האם E8500 יותר אמין מ-E8400? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם E8500 יותר אמין מ-E8400?

Immaculate

Recommended Posts

מישהו אמר לי שכן. נשמע לי קצת מופרך. יש לי E8400 ובזמנו עברתי על כל המפרטים של המעבד הזה, של E8500 ושל עוד כמה . לא מצאתי הבדל משמעותי בין שני המעבדים הנ"ל (למעשה אני הצלחתי למצוא רק הבדל אחד, מהירות שעון של 3.16 לעומת 3, וזה לא משמעותי כלל וכלל).

מה דעותיכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה באמין? אם הוא יחיה יותר זמן? אם כן, התשובה היא לא.

אני מניח שהכוונה היא שהוא יחיה יותר זמן ו/או ישרוד יותר התעללות, נגיד OC או משהו כזה. כמו שאמרתי כבר, נשמע לי מופרך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבדים זהים בהרכבם כשלמעשה באמת ההבדל היחיד הוא החצי מכפלה הזאת שנותנת עוד 160MHZ

ככה או ככה גם בדקתי בניסוי קטן בעזרת חברי LANZER מהפורום האם להוריד מE8500 את החצי מכפלה הזאת נקבל תוצאות דומות ואכן קיבלנו תוצאה זהה לE8400

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבדים זהים בהרכבם כשלמעשה באמת ההבדל היחיד הוא החצי מכפלה הזאת שנותנת עוד 160MHZ

ככה או ככה גם בדקתי בניסוי קטן בעזרת חברי LANZER מהפורום האם להוריד מE8500 את החצי מכפלה הזאת נקבל תוצאות דומות ואכן קיבלנו תוצאה זהה לE8400

לא מפתיע....

כל המעבדים מאותה הסדרה נבדלים זה מזה רק בתדר השעון, אותה , אותם טרנזיסטורים ....

התדר נקבע עפ"י איכות ייצור הצ'יפ, צ'יפ איכותי יותר - תדר גבוהה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מפתיע....

כל המעבדים מאותה הסדרה נבדלים זה מזה רק בתדר השעון, אותה , אותם טרנזיסטורים ....

התדר נקבע עפ"י איכות ייצור הצ'יפ, צ'יפ איכותי יותר - תדר גבוהה יותר.

אהא! אז בעצם מהפוסט שלך נובע של-8500 יש צ'יפ איכותי יותר, שזה אומר מה בעצם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר נאמר בעבר פה . המעבדים החדשים בסידרה E8XXX (יש שמועות ל E8900) .נועדו בעיקר לפריקים של OC . אין הרבה סיבות כלכליות לקנות אותו . בוא נגיד שאם אתה יודע שאין שום סיכוי שהתוכנות שלך ינצלו יותר מ2 ליבות ואתה רוצה ניצול מקסימלי אז לך על E8500 . רק על החצי מכפלה הזאת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא רק לOC

גם משתמש רגיל שלא שמע בחיים על OC ירוויח מהשיפור בביצועים גתוצאה מהתדר הגבוה יותר.

נכון שאולי ההפרש במחיר לא משתלם ובלה בלה בלה...

אבל עדיין, כל מי שצריך ביצועים בתוכנות שלו מנצלות הרבה ליבות, יקבל יותר מהמעבדים המהירים יותר.

שלא לדבר על זה שבדרך כלל יציאה של מעבד חדש מוזילה את הישנים. אם וכאשר יצא E8900 אז E8600 יהיה במחיר של מיינסטרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...