ייעוץ בנושא מה ללמוד - מדמ"ח או כלכלה וניהול? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ בנושא מה ללמוד - מדמ"ח או כלכלה וניהול?

DrDeath

Recommended Posts

שלום

מאחר ואני עוסק בתקשורת נתונים ולא בתכנות (למרות שיש לי רקע, עשיתי הנדסאי תוכנה), אני שוקל לא ללמוד מדעי המחשב אלא אולי כלכלה וניהול.

מישהו יכול לייעץ לי אם זה כדאי או שאני עושה טעות בבחירת המקצוע ללימודים? בעיקרון אני מתכנן לעבוד בתחום התקשורת נתונים כך שלא מדעי המחשב ולא כלכלה ממש קשורים למקצוע הזה, אבל חשבתי אולי שכלכלה וניהול ייתן לי משהו לעתיד, להתקדם לכיוון של ניהול.

אני יודע שיש תואר בתקשורת נתונים בבן גוריון אבל אני לא מתכוון לעבור לשם, החלטתי ללמוד במכללת ת"א יפו.

בבקשה זה חשוב לי ואני צריך להרשם בקרוב לשנה הבאה, אז עזרו לי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית הייתי הולך על הנדסת חשמל\מחשבים בהתמחות של מערכות תקשורת...יכול להייות גם שהנדסאי התוכנה שלך יחסוך לך גם כמה קורסים...

לדעתי גם כל האופציות שניתנו כאן עדיפות על תעשייה וניהול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי מאוד איזה קריירה אתה מתכנן לבנות, וכמה שנות נסיון יש לך עכשיו.

אם אתה רוצה להיון יותר בפן הטכנולוגי כלומר אז תואר הנדסה אמיתי בלבד, אם אתה הולך יותר לעניין של IT\תק"ן\תשתיות אז לנסיון פרקטי יש משקל הרבה יותר גדול בעניין הזה, והתקדמות לתפקיד של מנהל תשתיות או מנהל IT תואר בניהול עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז יש לי כבר נסיון מהצבא בתחום התקשורת נתונים והייתי רוצה להמשיך בתחום הזה.

לדעתך תואר בכלכלה וניהול יועיל לי בהמשך בתחום הזה?

יש לי 3 חברים שכרגע עובדים בתחום הזה בדיוק, שלושתם היו איתי בצבא ולאף אחד מהם אין תואר בכלל, ואחד מהם בדרך לסיום תואר בכלכלה..שלושתם עובדים בחברות מובילות (אני לא אזכיר עכשיו איזה..) והמשכורות בהתאם. כך שמבחינת עבודה אני לא רואה בכלל טעם לעשות תואר, אלא להתקדם בהסמכות של המקצוע ספציפית (למשל CCNP, CCIE של CISCO).

לכן אני שואל האם התואר יועיל לי בהמשך הדרך, כי בהתחלה הוא לא יועיל לי כלל לפי הדוגמאות שנתתי פה עם חבריי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה אתה ממליץ? לא לעשות תואר בכלל?

אני מחפש תואר שיעניין אותי, ושייתן לי משהו גם בעתיד.

חוץ מתואר בניהול, שאותו עדיף אולי לעשות כתואר שני, יש תארים שאתה יכול להמליץ לי עליהם?

חוץ מזה, למה תואר בכלכלה וניהול לא יועיל לי בכלל? אם אני אתקדם לתפקיד יותר ניהולי אז נראה לי שצריך קצת ידע בכלכלה ובניהול כדי להצליח בתפקיד לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל כדי להתקבל לעבודה שממנה ניתן להתקדם "לתפקיד יותר ניהולי", אתה צריך תואר מעשי של הנדסה.

מי שלומד CCNA או CCNP, יהיה תותח במה שהוא עושה - אבל לא יגיע לתפקיד ניהולי, כי בשביל זה דורשים תואר אקדמי.

כן, סביר להניח שתואר בכלכלה וניהול יעזור לך יותר אם תעבוד במוסד פיננסי כלשהו, אבל בחברות הייטק לא ממש מסתכלים על הדברים האלו.

בקיצור, לך ללמוד את מה שמעניין אותך. אתה ממילא לא רוצה להתקע עם תואר שימצא לך עבודה, אבל יגרום לך להיות אומלל בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...