המלצה לטלויזיה+מגבר+רמקולים- 10k - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לטלויזיה+מגבר+רמקולים- 10k

nadav275

Recommended Posts

האמת שמבחינתי עדיף שתזרוק שמות, ככה שכשאגיע לחנות אדע למה לכוון.

התוכנית היא ללכת לשמוע ולרכוש מחר/במוצ"ש.

אני יודע- לא אידיאלי. מצד שני- יש , הרגילה הבאה היא בעוד 3 חודשים לכל הפחות ובתווך אין זמן.

אילוצים שצריך להתמודד איתם.

הכוונה שלי היתה שלא יהיה חיבור ישיר בין המחשב לטלויזיה, אלא מהמחשב בhdmi למגבר, ומהמגבר לטלויזיה. אין חיה כזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שמבחינתי עדיף שתזרוק שמות, ככה שכשאגיע לחנות אדע למה לכוון.

התוכנית היא ללכת לשמוע ולרכוש מחר/במוצ"ש.

אני יודע- לא אידיאלי. מצד שני- יש צבא, הרגילה הבאה היא בעוד 3 חודשים לכל הפחות ובתווך אין זמן.

אילוצים שצריך להתמודד איתם.

הכוונה שלי היתה שלא יהיה חיבור ישיר בין המחשב לטלויזיה, אלא מהמחשב בhdmi למגבר, ומהמגבר לטלויזיה. אין חיה כזו?

לגבי שמות, כמובן שעדיף שתלך על שמות מוכרים, רמקולים נגיד של: quad, wharfadela, kef, polkaudio

מגברים: nad, cambridge audio, onkyo וכו'.

יש עוד המון כמובן, זה רק מה שעלה לי בראש בכרגע. חשוב לדעת שבתחום התקציב שלך יש חברות שמייצרות רמקולים יותר טובים ויש פחות טובים (כלומר, יש חברות מעולות שהמומחיות שלהם זה רמקולים יקרים יותר, ובסדרות הנמוכות הם לא משהו, למשל JAMO לדעתי).

מה שלא יהיה, אני שוב חוזר בחום על ההמלצה לשמוע את הרמקולים וההגברה יחדיו, ולשמוע מבחר מסגנונות המוזיקה שאתה אוהב לשמוע לפני שאתה בוחר. חבל מאוד לעשות בחירה פזיזה ולהוציא אלפי שקלים על מערכת שבסוף אתה לא תאהב.

באיזה איזור בארץ אתה מתכוון לקנות?

לגבי , זה אפשרי ברסיברים לקולנוע ביתי שבהם המקור מחובר כך לרסיבר וממנו יש יציאה למסכים ולרמקולים, אבל זה לא הכרחי בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן לדעתי האישית הרבה יותר שווה להשקיע בציוד אודיו מאשר בוידיאו.

אני לא מסכים. אתה לא נמנע מרכישה של דבר מה על פני אחר - או במקרה המדובר, כאשר יש חלוקת תקציב, חלק אחד מקבל תיעדוף על פני האחר בגלל הרצון למנוע אובדן ערך ו\או למנוע מהמוצר שקנית להיחשב נחות תוך זמן קצר יחסית בשל קידמה טכנולוגית - מסיבות כאלו. החלוקה הראשונית של התקציב לשני גושים - אודיו לעומת - צריכה להיעשות אך ורק על סמך ההנאה שהוא מפיק מכל אחד על פני האחר. או במילים אחרות, מה חשוב לו יותר. אם הוידאו חשוב במידה גדולה מאד על פני האודיו, אין סיבה שימנע מחלוקת תקציב בו הטלויזיה זוכה לנתח גדול ומכריע למרות שהמוצרים שיחליפו אותה בעתיד הקרוב יהיו טובים ממנה באופן משמעותי (עדות ל"צעדי הענק" בתחום הזה) ואולי אף יעלו פחות (הוזלת ייצור וכו'). אם הוא מעריך איכויות וידאופיליות על פני כאלו אודיופיליות, הנחמה הזו לא תעזור לו כשהוא ירצה לראות סרט טוב עם מערכת overkill וטלויזיה שפוגמת בהנאה האישית שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים. אתה לא נמנע מרכישה של דבר מה על פני אחר - או במקרה המדובר, כאשר יש חלוקת תקציב, חלק אחד מקבל תיעדוף על פני האחר בגלל הרצון למנוע אובדן ערך ו\או למנוע מהמוצר שקנית להיחשב נחות תוך זמן קצר יחסית בשל קידמה טכנולוגית - מסיבות כאלו. החלוקה הראשונית של התקציב לשני גושים - אודיו לעומת וידאו - צריכה להיעשות אך ורק על סמך ההנאה שהוא מפיק מכל אחד על פני האחר. או במילים אחרות, מה חשוב לו יותר. אם הוידאו חשוב במידה גדולה מאד על פני האודיו, אין סיבה שימנע מחלוקת תקציב בו הטלויזיה זוכה לנתח גדול ומכריע למרות שהמוצרים שיחליפו אותה בעתיד הקרוב יהיו טובים ממנה באופן משמעותי (עדות ל"צעדי הענק" בתחום הזה) ואולי אף יעלו פחות (הוזלת ייצור וכו'). אם הוא מעריך איכויות וידאופיליות על פני כאלו אודיופיליות, הנחמה הזו לא תעזור לו כשהוא ירצה לראות סרט טוב עם מערכת סאונד overkill וטלויזיה שפוגמת בהנאה האישית שלו.

זכותך כמובן לחלוק עלי, וכתבתי שזו רק דעתי האישית. אני עדיין חושב שבציוד אודיו ההשקעה הרבה יותר שווה בניגוד למסכי LCD פלזמה ששם הורדת המחירים והטכנולוגיה החדשה שיוצאת כל הזמן (כולנו הרי יודעים למשל ש OLED זה העתיד, והוא רק הולך וקרב. וזו רק דוגמה אחת) גורמת לכך שהשקעה גדולה מדי (אצל כל אחד "יותר מדי" זה כמובן סכום אחר) היא סוג של בזבוז כסף.

מי שיוציא היום 10K על מסך פלזמה ואז יגלה עוד שנה שבחצי מהמחיר הוא יכול לקנות מסך טוב יותר וגדול יותר ירגיש שהוא בזבז כסף. מי שיוציא היום 10K על מערכת סטריאו לא ירגיש גם עוד 10 שנים שהוא בזבז כסף.

בתחום האודיו (במחירים שבארץ) יש הפרש גדול מאוד בין מה שאתה יכול לקנות יד ראשונה ב ל6K. במסכים לעומת זאת אני לא יודע אם ההפרש באמת כזה גדול (מסכי פלזמה איכותיים עולים המון, קורו של פיוניר למשל עולה 10K).

שוב, כל אחד יחליט במקרה כזה לפי ההעדפה האישית שלו, מה יותר חשוב לו אודיו או וידיאו, והאם ההפרש במחיר לדעתו שווה את ההשקעה. אני לא חושב שיש בזה כללי ברזל שמוסכמים על הכל, אני רק אומר את דעתי האישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה.

יצאתי היום לסבב חנויות ראשון, שהתחיל בhifi (היו ממש לחוצים למכור, "נגיע היום גם למכירה או שאנחנו רק בדיבורים?")

דרך פיוז (יחס מעולה, ישבו איתנו כ-30 דקות כולל הסברים והדגמות, בעיקר של מערכות שמע)

ולבסוף עברנו בארמגדון (כנ"ל, יחס אדיב, אנשי מכירות מסבירי פנים).

בסופו של יום יצאתי יותר מבולבל ממה שהייתי בהתחלה.

לגבי טלויזיה- העניין כנראה סגור. pansonic pv80 בסדר גודל של 5300 ש"ח.

קיימת עוד התלבטות קטנה כי אבא שלי מעוניין בטלויזיה קטנה יותר, ואז האפשרויות הן רק מסכי lcd,

שם הומלץ לנו על panasonic lx80.

הבעיה האמיתית היא בנושא הסאונד.

רמקולים רצפתיים ירדו מהפרק, גדולים מדי לטעמם של אבי ואמי.

בפיוז שמענו רמקולים מדפיים של jamo שמצאו חן בעינינו, אלא שנאמר שבכל מקרה נצטרך לקנות איתם גם סנטר כי אחרת

בדיבור או במעבר מצד לצד בסרטים "יווצר חור".

ב- hifi הומלץ על מגבר onkyo 506 ב-2500 ש"ח.

בפיוז הומלץ על מגברי yamaha rx מסדרה rx-v 3/4/5-65.

והאמת שבניגוד להשוואת רמקולים, אין לי שום מושג איך ניתן להשוות מגברים.

עוד דבר שנאמר לי- הוא שחשוב שיהיה מגבר שיודע לעבד גם (דרך כניסת hdmi) ולעשות לו upscaling לשידור hd. כל המגברים שהומלצו היו כאלה.

אני חשבתי שהשימוש במגבר יהיה רק לצורך עיבוד סאונד, בלי שהמגבר יתעסק באות . בתגובות קודמות הומלץ לי לשימוש שלי בכלל מגבר סטריאו.

אם מישהו יכול להרחיב לי בנושא, או לחילופין להפנות אותי לקצת חומר מקצועי- אודה לו.

שוב תודה לכולם על העזרה, נדב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, מה שאמרו לך בפיוז לגבי זה שתצטרך סנטר נשמע לי תמוה למדי. כלומר כן, תמיד אפשר להוסיף סנטר (וסאב, ואחוריים וכו'), למה לא? אבל זה ממש לא הכרחי, ובטח שלא קשור לבחירה במדפיים דווקא ולא רצפתיים.

אם הרמקולים ממוקמים יחסית קרוב לטלויזיה, וקצת מוטים פנימה, במילא אתה לא תרגיש שום "חור" או חוסר.

לגבי רסיבר עם יכולת UPSCALE, זה רלוונטי לסרטי DVD שכביכול מקבלים "שדרוג". בצפיה בסרטי HD זה ממש לא נחוץ, וחוץ מזה שהUPSCALE הוא לא משהו מי-יודע-מה.

לגבי בחירה במגבר - מה שחשוב זה שוב: לשמוע את המגבר יחד עם הרמקולים (אני חושב שזו פעם שלישית שאני כבר כותב את זה בשרשור הזה...). אם השילוב נשמע טוב באוזניך זה מה שחשוב. אם אתה שומע צרימות, באסים מרוחים, בלאגן בסאונד וכו' סימן שהשידוך לא מוצלח. פשוט תבחן כמה קומבינציות לפי התקציב שלך ותחליט מה הכי טוב.

אגב, קח בחשבון שעם מדפיים אתה צריך להוסיף סטנדים שיכולים לעלות עוד כמה מאות שקלים, תלוי באיכות.

------

אם אתה הולך על מדפיים ומחליט לקנות בפיוז, כדאי שתבדוק את הרמקולים האלה:

http://www.fuse.co.il/products/86731

או לחילופין את האח הקטן שלו http://www.fuse.co.il/products/86730 עם 600שח הנחה למגבר)

הם יחסית יקרים, אבל אני רואה שהם נותנים לך 800שח הנחה לקניית מגבר, אז נניח אחד מהדגמים הזולים יחסית של NAD (שהם מוכרים בחנות) יכנסו לתקציב שלך. תזכור שוב שאם תקנה הכל באותה חנות הם אמורים לתת לך הנחה כלשהי וללכת לקראתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוכר בחנות ניסה לגרום לך לבצע רכישה אולטימטיבית עבורו ולא עבורך. זה כמובן, טבעי לחלוטין. אני קיצוני בעניינים כאלו: כל מה שיוצא מהפה של המוכר עובר ליד האוזן ולעולם לא תופס אחיזה. פשוט, לא רק שהם הרבה פעמים לא מקצועיים, הרי שגם אם הם מקצועיים ממני, הם biased כי הם רוצים למכור. תפקידו של המוכר עבורי הוא רק לבצע את הקנייה ב"קופה". זהו.

כעת, עליך להבין שאם אתה רוכש מגבר סטריאו, שכנראה ייתן תוצאה טובה יותר בסטריאו מרסיבר קולנוע ביתי, הוא לא יוכל לשמש לך רכזת. זה אומר שאין upscale ל-HD (שהוא מיותר לחלוטין ומהווה גימיק מכירתי טוב, מסתבר - הרי ה-HTPC שלך ידע לעשות זאת טוב הרבה יותר, בצירוף כרטיס טלויזיה טוב ותוכנת קינפוג כגון ffdshow תוכל להגיע לתוצאות טובות יותר מין הסתם) ועוד דבר: כשתרצה לדלג בין הממיר לוין\כבלים ל-HTPC תצטרך להשתמש בשני שלטים: של הטלויזיה כדי לשנות את כניסת הוידאו הרלוונטית ושל המגבר כדי לשנות את כניסת האודיו הרלוונטית. נוסף כאן מימד של אי נוחות, כי בקניה של רסיבר המשמש רכזת זה נעשה במעבר אחד בשלט שלו.

האם רכישה של הגברת סטריאו שווה את הפגיעה במימד הזה? רק אתה ומשפחתך תוכלו לענות. העניין הוא שלא האזנתם אפילו להגברה כזו בחנויות האלו שהומלצו לכם בגלל שיש להן מגברי סטריאו זולים להציע. ההשערה שלי היא שציוד הסטריאו ממוקם באזור נפרד מציוד הקולנוע ביתי שהודגם לכם יחד עם הטלויזיות. עריכה: ההשערה ההגיונית יותר היא שכמובן, קל יותר למכור רסיבר ק"ב מפאת כמות התכונות והיכולות שלו - דבר שאופייני מאד לכל השווקים באופן מקביל. במקרה הטוב הם שיערו שאין לכם מושג בתחום ולכן הוליכו אתכם אל "הברירה הטבעית" מבלי לשאול לרצונכם. העניין עם הסנטר אגב, הוא קישקוש שנועד למכור לכם מוצר נוסף ולהרוויח עוד; סנטר הוא לדעתי הפחות חשוב במערכת קולנוע ביתי. מצב פאנטום שזמין אף ברסיברים שהפכו כבר מיושנים כיום, יכול לבצע חיקוי טוב של סנטר ובלי קשר: בכסף שחסכת בהוצאה עליו תוכל להשקיע בקדמיים מוצלחים יותר שיכולים לייצר בימת צליל מוצלחת יותר וכך עוד יותר לכפר על חסרונו של סנטר.

לך לאלגזי ושמע מגבר כמו: http://www.audio1.co.il/products/30063 עם רמקולים כגון: http://www.audio1.co.il/products/9075 שיחד עם סטנדים וכבלים נכנסים לתקציב שנותר.

לך לאמנון סאונד ושמע מגבר כמו: http://www.amnonsound.co.il/?categoryId=1226&itemId=28294 עם רמקולים כגון: http://www.amnonsound.co.il/?categoryId=1204&itemId=453 או http://www.amnonsound.co.il/?categoryId=1201&itemId=40663

לך לסינמה פרדיסו ושמע מגבר כמו: http://www.cinema-paradiso.co.il/Index.asp?ArticleID=601&CategoryID=81&Page=1 עם רמקולים כגון: http://www.cinema-paradiso.co.il/Index.asp?ArticleID=340&CategoryID=68&Page=8

ואז החלט האם השיפור באיכות הצליל (באם קיים לטעמכם) שווה כך שניתן לוותר על נוחות התפעול עבורו. כמובן, הבא איתך את המוסיקה שלך ובמיוחד זו שאתה מאזין לה רוב הזמן והיא הקשה והתובענית מכל עבור מערכת: מוסיקה קלאסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבת שלום.

רשמתי לפני את המלצותיכם והערותיכם, נתתם לי כיוון כללי.

לגבי התלבטות מגבר סטריאו/רסיבר ק"ב- אני לא הקובע, ואבא שלי לא מוכן לוותר על מכשיר שישמש כרכזת- הן משיקולי נוחות והן בגלל חשיבה לעתיד (הוספת זוג אחוריים...). בקיצור האופציה של מגבר סטריאו ירדה מהפרק לצערי. אשמח להמלצות על מגברים שאליהם אכוון.

shantax- אני מבין שבסופו של דבר אצטרך לשמוע את המגבר עם הרמקולים אליהם אכוון,

אך לא רציני לגשת לחנות בלי שום כוון, כי אז כמו ש- Fkl0ster כתב- המוכר יכול לדחוף לך מה שמתחשק לו למכור.

אשמח להמלצה על מספר רסיברים לקולנוע ביתי מומלצים שיתאמו גם להשמעת מוסיקה ברמה סבירה,

ועם זה בנוסף לדגמי הרמקולים המומלצים אגש לחנות.

תודה, נדב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבת שלום.

shantax- אני מבין שבסופו של דבר אצטרך לשמוע את המגבר עם הרמקולים אליהם אכוון,

אך לא רציני לגשת לחנות בלי שום כוון, כי אז כמו ש- Fkl0ster כתב- המוכר יכול לדחוף לך מה שמתחשק לו למכור.

אשמח להמלצה על מספר רסיברים לקולנוע ביתי מומלצים שיתאמו גם להשמעת מוסיקה ברמה סבירה,

ועם זה בנוסף לדגמי הרמקולים המומלצים אגש לחנות.

תודה, נדב

שמע בתקציב שלך אין הרבה מבחר ומקום להתלבטות. לדעתי תתחיל קודם בבחירת רמקולים, כי זה הרכיב שיש לו את ההשפעה העיקרית (לא היחידה כמובן) על המערכת ועל אופי הסאונד. ברגע שתשמע רמקולים שישמעו לדעתך טוב, תשאל בחנות איזה רסיברים יש להם בתקציב שנשאר לך ותבקש לשמוע אותם יחד. מן הסתם משהו של יאמאה, אונקיו או הארמן קרדון. אין לי בזה הרבה נסיון אז אני לא יכול להמליץ על דגם מסויים, תצטרך להחליט בעצמך. מה שכן, אם אתה קונה בחנות שבה אתה מקבל יחס מקצועי מהמוכר, תדגיש בפניו שאתה מעוניין ברסיבר לק"ב עם דגש על איכות סאונד בסטיראו ופחות על כל מיני "פיצ'רים" מפוצצים - בדר"כ הדברים האלה באים אחד על חשבון השני (למשל במקרה שלך אין צורך ביציאת ברסיבר).

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...