חיבורי USB הפסיקו לעבוד - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבורי USB הפסיקו לעבוד

okarmi

Recommended Posts

עדכון סיכום ביניים:

כנראה שמקור הבעיה זה הדיירברים של USB2.0 של SIS בWin XP. אני פותח פרד בפורום חומרה להמשך פתרון שם.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=385921.0

הודעה מקורית:

שלום לכולם,

חיבורי הUSB במחשב של חברה שלי הפסיקו לעבוד. לא משנה אם זה הכונן או המדפסת המחשב אומר שההתקן לא מזוהה.

אני חושש שזה קרה בגלל שהKASPERSKY הסיר איזה וירוס בצורה אלימה מידי.

המחשב נוקה כבר (אני מקווה) ואני מניח שהבעיה שנשארה היא בעיית תוכנה וצריך רק להתקין מחדש את הקבצים הקשורים לממשק הUSB אבל אני לא יודע איך לעשות זאת ואשמח לקבל עזרה בנושא.

ניסיתי לפני זה לנסות בעזרת SYSTEM RESTORE אבל הלכתי הרבה אחורה וזה עדיין לא עובד.

מערכת ההפעלה היא WinXP Home SP3 והוירוס שתקף הוא זה:

http://www.f-secure.com/v-descs/backdoor_w32_hupigon_emv.shtml

בקיצור:

1. איך אני מתקין מחדש / מתקן את ממשק הUSB?

2. האם נראה לכם שזה באמת בגלל הוירוס?

עדכון

אולי זה הKASPERSKY שחוסם לי את הממשק לכונני . שאני מחבר את הדיסקאוןקי למחשב שלי הוא נרשם במנהל ההתקנים תחת MASS STORAGE DEVICE ואם אני נכנס לDRIVER DETAILS שלו הוא רשום תחת USBSTOR.SYS.

לעומת זאת, אם אני מחבר אותו למחשב של חברה שלי, הוא נרשם תחת התקן לא מוכר ושם הדרייבר הוא KLFLTDEV.sys והיצרן שלו רשום בתור קספרסקי.

אני אסיר את הקספרסקי ואראה אם זה משנה משהו. עדכון בקרוב!

עדכון שני

הסרת הקספרסקי לא עבדה. האם מישהו יכול להסביר לי איך להתקין את ממשק הUSB מחדש?

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק אם התקני הUSB מופיעים בביוס באופן תקין פעילים

תבדוק במנהל התקנים אם אין עליהם סימן שאלה צהוב במקרה

קודם כל תודה על הנכונות לעזור!

בדקתי במנהל ההתקנים לפני שאני בודק בביוס ותחת הUSB יש 6 שורות. שלושת הראשונים הם SiS PCI to Open Host Controller

שלושה אחריהם הם Root Hub.

יש שתי כניסות בקדמת המחשב. אל אחד מחובר עכבר עט כזה שעובד בסדר גמור (החלפתי בין שתי היציאות וזה עדיין עובד). אבל אם אני מחבר את המדפסת או דיסקאוןקי לשני אני מקבל את הודעה של התקן לא זוהה. הדיסקאוןקי כמובן עובד על המחשב שלי.

אם אני מסתכל במנהל ההתקנים אחרי שחיברתי את הדיסקאוןקי או המדפסת אז אני רואה שורה שביעית שכתוב לידה התקן לא מוכר. אין לידה סימן שאלה צהוב או איקס אדום.

כשאני בודק את המאפיינים של ההתקן הלא מוכר רשום שלא מותקנים מנהלי התקנים עבור מנהל התקן זה. עכשיו אני לא חושב שזה רק להתקין מחדש למדפסת כי זה קורה גם לדיסקאוןקי (וניסיתי עם כמה).

איך אתה מציע להמשיך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תצלם תמונה של מנהל התקנים ותעלה אותה לפה

לפני זה תאפס ביוס אולי יעזור

אני מניח שראית את העדכון שעשיתי להודעה הראשית. אני מיד אעלה את התמונה שמראה שהדרייבר הוא של הקספרסקי.

דרך אגב, במידה והוא באמת הבעיה, האם עלי להעביר את הדיון לפורום תוכנה?

שוב פעם תודה על העזרה!

עריכה: הנה צילום מסך של הדרייבר:

usbdriveryr6.th.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי שם את כל הפתרונות שהצלחתי להבין אבל שום דבר לא עבד. עשיתי הסר התקנה לUSB HUB והוא התקין אותם לבד מחדש אבל לא פתר את הבעיה, מחקתי את הכוננים בMOUNTED DEVICES ברגיסטרי אבל גם זה לא עזר.

פתרון אחר? שווה להתקשר למיקרוסופט ישראל?

עדכון:

שאלות נוספות:

מישהו המליץ שם על Registery Mechanic או משהו כזה, שווה לנסות? אני בעיקר מפחד מלגרום נזק נוסף עם תוכנה כזאת.

דיברתי עם התמיכה של מיקרוסופט והנציגה (משירות לקוחות) אפיינה את זה בתור בעיה של דרייברים של לוח האם והמליצה לעדכן אותם.

לוח האם הוא זה Asrock P4S61

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P4S61

ואין שם דרייברים ל USB2.0 לXP. בדיסק התקנה של לוח האם נאמר שהדרייברים מגיעים עם XP SP1.

האם זה נשמע הגיוני בכלל? האם זו בסוף בעיית חומרה או שכנראה שהם טעו שם במיקרוסופט?

עדכון סיכום:

כנראה שהבעיה היא בדרייברים של ה USB2.0 של SiS ל WinXP.

אחרי המלצה של חבר ומספר ניסיונות מצאתי שאם אני מנתק את העט עכבר (ואז אין שום דבר שמחובר לUSB) ומסיר התקנה של הSiS PCI to Enhanced Host Controller אז אני יכול לחבר את המדפסת או דיסק און קי והמחשב פתאום מזהה אותם למרות שקופצת החלונית ש"התקן זה מסוגל לביצועים מהירים יותר" (חבר ליציאה מסוג Hi-Speed USB2.0).

הסיבה שהעט עכבר צריך להיות מנותק היא שאם הוא מחובר אז כמה שניות אחרי ההסרה של הHost Controller המחשב מזהה אותו מחדש ומתקין אותו לבד שוב.

זהו, תודה רבה לכל מי שניסה שעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...