שאלה לגבי RAID - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי RAID

katkato

Recommended Posts

הבנתי שצריך או לוח שמאפשר את זה או לקנות בקר בנפרד

hgigabyte_ma_790gp-ds4h

זה הלוח אם שלי ... הוא תומך ?

ו מה ההבדל בין בקרי RAID למינהם ...הבנתי שיש כמה סוגים 1 0 ? עוד ?

באיזה RAID הלוח שלי תומך במידה וכן

ואיך בדיוק אני עושה את זה ? פשוט שם עוד הארד דיסק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על קוצו של יוד...

הלוח שלך תומר ב-RAID

http://www.motherboards.org/reviews/motherboards/1813_2.html

זאת ברמות 0 , 1 , 0+1, 5

רמה 0 - לפחות שני דיסקים פיזיים המתפקדים כדיסק פיזי אחד בעל נפח גדול - מהיר מאוד, זול מאוד (יחסית לפתרונות אחרים), אמינות מפוקפקת (נפילה של כל אחד מהדיסקים מפילה את כל המידע) - אישית משתמש בזה במחשב שלי כי ביצועי דיסק חשובים לי - רק יודע שגיבוי טוב צריך להיות

רמה 1 - בד"כ נקרא גם MIRROR - שני דיסקים ויותר המתפקדים כתמונת מראה אחד של השני - יקר (משני דיסקים 500 יוצא נטו 500), איטי בכתיבה (מהיר בקריאה), אמין ביותר - במידה ודיסק אחד נופל השני מכיל את כל המידע - שים לב זה לא מחליף גיבוי!

רמה 0+1 - שני מערכי RAID1 מסודרים ב-RAID0 - גם מהיר גם אמין - מאוד מאוד יקר

רמה 5 - שלושה דיסקים או יותר המפקדים כדיסק לוגי אחד - כאשר יש מידע PARITY (נוסחא בינארית - שאם תרצה תוכל לקרוא עליה בנפרד) - כאשר אחד הדיסקים נופל הבק יודע "להשלים" את המידע משני הדיסקים האחרים - יתרונות - אמין יחסית, זול יחסית (בניגוד לרמה 1 ו-0+1), ודי מהיר.

לגבי איך לבצע RAID במידה וקיים לך כבר דיסק עם מערכת במחשב - העצה הכי טובה - בצע IMAGE של המידע למדיה חיצונית

בנה את ה-RAID - תחזיר המידע

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוצו שמקוצו ...או שאתה מזלזל בי או שאתה מזלזל בכושר ההסברה שלך כי הבנתי הכל ..(ההסברים מה כל RAID )

מה שלא הבנתי זה הדברים שלא הסברת

כמו איך אני IMAGE .. יש לי כרגע 150 ג'יגה של דברים שאני צריך בתוך ההארד דיסק...איך ביודק אני יוצר את הIMAGE ומגבה אותם

ומה אתה מתכוון בנה את הRAID ...איך בדיוק אני עושה את זה ? פשוט קונה עוד הארד דיסק מחבר לכבל SATA וזה הכל

או שצריך הגדרה\חיבור מסויים

תודה רבה...משום מה זה הרבה יותר מובן כשאתה ספציפית מסביר את זה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בין מה שרשמתי לזלזול עדיין לא הבנתי - אבל שיהיה (לא זולזל בשום מצב - תרגע...) - ההסבר הוא מאוד שטחי ולא מכסה הכל ולכן הוא על קוצו

למידע קמצ יותר מעמיק http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_RAID_levels

ותאמין לי שאני על קוצו - זה קוצו - יש אנשים שההתמחות שלהם היא בניית מאגרי איחסון לפי דרישות אפליקציה

איך אתה יוצר IMAGE - משתמש ב-GHOST או בACRONIS ויוצר IMAGE (אישית אני לא משתגע כלל על IMAGE אין כמו פירמוט והתקנה חדשה)

על דיסק קשיח (עדיף חיצוני) שאיננו חבר לעתיד ב-RAID

קונה עוד הרדיסק ומחבר אותו לבקר - מגדיר בבקר כי שני הדיסקים (שדרך אגב כדאי ורצוי שיהיו באותו גודל ובכלל הכי טוב מאותו דגם) הנם חברים ב-RAID

מפרמט ומשחזר החומר - לאחר יצירת ה-RAID מערכת ההפעלה "רואה" אותו כדיסק לוגי יחיד

וכמו שאמרתי - אני לא הייתי משתמש בשחזור ה-IMAGE על מערכת הייתי פשוט מתקין מחדש ומשחזר החומר - זו הזדמנו מצוינת

ושוב לפני כל פעולה - גיבוי של החומר,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...