, לסוע 130?

אני מסכים להגביר את המהירות באיילון, כביש ירושלים תל-אביב (לא בכל המקומות)

וכמובן כביש 6 החדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הטסט. תראו מה הולך בארה"ב. אתה מוציא פרמיט (תאוריה) ופשוט לומד עם אחד ההורים או משהו כזה. אחרי 8 (כן כן, 8) חודשים אתה יכול לעבור טסט שבסך הכל בודק אם אתה נוסע כמו שצריך (ולא כמו הטסט בארץ שבודק אם קראת את הספר...) וואלה מה אני יגיד לכם, התרבות נהיגה בארה"ב מאד טובה. יש חוקים הרבה יותר הגיוניים (פניה ימינה מותרת אלא אם צויין אחרת באור אדום) ואין הוצאה כספית של בערך 3000 ש"ח בשביל רשיון מזורגג (לא כולל ביטוח...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל בארה"ב האנשים אחרים,הם מסוגלים לחכות שנייה ברמזור ולהבין שה"ל" שלפניהם עוד לא הספיק להרים את הקלאץ' או משהו ולא יצפרו ישר.

חוצמזה ששם לא חסרים כבישים ארוכים ורחבים וגם מסלולי מרוצים חובבניים בשביל אנשים שרוצים קצת אנדרנלין.

הכותב מעולם לא היה בארה"ב,מדבר מדברים שהוא קרא בפורום מסויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הטסט. תראו מה הולך בארה"ב. אתה מוציא פרמיט (תאוריה) ופשוט לומד עם אחד ההורים או משהו כזה. אחרי 8 (כן כן, 8) חודשים אתה יכול לעבור טסט שבסך הכל בודק אם אתה נוסע כמו שצריך (ולא כמו הטסט בארץ שבודק אם קראת את הספר...) וואלה מה אני יגיד לכם, התרבות נהיגה בארה"ב מאד טובה. יש חוקים הרבה יותר הגיוניים (פניה ימינה מותרת אלא אם צויין אחרת באור אדום) ואין הוצאה כספית של בערך 3000 ש"ח בשביל רשיון מזורגג (לא כולל ביטוח...)

וגם רוב האנשים יודעים לנהוג :P .

(מדבר מישהו שחיי בארצות הברית[טקסס] 8 חודשים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לראות נהג

מארה"ב (טקסס שמקסס) מסתדר בנהיגה

כאן בארצינו הקטנטונת...כאן בארץ

אחרי שאתה מסיים ללמוד נהיגה,

אתה יוצא לכביש מוכן ובטוח, אלא אם כן העבירו אותך טסט סתם ככה

אתה נוהג סבבה, זה שלא מצייתים לחוקים ממש לא קשור לכל מה שכתבת

על עלות הרישיון וחוקים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...