עזרה לקראת OC של E7200 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה לקראת OC של E7200

quantoM

Recommended Posts

אוקי, אז אני מתכנן לעשות OC לE7200 שלי אך יש לי 2 בעיות שמעצבנות אותי:

1.הטמפ במנוחה היא 41C, אבל זה יכול להיות נובע ממריחה לא נכונה של הAS5[שמתי כמויות אדירות, אם אני אפתח את זה, זה בטח יראה כמו ממרח שוקולד על מעבד :-X]

2.כאשר אני מדליק את המחשב ובודק VID, בCPU-Z הוא משתנה בין שלוש VIDs: 1.184, 1.200 ולעיתים גם 1.136. בREALTEMP זה משתנה בין 1.1500 ו1.2250. עכשיו זה VID גבוה מאוד למעבד הזה. מצד שני, כשאני מדליק את המחשב ממצב שינה, הVID הרבה יותר נמוך, בCPU-Z 1.104 או 1.200 ובREALTEMP קבוע 1.1500.

אז מה שאני שואל בעצם זה איך לתקן את סעיף מספר 1, והאם המריחה הלא נכונה עד כדי כך דפקה טמפ', ו2 מה זה אומר לי שיש לי VID גבוה והקטע הזה שהVID שונה שמדליקים ממצב שינה.

בתודה ושבת שלום לכולם, QUANTOM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן יש מצב שהמשחה דפקה, תלוי גם בקירור ויכולות האיוורור, וסתם במצב רוח של המעבד.

41 מעלות זה בגדר הנורמה ולא צריך להתרגל (כמה במאמץ?)

גם פה תכלס הVID לא משנה כלום בשבילך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כה אני יודע[לא ידעתי ממש איך לעשות את זה, רק ידעתי שאני צריך להוריד תזמונים להגדרות יצרן]..תודה רבה על העזרה ביתניים שוקו :)

יכול להיות גם שהבעיה של הטמפ' של המעבד נובעת מזה שהמארז פתוח ורק 2 מאוררים פועלים כרגע[אחד מקדימה מכניס אחד מאחורה מוציא].. שבוע הבא יגיע לי משלוח עם AC FREEZER XTREME ועוד מאוררים ויהיה לי 5 מאוררים על הCM690, אם אחרי כל אלו הטמפ' לא תסתדר.. נפלתי על צ'יפ תקול X: אך אני מאמין שזו לא הבעיה, בעיקר מקווה.

וכשאלו יגיעו ובעזרת השם הכל יעבוד כראוי, אבקש עזרה פה בפורום לגבי הOC עצמו :)

אגב יש איזו תוכנה שמאמצת את המעבד ומראה טמפ' באותו זמן? בכדי שאוכל להגיד טמפ' במאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד שיגיעו אליך הרכיבים הדרושים..יהיה רלוונטי לעזור לך לגבי הOC..

כרגע (ולפי איך שהבנת לבד) המריחה כנראה לא הכי מוצלחת..מה גם שמומלץ לבדוק על כמה RPM המאוורר של הקירור מסתובב..

כמו כן לגבי הVID..הVID לא משתנה..אתה מסתכל על המתח..(גם VID זה מתח..אבל הוא נקבע מראש ולא ניתן לתזוזה)..

תעלה תמונה מREALTEMP או TEMP..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבר כמה דברים ..

גם לי יש 7200

וזה אחלה מעבד .. הייתי איתו כמה חודשים על 4.05GHZ ..

אצלי עכשיו המעבד על 30 מעלות במנוחה - 3.6GHZ

אל תעבור איתו את ה1.35V, בשום פנים ואופן לא!

הטמפ' המקסימלית שלו היא 73C

אני עובד כרגע על המתחים הבאים

1.2V

3.6GHZ

400FSP

מכפלה 9

המחשב עבר בהצלחה 8 לופים של בארן טאסט ושעתים של OCCT (אחד אחרי השני ..)

שאר המיפרט והקירור בצד .

בהצלחה גבר! אם יש בעיות פנה אליי בפרטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה יותם, אשמור על קשר אחי :)

taotao הנה תצלום של התוכנות המבוקשות:

realcoredn2.th.jpg

אז יכול להיות לפי דבריך שהתוכנות מזייפות.. כי אני אומר לך שראיתי גם VID של 1.2250 בREALTEMP, בCORETEMP לא הסתכלתי. אני מאמין שאם אני אכבה את המחשב ואדליק אז יהיה VID גבוה כזה.

הנה, כמו שאמרתי, VID גבוה יותר אחרי רסטרט:

corerealti1.th.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תשים לב המכפלה שונה בין הבדיקות.. יש סיכוי שהתוכנה פשוט מזהה VID אחר... נסה לבדוק מה הקריאה ב temp... כמו כן לגבי מה שיותם ציין לא מומלץ לעבור את ה1.45-1.4V...לגבי הטמפ' זה כבר תלוי בקירור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...