דרושים טיפים לעבודה עם דרמל - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרושים טיפים לעבודה עם דרמל

iakovl

Recommended Posts

אני קונה מחר לעצמי דרמל של WOLF מחנות שמצאתי בטבריה

הדבר הראשון שאני מתכנן לעשות זה לטבוח בP180 שלי ולשפצר אותו קצר

בתור מתחיל מוחלט עם דרמל, איך עובדים איתו בגדול?

בנוסף, מאחר ואני קונה את הדרמל איזה עוד כלים מומלץ לקנות בגדול שיהיו בצד למקרה הצורך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון הערכה שמגיע עם הדרמל מספיקה..

אם אתה יכול תקנה גם שופין עגול/שטוח , או שנייהם..

נייר זכוכית 120 בישביל הפיניש של הקנטים

כשאתה עובד עם הדרמל , לעניים , וחולצה עם שרוולים ארוכים. חובה!

לעולם אל תשים את ראשך בזוית החיתוך , תמיד תסתכל מהצד

כשאתה עובד עם הציר הגמיש , לתת לו כל 10 דקות לנוח (אם הוא מתחמם הוא נקרע ונהרס)

אל תעבוד בלחץ , מדי פעם שתה משהו בכייף ותעצור למנוחה ותיכנון ההמשך

כשאתה חותך את פח הדלת (עובי סטנדרטי) השתמש במהירות 5 לכל היותר

לעולם אל תגיע למהירות 6(שכן היא הורסת את הדרמל מהר יותר )

כשאתה חותך , אתה מחדיר את הדיסקית , מוציא , שם אותה שוב מול ומחדיר

לעולם , לעולם אל תחדיר אותה ו''תמשוך'' היא תתפוצץ בבודאי במקום

את הסימונים שלך עשה עם עיפרון (לא טוש לא עט ולא מרקר)

בצע אותם על נייר דבק , ואת החלקים שאמורים להישאר מהדלת , הדבק עלייהם גם (על מנת להגן עלייהם משריטות ונזקים בזמן העבודה)

אם יש לך שאלה ספציפית אשמח לעזור :)

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעעע... קנה מסור דיסק וסיים עם זה חד וחלק! :smile1:

עכשיו ברצינות, אם באמת באמת רוצה לעשות עבודה טובה תעבוד נקי, יסודי ותשתמש בטיפים שאבירם נתן לך. אל תשכח ציוד מגן שהכי חשוב ממנו זה משקפי מגן כי לך תדע ויעוף לך זיץ לעין והלכה העין. עדיף להשקיע 20 שקל של שעת עבודה מאשר לאבד את העין לכל החיים! :xyxthumbs:

חוץ מזה תשתדל שהדיסקית תבוא עם המשטח במגע בזווית של 90 מעלות, תעבוד לאט ואל תמהר. אל תפעיל לחץ על הדיסקיות אלא אם אתה קונה מחוזקות וגם אז... דרמל זה כלי שעובד על מהירות סיבוב ולא על כוח כמו מקדחה. הכלי אוכל לאט לאט את המתכת וצריך לעבור על הקטע הנתון כמה פעמים לאט לאט ואז יוצא לך טוב.

לי אישית לקח זמן להישתמש בכלי ואחרי שנגמרו לי כל הדיסקיות שהיו לי אני קצת מאוכזב מהכלי הג'אנרי שלי ואישית חושבס שכדאי לנסות את הכלי של חבר שלך אם אתה יכול להשיג ואם אתה רוצה ממש להשקיע קנה DREMEL מקורי שזה דבר שישאר לך לכל החיים ויעזור לך במגוון דברים. אישית לקח לי זמן למצוא טכניקה טובה שתהיה המועדפת והכי טובה שתחתוך את המתכת הכי טוב ומהר וחבר שלי בדרך פלא בקושי שובר את הדיסקיות והם שורדות אצלו מלא זמן אבל עד שזה חותך רצועה של 5 ס"מ כבר אפשר לרוץ למקלטים ולשמוע את מנחם הורוביץ מדווח על עוד נפילה של גראד..

מכאן הבאתי את השורה הראשונה שלדעתי זה האידיאל והכי מהיר ופשוט לטעמי. אומנם לא הכי אסטתי ודורש שיופים קלילים ותיקונים אבל האידיאלי אם אתה זקוק לחיתוך של קו ישר ולקטעים מעוקלים משמשים בשיטת החורים ואז חיתוך לאורך עם מספרי פח שזה דבר טוב שיהיה לך.. (עולה 40 שקל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום כולם

אני אישית גיליתי שיש לי דרמל בבית

והתחלתי לעבוד

אני גומר דסקיות כאילו היו לחמניות חמות, יש סיכוי שאני עובד עם כאלו לא נכונות

משהו יכול להעלות תמונה של דסקיות מתאימות? או דגם כדי שאוכל להשוות ולקנות

שמעתי שיש גם כאלו עם יהלום שווה לקנות אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תקנה דיסקיות מיוחדות יש 2 סוגים נפוצים וטובים. יש את הרגילות החומות ויש את המחוזקות.

לגבי זה שנשברות דסקיות ושהם לא מספיקות להרבה זמן זה נטו להתאמן על הכלי ולחוש אותו.

אני לדוגמה חותך חלון שלם עם דיסקית מחוזקת אחת זה מספיק.

וגם לעשות עיגולים אפשר להגיע לרמה שאתה עושה את זה בלי בעיה גם בלי שיטת החורים. (חוסך מלא זמן)

בגדול כמו שאמרתי תתאמן הרבה. השיטה שלי לחתוך זה לעשות פס של איזה סנטימטר ואז לעבור עליו מספר פעמים וככה להתקדם. וכמו שאמרו לא להפעיל לחץ זה כלי שעובד נטו על מהירות סיבוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...