השיטות שלכם ללימוד מילים לפסיכומטרי - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השיטות שלכם ללימוד מילים לפסיכומטרי

Jules Winnfield

Recommended Posts

אני בקושי למדתי את המילים :screwy:

עברתי על איזה 2 אותיות ועוד כמה מילים שחברים שלי אמרו כי הם למדו באותו זמן :P

במילולי יש לי איזה 100 :-\ אבל הם זונות, שאלו שאלות שלא יכולתי לענות עליהן כי יש לי שגיאות כתיב :pissed: ממש דרך טובה להתחשב באלה שנבחנים במועד עם הקלות...

למזלי האנגלית והמתמט' שלי טובים יותר, מספיק טובים בשביל שאני אוכל לעשות תואר ועם פטור מאנגלית :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה כל דיון פסיכומטרי הופך למפגן כוח. נראה לי שיש אנשים ששכחו שזה כולה מבחן שמטרתו לאפשר קבלה לתואר. אז אחד יוציא 730 ולא יתקבל לרפואה ויתבאס, והשני יוציא 640 אבל יתקבל להנדסה אזרחית...נראה לי שאנשים צריכים לשנן את זה במקום את המילים.

לעניינו בדיון,אני חושב שאתה צריך למצוא את "שביל הזהב" שלך. לקחת הרגלי לימוד מאחרים לא בהכרח יהלום את מה שאתה צריך. כמו שמיני אמר,למידה זה עניין אינדיבדואלי, אני למשל לא למדתי כמעט לעברית ואנגלית כי לא הייתי צריך וזה לא בהכרח מתאים לרוב האוכלוסיה. כנ"ל שיטות לימוד כמו "תקום ב7 בבוקר ותלמד עד הערב" זה שקר. עצתי לך-קודם תמצא את הציון שאתה צריך,אחרי זה תעשה מבחן לדוגמא, ולאחר מכן תראה ותתכננן איך וכמה ללמוד,זה יקל לך על החיים בצורה משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחלתי לפני שבועיים פסיכומטרי בלחמן. קורס חד שבועי ניגש ביולי. (ואוצ'ר מהצבא במימון 75% ושאר ה1,600 מהפיקדון)

אחרי חקר של כמה ימים טובים לגבי שיטות לימוד, הכרת המבחן בצורה שטחית ומאמרים כלליים(יש המון חומר על פסיכומטרי. רק צריך כמה שעות טובות של קריאה ונבירה במעמקי האינטרנט) גיבשתי לעצמי תוכנית עבודה ולמידה ולמדתי איך לי אישית טוב ללמוד.

התחלתי מהמשחקון החינמי והמעולה הזה: http://www.ezway.co.il/64906/%D7%9E%D7%A9%D7%97%D7%A7-%D7%90%D7%95%D7%A6%D7%A8-%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9E%D7%98%D7%A8%D7%99

כל מה שלא עניתי נכון רשמתי לעצמי בדף. (מילאתי משהו כמו 450 מילים) בדפים ולמדתי אותם לאט לאט במשך שבועיים. (עוד לפני הקורס)

לאחר שמיציתי את המשחקון שמוגבל במילים(אפשרי למצוא דף שמשמש כמקור ומסד נתונים למשחק הפלאש בעזרת . כל המילים והפירושים בעברית ובאנגלית ברשימה-ליוצרים כרטיסיות לבד) התחלתי ללמוד מכרטיסיות שהביאו לי של קידום. לפי הא'-ב'. - שיטה קשה יותר ללימוד שמתבססת בעיקר על שינון המילים. ביחד עם חבר זה עבד טוב יותר עם צחוקים ואסוציאציות מצחיקות בעיקר לועמת לימוד עצמי בכל רגע פנוי באוטובוסים. (חברה שגרה רחוק ונסיעות לעבודה כל יום כשעה סה"כ - תמריצים מעולים ללמידת מילים)

עכשיו,משהתחלתי את הקורס לפני שבועיים אני לומד לפי הקצב של הקורס, ולפי סידור המילים בקבוצות(תכונות שליליות, תכונות חיוביות, בעלי מקצוע, רהיטים, חקלאות וכו') וזה קל יותר.

בהתחלה אני עובר על כל המילים ורואה מה אני יודע מראש - אותן אני מוחק לצמיתות, כיוון שהרי אם ידעתי אותן לפני השינון, אין לי צורך לשנן אותן. את המילים שאני לא יודע אני רושם במסודר בדף, בארבעה טורים, ולומד כל יום-יומיים דף פוליו עם 56 מילים.

לאחר כמה ימים, כשאני בוחן את עצמי על המילים, אני מסמן מה אני לא יודע במינוס, ומצמצם את המילים הקשות מכמה דפי פוליו לאחד ויחיד. וכך בסבב מחזורי.

בתכנון לטווח ארוך, אני מתעתד להקפיד כל שבועיים לחזור ולבחון את עצמי על כל המילים שסימנתי במינוס כולן.

אני משלב עוד שיטות כגון הדפים הקטנים האלה של 3M עם פס הדבק שלא מחזיק את עצמו, שלא לדבר על הפתק... (מיועד רק למילים הקשות ביותר.)

לעומת המשחקון הנחמד של EZWAY, הלומדה המילולית של לחמן מקשה עלי, לדעתי. המשחקונים שם מעפנים ולא מאפשרים טעיה בכלל והסימון הידני של כל המילים מעיק, מאריך את הזמן ומייאש. משקיע בלימוד עם התוכנה הרבה פחות זמן.

וסתם לא קשור: בסימולציה הראשונה של שלושת הפרקים שעושים בלחמן קיבלתי 568. מילולי היה 97 נק' (17 מתוך 30, כשלא הספקתי בכלל את חמשת השאלות האחרונות של הבנת הנקרא).

נ.ב.

שונא בעיות יחס עם יחס משתנה!

פתקונים באדיבות חברתי האהובה מ. :

13042011036.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

נ.ב. 2

וככה, חברים, מבזבזים 20 דק' מהשעות שאני הכי מרוכז בהן ואמורות להיות מושקעות בלימוד אוצר מילים פ.ט.ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון.

ביואל גבע באנגלית יש בסביבות ה-4000 מילים.

בעברית יש בסביבות ה4400 מילים.

לא ברור מאיפה הנפצת את הנתון שלך.

צודק, ראיתי רק את החלק הראשון..

יש לך במקרה את זה ב-anki או משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אבל בלומדה שלהם אפשר ללמוד את המילים ביעילות ובמהירות

הבעיה שלי זה שרוב הזמן אני בלי , לכן אני צריך איזה תוכנה שתיהי לי על המחשב, נגיד את המילים של יואל גבע ב-anki..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. בשביל ללמוד עם הלומדה של יואל גבע צריך, כאילו, להירשם ללימודים אצלם (עניין של 6000+).

ב. אתה מקבל כרטיסיות ואתה יכול להעביר את המילים הבעייתיות לכרטיסיה (יש הטוענים שעצם הכתיבה עוזר ללמידה).

ג. אתה תמיד יכול ללמוד פשוט עם המילון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתיבת המילים הקשות עוזרת מאוד! כל אחד לומד טוב בעזרת החוש העיקרי וה"ראשי" שלו. רק צריך לגלות אותו. פיזית כתיבת המילים, קריאתן(ראיה) או שמיעתן.

למרות זאת, כצפוי, שילוב שלושת הדרכים היא דרך הלימוד והשינון הכי טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. בשביל ללמוד עם הלומדה של יואל גבע צריך, כאילו, להירשם ללימודים אצלם (עניין של 6000+).

ב. אתה מקבל כרטיסיות ואתה יכול להעביר את המילים הבעייתיות לכרטיסיה (יש הטוענים שעצם הכתיבה עוזר ללמידה).

ג. אתה תמיד יכול ללמוד פשוט עם המילון.

יש לי משתמש אצל יואל גבע ממישהו שלמד אצלם...

הבעיה היא שרוב הזמן אין לי , לכן הורדתי את התוכנה anki שאפשר ללמוד בה כל דבר פשוט צריך לעשות העתק הדבק מילה מילה שזה מעצבן, אבל לא נורא, זה מה שאני יעשה בקרוב אם אני לא ימצא מישהו שהעתיק כבר את המילים ויכול להביא לי(או אולי מישהו שעשה בעברית), חבל שאף אחד לא העלה אותם לאינטרנט, כי בטוח מישהו כבר העתיק את זה...

אבל מה אתה אומר עדיף להעתיק דווקא את של יואל ולא של מישהו אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה כל דיון פסיכומטרי הופך למפגן כוח. נראה לי שיש אנשים ששכחו שזה כולה מבחן שמטרתו לאפשר קבלה לתואר. אז אחד יוציא 730 ולא יתקבל לרפואה ויתבאס, והשני יוציא 640 אבל יתקבל להנדסה אזרחית...נראה לי שאנשים צריכים לשנן את זה במקום את המילים.

לעניינו בדיון,אני חושב שאתה צריך למצוא את "שביל הזהב" שלך. לקחת הרגלי לימוד מאחרים לא בהכרח יהלום את מה שאתה צריך. כמו שמיני אמר,למידה זה עניין אינדיבדואלי, אני למשל לא למדתי כמעט לעברית ואנגלית כי לא הייתי צריך וזה לא בהכרח מתאים לרוב האוכלוסיה. כנ"ל שיטות לימוד כמו "תקום ב7 בבוקר ותלמד עד הערב" זה שקר. עצתי לך-קודם תמצא את הציון שאתה צריך,אחרי זה תעשה מבחן לדוגמא, ולאחר מכן תראה ותתכננן איך וכמה ללמוד,זה יקל לך על החיים בצורה משמעותית.

כי בדרך כלל מדובר בילדים שלא השיגו דבר בחיים וציון פסיכומטרי גבוה גורם להם להרגיש טובים יותר מאחרים. ואז הם מגיעים עם הרכב למוסכניק שמחייב אותם ב-150 ש"ח לשעת עבודה לא כולל חלפים ומע"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שנגש מחרתיים לפעם השנייה, נראה לי שאני יכול לעזור.

תלוי מה המטרה. אם המטרה היא לשפר את אוצר המילים, אז כל השיטות טובות (כל אחד ומה שעובד בשבילו).

אם המטרה היא רק ציון בבחינה, אז לא ללמוד בכלל.

ההשקעה לא משתלמת. כל המילים האלה מתרכזות בסופו של דבר בכמה שאלות בודדות, שהן חלק קטן מתוך חלק אחד בלבד (שליש) של הבחינה.

לא נכון בכלל, מתוך 30(+-) שאלות יש 4 שהם נטו אוצר מילים, קשה מאד בד"כ, יש עוד 5 עם סיכוי טוב לצורך באוצר מילים, אחרי זה יש עוד 4 פטל שגם שם צריך אוצר מילים, הרבה פחות וגם בד"כ מילים פחות קשות אבל עדיין, וחוץ מכל זה האוצ"מ יעזור לך בכל שאר הפרק להבנה הכללית של טקסטים, ואת השאלות שמחייבות אוצ"מ את תעבור יותר מהר כך יישאר לך זמן לשאר הבחינה.

ניתן ללמוד את הרוב הגדול מאוד של האוצ"מ בלמידה אינטנסיבית מאוד של שבועיים, אבל עדיף, אם יש לך זמן אפשר לקחת את זה יותר רגוע ולחזור על כל קבוצת מילים יותר מפעם אחת, ככה תדע את המילים הרבה יותר טוב ופחות תשקיע זמן בלנסות להזכר מה זה ביטוי מסויים.

אני למשל התחלתי ללמוד דרך ספר, מה שהיה דיי מייאש, שידעתי בערך 35% מהאוצ"מ עברתי לאתר הזה :

http://www.psychometry.co.il/

יש שם תוכנה(מובנה באתר) ללמידת מילים, יעלה מאוד, אני כרגע על 87% שנשארה לי 'ש' שכבר אין לי כוח ללמוד אז אני בא לפה..

מה שטוב בנוסף לזה שזה יעיל שזה גם מתעדכן שם באתר, שלא כמו ספרים.

ד"א צריך להירשם לאתר(בחינם).

למרות שאוצ"מ כן יעזור לך, אפילו מאוד, עדיף להסגר על כל הדברים האחרים לפני או שהכי טוב לעשות את הכול במקביל.

עוד משהו, לא יודע מה ההתנהלות לגבי אוצ"מ באנגלית, לא למדתי כמעט בכלל אנגלית, יכול להיות שבחלק הזה זה באמת לא משתלם כי הציון באגלית מהווה רק חמישית מציון הבחינה הכולל, בנוסף בחלק האנגלית בחלק שהוא לא אוצ"מ נטו (ה12 שאלות ראשונות) הרבה יותר קל להבין מההקשר או שלא צריך בכלל לדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...