מה אתם יכולים להגיד על אבנט כחול? - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם יכולים להגיד על אבנט כחול?

Alex89

Recommended Posts

^

זה כל זמן הקורס, אם הוא היה שלושה חודשים אז שלושה חודשים,

זה לא קשור אליי אני הנדסאי לפני שירות

אני מבין שכבר סיימת את לימודי ההנדסאי, אני לא קנא בך, הם סובלים ומחוייבים לשירות קבע, חרא של דבר, למרות שאתה תמיד יכול לדלג על זה ,אבל זה מסלול סתמי, בלי לבאס אותך, ואם עוד לא התחלת אז אל תתחיל גם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יכול להיות שאני טועה, ויכול להיות שאתה לא מעודכן.

שאל שוב את אחד המדריכים (עדיף את הרשל"ב) לקבל תשובה עדכנית.

זה כל זמן הקורס, אם הוא היה שלושה חודשים אז שלושה חודשים,אני מבין שכבר סיימת את לימודי ההנדסאי, אני לא קנא בך, הם סובלים ומחוייבים לשירות קבע, חרא של דבר, למרות שאתה תמיד יכול לדלג על זה ,אבל זה מסלול סתמי, בלי לבאס אותך, ואם עוד לא התחלת אז אל תתחיל גם.

היום הצבא לא משאיר אף אחד בקבע בכח.

וזה ממש לא מסלול סתמי. קודם כל אתה עושה את ההנדסאי (90%-80%) את חשבון הצבא, יש לך תוספת של 1000 ש"ח התחלתי בקבע, וכמובן שאתה יוצא עם דיפלומה של הנדסאי. במיוחד אם אתה עושה בטכני, ששם הרמה מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום הצבא לא משאיר אף אחד בקבע בכח.

וזה ממש לא מסלול סתמי. קודם כל אתה עושה את ההנדסאי (90%-80%) את חשבון הצבא, יש לך תוספת של 1000 ש"ח התחלתי בקבע, וכמובן שאתה יוצא עם דיפלומה של הנדסאי. במיוחד אם אתה עושה בטכני, ששם הרמה מעולה.

אני מסיים הנדסאי. לגבי זה שקבע לא חובה כיום זה נכון אני ביררתי את זה. מצתער אבל אני מסכים עם LL@SS רב המסלול הוא סתמי, הצבא לא משלם על כלום אלה אם אתה עושה איזה הסכם עם חייל התקשוב שאתה הולך אליו והוא משלם לך את כל השכר אם לא אתה משלם הכל לבד. שכחתי לציין שהרמה מאוד נמוכה מתקדמים ממש לאט (בגלל הרמה הכללית של הכיתה).

הדברים החיובים במסלול הוא שאתה יוצא עם דיפלומה (לא כל כך הרבה אם מעבירים את זה לנק' זכות באוני') יוצא לך לעבור הרבה מבדקים של הצבא ליחידות שונות. אם יש לך פרופיל קרבי ואתה לא רוצה קרבי ולא הצלחתה להגיע לעתודה אקדמאית) זה הדרך היחידה להגיע לטכנולוגי בצבא. ויש מצבים שאתה יודע בדיוק לאן אתה הולך ואפילו עם איזה אנשים אתה תשרת ומי יהיה המפקד שלך. (אני מדבר על פרוייקטנתים למי שיודע). גם יש אפשרות נוספת במהלך יג' לעבור שוב מבחנים של בס"מח (ממר"ם).

זה הכל ואני חושב שהמינוסים עולים על הפלוסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה אתה עושה את ההנדסאי? לפי ההודעה אני רואה שזה חיל תיקשוב - אז זה ממש לא ככה בטכני (חיל האוויר).

בטח שהצבא משלם כמו גדול. שנת לימודים בי"ג/י"ד עולה 5600 ש"ח בערך, אתה משלם רק 1400 ש"ח (טעיתי באחוזים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני עכשיו בלימודי עתודה טכנולוגית של חיל תקשוב [פרוייקט עדן, AlexKapu - אני מניח שאתה גם שם?]

לא אני לא שם

כל מה שאמרתי מתייחס ללימודי הטכנאי/הנדסאי בביס"ט (בית הספר הטכני - חיל האוויר).

אז זהו שלטכני אם אני יגיע זה יהיה אחרי הנדסאי ולקורס אבנט כחול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מי אתה או מי לימד אותך או מה לקחת מהקורס, אבל כל מה שאמרת זו שטות מוחלטת. בוא נגיד שזה הקורס הכי יורקתי בחיל קשר. קורס מעמיק על כל סוגי התמסורות שמשתמשים היום בשוק האזרחי - אופטי, סלולרי, לוויני ורדיו, ציוד חדש (אולי מלבד מתקני OP שאין היום כבר כמעט). אחרי שירות באחת הפלוגות המבצעיות (היום חזרה למבחרים) או תחת חושן באחד המדורים הטכניים אפשר בקלות למצא עבודה בכל חברת או תקשורת.

אם אתה חושב שהקורס עלוב או בלאי, אני לא רוצה לומר מה אני חושב עליך ועל היכולות הטכניות שלך.

בטח הגעת למדור כח ואתה ממורמר על החיים.

איזה קורס יותר איכותי למשל? טמ"מ? קורסים של טממ יש כמו פטריות אחרי הגשם (בלי להעליב את כל הטממניקים) ורוב הסיכויים שאחרי הקורס תגיע לאיזה מוצב בצפון או חור בדרום ותתעסק בתפעול פנימית קטנה ותצא בלי כלום ביד כי אין ממה ללמוד.

אני מעדיף ליצור הפרדה בין הקורס עצמו לבין השירות הסדיר (יש הבדל עצום ביניהם).

הקורס הכי יוקרתי בחיל התקשוב?

אני מסכים, אבל רק מבין כל קורסי הטכנאים. הקורסים של המחשבים (נתמ"מ, ממר"ם, וכו') הרבה יותר איכותיים (בדגש על הרבה).

אל תשכח שאחרי הכל אתה יוצא בתור טכנאי, ולא יותר מזה.

כשאמרתי שהקורס יחסית בלאי, התכוונתי בעיקר לאופן העברה שלו. המדריכים שלנו (החיילים) העבירו אותו בצורה מאוד משעממת. כמעט כל החיילים אצלנו היו במצב של חצי שינה, והמדריכים העבירו את החומר בצורה כזאת שנוציא ציונים גבוהים במבחנים, מבלי להעשיר את הידע שלנו. לעומת זאת, הגיעו אלינו כמה מילואימניקים, עובדי חברות הייטק, שאכן הרצו לנו בצורה מצויינת ולימדו אותנו הרבה מעבר למה שהיינו צריכים לדעת, ובשיעורים האלה כולם היו קשובים ויצאו בהרגשה שהם למדו משהו לידע האישי שלהם. החיסרון היה שהיו לנו רק מעט מילואימניקים.

בנוסף, הרבה מהחומר שם, דורש שינונים רבים וחסרי כל משמעות. אני מניח שהיית בקורס, אז כנראה שיצא לך ללמוד מרכזיות, שזה חומר בלי שום טיפת היגיון, שכל מה שצריך לעשות זה לשנן את מה שהיה כתוב בחוברת. תופעה דומה הייתה גם בהרבה נושאים אחרים של הקורס. אני וחבר שלי פשוט שברנו את הראש כדי למצוא איזשהי טיפה של היגיון בחומר שלמדנו, אבל זה פשוט לא עזר (בסוף, הוא סיים בתור מצטיין הקורס, ואני לא רחוק מאחוריו). תופעה דומה הייתה גם בהרבה נושאים אחרים של הקורס. אל תחשוב שזאת רק ההרגשה הכללית שלי לגבי הקורס. כמעט כל הקורס יצא בהרגשה דומה.

בשבוע שעבר נכנסתי לשירות הסדיר שלי (בפלוגה בצפון), ואני חייב להגיד שהמצב שונה לגמרי. כמעט כל מה שלמדנו בקורס, אינו רלוונטי לשירות עצמו.

בשירות עצמו (לפחות מאופי השירות בפלוגה בצפון), אפשר להתמקצע המון, וללמוד המון דברים. כל יום אתה לומד דבר חדש, וגם איך לעבוד בתוך צוות ועם אנשים אחרים בפרט. בינתיים, אני מאוד מרוצה ממה שראיתי שם.

אתה צודק לגבי הפלוגות והמדורים הטכניים, הם באמת עושים עבודה קשה ומתמקצעים הרבה (מלבד מדור כוח ופלוגת השפלה :)), ושבסוף ניתן למצוא עבודה טובה באזרחות בחברת תקשורת (תלוי עד כמה טוב היית בשירות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס אם אתה בחיל תקשוב, חפש עם אילו קורסים אתה יכול להגיע למודיעין ולך אליהם...

אני עשיתי מת"ן (מפעיל תקשורת נתונים) עוד כשחיל תקשוב היה חיל הקשר והגעתי ל-7022 (קשר-מודיעין), סך הכל יצאתי במקום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אוי כמה שטויות וברברת של אנשים שעשו לפני 20 שנה את הקורס הזה או לא עשו אותו בכלל ורצים לפי שמועות..

קודם כל, נתחיל בזה שאבנט כחול זה המון דברים, לא רק "טכנאי בזק" כפי שנוהגים אלו שלא התקבלו לקורס הזה לכנות אותו..

אבנט כחול זה טלפוניה אדומה, תמסורת ו-נתונים (WAN, LAN, ועוד דברים שלא ניתן לפרטם כאן) הקורס מתחלק לכמה שלבים, כאשר נלמד חומר רב בלחץ מסוים (לחץ אדיר למען האמת..3 מבחנים בשבוע) אם אתה נכנס לקורס הזה תקח בחשבון שאתה תראה את חברים שלך מתפננים בחוץ ואתה תשב ותלמד 3 וחצי חודשים..אבל העובדה שהם יטחנו כל ה3 שנים בשירות שלהם בטייסת מבצעית ואתה תתפנן לך בצומת תקשוב עם פלאזמות ומסכי LCD כל היום עם מזגן - עושה את שלה.

הקורס עד לפני מס' שנים היה נחשב למיושן באמת משום שרשת אבנט כחול היתה עובדת עם ציודים ישנים של AVAYA, כיום ישנם ציודים חדישים של סיסקו אשר משתמשים בהם גם באזרחות..תהיה בטוח שעבודה בתחום אתה תמצא, זה כיום הקורס הכי הכי הכי נחשב בטכני וזה למעשה הקורס הכי יוקרתי שהמערך הטכני של חיל האויר יכול להציע לך והוא לא מיושן כמו בעבר משום שהוא עבר שדרוג משמעותי שלא ניתן להרחיב עליו כאן מטעמי ב"ש. הרשת הנ"ל כל פעם עוברת שידרוגים..נכנס גם עכשיו VOIP שזה בכלל נושא בפני עצמו באבנט כחול..תהיה בטוח שאתה לא מתעסק רק בטלפונים.

כיצד להתקבל? אני אישית הייתי בקורס לפני הצבא (קד"צניק) באלקטרוניקה, הוצאתי ציונים דיי גבוהים בקורס ומשם הגעתי לאבנט כחול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, נתחיל בזה שאבנט כחול זה המון דברים, לא רק "טכנאי בזק" כפי שנוהגים אלו שלא התקבלו לקורס הזה לכנות אותו..

אבנט כחול זה טלפוניה אדומה, תמסורת ו-נתונים (WAN, LAN, ועוד דברים שלא ניתן לפרטם כאן) הקורס מתחלק לכמה שלבים, כאשר נלמד חומר רב בלחץ מסוים (לחץ אדיר למען האמת..3 מבחנים בשבוע) אם אתה נכנס לקורס הזה תקח בחשבון שאתה תראה את חברים שלך מתפננים בחוץ ואתה תשב ותלמד 3 וחצי חודשים..אבל העובדה שהם יטחנו כל ה3 שנים בשירות שלהם בטייסת מבצעית ואתה תתפנן לך בצומת תקשוב עם פלאזמות ומסכי LCD כל היום עם מזגן - עושה את שלה.

ואם אני אחד שלא אוהב שירות משעמם, של יותר מחשב היום, פחות מחשב. ואוהב שירות מאתגר ומבצעי?

זה כיום הקורס הכי הכי הכי נחשב בטכני וזה למעשה הקורס הכי יוקרתי שהמערך הטכני של חיל האויר יכול להציע לך

בתחום התקשורת, לא בתחום האלקטרוניקה.

ואני מדבר כי אני הייתי אמור ללכת לשם והציעו לי ללכת לקורס אחר וקיבלתי את ההצעה אחרי שדיברתי עם אנשים שיודעים איך שני הקורסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סעיפים פוסלים לקורס אבנט כחול זה עיוורון צבעים (זיהוי כבלים) או רגישות גבוהה לקור (בגלל הקירור המאסיבי שמופעל על המכשירים בצומת)..לא זכור לי משהו לגבי פרופיל.

אין כל כך "מבצעי" בתפקידים של ג'ובניקים מה לעשות משום שאלו תפקידים ל..ג'ובניקים, אם אתה מועניין בשירות "מבצעי ומאתגר" יחידת המסתערבים של דובדבן או 669 חילוץ והצלה ישמחו לקבל אותך..תוכל גם לתרום יותר על הדרך.

בכל מקרה, אבנט כחול לא קשור למחשב אחד ביום פחות מחשב אחד ביום - זאת העבודה השחורה של טכנאי קורס מיחשוב..אלה הם האנשים ש"יוזעקו" לתקן את התקלה כשיתקלקל לאיזה פקידה של סרן בקריה המדפסת..

אתה בתור בוגר אבנט כחול תתעסק בעיקר בכל מה שקשור לנתבים ורשתות מבצעיות ומנהלתיות של חיל האויר ..עם לפטופ צמוד וצב"ד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...