תקן סאטא חדש... - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקן סאטא חדש...

Radeon38

Recommended Posts

http://hwzone.co.il/news/1237109876/25949/

אני לא מבין את ההתלהבות מתקן סאטה שיש את "אחיו" הגדול בשוק העסקי.ה - SAS שהחליף את תקן SCSI עובד

עם כוננים של 15K RPM ועובר באמינות וביצועים כל תקן שיציג "אחיו" הקטן.כאחד ששוקל כוננים בתקן ובקר כזה אין לאירגון SATA IO מה לחדש.

הכל על הנייר.במעשי הכל הבדלים מינוריים.תעבורת המידע נתונה אך ורק למהירות הכונן ולא לממשק.ברור שיש כוננים משובחים כמו הסמסונג אחד

טרה או ה WD 640 אבל עדיין בקרי הלוח אם אינם מספקים את מה שנותן בקר עצמאי.לכן לדעתי הכל ניסיון כושל לדחוף מקרטעת

לשוק מנומנם ולהעיר אותו מתרדמת המיתון העולמי.

במילים פשוטות מנסים למכור לנו חומרה שיש לנו כבר !!!.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כוננים מהירים אין שום דבר רע בממשק חדש ומהיר יותר..

כשהמחירים של יהיו יותר ריאליים, התמונה תהיה יותר ברורה

רפי- מתקרבים לניצול SATA 3Gbps? יותר נכון מנצלים את התקן והרבה אחריו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא כונן אחד, זה מוצר אחד שיש בו מספר כונני במערך RAID0.

ולמה זה לא מספיק מהיר? הכפילו את המהירות, חוץ מזה שאתה ורובנו גם ככה לא מנצלים את SATA 3Gbps, אז התקן SATA 6Gbps לא רלוונטי בשבילנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא כונן אחד, זה מוצר אחד שיש בו מספר כונני במערך RAID0.

אני יודע זה מוצר יותר פשוט ממה שאנשים חושבים זה בקר RAID שיושב על PCI-E X8 (מוצר מדף) שחיברו אליו 4 כונני וכראו לזה מהפכה :lol:.

בפועל אפשר לעשות אותו דבר ע"י יצירת בקר של של 128 ביט . אני יכול גם להגיד לך בערך מה צריך. לוקחים 16 רכיבי flash שעובדים ב40MB לשניה בקריאה. מחברים את הפורטים שלהם ל128 רגליים של הבקר עוד איזה 16 קווים ל busy ,אולי עוד 16 קווי CS (לתיקון שגיאות) ו יתר הרגליים משותפות. הבקר לוקח מהזיכרון עוד כמה עמודים כדי לכתוב תחליפים לעמודים דפוקים. הבקר משתמש בטבלאות האילו כדי למצוא כתובות אמיתיות של כל sector במערך. ואז הבקר קורא וכותב במקביל לכל הרכיבים . הבעיה העיקרית זה תיקון שגיאות אבל אני מאמין שכבר עושים את זה בחומרה וזה בעיה ש "copy paste " יכול לפתור.

יש עוד אלטרנטיבה. היא פשוט לקחת מעבד שיש לו חיבורי SATA ו bus PCIE (יש כאילו בשוק) ולחבר לו בקר RAID ואת הכוננים . לשים הכל על PCB. אחד וכל מה שהמעבד עושה זה מדמה כונן אחד על חיבור ה SATA .

יש מליון ואחד דרכים להביא כל מוצר שאתה רואה בתערוכות מprototype למוצר מדף באיזה תצורה שאתה רוצה . כל מה שצריך זה כמה חודשי אדם שתלויים במה שקיים בשוק ה IC ,כלים וגודל הפרויקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בBURST MODE הקשיחים החדשים מתחילים להתקרב לקצה, עוד לא ממש שם אבל אולי בקרוב.

SUSTAINED לעומת זאת לא נראה שהולך להגיע לשם בשנה שנתיים הקרובות (אני ישמח אם הם יפתיעו אותי כמובן).

וגם אם יצא מחר הרדיסק שיכול להגיע בBURST ל4Mbps ההגבלה הקטנה על הBURST לא ממש מעניינת.

אני מעדיף הרדיסק שלא מסוגל לעשות BURST אבל שידע לעשות 220MBps SUSTAINED, על הרדיסק שידע לעשות 160 SUSTAINED עם BURST של 400MBps.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...