שאלה על זכויות יוצרים במשחקים - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על זכויות יוצרים במשחקים

rikus

Recommended Posts

אפשר לשחק משחקי D&D בלי שום בעיה קבוצה של עשרה חברה בעט ונייר, זה ידוע שזה חוקי.

השאלה אם משחק שכזה עולה לרשת ומשתתפים בו אלפים של אנשים, צריך לשלם זכויות יוצרים?

מכיוון שאין שום בעיה לשחק דבר כזה לא ברשת ללא מטרות רווח-מדוע שתהיה בעיה לעשות דבר כזה ברשת-ללא מטרות רווח?

(החברה האחראית על זכויות ה AD&D היא WIZARD OF THE COAST ו-HSBRO)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא משתמש בשום דבר השייך להם, והמשחק משוחק בגדר הרשיון המקורי כלומר Pen and paper ופורום\צ'אט עדיין נכללים אז לא, אם אתה משנה את צורת המשחק AKA משהו בסגנון באלדרס גייט אתה כבר חייב לשלם להם תמלוגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשחק משחקי D&D בלי שום בעיה קבוצה של עשרה חברה בעט ונייר, זה ידוע שזה חוקי.

השאלה אם משחק שכזה עולה לרשת ומשתתפים בו אלפים של אנשים, צריך לשלם זכויות יוצרים?

מכיוון שאין שום בעיה לשחק דבר כזה לא ברשת ללא מטרות רווח-מדוע שתהיה בעיה לעשות דבר כזה ברשת-ללא מטרות רווח?

(החברה האחראית על זכויות ה AD&D היא WIZARD OF THE COAST ו-HSBRO)

למה אתה שואל, יש לך כוונה להריץ קמפיין של DARK SUN? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני חלק מפרויקט אינדי בחו"ל שהוא המשך ל DARKSUN ויש לנו כרגע בעיה שקיבלנו זכויות יוצרים על משחקי הPC אבל לא על הפטנט של AD&D-למעשה קיבלנו זכויות הפוכות ממה שדובי אומר-אבל הגבולות שם לא ברורים והמניוקים מ HASBRO WOTC לא עונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני חלק מפרויקט אינדי בחו"ל שהוא המשך ל DARKSUN ויש לנו כרגע בעיה שקיבלנו זכויות יוצרים על משחקי הPC אבל לא על הפטנט של AD&D-למעשה קיבלנו זכויות הפוכות ממה שדובי אומר-אבל הגבולות שם לא ברורים והמניוקים מ HASBRO WOTC לא עונים.

וואלה? מעניין, DARKSUN היה באמת ה SETTING הכי מקורי למו"ד.

בכל אופן לגבי החוקים של מו"ד, הם נחשבים ל"קוד פתוח":

http://en.wikipedia.org/wiki/Open_Gaming_License

אז בזה לא תהיה בעיה, השאלה אם יש זכויות יוצרים על העולם עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה? מעניין, DARKSUN היה באמת ה SETTING הכי מקורי למו"ד.

בכל אופן לגבי החוקים של מו"ד, הם נחשבים ל"קוד פתוח":

http://en.wikipedia.org/wiki/Open_Gaming_License

אז בזה לא תהיה בעיה, השאלה אם יש זכויות יוצרים על העולם עצמו.

בפורמט שלהם, כלומר P&P ברגע שאתה מחליף מדיה ומשתמש בעצם בIP של WOTC אתה כבר עובר על זכויות יוצרים.

הבעיה עם משחקי פאנטזיה זה שיש המון גורמים, WOTC בעלי הזכויות על D&D/AD&D, ומה שמוגן בזכויות יוצרים זה מה ששהם ייצרו סביב חוקי המשחק, כל השמות, העולמות שהם ייצרו, ובעצם כל התוכן של המשחק, שייך להם. הם מרשים לך להשתמש בזה בגדר המשחק עצמו, אבל לקחת את זה ולייצר משהו אחר לגמרי כבר לא כשר, אין הבדל בין לייצר משחק מחשב לבין לייצר ספר או סרט, ברגע שאתה משתמש בתכנים אינטלקטואליים שלהם כאן נכנסת הבעיה.

אני לא מכיר את Darksun אבל אם זה campaign שהוא לא של TSR/WOTC אז יש עליו זכויות יוצרים אחרות.

אבל בכל מקרה לשאלה רצינית כזאת יש עו"ד שמתמחים בזכויות יוצרים, פניתם לleagal של WOTC והם לא חזרו אליכם? זה נשמע לי מאוד מוזר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מדבר על MUD אלא על מנוע גרפי עם דמויות ומפלצות מה SETTING של ה CAMPAIGN של DARKSUN , והוא כרגע בבעלות של WOTC כמו כל AD&D אחר למחשב(ממה שאני יודע).

פניתם לleagal של WOTC והם לא חזרו אליכם? זה נשמע לי מאוד מוזר...

הנחתי שהם פשוט מתעלמים ממפתחי אינדי מכיוון שבטח יש להם אלפי פניות ביום, ניתן להם כמה ימים בכל זאת ואז נראה מה נעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שיכול להיות שהם העבירו את המייל למחלקה המשפטית שלהם שצריכה עכשיו לבדוק בדיוק מה אתם עושים ואיך זה עומד מול הרשיון שלהם = תן להם זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...