שעון מ 0 עד 23 נ EWB - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שעון מ 0 עד 23 נ EWB

kosh3

Recommended Posts

בשבילך, שעון שעובד. שתי דקות בMultisim. אם תרצה, אתן לך את הקובץ המקורי, אבל הוא לא יפתח ב EWB, רק במולטיסים. שים לב שחיברתי את הקלוקים למוצא Qגג, כי אצלי הJKFF פעילים בעליית שעון. תתעלם מזה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

EWB היא גרסת ה"סטודנטים" של Multisim, בעוד שMultisim אמורה להיות "מקצועית" עלק. בפועל מדובר באותו חרא, רק עם עוד תוספות. זו לא ממש תוכנה אמינה/מקצועית/ווטאבר. לעניינינו, Multisim שומרת קבצים בפורמט MS9, בעוד Electronics Workbench שומרת בפורמט EWB. מולטיסים יודעת לפתוח קבצי EWB אבל לא להפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ziggy man כמה שאלות לי אליך:

1)למה קבעת שצריך שער OR ואיך קבעת את הכניסות והיציאות שלו?

2)למה ניתקת את ה Q של הדלגלג ה 4 מה CLK של הדלגלג ה 5?

3)למה חיברת את השער AND של היחידות ל Q של הדלגלג ה-2 וה-4 לא אמור לחבר את זה ל -1 ול-3?כי כדי שיספרו עד 9 מחברים AND לQ של 1 ו-3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לא לחבר מוצא של שני שערים יחד, ה-OR גורם לאיפוס האחדות כאשר מונה האחדות מגיע ל-10 או כאשר המונה הכללי מגיע ל-24

כי לא הדלגלג הרביעי נותן את הקלוק למונה העשרות אלה הגעה ל-10 של האחדות, כלומר שער ה-AND שגם מאפס את האחדות

3)למה חיברת את השער AND של היחידות ל Q של הדלגלג ה-2 וה-4 לא אמור לחבר את זה ל -1 ול-3?כי כדי שיספרו עד 9 מחברים AND לQ של 1 ו-3.

פעם אחרונה שבדקתי 1010 בינארי זה 10 ולכן צריך את דלגלגים 2 ו-4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוסיף על מה שנאמר מעלי:

ארבעת הדלגלגים של מונה האחדות מאופסים בשני מקרים; אחד, כאשר הם מגיעים למצב 0101 שזה בעצם 10, מצב אסור במונה BCD. מצב שני הוא כאשר כל המערכת מגיעה לספירה של 24. האיפוס מתבצע או במקרה הראשון, או בשני, ולכן יש שער OR.

כי בניגוד לדלגלגים שלך שפעילים בירידת שעון, הדלגלגים שלי פעילים בעליית שעון. ואז הייתי מקבל כבר במצב 8 בספרת האחדות, 1 בספרת העשרות, שזה לא רצוי. אצלך הדלגלגים פעילים בירידת שעון, ולכן החיבור שלך טוב. נדמה לי שכתבתי לך את זה.

3)למה חיברת את השער AND של היחידות ל Q של הדלגלג ה-2 וה-4 לא אמור לחבר את זה ל -1 ול-3?כי כדי שיספרו עד 9 מחברים AND לQ של 1 ו-3. דלגלגים 1 - 3 נותנים 5. 2 ו-4 נותנים 10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...