אולי יש עתיד לאינטרנט (באמת) מהיר בישראל... - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אולי יש עתיד לאינטרנט (באמת) מהיר בישראל...

Dark_Phantom

Recommended Posts

שהמדינה תשקיע בהעברת קווי תקשורת נורמאליים' date=' כרגע אנחנו מוגבלים עם החרא שיש ליMed1, כבלים ימיים שעוברים דרך קפריסין לטורקיה, בארץ יהיה מהיר כאשר אפשר יהיה לסלול סביבים דרך לבנון עד אז גם אם ישיקו פה חבילות של 500Mbit זה לא ישנה שום דבר. וכמובן כל עוד הלקוח הישראלי המפגר לא יבין שאם הם ימשיך לדרוש חבילות unrated הם יקבל traffic shaping מפה ועד להודעה חדשה לא משנה כמה כביכול החבילה שלו אמורה לספק גם אם יסללו מחר 100 סיבי tengig חדשים...

[/quote']

על מה אתה מדבר? איזה חרא יש ל-MED1? למה ליסלול סיבים אופטיים דרך לבנון?

אתה מחובר לאירופה דרך שישה סיבים אופטיים העוברים בקרקעית הים. יש לסיבים האלה רוחב פס של 3.5 טרה ביט לשניה, ופחות מ-10% ממנו בשימוש בממוצע. לא כל האוכלוסייה גולשת בבת אחת... הבעיה שלך היא לא רוחב הפס של הכבלים לאירופה, אלא רוחב הפס שחלק מהספקיות קנו לשימוש. מפה הצריך להגביל את ההורדות.

למה אתה חושב שלעביר את הקווים האופטיים דרך לבנון יותר מהיר מדרך הים?

אני דווקא מאמין שהעתיד הוא לא NGN, למרות שאם בזק באמת תפרוס רשת ארצית ותוך שנתיים תהיה המרה של כל המודמים והשירותים אז בהחלט נרגיש את אותו שינוי אבל לדעתי העתיד הוא דווקא הסלולר והתקשורת הלא קווית... ולמה ? כי תקשורת לא קווית היא הרבה יותר זולה והיא מתפתחת בקצב הרבה יותר גבוהה.

כל תשתית התקשורת הסלולרית משנות ה90 עד היום התקדמה בצורה מדהימה ובעצם יישרה קו עם כל צורת תקשורת אחרת שקיימת היום, בישראל כמעט לגמרי ובעולם זה המצב.

משחקי כדורגל/חדשות (ז"א גם אופציה לשידור טלויזיה קבוע) בלייב בפלאפון, מהיר, משחקים, שיחות וידאו ועוד...

ונכון שהתשתית של הסלולר היום היא לא סתם באוויר כמו שידורי רדיו, יש לנו אנטנות בפריסה ארצית עצומה אבל כמו שפורסם אפילו בחדשות של HWZONE יש פיתוחים של תקשורת סלולרית למרחקים גדולים בדומה לשידורי רדיו שעובדים על רוחבי פס גבוהים מאוד, אם העסק הזה יתפוס תאוצה (ואין סיבה שלא כי הוא גם זול, גם מאוד שיווקי וגם תורם לאיכות הסביבה ואיכות שירותי התקשורת) אז זה בעצם יוכל לבטל (טוב לא לבטל) אבל לצמצם בצורה ניכרת את העומס על התקשורת הקווית ואולי גם להפחית את הצורך בפריסה נרחבת של אנטנות סלולר במרחבים עירוניים ובמרחקים קטנים.

השאלה היא השפעת מזג אוויר על תקשורת כזאת וכמובן הפחד מתקיפה גרעינית ולוחמה אלקטרונית - מי שלא יודע זאת הסיבה להמצאת האינטרנט מלכתחילה ומי ששמע לאחרונה על בעיית האזעקות במכוניות באיזורי העימות בזמן עופרת יצוקה שכנראה קשורה גם כן בלוחמה אלקטורנית.

אבל אולי בעצם זה לא העתיד, אלא העתיד הרחוק.

מישהו פה עובד באלווריון או משהו ?

תיקשורת אלחוטית לא תפחית את העומס. אתה תעביר את העומס לאוויר ותצטרך הרבה אנטנות כדי להתמודד איתו. באופן כללי חיבור הוא גם איטי יותר וגם ברוחב פס נמוך בהרבה מחיבור פיזי (אם כי זה כמובן תלוי בטכנולוגיות המושוות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה איתכם... אבל אני ממש לא חושב שגם אנשים שמורידים המון (משתמשי TL לדוגמא - כמוני) צריכים יותר מ-60\70 גיגה בחודש... אני מסכים לשלם על זה. בתנאי שנתחיל להוריד כמו בכל המדינות המפותחות ולא כמו מדינת עולם שלישי.... התשתיות בארץ פשוט זוועה... לא להאמין שהמדינה שלנו נחשבת למפותחת... אולי מדינה מפו-תחת.

אתה טועה.

רק על סדרות שאני צופה בהן הולך לי בקלות 30GB בחודש, עוד משהו כמו 15GB פורנו, 20GB , אני מאמין שעוד בערך 15-30GB על משחקים/תוכנות, תוסיף לזה גלישה שוטפת ומשחקי עוד משהו כמו 20GB וקיבלת - +-100GB בחודש!

ואם אתה חושב שאני מקרה חריג אז לא, רק תסתכל על כל מי שמוריד תכנים בHD, הנפחים יכולים להגיע למאות ג'יגות.

דובי: אני מוכן לשלם לפי נפח, אבל שגם המחירים, המהירות והשירות יהיו כמו בחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה אתה מדבר? איזה חרא יש ל-MED1? למה ליסלול סיבים אופטיים דרך לבנון?

אתה מחובר לאירופה דרך שישה סיבים אופטיים העוברים בקרקעית הים. יש לסיבים האלה רוחב פס של 3.5 טרה ביט לשניה, ופחות מ-10% ממנו בשימוש בממוצע. לא כל האוכלוסייה גולשת בבת אחת... הבעיה שלך היא לא רוחב הפס של הכבלים לאירופה, אלא רוחב הפס שחלק מהספקיות קנו לשימוש. מפה הצריך להגביל את ההורדות.

למה אתה חושב שלעביר את הקווים האופטיים דרך לבנון יותר מהיר מדרך הים?

תיקשורת אלחוטית לא תפחית את העומס. אתה תעביר את העומס לאוויר ותצטרך הרבה אנטנות כדי להתמודד איתו. באופן כללי חיבור הוא גם איטי יותר וגם ברוחב פס נמוך בהרבה מחיבור פיזי (אם כי זה כמובן תלוי בטכנולוגיות המושוות).

קודם כל, זה ל3.5 טרה ביט לשניה, לא שזמינים לארץ, מהארץ יוצאים רק 2 כבלים אחד מת"א לסיציליה ישירות ואחד מחיפה לקפריסין שמשם יש פיצול או ליוון או לסיציליה גם כן. כל הרשת שלהם תוכננה כך שהיא יכולה לספק עד 3.8TB, כרגע עם overhead דיי עצבני וציוד הקצה שיש כרגע בישראל לא מנצל את כל התשתית(הרוחב הפס המתוכנן הוא נתון תאורתי לחלוטין, התשתית הפיזית תתן תמיכה לתקנים שרק נמצאים בפיתוח ולא יימצאו בשימוש מסחרי בשנים הקרובות, כרגע עם המשחזרים האופטיים הם מספקים 10gig על כל סיב בודד, עם תכנון לשדרג את המערכות לתמיכה ב40gig לכל סיב עד 2015), עד כמה שיידוע לי הרוחב פס הזמין כרגע(כלומר שבסופו של דבר מחובר לציוד קצה ב2 מרכזי השידור בישראל ובנקודות הקצה בצד השני) לישראל הוא כ400Gbit נטו, אבל זה לא שבצדדים האחרים זה הרבה יותר טוב.

העניין הוא שהתמחור של MedNautilus הוא יקר להחריד, תחזוקה של כבל ימי יקרה בהרבה מתחזוקה של כבל קרקעי, בנוסף לזה העלויות מכסות גם את פריסת התשתית עצמה שיקרה יותר מפריסה קרקעית בצורה שבאמת בלתי נתפסת. כמובן שאל תשכח שמדובר במונופול שגם מביא לניפוח המחירים. פתיחה של ספקים קרקעיים רק תעשה לנו טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי בדיוק מה כל כך יקר בתחזוק כבל ימי...

עלויות ראשוניות מאוד גבוהות , כן , אבל עלויות תיקון ואחזקה תמידית , כל כמה זמן , לא כאלה גבוהות

וכל הספקיות ביחד ,בוודאי ובוודאי שיכולות לעמוד בזה

זה ש MED גנבים זה משהו אחר בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לחזק את מי שמעליי :

טלפוניה, ושירותי אינטראקטיב על רוחב הפס של החברות האלו. אפילו חברות שלולר סוחרות ברוחב פס )על בסיס זמינות( כך שבסופו של יום אף אחד לא משתכל על צרכני האינטרנט )מעבר לגלישה באתרים בעיבריץ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלויות ראשוניות מאוד גבוהות , כן , אבל עלויות תיקון ואחזקה תמידית , כל כמה זמן , לא כאלה גבוהות

אתה יודע איזה ציוד צריך בשביל לאחזק כבל תת מימי? בוא אני אגלה לך שזה לא כל כך זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה תחזוקה בדיוק צריך כבל תת ימי?

בדיוק אותה תחזוקה שצריך כבל תת קרקעי(שלא חסרות לו סיבות שעלולות לגרום לאי-תפקוד והזדקקות לתחזוקה), רק שבתוך המים מדובר בעומק אדיר והרבה יותר חשוף למפגעי טבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק אותה תחזוקה שצריך כבל תת קרקעי(שלא חסרות לו סיבות שעלולות לגרום לאי-תפקוד והזדקקות לתחזוקה), רק שבתוך המים מדובר בעומק אדיר והרבה יותר חשוף למפגעי טבע.

בגלל זה הוא ממוגן כמו טנק בתוך בונקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...