עזרה עם מפרט: 5-6K ש"ח, לביצועים חישוביים, תיכנות ושחמט (לא גרפיקת משחקים) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עם מפרט: 5-6K ש"ח, לביצועים חישוביים, תיכנות ושחמט (לא גרפיקת משחקים)

kuku100

Recommended Posts

שלום לכם,

אני מחפש לקנות מחשב חדש, ואם יהיה צורך אז גם מסך בנפרד. לכן אני מבקש המלצות על שניהם, אבל בנפרד.

המחשב: לא מיועד למשחקי מחשב, כלומר, לא צריך משהו גרנדיוזי מבחינת כרטיס גרפי. מה שיש לי עכשיו זה FX5200 ישן והוא מספיק לי. אני מניח שבמחשב חדש כבר על לוח האם יהיה משהו יותר טוב מזה, כך שכנראה (אתם המומחים) לא אצטרך כרטיס מסך נפרד. מה שכן חשוב, זה שכח החישוב יהיה גדול, מכיון שאני משחק שחמט. תוכנות שחמט יודעות לנצל בצורה מעולה את ה הפנוי ואת ריבוי המעבדים, ולכן חשוב שיהיו כמה שיותר מעבדים, כמה שיותר , ושהזכרון יהיה מהיר ככל האפשר. אין לי צורך בצורב/מקלדת/עכבר, אבל אשמח לקנות דיסק חדש למרות שזה לא הכרחי. יש לציין שהמחשב מיועד גם לעבודה, ולכן רצוי שתהיה בו צורה של גיבוי (RAID?). אם הגיבוי אוטומטי ואמין במאה אחוז, אני מוכן להוסיף למחיר. מבחינת שידרוגים: יהיה נחמד אם אפשר יהיה לשדרג בעוד שנתיים-שלש על אותו , אבל רק אם השידרוג יהיה באמת משמעותי (נניח: ביצועים טובים פי 2 או פי 3). אני לא מתעסק בהמהרה. נקודה אחרונה בקשר למחשב הזה: הוא לא דחוף לי, כלומר, אם לדעתכם שווה לחכות כמה חודשים ואז לקנות משהו, אז זה בסדר גמור. אני בהחלט יכול לחכות לרגע היותר מתאים. לא כתבתי מחיר, מכיון שאני די גמיש, אבל בואו נגיד שאני מעדיף לא לעבור את ה 5-6K ש"ח.

לגבי צג: כמובן שמשהו בין 19-22, אבל משהו איכותי שיחזיק לפחות 5-6 שנים. האם כדאי לשלב עם טלוויזיה? אשמח לקבל המלצות.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד מרובע ליבות חזק וקריר, מארז+ספק אמינים ושקטים, זכרון ראשם של 4G (אם יש צורך אפשר לקחת 8G, נכנס בתקציב בקלות), כרטיס מסך מספיק לשימושים, לוח אם מצויין, ושני כונני 320G שמתאימים לרייד (ניתן להשתמש לגיבוי Raid1 חם, או במקביל ולקבל 640G). אם מספיק לך גיבוי קר, אפשר לחסוך כסף על הכוננים הקשיחים, ולקחת כונן 500G + כונן נוסף קטן לגיבוי (אפילו הכונן הישן שלך).

מעבד:

INTEL CORE 2 QUAD S775 2.33GHz Q8200 : " SLG9S" - BOX ¤1009

לוח אם:

GIGABYTE GA-EP43-DS3L ¤464

כרטיס מסך:

POWER COLOR PCI-EX 2.0 RADEON HD3450 256MB DDR2 - RETAIL ¤191

דיסק קשיח:

WD 320GB 8MB SATA2 7200 RPM - RAID 24/7 - WD3201ABYS ¤369

כמות:2

זיכרון:

ADATA VITESTA 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL5 ¤262

מארז:

ANTEC NSK4480B + 380W EARTHWATS PSU ¤444

שירותי מעבדה:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤75

מחיר סופי: ¤3183

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

לגבי מסך, אני ממליץ לך על Dell2007fp - מסך איכותי 20" ברזולוציה גבוהה של 1600 X 1200 שעולה כ2000 שח (כמעט כפול ממסכי TN הפשוטים יותר בגודל 22").

לגבי שילוב עם TV, אתה צריך להסביר מה בדיוק אתה רוצה לעשות, ועל איזה מסך TV מדובר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום וברוך הבא לפורום!

דבר ראשון אני מציע שתעדכן בכותרת תקציב+שימושים.

בקשר לשאלות הכלליות שלך - אתה צודק בכך שלשימושים שלך לא צריך כרטיס מסך רציני. מובנה או מקסימום כרטיס בסיסי יספיקו. בקשר למעבד, אין לי ניסיון רב מדי עם תוכנות שחמט (מקסימום איזה משחק פה ושם באינטרנט), אבל הייתי מהמר שכפול ליבה סביר עם 4GB זיכרון יספק את צרכיך. אבל מכיוון שיש לך מספיק תקציב, אפשר גם לבנות לך מפרט עם מעבד מרובע ליבה.

האם כדאי לחכות? לדעתי לא. נכון, יצא עכשיו ה Core I7, ובעוד כמה חודשים המחירים ירדו (או שלא), אבל אם אתה אומר שכרגע אתה עוד מסתדר, אז סימן שאתה ממש לא צריך כזה מעבד. ורק כדי לסבר את האוזן, מעבד I7 + לוח + זיכרונות מתחיל מ- 4500 ש"ח אז ממש אין טעם.

אז לדעתי יהיה עדיף להשקיע היום במעבד Core 2 ולסחוב איתו עוד כמה שנים עד שהוא יגיע לרמת הענתיקה שיש לך כיום ורק אז להחליף - לא תוכל לשדרג - מה שעונה על השאלה בקשר לאופציית שדרוג.

ועכשיו המפרט:

1. כולל מסך - ללא גיבוי - (אם אתה רוצה אתה יכול להוסיף הארד דיסק קטן בעוד ~200 ש"ח ולעשות גיבוי ידני.)

מעבד:

INTEL CORE 2 QUAD S775 2.33GHz Q8200 : " SLG9S" - BOX ¤1009

לוח אם:

GIGABYTE GA-EG41MF-S2H ¤474

מסך:

SAMSUNG LCD 22" T220 2ms DVI WIDE ¤1260

דיסק קשיח:

SEAGATE BARRACUDA 7200.12 500GB 16MB SATA2 NCQ - ST3500410AS ¤305

צורב DVD:

LG DVDRW GH-22NS40 X22 - BLACK - SATA ¤124

זיכרון:

ADATA VITESTA 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL5 ¤262

מארז:

COMPUCASE 6A19B +HEC 300W ¤337

קרור למעבד:

ARCTIC-COOLING FREEZER 7 PRO CPU COOLER FOR INTEL S775 ¤111

קרור למארז:

GLACIALTECH 120mm CASE FAN - SILENT BLADE ENTRY BEARING 19dBA - BLACK - GT1225EBDL-1 ¤28

שירותי מעבדה:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤75

מחיר סופי: ¤3985

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

2. אופציה לגיבוי במערך RAID 1 :

במקום הלוח במפרט הראשון לקחת:

לוח אם:

GIGABYTE GA-EG45M-DS2H ¤639

ובהארד דיסק לקחת 2 של 500GB במקום 1.

סה"כ יוצא 4455 כולל הרכבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על שני המפרטים הנ"ל. אני רואה שיש הסכמה על המעבד. בנוגע לכרטיס המסך: מה שיש לי עכשיו (FX5200) לא מתאים ללוחות האם שהצעתם? (הרעיון: חיסכון). המשך לאותו קו: כפי שכבר ציינתי, אין לי צורך בצורב (כי יש לי כבר צורב פלקסטור), משמע עוד קצת חיסכון. מה ההבדל בין גיבוי חם לגיבוי קר? אני יודע שיש דבר כזה שהגיבוי נעשה אוטומטית, כלומר, יש שני דיסקים שמחוברים כאילו (או לא כאילו) במקביל, כך שכל ביט שנרשם לדיסק אחד, נרשם בו זמנית ובאותו מקום בדיוק גם בדיסק השני. אם זה אמין, ואם זה אפשרי במחשב ביתי, ומחירו של דיסק 500GB הוא פחות מ 400 ש"ח, נראה לי שזה יכול להיות פתרון מצוין לגיבוי.

בקשר להמתנה ל i7, שאלתי היא כזו: נניח שאני ממתין לו. האם בעוד שנתיים-שלוש-ארבע אפשר יהיה לשדרג את הלוח, או שלמרות החדשנות העכשווית, בעוד פרק זמן כזה הלוח כבר יהיה פאסה כל כך שלא שווה יהיה לשדרג אותו, ואז באמת לא שווה לחכות לו?

זיכרון פנימי: וינדואוז בגרסת 32 ביט יכולה להשתמש ב 4GB או רק ב 2GB? ואם אני שם היום 4GB, האם יש בעיה להרחיב בעתיד ל 8GB? באותו עניין: ראיתי שכתבתם 2 כפול 2GB. למה לא 1 כפול 4GB? יש יתרון בצמד? האם בלוחות שהצעתם יש ארבעה חריצי , או רק שניים או שלושה?

לגבי הטלויזיה: אני מתכנן להכניס כרטיס טוב כדי שאוכל להקליט ישירות למחשב. סידרתי כבר ממיר ליד המחשב. עכשיו השאלה היא האם שווה לשים מסך שיהיה גם , כלומר, שלא ידרוש מחשב פועל כדי להראות את הערוצים, או שאפשר להסתפק במסך המחשב, שיוכל להראות את התכניות דרך כרטיס המסך שלו.

בעניין מסך: אני רגיל למסך "רגיל" (יחס 4:3). האם יש יתרון למסך רחב? מה עדיף? הבנתי שלמסך רחב יש פחות רזולוציות "נוחות". אשמח להסבר.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר את המינוח "חם" ו "קר" אבל אני מניח שחם מתייחס לגיבוי בזמן אמת כמו במערך RAID1, המידע נכתב פעמיים ע"ג 2 דיסקים, וקר מתייחס לגיבוי שאתה תצטרך לעשות ע"י העתקת מידע חשוב לכונן גיבוי. מה שכן אני לא רואה טעם לקחת כוננים בגרסאות RAID אם מתוכנן RAID1. היתרון בכוננים האלה הוא שהם אמינים יותר ולכן מיועדים למערך RAID0. מערך RAID1 מעצם הגדרתו אמין יותר מדיסק רגיל.

בקשר ל- I7 אני חוזר פעם נוספת. לא כדאי ולא משתלם. אולי עוד שנתיים שלוש תשדרג ל I7 או לכל מעבד אחר שיהיה כדאי באותו זמן.

מערכת 32 ביט תזהה עד 3.5GB בערך. מערכת 64 ביט (ויסטה או XP) לא מוגבלת. לדעתי אתה לא צריך יותר מ- 4 ובכל אופן אפשר לשדרג אח"כ. וכן, יש יתרון לעבודה בצמדים.

בקשר למסך זה עניין של תקציב וטעם. קודם כל מה זה ש "קולטת ערוצים"? היום זה בסה"כ מסך גדול שמחובר לממיר. אז אם אתה רוצה מסך 42" אין לך ברירה אלא לקנות . אם אתה יכול להסתפק ב- 24" או 27" אז אתה יכול עם מסך מחשב. מבחינת wide או לא, היתרונות של wide כמובן ברורים בסרטים ומשחקים, אבל בדר"כ פחות נוח בעבודה עם טקסטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

מה בקשר לזיכרון? כתבת CL5. מה זה אומר? האם זה מהיר במיוחד? נראה לי שמכיון שתוכנות חישוביות עובדות באופן אינטנסיבי במיוחד עם הזיכרון, כדאי שהוא יהיה מן המהירים.

יש מקום לשיפור?

(ועדיין לא הבנתי את ההבדל בין RAID0 ל- RAID1)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CL5 מתייחס לתזמונים של הזיכרון, לא למהירות. הדבר משפיע בעיקר ב- OC, ולא תהיה השפעה על הביצועים מעבר לכך.

RAID0 - מערך שבו 2 דיסקים מתפקדים כדיסק אחד עם 2 ראשים (למעשה דיסק שכותב מידע במהירות כפולה) אך המידע נכתב רק פעם אחת - חלק בדיסק א' וחלק בדיסק ב'. כשל באחד הדיסקים יגרום לאובדן כל המידע ולכן הסיכוי לאיבוד מידע כפול.

RAID1 - מערך שבו המידע נכתב פעמיים - גם על דיסק א' וגם על דיסק ב'. זהו מערך לגיבוי, שכן אין תוספת מהירות. עם זאת הסיכוי שתאבד מידע אפסי כיוון שצריך לקרות כשל בשני הדיסקים בו זמנית כדי שתאבד מידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...