פריקה אלקטרוסטטית פוגעת ברכיבי המחשב, איך להזהר? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פריקה אלקטרוסטטית פוגעת ברכיבי המחשב, איך להזהר?

A-L-o-n

Recommended Posts

פריקה אלקטרוסטטית פוגעת ברכיבי המחשב, איך להזהר?

אני יודע כשאתה נוגע בחלק אתה יכול להרוס אותו על ידי פריקה אלקטרוסטטית, יש אפשרות לגעת עם הגב של היד במארז עם היד השנייה, כאשר אתה נוגע ברכיב כלשהו בשביל לא להרוס אותו,

אפשר לחוש בזרם קטן, אבל עדיף משחלק מהמחשב יהיה שרוף.

יאללה המלצות איך להזהר! :jump1:

וגם ניקוי נכון של הרכיבים! :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במעבדות מקצועיות משתשמשים במשטח אנטי-סטטי בשולחן עבודה, ובצמיד מאריק המחובר ליד. בספרים ממליצים לחבר את הגוף להארקה דרך נגד של 1MOhm.

אגב, אני מתעסק עם רכיבים אלקטרונים כבר למעלה מ15 שנה, ומעולם לא נהרס לי רכיב כלשהו מחשמל אלקטרוסטטי... ולא שאני נזהר, פשוט לא קרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיים לא שמעתי על המדובר

פרקתי והרכבתי מאות מחשבים ומעולם לא נגעתי באחורי המארז או משהו כדומה

פשוט נגשתי לעבודה ישר..

ועד עכשיו לא נוצרו בעיות מיוחדות

בקשר לנקוי

יש בהשג ידיי נגריה קרובה כך שמתי שאני רוצה לנקות את המחשב אני פשוט לוקח אותו לשמה ומנקה עם הקומפרסור

אם זה בבית

פאן ומברשת איפור נקיה יכול להיות מעולה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה צמיד אלקטרו-סטטי אמור לעלות ואיפה קונים?

בכל חנות אלקט'. אבל צמיד סתם לא יעזור, אתה חייב משטח אלקטרוסטטי שאליו יחובר הצמיד כדי שהארקה שלך ושל הרכיבים תהייה משותפת. המשטח הזה די יקר.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך אפשר להזהר?

במעבדות מקצועיות משתשמשים במשטח אנטי-סטטי בשולחן עבודה, ובצמיד מאריק המחובר ליד. בספרים ממליצים לחבר את הגוף להארקה דרך נגד של 1MOhm.

אגב, אני מתעסק עם רכיבים אלקטרונים כבר למעלה מ15 שנה, ומעולם לא נהרס לי רכיב כלשהו מחשמל אלקטרוסטטי... ולא שאני נזהר, פשוט לא קרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המארז לא מחובר לחשמל (ולהארקה) הנגיעה בו חסרת משמעות.

לא ממש נכון

המארז עצמו הוא קיבול גדול והוא מוליך טוב יור מאשר היד שלך ככה שהמטענים ירצו לרוץ דרכו ולא להשאר על היד שלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש נכון

המארז עצמו הוא קיבול גדול והוא מוליך טוב יור מאשר היד שלך ככה שהמטענים ירצו לרוץ דרכו ולא להשאר על היד שלך...

טענה מרתקת. ואם המארז טעון במטען גדול מאוד - יותר מהמטען שיש בגוף שלך - ואז יהיה לו נוח לעבור יותר לגוף שלך? (לא מופרך ד"א, מאווררים ואבק יוצרים חשמל סטטי בכמויות גדולות)
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טענה מרתקת. ואם המארז טעון במטען גדול מאוד - יותר מהמטען שיש בגוף שלך - ואז יהיה לו נוח לעבור יותר לגוף שלך? (לא מופרך ד"א, מאווררים ואבק יוצרים חשמל סטטי בכמויות גדולות)

טענה תאורתית בלבד... מארזים עם אבק ומאווררים יש בכל מקום כל הזמן ואין שום הוכחה שזה יצר איפהשהו מטען אלטקוסטטי וגרם לפריקה של זה...(זרם)

אני מסכים עם הקודם שאמר שהמארז הוא קבל גדול בעצמו ולכן הוא מספק הארקה.

אבא שלי הביא לי מהעבודה שלו שהייתי צריך שהם משתמשים בו שמה והוא עובד על 5 מיליוואט בדיוק וכל חשמל סטטי הכי נמוך שעובר במעגל של זה שורף את הלייזר... נשרף לי הראש של זה כבר 3 פעמים.. וזה לא מפעמים שהיה זרם כזה שמרגישים... מספיק שנגעתי עם ידיים חשופות... ופתאום זה נשרף... לא קצר.

בכל מקרה הגנה על כל הרכיבים פתרה את הבעיה...

לעניינינו... פשוט תיגע בגוף מתכתי גדול (כמו המארז) לפני כן כדי להעביר אליו מטען עודף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טענה תאורתית בלבד... עם אבק ומאווררים יש בכל מקום כל הזמן ואין שום הוכחה שזה יצר איפהשהו מטען אלטקוסטטי וגרם לפריקה של זה...(זרם)

לעניינינו... פשוט תיגע בגוף מתכתי גדול (כמו המארז) לפני כן כדי להעביר אליו מטען עודף.

אני מסכים עם הקודם שאמר שהמארז הוא קבל גדול בעצמו ולכן הוא מספק הארקה.

ממש ממש לא. אם תנתק את ההארקה של המחשב, אתה תרגיש זרם כשתיגע בו לעיתים קרובות מאוד. במצב הקיים הם לא מצטברים, כי ניתן לומר שב99% מהמארזים מחוברת הארקה.

המארז אינו קבל בשום צורה, ומטענים אלקרוסטטיים מצטברים בכל גוף מוליך. אם תיקח לדוגמא מכונית שהיא ללא ספק "גוף מתכתי גדול" ותתן לי שקל על כל פעם שאתה מקבל ממנה מכת חשמל אלקטרוסטטי בגלל שהיא טעונה במטען ומעבירה אותו אליך, אני ללא ספק אוכל לקנות אחת :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ייתכן שגוף המחשב יכול לשמש כמעין קבל לחשמל סטטי.

אז הנה פתרון זול - אם אתה בבית תהיה פשוט יחף !

בכל אופן המטרה של הארכה , היא גוף המתכת של הרכיב החשמלי מחובר אל האדמה - כן כן זה המשמעות במכשיר עם הארכה , לכן אם המכשיר מפלסטיק בדרך כלל יש כבל עם 2 חוטים !

לכן אם הספק מחובר לחשמל - המארז של הספק יעבור לאדמה ואם המארז של המחשב מחובר לספק בנגיעה של מתכת (ראה ערך ברגים ?) אז גם החשמל ממנו יעבור.

לכן זה גם פיתרון זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...