מבקש המלצה לגבי מערך RAID 0 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצה לגבי מערך RAID 0

צפיד

Recommended Posts

שלום לכולם,

כרגע במערכת שלי יש לי שני דיסקים של WD 80 GB ב RAID 0 רק ל OS,

עוד 3 דיסקים של 500 GB בRAID 5.

אני מעוניין לשפר את הביצועים של ה OS ובנוסף להגדיל את האכסנה.

חבר המליץ לי על סדרת WD הירוקה בגודל של 1 TB לכל דיסק עם 32 MB באפר.

אין לי בעיה ללכת על דיסק קטן יותר אך משתלם יותר(ז"א שני דיסקים של 750,640,50 וכ') בתנאי שאקבל שיפור בביצועים.

1.האם אתה חושבים שזה יהווה שיפור משמעותי בביצועים לעומת המערך של הדיסקים של ה80 הקיים (בהקשר ה OS)?

2.האם אכן הסדרה הירוקה של WD היא עדיפה בהקשר RAID (ביצועים ואמינות)?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כן

2. יש אפשרויות שעדיפות מבחינת ביצועים, מחיר ואפילו אמינות של RAID.

מה הנפח המינימלי שאתה מעוניין לקבל אחרי השדרוג הזה?

(כי אם אתה חייב לפחות 2TB אז אני לא אמליץ על כונן בנפח שקטן מ-1TB.)

מבחינת ביצועים שני כונני 6401AALS יתנו לך רמת ביצועים גבוהה מאוד, יותר משני ה-80GB שיש לך עכשיו ויותר מרוב השילובים שתוכל לעשות (2x320GB).

שאלה נוספת היא מה החלוקה שאתה מעוניין לעשות כי אם אתה תבחר בשילוב שכזה הרי שכבר יש לך 2x640GB בשביל מחיצת מערכת ההפעלה ומחיצה נוספת של ביצועים גבוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כן

2. יש אפשרויות שעדיפות מבחינת ביצועים, מחיר ואפילו אמינות של RAID.

מה הנפח המינימלי שאתה מעוניין לקבל אחרי השדרוג הזה?

(כי אם אתה חייב לפחות 2TB אז אני לא אמליץ על כונן בנפח שקטן מ-1TB.)

מבחינת ביצועים שני כונני 6401AALS יתנו לך רמת ביצועים גבוהה מאוד, יותר משני ה-80GB שיש לך עכשיו ויותר מרוב השילובים שתוכל לעשות (2x320GB).

שאלה נוספת היא מה החלוקה שאתה מעוניין לעשות כי אם אתה תבחר בשילוב שכזה הרי שכבר יש לך 2x640GB בשביל מחיצת מערכת ההפעלה ומחיצה נוספת של ביצועים גבוהים.

תודה על התשובה המפורטת.

בקשר לנפח אין לי בעיה לשים גם 2 דיסקים של 500GB אם השיפור יהיה מהותי וישתווה לדיסקים של 1 TB ששם הזכרון גבוה יותר (32MB).

אני לא מעוניין לשים רפוטרים למיניהם כי לפי מה שקראתי התמורה לא שווה את הכסף(בהשוואה למערך RAID קונבציונאלי).

לגבי החלוקה - מערכת הפעלה אחת , 64 ביט שתשב על 80 GB נגיד.

כל השאר בפרטישן אחרת ( גיבויים, אודיו וכ')...אלא אם כן יש המלצה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלוקה קצת בעייתית שכן RAID0 לא כ"כ אמין, ואם תקח שני 6401AALS כבר יש לך 1280GB.. נניח שלקחת 80GB למחיצת מערכת ההפעלה, נותרו לך עוד כ-1200GB למחיצה או למחיצות נוספות כשהבעיה היא שהם פיזית במערך RAID0.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלוקה קצת בעייתית שכן RAID0 לא כ"כ אמין, ואם תקח שני 6401AALS כבר יש לך 1280GB.. נניח שלקחת 80GB למחיצת מערכת ההפעלה, נותרו לך עוד כ-1200GB למחיצה או למחיצות נוספות כשהבעיה היא שהם פיזית במערך RAID0.

האם תוכל להמליץ על חלוקה אחרת/תצורת דיסקים עדיפה מהנוכחית(שניים של 80 GB :bash:)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני במקומך הייתי קונה שני כונני 640GB שציינתי קודם למערכת ההפעלה, מן הסתם שתהיה מחיצה נוספת בה תוכל לקבל ביצועים לכל מיני פעולות שתרצה לעשות במהירות.

ולגבי האחסון- קנה כמה כונני 1TB לפי הצורך, אם אתה צריך 4TB אז קנה 4xHD103UJ (של , כרגע הכי זול אבל הוא גם מהיר ושקט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...