H.D External מעונין ברכישת (תקציב 500 ש"ח) - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

H.D External מעונין ברכישת (תקציב 500 ש"ח)

chook_rl

Recommended Posts

היי, כיום יש לי H.D פנימי של 320 ג'יגה + 160 ג'יגה, שניהם SATA 7200RPM עם 8מגה באפר.

וכמובן, נגמר המקום.

מכיוון שיש לי יציאת ESATA בלוח האם, חשבתי שאולי כדאי לקנות את ה H.D הבא שלי חיצוני.

אח שלי מאד מאד מרוצה מה W.D passport 160gb שהוא קנה לפני כחצי שנה ומשרת אותו נאמנות.

אז כמה שאלות

א. האם יש הבדלים מהותיים בין 2.5 ל 3.5 אינץ? במונחים של ביצועים, שרידות וכו'.

ב. איך ה ‏500GB 2.0, My Book Home Edition & 1394a & eSata‎?

ג. האם בשימוש בכונן מסעיף ב' האם העבודה שקופה במעבר בין ESATA (ניתוק ממחשב אחד) ו (חיבור למחשב אחר)?

תודה

חן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א) כונני 2.5 איטיים יותר שכן מסתובבים בד"כ במהירויות נמוכות יותר. מבחינת שרידות/אמינות אין הבדל גדול. מבחינה פיזית ה-3.5 מעט גדולים יותר וכמובן דורשים מקור מתח חיצוני- חשמל מהקיר ע"י שנאי מתאים.

ב) כונן חיצוני נחמד. אני לא חושב שהוא מגיע עם eSATA bracket ולכן זו תהיה השקעה מיותרת- אין לך יציאה כזו. ואפילו אם כן היה מגיע עם ה-bracket אז אתה צריך יציאה פנויה בלוח שלפי מה שהבנתי - אין לך כזו.

ג) אתה מתכוון מבחינת ביצועים? eSATA מהיר יותר פי כמה ועדיף אם מעבירים המון מידע בצורה אינטנסיבית. אם אתה מגבה מידע אחת לשבוע אז זה לא כ"כ נורא- מעתיקים את המידע ובינתיים הולכים לטייל/לעשן סיגריה.

אם החלטת לקחת כונן שבו רק יציאת 2.0 אז באייבורי יש לך 1TB של מקסטור ב-450 שקלים בערך. משתלם מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, אני לא בטוח שהבנתי את הכוונה שך לגבי eSATA... מה זה בדיוק Bracket?

זה מה שכתוב על הלוח אם שלי: (נלקח מ http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews/abit_ab9pro/)

Internal I/O

1 x Floppy Port supports up to 2.88 MB

1 x Ultra DMA 100/66/33 IDE connector

9 x SATA 3Gb/s connector

3 x header (support 4 ports)

1 x FP-Audio, 1 x CD-In

Back Panel I/O

1 x PS/2 Keyboard, 1 x PS/2 Mouse

abit Silent OTES™

1 x S/P DIF In, 1 x S/P DIF Out,

1 x eSATA

7.1 CH Audio connector (Front, Line-in, MIC-in, Center/Subwoofer, Surround, Rear Surround)

4 x 2.0, 2 x RJ-45 LAN connector

Serial ATA

6 x SATA 3Gb/s offer by Intel® ICH8R support Intel® Matrix Storage Tech(AHCI & RAID 0/1/5 /10)

2 x SATA 3Gb/s offer by JMicron® JMB363 support up to 0,1,0+1,JBOD RAID function

1 x SATA 3Gb/s offer by Silicon Image 3132 to 0,1,0+1,JBOD RAID function

1 x SATA 3Gb/s offer by Silicon Image 3132

אני מוריד המון מהאינטרנט, ואני מתכוון להעביר באופן קבוע את המידע לכונן הנייד, לכן כן חשובה לי המהירות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעוד 30-60 שקלים תוכל לקנות מארז בנפרד וכונן קשיח בנפרד:

http://www.goldtop.co.il/show_details.asp?prod_id=24509

בנוסף לכונן קשיח כמו 7200.12 500GB של סיגייט או 6400AAKS של או HD642JJ של סמסונג (שניהם 640GB).

ההבדלים בין מארז וכונן בנפרד לחבילה מלאה (MyBook) הם:

1. תוכל מתי שתרצה להחליף , יש לך אחריות נפרדת לשני הרכיבים.

2. תוכל לקנות כונן מהיר יותר ממה שמגיע באופן טבעי עם ה-MyBook.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזול ביותר שמצאתי אך גם לא פחות טוב ממארזים מעט יקרים יותר - עשוי מאלומיניום, מגיע עם eSATA bracket, נראה לא רע..

היתרון היחיד של ה-MyBook הוא שהוא מעט זול יותר.

חיסרון הכי גדול - אם אי פעם תרצה להחליף את הכונן הקשיח שבפנים, הלכה האחריות (על המארז ועל הקשיח שבפנים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ... איך מבחינת שרידות? אם אני מתכוון לסחוב הרבה את הכונן, זה לא מסוכן שהוא בעצם יושב בתוך גוף נפרד, שאפשר לנתק בינהם?

אולי אני מיושן, אבל משום מה פסיכולוגית נראה לי שהפתרון המשולב יותר עמיד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אני אנסה לבדוק את הנושא..

מספר שאלות:

האם יש צורך בפירמוט מיוחד של הכונן החיצוני? (אני יודע שזו נשמעת שאלה מפגרת, אבל הכוונה היא האם "מערכת ההפעלה" נמצאת באיזשהי צורה

במארז החיצוני?)

(לראיה, לכונני MY BOOK יש כפתור שיודע לתקשר עם ה באיזשהי צורה... על הדברים האלו אני מדבר)

ו, האם יש הפרש לכאן או לכאן במשקלים, כי לא מצאתי מידע על משקל ההצעה שלך

דבר אחרון, האם מה שהצעת הוא המומלץ ביותר? (באיזור המחירים שעליהם דיברנו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...