רוסיה מנסה ליצור את בריה"מ מחדש - מקימה כוח צבאי משותף - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוסיה מנסה ליצור את בריה"מ מחדש - מקימה כוח צבאי משותף

DarkMoh

Recommended Posts

אי אפשר לשלוט על מדינה בגודל של רוסיה עם דמוקרטיה קלאסית זה לא יעבוד ואפשר לחשוב שיש דבר כזה דמוקרטיה קלאסית,

...

יש לי בעיה עם מודל השילטון אחרי פוטין.

אחד הדברים שרוסיה צריכה עכשיו זה ביקורת עצמית ולא לחזור אחורה למודל מציאת אויבים חדשים מבחוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עוד פעם, איך זה סותר את מה שאמרתי?...

אגב, אני לא צריך להזכיר לך מי עוד עלה לשלטון בדרך דמוקרטית. מה שאני אומר זה שבאופן מעשי, השלטון שם לא דמוקרטי. מעולם לא אמרתי שפוטין עלה לשלטון בדרך לא לגיטימית. דמוקרט הוא מי ששומר על הדמוקרטיה אחרי שהוא עלה לשלטון, ומה לעשות, פוטין לא כזה.

למרות כל הדברים שפוטין עשה בסופו של דבר הוא ירד מהשלטון בלי בעיות, מדבדב כרגע נראה יותר גרוע אפילו ממנו בהחלט לא הבובה שחשבו שפוטין ישאיר.

מה שהיה בתקופה של פוטין זה מה שתמיד היה ברוסיה "הדמוקרטית", דמוקרטיה רוסית מי אתה שתקבע שזה לא דמוקרטיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודע מה, אני מסייג את דברי. אני לא מי שיקבע אם רוסיה היא דמוקרטיה. רק קח בחשבון שככה אתה יכול לטעון שגם איראן ומצריים הן דמוקרטיות, הרי יש שם בחירות כל כמה שנים, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיצרים עוד מילא שמה לפחות יש שלטון פרלמנטרי מוצהר, איראן קצת יותר בעייתית בהתחשב שבחוקה שלה נכתבה שמי שמנהיג אותה זה מועצת הממוחים והמנהיג הרוחני ולא הנשיא והפרלמנט. שוב אין דבר כזה דמוקרטיה, כי בסופו של דבר לכל אחד יש את הגרסאה שלו, ברומא היו עבדים מה שהיום היה שולל מהם כל הגדרה למדינה דמוקרטית, בסינגפור יש מפלגה אחת וחוקים המגבילים בצורה אלימה את חופש הביטוי מפה ועד להודעה חדשה למה איתם לאף אחד אין בעיות?

הבעיה עם איראן זה לא שהיא שלא דמוקרטית זה שהיא לא אוהבת אותנו ודמוקרטיה לא הולכת לפתור את זה, האמת ששום דבר כנראה שלא הולך לפתור את זה בקרוב..

גם מדינה דמוקרטית לחלוטין יכולה להיות פאשיסטית מטורפת עם תאבון בריא מאוד למלחמות וכוח, לפי ההגדרה שלך כל עוד אין דיכוי קשה במיוחד של חופש הביטוי, ובחירות כל כמה שנים, וכל עוד לא מתים יותר מידי עיתונאים ע"י החלקה באמבטיה, פליטה של 41 כדורים מהאקדח שהם שמרו מתחת למיטה ונפילה מהקומה הרביעית בקנדציה של הפאשיסט התורן במדינה המדוברת זה דמוקרטיה לחלוטין. האמת שיש דיי הרבה אנשים שיגידו לך שהיום ארצות הברית דיי תואמת לקטגוריה הזאתי, מהות הדמוקרטיה אך עדיין נלחמת בכל חור מכל סיבה אפשרית, ונמצאת במצב שדה פאקטו היא יכולה בעולם, או לפחות במצב של לכפות את הרצון שלה על רוב העולם, ואי אפשר להגיד שהיא חוששת יותר מידי מלנצל את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני מסכים איתך שאין דבר כזה דמוקרטיה לחלוטין, אבל יש דמוקרטיה שהיא הכי פחות לא דמוקרטיה, ויש כאלה שהן יותר לא דמוקרטיות (פסיכומטרי אשכרה ;D). רוסיה היא מהדמוקרטיות שעושות רושם של הדמוקרטיות הפחות דמוקרטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וארצות הברית זה כן? 2 מפלגות שעושות פינגפונג בינהן כל כמה שנים, כל הרשות המחוקקת שלה מבוססת על לוביסטים שפועלים לטובת אינטרסים של גורמים פרטיים, ורשות מבצעת שתפוסה בעיקר ע"י קרטלי ענק בתחום האנרגיה והתעשיה הצבאית הא וכמובן שב60 שנה האחרונה פלשה למספיק מדינות בשביל שהחיילים שלה יקבלו דר' של כבוד בגיאוגרפיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב אתם מזה מגזימים בנושא של "רוסיה היא דיקטטורה " , נכון היא לא הכי דמוקרטית בעולם אבל לפחות אתה יכול להגיד מה שאתה חושב שם .

אגב גם היא לא דמוקרטיה "טהורה " אפילו לא קרוב ובטח של ארהב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וארצות הברית זה כן? 2 מפלגות שעושות פינגפונג בינהן כל כמה שנים, כל הרשות המחוקקת שלה מבוססת על לוביסטים שפועלים לטובת אינטרסים של גורמים פרטיים, ורשות מבצעת שתפוסה בעיקר ע"י קרטלי ענק בתחום האנרגיה והתעשיה הצבאית הא וכמובן שב60 שנה האחרונה פלשה למספיק מדינות בשביל שהחיילים שלה יקבלו דר' של כבוד בגיאוגרפיה.

אני אגלה לך סוד, זה גם באנגליה, הדמוקרטיה המודרנית הראשונה, וברוב מדינות אירופה (אז אולי זה 4 מפלגות, אבל בסופו של דבר למדינה אירופאית ממוצעת יש פי 4 לפחות תושבים מבישראל). זה עניין של שיטת משטר, בסופו של דבר גם בישראל יש לך 2 מפלגות גדולות (העבודה והליכוד), ועוד מפלגות שפה ושם סוחפות את ההמונים אחריהן ונעלמות אחרי קדנציה-שתיים. עכשיו זה מתחיל קצת להשתנות עם קדימה שהופכת להיות המפלגה השלישית, אבל לדעתי תעלם בקרוב (ובסופו של דבר מורכבת מיוצאי העבודה והליכוד), וליברמן שאת כוחו האמיתי נראה בבחירות הבאות, אחרי קדנציה אחת בתור מפלגה משמעותית. ההבדל הוא שבישראל, בגלל רבוי המיעוטים, יש לך מיליון וחצי מפלגת סקטוריאליות, שבסופו של דבר גם מקבלות אותו מספר מנדטים, בגדול, בכל מערכת בחירות (מרץ עם ה-5-7 מנדטים, ש"ס עם 10-15, הימין הקיצוני עם 5-7, הערבים עם 3-5 וכו' וכו' וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מפתיע אותי שאתם לוקחים את ארה"ב ומדינות אירופה "המפורסמות" כדוגמא לדוקרטיה במלוא גדולתה

יש הרבה יותר מדינות שמקבלות ציונים הרבה יותר גבוהים ממנה ב"דירוג הדמוקרטי"

^

|

זה היה בשיעור הראשון שלי באזרחות.... אני חושב ששכחתם מה למדתם בתיכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד דבר נוסף שאני אוהב בצורת הממשל שם,

זה הניתוק המוחלט עד מאוד מדת.

כאן, יש לך רבנות ששולטת בהליכי נישואין וגירושין,

כך שאזרחים מסויימים לא יכולים כלל להנשא במדינה הזאת.

זה דמוקרטי?

רוסיה על הנייר היא הכי דמוקרטית שאפשר וכל ה"סתימת פיות" שיש שם,

הן בגדר שמועות.

לעומת זאת, כאן בגלוי מונעים לך זכויות דמוקרטיות בסיסיות מנימוקי דת.

לסיכום דעתי, זה לא שרוסיה היא מופת העולם המערבי, אבל היא האחרונה

שצריכה להסתכל עליהם מלמעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן מדינות קקמייקה כמו איסלנד שאין להן שום דאגה על הראש חוץ מזה שאולי ייגמרו להם הלווייתנים לצוד..

דמוקרטיה טהורה זה חזון אקסימורוני של יפי נפש, ושלא נדבר על זה שמדד הדמוקרטיה זה קשקוש אחד גדול של צביעות לשמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן מדינות קקמייקה כמו איסלנד שאין להן שום דאגה על הראש חוץ מזה שאולי ייגמרו להם הלווייתנים לצוד..

דמוקרטיה טהורה זה חזון אקסימורוני של יפי נפש, ושלא נדבר על זה שמדד הדמוקרטיה זה קשקוש אחד גדול של צביעות לשמה.

:goodposting:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...