עזרה בבניית רשת אלחוטית לארבע קומות (1000 ש"ח) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבניית רשת אלחוטית לארבע קומות (1000 ש"ח)

roi.amitay

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מחפש פתרון לרשת אלחוטית לבית בעל ארבע קומות שאחת מהן היא מרתף והקומה האחרונה היא עליית גג.

הרשת חייבת להיות ללא כבלים בכלל, כמובן חוץ מהראוטר הראשי ;D .

מדובר על טווח מחירים של עד 1000 ש"ח וכמובן שעדיף פחות.

אני חושב שבשלב ראשון אני אתחיל בראוטק + AP ובמידה והקליטה לא תהיה מספקת אוסיף עוד AP.

בניסיון שערכתי הצבתי ראוטק Edimax BR6216MG במרתף והקליטה הגיע לכל המרתף והקומה הראשונה ואף לפעמים לקומה השניה.

התחלתי לחפש מידע בנושא ולא ממש הצלחתי למצוא.... ???

כמו כן בעת שבחנתי אפשרות של קניית ראוטר Linksys WRT54GL שמתי לב שיש לLinksys שני מוצרים בתחום הגדלת טווח אחד זה פשוט AP והשני זה מוצר שקוראים לו Linksys Range Expander WRE54G , אשמח להסבר על ההבדלים ומה עדיף.

הרשת האלחוטית תשמש ב 99% מהזמן לגלישה באנטרנט ממחשב בודד ולחיבור קווי למחשב נייח.

אשמח לפתרון שיכיל אפשרות ל QOS להורדות בגלל שהמחשב הנייח מוריד רוב הזמן מהאנטרנט בעזרת Usenet ואני מעדיף לא לפגוע בגלישת האנטרנט במחשב הנייד אבל זה לא מה שיפיל החלטה משום שיש היום פתרונות הגבלה תוכנתיים.

כמו כן אם למישהו רעיון שיכול לעזור אשמח לשיתוף...

תודה מראש לכל העונים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצב הזה כדאי לבדוק אופציה של HPND .

האם יש נקודת טלפון בכל קומה ?

שים לב שכאשר רמת האות האלחוטי חלש מהירות לא תספיק להורדות.

בכל מקרה 4 קומות זה יותר מדי לנתב AP+ לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן,

במקרה כזה הייתי לא הייתי מציע HPNA - יכול להיות יקר מדיי. הייתי הולך על ראוטר חזק - תקן N + ריפיטר תקן N לא G.

לי אישית יש ראוטר תקן N - מאורנג'. תבחן את הפתרונות שיש לספקיות להציע בנושא זה, אני מאמין שתגיע לפתרון זול הרבה יותר.

לגבי תקן N, אם במחשב שלך אין דונגל \ כרטיס תומך N זה לא ישנה, אבל גם פה יש פתרונות לא יקרים.

בברכה,

דן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב 1000 שקל אפשר לעשות תשתית חוטית בהשחלה בקירות של הבית

ועוד צריך להשאר לך כסף לציוד בשביל לדעת מחיר יותר מדוייק צריך לחשב כמה מטר הולך לך על כול החיווט פלוס מינוס ....

לא תמיד משתלם לרשת את כול הבית ב WI FI

עדיף לעשות גם וגם ולהשאיר תאופציה של הWI FI פעילה לסלון .. בשביל המחשב ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים.

הבחירה לרשת את הבית ברשת אלחוטית היא צורך בניידות, של המחשב הנייד, לכל שטח הבית.

המחשב הנייד מיועד למטרות גלישה באנטרנט בלבד לכן אין זה משנה אם איכות הקליטה לא תהיה גבוהה.

המחשב הנייח שהוא זה שמוריד כמויות גדולות של מידע יהיה מחובר ישירות לראוטר הראשי בכבל.

בקשר לתקן N, קראתי מספר השוואות ומאמרים ולכולם דעה אחת ברורה.... תקן N אינו מגיע למרחקים גדולים יותר! :silly: :s05:

הוא פשוט הרבה יותר מהיר ואות הקליטה יכול להיות טיפה איכותי יותר אבל ברגע שאות בתקן G יאבד את הקליטה גם אות N יאבד.

מכיוון שאין חשיבות למהירות איני רואה צורך להשקיע כסף נוסף בזה.

ההחלטה שלי בסוף היא לקנות ראוטר linksys WRT54G2 מהסדרה החדשה ולהוסיף לו Linksys Range Expander WRE54G.

קניתי את שניהם במחיר יחסית סביר של 900 ש"ח.

עוד לא ניסיתי את טווח הקליטה בבית בו הרשת תותקן אבל התקנתי כבר את הרשת בדירה שלי לנסיון.

ההתקנה של הראוטר עברה בקלות רבה עד כדי כך שכשסיימתי לא האמנתי שזהו זה... ;D

לא יכול להגיד אותו הדבר על החיבור של ה Range Expander WRE54G.... זה היה תהליך מפרך!!!

הזיהוי האוט' לא עובד כאשר מדובר ברשת מוצפנת.

כאשר ניסיתי לפעול לפי ההוראות ולהתקין בליווי ה CD גיליתי שהכל עובד כמו שצריך עד השלב שבו מתבצע חיפוש של ה Range Expander WRE54G ולא משנה מה ניסיתי זה לא הצליח... :s07:

לבסוף השיטה של לחבר כבל ישירות ולהכנס למכשיר דרך הממשק ה WEB גם לא עבדה בגלל שהמחשב לא בצליח לקבל כתובת IP.

בקיצור אחרי מספר שעות של משחק של ביטול סיסמאות וכניסה עם איזה שלושה מחשבים שונים הצלחתי להתקין.

Linksys עשו עבודה גרוע ביותר עם המוצר הזה.... מי שלא מבין ברשתות (אני עובד בתוך sysadmin ) לא יצליח להתקין את המוצר בחיים.....!!! :bash:

מה שכן.... אחרי שמצליחים להתקין המוצר עושה את העבודה שלו ואפילו מפתיע לטובה... :xyxthumbs:

אני גר בקומה שלישית, עד היום לא יכולתי לקלוט מחוץ לדירה כלום (שלא לדבר על קומות אחרות) אבל בניסיון שלי הצלחתי לטייל ברחוב ואפילו להגיע לבית ליד ועדיין הייתה קליטה!!!! מוצר מדהים! ממליץ בחום לאנשי IT בלבד ;D

בסוף השבוע אני אתקין את הרשת במקומה ואדווח.

מקסימום אפשר לקנות עוד Range Expander ולשרשר אותו לרשת... :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...