netbook לעומת נייד זול (והמלצה לנייד 12 עד 3k) - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

netbook לעומת נייד זול (והמלצה לנייד 12 עד 3k)

demultiplexer

Recommended Posts

בתור אחד שהוא באותו מצב כמו שלך - קנית X31 דרך יד2 ב 1200 שח. פרט לעובדה שהוא יחסית (מאד יחסית) "כבד" שוקל 1.6 זו קנייה מעולה. אומנם עוד לא יצא לי לעבוד איתו בסביבות פיתוח "כבדות" כמו .NET וכאלה, אבל עבודה ארוכה מול אקליפס למשל , היא די נוחה. וגם המקלדת מעולה. והכתיבה זורמת.

יד2 מלא בדי הרבה X31 בזמן האחרון בקונפיגורציות שונות. והמחיר הוא בסביבות ה 1500-1300. אני מניח שכמו שאמרו שאיבי תוכל למצוא אותם יותר בזול וגם במצב יותר טוב, אבל סה"כ 1200 שח זה גם מחיר מעולה למחשב הזה.

X41 ממש לא מומלץ כי לא תוכל לשדרג את הדיסק שלו במחיר שפוי. (מדובר על דיסקים של 1.8" ולא 2.5" )

לא ברור שפותח הת'ראד ממש ילך על ההצעות הללו, ובכל זאת אני חייב לדייק את דבריך: אין מה להשוות בין X31 ל X41 מבחינת ביצועים (כפי שאמרתי אני מכיר את כולם וזו לא תגובה תיאורטית לפי מהירות מעבד). מלבד זאת הX41 הוא הקל מכל סדרת ה X (קילו מאתיים) ואילו ה X31 ה"כבד" לטענתך הוא במשקל של X61, כשהראשון עם סוללה רגילה והאחרון עם סוללה גדולה. אם זה כבד, אז הסדרה הוז כבדה כולה. אגב, מ X41 ומעלה אין טעם לרכוש עם הסוללה הלא גדולה, משום שאז תצטרך להיסחב עם מטען, ששוקל 400 גרם, שהוא יותר מאשר תוספת המשקל לסוללה גדולה. עם סוללה גדולה X41 מחזיק 5 שעות וX61 מחזיק 7-8 שעות. שוב, מניסיון. עם סוללה גדולה X41 שוקל קילו וחצי ואילו X61 שוקל קילו שש מאות, כמו ה X31 עם סוללה רגילה.

X31 הוא אחורה אחורה בכל הסיפור. הוא גם בנוי באופן אחר, הרבה יותר מיושן. יופי של מחשב, אבל וודאי שלא X41. X41 הוא באמת המוצלח ביותר לטעמי, במיוחד בגלל בעיית התחממות מעצבנת במיקום של פרק יד ימין שיש ל X61 (אגב, X60 אמור להיות חף מהבעייה).

אהה, ולגבי שדרוג דיסקשיח ב X41, למה שהוא יעשה זאת? הוא מגיע עם 40 או 60 גיגה ואין אפשרות לשדרג לגדול מזה. אז למה ששדרוג יעלה כסף אם אין בכלל שדרוג? קונים דיסקאונקי נחמד של 16 או 32 גיג, או לחלופין דיסקשיח חיצוני של 250גיג, וסוגרים עניין.

אני חושב שזה לא מקרי ש X41 הוא המוצלח. הוא האחרון של IBM. מ X60 ומעלה זה כבר LENOVO. והמבין יבין.

x31 חלש מידי עבורי. אין דגם חזק יותר מ41 אבל זול יותר מ61 שהוא גם tablet? ראיתי גם כמה x61 במחירים הגיוניים בשבילי, אבל לא tablet. טבלט מצריך תוספת של עוד 1000 בממוצע. בכל מקרה, מהרעיון של הנטבוק ירדתי לגמרי, אני לא מבין למה לקנות נטבוק כשאפשר לקנות נייד עם 12.1 בלא הרבה יותר.

אם אתה הולך על טבלת, כך בחשבון שהוא תמיד כבד יותר. אם אין לך ממש צורך בכך, הייתי מציע לך לוותר. סתם עוד מנגנון שעלול להיתקלקל. זכור שיש גם את ה X60.

בכל אופן X61 יעלה האיביי כ 2800 ש"ח חדש מהקופסא.

X41 משהו כמו 1400

X60 יותר לכיוון ה 2000.

אני חושב שכל אחד מהם יעשה את העבודה. כפי שאתה מבין, 12 אינץ' זה הגודל המושלם למחשב שאמור להתנייד. קטן מזה זה קטן, וגדול מזה זה כבד. אני הולך עימו להרצאות וזה נוח מאוד. חיברתי לו גם VX Revolution עם משדר NANO וזה בכלל מושלם.

כמובן, אפשר ללכת על זה http://blog.gadgetlite.com/2009/01/12/gallery-dell-adamo-finally-revealed, אבל צריך למשכן אברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי אין לי איך להביא מחשב מארהב, לכן אני חושב שזה לא רלבנטי. כנראה שאני אלך על X61 חדש מyad2. האם בטבלט המסך מגע הוא multi touch?ובמה טוב יותר הx200 של מx61 שמצדיק את ההבדלים במחירים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שהתעסק הרבה עם הניידים הקטנים של לנובו:

ה-X41 הוא דגם שבמצב הנוכחי של השוק לא שווה כלום. הוא חלש, ו-X60, שהרבה יותר טוב ממנו, עולה לא הרבה יותר.

דגם מוצלח מאוד הוא ה-X32. הוא יותר חזק מה-X41, ומגיע עם סוללה 6 תאים, לעומת 4 או 8 תאים באחרים.

ה-X31/X32 בנויים כך שהסוללה היא מקדימה, ולכן יש לו פיזור משקל מעולה. X41/X60/X61 עם סוללת 4 תאים אמנם קלים יותר, אבל חיי הסוללה שהם נותנים הם בערך 70% מ-X31/X32 עם סוללת 6 תאים, במקרה הטוב. עם סוללת 8 תאיים המחשבים האלה כבר כבדים ומסורבלים. נכון שהמשקל הנמדד שווה, אבל הסוללה הענקית הזו מאחורה גורמת למחשב להרגיש יותר כבד והוא גם פיזית יותר גדול.

הבעיה היא שאין הרבה X32 בשוק בארץ. למעשה מעבר לזה שמכרתי לפני כמה חודשים ב-YAD2, לא ראיתי אף לא אחד. ב- יש, אבל הם יחסית יקרים, שכן מדובר בדגם מאוד מוצלח.

אם נניח שה-X32 לא ניתן להשגה, או שאתה רוצה דגם קצת יותר חזק, הייתי הולך על ה-X60. זול יותר מה-X61, ולא בהרבה חלש ממנו. גם הצ'יפסט יותר מוצלח. החיסרון היחיד הוא שהוא תומך עד ל-3GB בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שאמרת מה שאמרת, בכדי שהבחור ידע שיש כאן חילוקי דעות ודבריך לא מוחלטים. ה X32 אכן מהווה בחירה טובה, אבל רצוי לשים לב שלא בגלל העיצוב שלו (לדעתי, כמובן). הוא חולק את העיצוב של X30 ו X31, והוא הרבה יותר מיושן ועבה לטעמי. אני ממש לא מרגיש שה X41/61 מגושם יותר בגלל סוללת 8 תאים שלו. ובכלל, הם מרגישים דקים יותר. כאמור עבדתי חצי שנה עם ה X30, והמעבר ל X41 הרגיש כמו המעבר ל X61. אני לא מבדיל ביניהם מבחינת הרגשה (הם נראים מעט אחרת, אבל הרבה משותף).

לגבי ביצועי ה X41, נו, וודאי שהוא לא מטוס. אבל רצוי לשים לב *ושים לב טוב לזה!* שגם ה X61 לא מטוס. אלה לא מחשבים מהירים במיוחד, ואם אתה מחפש ביצועים, אני מציע לך לרדת מהעניין. כמובן שה X61 מהיר יותר, אבל הוא לא מהיר כשלעצמו. גם המסך שלהם הוא לא מהטובים בשוק. אבל הם עדיין ניידים מדהימים לטעמי, במיוחד בגלל איכות הבנייה (הרבה פלסטיקיה שם בחוץ), והמסך הלא רחב (מה שנותן לך יותר גובה).

לצערי אין לי איך להביא מחשב מארהב, לכן אני חושב שזה לא רלבנטי. כנראה שאני אלך על X61 חדש מyad2. האם בטבלט המסך מגע הוא multi touch?ובמה טוב יותר הx200 של מx61 שמצדיק את ההבדלים במחירים?

הטבלת הוא לא מוטליטאץ', ואני באמת מציע לך לשחרר מהרעיון. תשקול רק אם אתה ממש זקוק לזה. אחרת זה בטח ישמש כגימיק שתשכח ממנו.

ה X200 חדש יותר, ממש לא ברור שהוא טוב או משתלם יותר (שוב, מלבד ביצועים, כשמדובר במעבד חזק ומתקדם יותר. אין לי ספק שגם הוא לא מטוס). מדגם X200 גם המסכים הפכו לרחבים. עד X61 המסכים הם 4:3. ה X200 גם יותר עבה. אבל לא נורא. הוא דיי חמוד לדעתי, אם מתפשרים על מסך רחב ולכן נמוך יותר, אבל לא ראיתי אותו במציאות אף פעם.

עכשיו, אם אתה רוכש X61, שים לב שיש לו גרסת S שנקראת X61s. ההבדל ביניהם הוא שה S בא עם מעבד חיסכוני יותר והוא שוקל 200 גרם פחות מה X61 עם סוללת 4 תאים. עם סוללת 8 תאים הם שוקלים כמעט אותו הדבר (קילו שש מאות + -). אם תשאל אותי, לא משנה מה מהם תיקח, שכן שוב בפעם המי יודע כמה, זה שה X61 מגיע עם מעבד כביכול חזק יותר (סדרת T לעומת סדרת L) ממש לא נותן לו בוסט רציני במהירות. שלא תחשוב שאתה מקבל עגלה, אבל בטח לא מדובר במטוס.

לכן אני נוטה ל X41. כי מי שלוקח את המכשירים האלה אמור לדעת שהם לא מטוס, וההבדל במהירות בין X61 ל X41 לא מצדיק לטעמי יחס כפול במחיר. X32 וודאי יתן ביצועים נמוכים יותר, עם מארז מגושם יותר, וזמן סוללה קצר יותר, מה ששוב ידרוש ממך להסתובב עם מטען, שכבר מביא אותך עם המחשב למשקל 2 ק"ג. זה בכל אופן מה שגרם לי ללכת על X41 אחרי ה X30 שהיה לי.

אגב, שיהיה ברור שאני לא משוחד כאן רק בגלל שיש לי X41. אני גם מחזיק X61 בבית (רכשתי באותו זמן לחברה שלי X61 ולי X41), ואני כל זמן עובד עם שניהם. מה לעשות, מלבד העובדה שה X61 חדש וזריז מעט יותר, ה X41 פשוט מושלם. גם חברתי שוקלת עכשיו לבצע החלפה, בעיקר בגלל בעיית ההתחממות של ה X61 שמציקה לה (ולעוד מאות משתמשים שרכשו את הנייד הזה). תגיד אם תרצה פירוט על העניין.

ה-X41 הוא דגם שבמצב הנוכחי של השוק לא שווה כלום. הוא חלש, ו-X60, שהרבה יותר טוב ממנו, עולה לא הרבה יותר.

אם נניח שה-X32 לא ניתן להשגה, או שאתה רוצה דגם קצת יותר חזק, הייתי הולך על ה-X60. זול יותר מה-X61, ולא בהרבה חלש ממנו. גם הצ'יפסט יותר מוצלח. החיסרון היחיד הוא שהוא תומך עד ל-3GB בלבד.

מלבד הטענה שה X41 חלש, כשאני אומר שסדרת X חלשה וההבדלים ביניהם קטנים, מסכים ש X60 יהיה עדיף על X41 וגם על X61, אם תמצא אקסמפלר במצב טוב שלא עבד קשה. הוא מהיר וחדיש יותר מה X41, ואין לו את בעיית ההתחממות של X61. במובן זה הוא באמת בחירה מושלמת. לא הלכתי עליו בגלל המחיר הכמעט מתקרב ל X61 (שכאמור נמכר היום באיביי חדש מהקופסא ב 600-650$) ומשום שרובם דיי משומשים. לעומת זאת X41 מצאתי במצב חדש. יש כאלה לפעמים. (אגב, גם X31/32 יש במצב דיי חדש. מצאתי אחד שפשוט איכסן X31 בארון כחמש שנים ולא נגע בו. המחיר היה בדיחתי. מתחת ל 1000 לא זוכר בדיוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה X32 אכן מהווה בחירה טובה, אבל רצוי לשים לב שלא בגלל העיצוב שלו (לדעתי, כמובן). הוא חולק את העיצוב של X30 ו X31, והוא הרבה יותר מיושן ועבה לטעמי. אני ממש לא מרגיש שה X41/61 מגושם יותר בגלל סוללת 8 תאים שלו.

ה-עיצוב של ה-X3X בהחלט מיושן, אבל בהרבה מובנים הוא יותר טוב מה-X4X/X6X. עם סוללת 8 תאים, המחשבים האלה הם בוודאות יותר עבים ומגושמים מה-X3X. ואני אומר בוודאות כי היה לי מספיק זמן את שניהם (X32 ו-X61, עם כל הסוללות האפשריות) כדי להשוות.

ה-X6X (וכמוהם גם ה-X4X שהם בעלי עיצוב דומה מאוד) משקרים לך וגורמים לך לחשוב שהם דקים יותר, כי הם באמת מאוד דקים מקדימה, אבל הם עבים יותר מאחורה! התבונן בתמונות אלה (X32 משמאל, X61 מימין).

th_IMG_2668.jpg

th_IMG_2669.jpg

וזה עם הסוללת 4 תאים. עכשיו, הנה תמונה עם סוללת 8 תאים:

th_IMG_2644.jpg

עם הסוללה הזו, ה-X61 הוא יותר עבה ויותר גדול מה-X32. ובגלל שכל המשקל הוא מאחורה, הוא גם מרגיש יותר כבד, למרות שטכנית הוא לא. העיצוב של ה-X3X יותר פרקטי, וזה בתור אדם שהתנסה מספיק עם שניהם.

לגבי ביצועי ה X41, נו, וודאי שהוא לא מטוס. אבל רצוי לשים לב *ושים לב טוב לזה!* שגם ה X61 לא מטוס. אלה לא מחשבים מהירים במיוחד, ואם אתה מחפש ביצועים, אני מציע לך לרדת מהעניין. כמובן שה X61 מהיר יותר, אבל הוא לא מהיר כשלעצמו.

פה אתה טועה. ה-X61 הוא כן מטוס, לפחות בדיוק כמו ה-T61 וכל מחשב mainstream בן תקופתו. שמים בהם אותם מעבדים, אותו ואותו הארד דיסק. הדבר היחיד שאין לו זה אפשרות לכרטיס מסך נפרד, אבל אין כזה בשום אולטרה-.

הדגם המקביל ל-X41 הוא הוא ה-X60S/X61S, שהם כן מגיעים עם חלשים, כדי לקבל פחות התחממות ויותר חיי , וכמו כן מחשב שבאמת יכול להיות קל ודק (אבל שוב, רק עם הסוללה הקטנה, הייחודית לדגמים אלה, שלא תואמת ל-X60/X61 רגיל).

ה X200 חדש יותר, ממש לא ברור שהוא טוב או משתלם יותר (שוב, מלבד ביצועים, כשמדובר במעבד חזק ומתקדם יותר. אין לי ספק שגם הוא לא מטוס). מדגם X200 גם המסכים הפכו לרחבים. עד X61 המסכים הם 4:3. ה X200 גם יותר עבה. אבל לא נורא. הוא דיי חמוד לדעתי, אם מתפשרים על מסך רחב ולכן נמוך יותר, אבל לא ראיתי אותו במציאות אף פעם.

כאן אני מסכים איתך. גם לי רעיון המסך הרחב לא קורץ בכלל. אתה כן מקבל יותר שטח עבודה, בגלל רזולוציה גבוהה יותר, אבל למשימות רבות זה שטח עבודה שלא מנוצל טוב, ומסך 4:3 נותן ניצול טוב יותר. כמו כן, מסגרת המסך הרחבה של ה-X200 הופכת אותו ליותר רחב וכמעט באותו גובה של דגמי ה-X הקודמים, אז לא מרוויחים פה כלום (מלבד מקלדת מלאה).

X32 וודאי יתן ביצועים נמוכים יותר, עם מארז מגושם יותר, וזמן סוללה קצר יותר, מה ששוב ידרוש ממך להסתובב עם מטען, שכבר מביא אותך עם המחשב למשקל 2 ק"ג.זה בכל אופן מה שגרם לי ללכת על X41 אחרי ה X30 שהיה לי.
אתה השווית ל-X30 וזה לא בדיוק אותו דבר. X30 הוא בכלל עם -III, אז מה הפלא שיש לו ביצועים נמוכים? X32 ייתן ביצועים גבוהים יותר מכל X41, וזו עובדה. לגבי X31 זה מאוד גבולי, ותלוי במעבד הספציפי של אותה יחידה. ואל תשכח ש-X31/X32 אפשר לשדרג לכונן 7200RPM שיגרום לו לטוס. X41 וכונן ה-4200RPM 1.8" שלו? בהצלחה.

לגבי חיי - שוב, X31/32 עם סוללת 6 תאים נותן חיי פנטסטיים ומספיקים כמעט לכל שימוש. הרבה יותר מ-X41/X6X עם סוללת 4 תאים. ואמנם לא כמו אותם דגמים עם סוללת 8 תאים, אבל על החסרונות של זו כבר דיברנו.

אגב יש עוד פרט חביב - ל-X3X יש תחנת עגינה ייעודית (כמו לשאר הסדרות), אבל הם גם יכולים להתחבר לתחנות העגינה של מחשבי סדרות ה-T וה-R (עד T40/R50), וזה בונוס נחמד למי שיש לו כזו. :)

גם חברתי שוקלת עכשיו לבצע החלפה, בעיקר בגלל בעיית ההתחממות של ה X61 שמציקה לה (ולעוד מאות משתמשים שרכשו את הנייד הזה). תגיד אם תרצה פירוט על העניין.

בינגו! גם אני מכיר את הבעיה הזו (התחממות של משענת כף יד ימין בגלל הכרטיס האלחוטי). לדעתי גם ב-X60 יש אותה, אולי במידה פחותה. אבל רוב ה-X60 שתמצא יהיו עם Duo במהירות של 1.66-1.83GHZ. לעומת זאת, X61 אפשר למצוא עם עד T8300, 2.4GHZ, וזה כבר באמת מטוס. אבל גם המחיר, כנראה יהיה בהתאם.

לדעתי, הצרה של המחשבים האלה הוא שכל מי שקונה כזה, חייב 2 סוללות - קטנה בשביל מחשב סופר-, וגדולה בשביל חיי סוללה ארוכים. כל מי שמשדרג מ-X3X ל-X6X עם סוללת 8 תאים ירגיש מייד שהוא קיבל מחשב יותר מסורבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לומר שאני מסכים לרוב הדברים. לא אעבור על אי דיוקים לטעמי, משום שנראה שירדנו כל כך לפרטים עד שאנו מתעסקים כבר עם חווית שימוש מאוד ספציפית של כל אחד מאיתנו (לשמל, למרות דבריך אני עדיין טוען, לא מטוס ודק יותר, ולא ברור שיש לנו מחלוקת ברמת העובדות). נדמה שחברנו פותח הת'ראד ובכלל כל מי שיתלבט במכשירים האלה קיבל אינפורמציה חשובה. עם כל ההמלצות של הפורום לכיוון פלסיטיקאדה דלית, ג'יגאביטית או אמאסאית, היה חשוב שמישהו יזכיר כאן את הסדרה הזו, אשר כל אורח מארה"ב יכול להביא בגרושים.

אסיים אולי רק בדבר אחד הנוגע לסוללה. חיי הסוללה של שלושת המחשבים היא בערך כזו:

X3X - רגילה שעתיים וחצי, מורחבת, 4 שעות. X4X - רגילה שעתיים וחצי, מורחבת, 5 וחצי שעות. X6X - סוללה רגילה שלוש וחצי שעות, סוללה מורחבת 7 שעות. מאוד מאוד בגסות ומניסיון אישי מצומצם. זה תלוי כמובן במצב הסוללה ובכמות הפריקות שהיא כבר עברה.

הנקודה שאני מעוניין להעביר היא אחרת: המעבר לסוללה מורחבת לרוב מוסיף כ 400 גרם לסדרת X4X ו X6X (שוב לא מדויק, אבל בכולם נסיים עם מחשב של קילו שש מאות), ואילו ה X3X עם סוללה רגילה הוא כבר במשקל של קילו שש מאות. כלומר, מבחינת משקל, עדיף לשים סוללה מורחבת ב X4X/6X ולקבל משקל זהה או מעט נמוך (במאה גרם במקרה של X4X) מ X3X עם סוללה רגילה, וכמובן לקבל שיחרור מסחיבת מטען וזמן סוללה של מעל ארבע-חמש שעות עבודה. כאשר אם לוקחים X3X ורוצים לשמור על משקל של קילו שש מאות, צריכים להסתובב עם מטען, כלומר מגיעים כבר ל 2 קילו. שיקול מעין זה הקפיץ אותי אל מעבר לקבוצת ה X3X.

אני כלל לא מתייחס לאפשרות לשים סוללה רגילה ב X6X/4X משום שסטודנט לא יחזיק איתה אפילו שני שיעורים והוא חייב מטען. שוב, קופצים ל 2 ק"ג. אם כל הכבוד להצלחה ליצור מחשב של קילו מאתיים כמו X61s או X41 עם רגילות, זה לא ממש מסייע משום שצריך מטען לכל משתמש שבאמת רוצה מחשב להתנייד עימו ולא סתם שיהיה קל (וזה הייתה מטרת ה S!). אבל מטען מקבפיץ לקילו שש מאות, וכבר עדיף סוללה מורחבת. כמובן, מי ששלוש שעות מספיקות לו, יכול להסתדר. אבל מצד שני מי ששלוש שעות מספיקות לו, היה עדיף אם היה קונה כבר X61 ולא S. ובקיצור, ה S לא מועיל למי שבאמת צריך אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

X3X - רגילה שעתיים וחצי, מורחבת, 4 שעות. X4X - רגילה שעתיים וחצי, מורחבת, 5 וחצי שעות. X6X - סוללה רגילה שלוש וחצי שעות, סוללה מורחבת 7 שעות. מאוד מאוד בגסות ומניסיון אישי מצומצם. זה תלוי כמובן במצב הסוללה ובכמות הפריקות שהיא כבר עברה.

על איזו סוללה מורחבת של ה-X3X אתה מדבר? זו שמתחברת למטה? אותה לא הזכרתי בכלל.

אם מה שאתה מכנה "סוללה רגילה" היא זו של השישה תאים (אני לא מכיר אחרת לדגם זה), הרי שה-X32 מחזיק איתה 4-5 שעות בכיף.. זו שמכרתי, החזיקה כ-4 שעות, וזה עם 75% מהקיבולת המקורית. לעומת זאת, ב-X61 (לא S), תקבל מסוללת ה-4 תאים לרוב 3 שעות ולא יותר.

שוב, אל תשווה ל-X30 המיושן. ברור שהמצב שונה בו. מעבדי ה-Dothan שב-X32 היו מאוד חסכוניים.

הנקודה שאני מעוניין להעביר היא אחרת: המעבר לסוללה מורחבת לרוב מוסיף כ 400 גרם לסדרת X4X ו X6X (שוב לא מדויק, אבל בכולם נסיים עם מחשב של קילו שש מאות), ואילו ה X3X עם סוללה רגילה הוא כבר במשקל של קילו שש מאות. כלומר, מבחינת משקל, עדיף לשים סוללה מורחבת ב X4X/6X ולקבל משקל זהה או מעט נמוך (במאה גרם במקרה של X4X) מ X3X עם סוללה רגילה, וכמובן לקבל שיחרור מסחיבת מטען וזמן סוללה של מעל ארבע-חמש שעות עבודה.

כמו שאמרתי ואני ממשיך לומר, העניין פה הוא לא המשקל, אלא הפיזור שלו. אני מסכים איתך שזו דקות וחוויית שימוש ספציפית למדי, אבל כל מי שינסה להחזיק את שני המחשבים ולהשוות ירגיש בזה תוך שנייה. ה-X4X/X6X מרגישים כבדים יותר, כי כשאתה תופס את המחשב ביד אחת, הוא נופל לך אחורה בגלל המשקל של סוללת ה-8 תאים המסיבית. צריך להשקיע יותר מאמץ כדי להרים אותו, וזה מה שחשוב. המשקל של המחשב בתיק פחות חשוב, גם ככה 200-300 גרם הם לרוב דבר זניח, במיוחד בתיק גב שיש בו מעבר למחשב גם דברים אחרים.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשקל של המחשב בתיק פחות חשוב, גם ככה 200-300 גרם הם לרוב דבר זניח, במיוחד בתיק גב שיש בו מעבר למחשב גם דברים אחרים.

מאז שרכשתי X41, אני שוקל כל פריט בתיק שלי במשקל דיגיטאלי על מנת לא לחרוג מ 2 ק"ג (בדיחה!). נו, אבל אני מקווה שאתה כבר שומע בעצמך כמה אתה מדבר על חוויה אישית שלך. הדבר הראשון שאני הרגשתי הוא שה X41 קל בתיק מה X30 שהיה לי ומה X61 שיצא לי להסתובב איתו מעט לפני שקיבלתי את ה X41. פסיכולוגי? שכנוע עצמי? אולי. הדקות מקדימה תמיד עשתה לי את זה בחוויית הדקות.

ה X4X/6X כבדים יותר כשמרימים ביד אחת? נו ברור. מומנט. אבל מי מרים מחשב ביד אחת? :) אתה מעדיף את הקריטריון הזה על קריטריון המשקל בתיק? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...