Watchmen - דיון ראשי - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Watchmen - דיון ראשי

Mesatla

Recommended Posts

חיכיתי המון זמן לסרט הזה על פי השמועות הוא פלופ.

מחר אני הולך להקרנה

בנתיים:

http://www.imdb.com/title/tt0409459/

http://www.metacritic.com/film/titles/watchmen

http://www.rottentomatoes.com/m/watchmen/

הרפתקת מסתורין מורכבת ורבת מעללים המתרחשת באמריקה אלטרנטיבית של שנת 1985. באמריקה הזו גיבורי-על בתלבושות הם חלק מהמרקם היומיומי של החברה ושעון יום הדין - המודד את המתח בין ארה"ב ובריה"מ - מכוון לחמש דקות לפני חצות.

כשאחד מקולגות העבר שלו נרצח, רורשאך - החבר במשטרת מתנדבים שלוקחת את החוק לידיה - נחוש לחשוף מזימה שמטרתה לפגוע בכל גיבורי העל של העבר וההווה ולחסלם. הוא יוצר קשר מחודש עם עמיתיו למלחמה בפשע - קבוצה של גיבורי-על בגמלאות שרק לאחד מהם יש כוחות אמיתיים, ואז עולה על קונספירציה מטרידה. החשיפה לוקחת אותו אחורה לעברם המשותף ויש לה השלכות קטסטרופאליות על העתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ראיתי את הסרט. ארוך מדי, לוקח לו המון זמן להגיע לפואנטה כלשהי. רוב הסרט חופר לתוך העבר של הדמויות עם מעט התפתחות עלילתית, והבימוי מאוד מרגיז באופן הזה (סצינות נמתחות ומרופדות בפלאשבקים, כל מיני הקבלות בין סצינות לא קשורות). חוץ מזה, הוא גם מלא בהרבה פסיכולוגיה בשקל, והסוף שלו די מטומטם לדעתי (ובעיקר לדעת החברה שלי שראתה איתי את הסרט). אולי אם הייתי קורא את הקומיקס אז הייתי קצת יותר אוהב את הסרט (לפי מה שאני מבין הוא יחסית נאמן לו), אבל אני בספק.

אגב, מי שמצפה לסרט אקשן יתאכזב בגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את הקומיקס לפני הסרט, ואני מסכים שזה לא לכל אחד, כי הוא באמת נבנה מאד לאט וחופר הרבה לעבר של הדמויות, אבל הנאמנות למקור מדהימה וגם האקשן משובח (למרות שהוא באמת תופס אחוז קטן מהסרט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי את הסרט והייתי די מבולבל לגבי איך שאני מרגיש כלפיו.

למה?

כי העלילה הייתה מעולה והדמויות בסרט הן יותר מגיבורים במסיכה (מה שאני יכול להגיד על סרטי קומקיס כמו ספיידרמן), לאט לאט חושפים את הסיפור האישי והמעניין של כל אחד.

מצד שני אני חייב להגיד שאני מאוכזב מהאיטיות של הסרט, הייתה הרגשה שכל הסרט הוא רק הכנה לסרט הבא שייקח חלק.

הרבה סיפור טוב, עם מעט מאוד פואנטה שנמרחים על שעתיים וארבעים.

וכן, גם אני מסכים שהסוף מטופש והוליוודי מדי- או.קיי זה מבוסס על , אבל אני מצטער שפה הוא היה נאמן למקור.

בשורה התחתונה? לא לכל אחד- כשיצאנו זה היה מדהים, אנשים אחד אחרי השני אמרו איזה סרט גרוע... :nixweiss:

נתתי לו 7 ב-imdb.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסרט הזה ארוך ב40 דקות ממה שהוא צריך להיות.

בנוסף לזה העלילה לא ממש עיקבית, כל שנייה יש איזה פלאשבק מעצבן שגרם לי לבלבול.

יש פה ושם קטעי אקשן אבל לא יותר מידי, השקיעו הרבה ביצירת העלילה המתאימה (אפקטים ויזואלים מטורפים)

למרות שהוא קיבל ביקורות גבוהות בimdb וedb

אני לא ממש אהבתי אותו

6 מתוך 10

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא כרגע עומד על 8.5 ב-imdb, אבל אני אף פעם לא נותן יותר מדי משקל למצביעים הראשונים.

תמיד מקבלים דירוג גבוה בהתחלה ולאט לאט הדירוג מתאזן עם הדעה של הקהל הרחב.

תצטט ותזכור את זה: כשהתוצאות הצבעה יגיעו לאזור ה-15,000 אתה תראה שהוא יהיה פחות מ-8.5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא קראתי את הקומיקס ודווקא אהבתי,

הסרט הוא אכן סרט אבל הוא לא מתיימר להיות סרט אקשן כמו שראינו בקומיקסים הקודמים כגון ספיידרמן HULK ו XMEN הייתי מגדיר את הסרט הזה בתור דרמה.

לפי דעתי רוב האכזבה של האנשים היא חוסר האקשן שציפו לראות כמו בשאר הסרטים והציפייה לעלילה שטחית (יש גיבור יש לו אויב הם נלחמים הטוב מנצח הצופה מזדהה עם הטוב).

צורת הצילום בסרט נעשתה בצורה מדהימה! וחבל למי שפיספס את הנקודות האלה.

הגיבור הראשי (רורשאך) עשוי בצורה מצויינת ויש בסרט גם תחושה שדווקא האנשים האלה (השומרים) משום מה יותר חזקים מכל השאר... מה שקצת נחמד אם כי מוזר...

סה"כ נהנתי... אני לא מדרג שום דבר במספרים אז אני לא אתן לו ציון אבל אני יכול להגיד לכם במפורש שלא סבלתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא יבין? הסרט דווקא מאוד ברור.

כמובן, מי שקרא את הקומיקס כנראה יקלוט כל מיני פרטים מינוריים שקל לפספס, אבל הם לא נחוצים להבנת הסרט.

אתה בעצמך כתבת שהוא נורא איטי ומלא פסיכולוגיה בגרוש וכו'. אם היית קורא את הקומיקס היית מבין שזה לא ממש כך.

כלומר, כן, הוא איטי יחסית לסרטי אקשן אחרים, אבל הוא מדלג על הרבה מאוד קטעים שהופיעו בקומיקס כדי לזרז עניינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא ראיתי אותו כסרט אקשן, ולכן אני גם לא משווה אותו לסרטי אקשן אחרים (למרות שהפרסומות לסרט בהחלט גרמו לי לחשוב אחרת בהתחלה).

אני בטוח שהקומיקס הרבה יותר מהנה, והוא גם מדיום הרבה יותר מתאים לסיפור כזה. הבעיה העיקרית היא שסיפור כזה, שמתקדם בקצב מאוד איטי, פשוט לא מתאים לסרט. כשאתה קורא את זה בספר או בקומיקס, יש לך סבלנות לזה (זו אחת הבעיות העיקריות כשמתרגמים ספרים לסרטים). מה לעשות שבמקרה הזה זה פשוט לא יצא מעניין.

לגבי הפסיכולוגיה בגרוש, זו פשוט התחושה שלי (וגם של חברתי שראתה איתי את הסרט). יכול להיות שבקומיקס זה לא ככה, אבל הרבה מהשיחות במהלך הסרט (בעיקר המונולוגים המייגעים של ג'ון) גרמו לי לחשוב "אוי נו באמת". בסך הכל אהבתי את הרעיונות שמאחורי הדמויות של רורשאך ושל ג'ון, הביצוע - קצת פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נוטה להסכים, אבל דווקא בגלל העובדה שאני לא נוהג לקרוא קומיקס ו graphic novels (מהסיבה הפשוטה שלא הזדמן לי ממש להתעמק בכך), העושר הסיפורי בסרט מבוסס היה מבחינתי חוויה חדשה (מלבד אולי sin city) וחיובית מאוד, והעניין שמצאתי את עצמי מגלה בדמויות ובסיפורי הרקע שלהם פיצה מאוד על ההתנהלות האיטית של הסרט מבחינתי.

עוד נקודה אולי מעניינת לגביי, שמתייחסת למשפט הזה:

לוקח לו המון זמן להגיע לפואנטה כלשהי.

מאחר ומאוד התעניינתי בסיפור ובכל ה setting באופן כללי, קרה המקרה הנדיר שפואנטה כלשהי לא ממש חסרה לי עד שהיא הגיעה, פשוט נהניתי "ללכת לאיבוד" בעולם בו הסרט מתרחש, בסיפורים ובתתי-הסיפורים.

אני מסכים שסרט הוא לא המדיום המתאים לנסות לסחוף קורא/צופה לתוך העלילה בצורה כזאת, אבל משום מה במקרה הזה הסרט "קנה" אותי.

וכמובן שאי אפשר שלא לשבח את ה...פנינים שהתנגנו בפס הקולפה ושם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...