מחשב לHTPC+אופיס\אינטרנט שקט במיוחד-ללא הארד דיסק, צורב, עכבר ומסך ,תקציב 2K-3K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לHTPC+אופיס\אינטרנט שקט במיוחד-ללא הארד דיסק, צורב, עכבר ומסך ,תקציב 2K-3K

TrYdEnT

Recommended Posts

אשמח לקבל עזרה בבניית מפרט למחשב אשר יהיה כמה שיותר שקט (כרגע אני עובד עם מחשב נייד אשר שקט לחלוטין ברוב הזמן ומכיוון שזה חדר שישנים בו גם המחשב חייב להיות שקט כמה שיותר)

השימושים הם צפייה ב 720p/1080p MKV X264/H264 , אופיס+אינטרנט. אין צורך במשחקים.

חשוב לי שתהיה יציאת HDMI 1.3

הארד דיסקים, עכבר אלחוטי, צורב ומסך מועברים ממחשב אחר אז אין צורך בהם.

התקציב הוא בין 2000 ל3000 כמובן שאני אשמח להוציא כמה שפחות. התשלום יהיה תשלום רגיל (לא מזומן) אני צריך חשבונית מס.

התקציב גמיש במידת הצורך אבל אני חושב שכן אפשר להגיע לתוצאות שאני מבקש בתקציב הנל, אם לא אנא תקנו אותי.

אני לא צריך מארז מיוחד ל מארז רגיל ושקט יספיק.

מקלדת אני רוצה מקלדת בעלת זווית (מה שלוג'יטק ומיקרוסופט קוראים wave/curve keyboard) והייתי שמח למקלדת שכפתור ה ENTER לא גדול אלא קטן כמו במקלדות האמריקאיות בניגוד לישראליות.

הדגש חייב להיות על השקט (מכיוון שאין צורך במשחקים חשבתי אולי אפשר שלרוב החלקים יהיה פסיבי, זה אפשרי?)

וכמובן אני רוצה מחשב שיחזיק מעמד לפחות 3-4 שנים.

תודה מראש על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט שיריץ FHD:

מעבד:

INTEL PENTIUM DUAL CORE 2.5GHz E5200 : "SLAY7" - BOX ¤410

לוח אם:

GIGABYTE GA-EP31-DS3L ¤369

כרטיס מסך:

PALIT PCI-EX 2.0 RADEON HD4650 SUPER 1024MB DDR2 DVI HDMI - RETAIL ¤377

זיכרון:

ADATA VITESTA 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL5 ¤288

מארז:

ANTEC NSK2480 + 380W EARTHWATS PSU ¤511

מקלדת:

XGENE WIRELESS MINI KEYBOARD w/ OPTICAL TRACKBALL 2.4GHz ¤377

שירותי מעבדה:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤75

מחיר סופי: ¤2407

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

מעבד חזק וקריר, לוח אם ישן קצת אבל אמין, כרטיס מסך להרצת FHD (אפשר לשדרג ל4670 אם רוצים), מארז+ספק אמינים ושקטים, מקלדת מעולה לHTPC, 4G ראם. לגבי , תזכור של כונן מוסיף רעש ושתכני 1080p תופסים המון מקום, ולכן הייתי ממליץ על כנן שקט של 1T של WD בכ580 שח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקלדת שהצאת קטנה מדי, אני לא רוצה מקלדת מיני, המחשב גם לעבודות אופיס ואני מקליד עיוור, אני רוצה מלקדת בגודל נורמלי, וגם עם הcurve/wave.

מעבד לא כדאי כבר לקחת איזה c2d ? אם אני רוצה שהמחשב יחזיק מעמד כמה שנים?

הכרטיס מסך שהצאת לא יעשה לי רעש? והאם ה עליו יותר להוציא גם סאונד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבדי אינטל‏ Price Units Total

Core 2 Duo E7300, 1066Mhz, s775, 3MB 595 1 595

לוחות אם למעבדי אינטל‏ GIGABYTE Price Units Total

EG45M-DS2H s775 1066Mhz, Intel G45, DDR2 800, PCI-E, X4500HD, HDMI, eSata2 615 1 615

זכרונות‏ DDR II 800Mhz - Life Time Warranty Price Units Total

2x2GB OCZ EL Platinum XTC Dual Channel 320 1 320

מאווררים וגופי קירור‏ Cooling Price Units Total

Alpine 7 Pro (s775) 58 1 58

מארזים‏ DiamondStone Price Units Total

Lascala SST-LC17B Black (No PSU) 370 1 370

ספקי כוח‏ Thermaltake Price Units Total

TR2 Power W0070 430W Silent (24pin) 199 1 199

מקלדות‏ Price Units Total

Comfort Curve Keyboard 2000 Mac/Win Black - Retail 85 1 85

מחירון עבודות במעבדה‏ Price Units Total

הרכבת מחשב חדש עד 3000 שקל 100 1 100

Total price 2342 ¤לפי מחירון מזומן של KSP. ספק וקירור מעבד שקטים. כ.מסך תומך HD מובנה בלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים...

1. ה-E5200 הוא המעבד האידאלי בשבילך - יעמוד בקלות במטלות הנ"ל, קריר וחסכוני במיוחד עם פליטת חום מזערית וקירור סטוק חרישי במיוחד.

לא מחייב קירור מעבר לסטוק לשימושים שלך - תמיד תוכל להוסיף בהמשך אם ממש יהיה צורך.

2. התמיכה בהאצת חומרה של תכני HD בכרטיסי מסך מוגבלת לסט מאוד מסויים של פורמטים ופרופילי קידוד ולתוכנות קנייניות יקרות וספציפיות.

יתר על כן, צריכת ההספק ופליטת החום של כרטיס מסך נפרד גבוהים בהרבה מכרטיס מובנה וממילא המעבד יקח (בקלות) את המעמסה.

לכן הבחירה פה לדעתי צריכה להיות בלוח עם כרטיס מובנה הכולל יציאת HDMI כמו זה:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=2366

מפרט אמנם היה נותן לך עדיף (מבוסס 780G למשל) אך חלשים משמעותית או יקרים חמים ורועשים בהרבה.

3. במארז/ספק אפשר להשקיע המון - תלוי ברמת השקט שאתה רוצה.

מארז P182 עם 3 מאווררים חרישיים + ספק אנרמקס פרו82+ יעלו כ-1300 ש"ח אבל יתנו את רמת השקט המקסימלית לחובבי שקט רציניים.

אם תרצה לחסוך קח את ה-P150 שכבר כולל ספק מצויין וחרישי ואחריו באים הסונטה3 החזק וה-NSK2480/NSK4480 שנותנים תמורה גבוהה

מאוד למחירם ברמת שקט טובה ועם ספקים מצויינים ושקטים.

4. לא ביקשת דיסק קשיח אבל זהו מקור הרעש הלא-סטטי העיקרי במחשב בזמן העבודה ולכן חשוב מאוד לקחת דיסק שקט, חסכוני וקריר במיוחד

כמו ה-EACS של WD. נפחו העצום (1T) ימנע הוספה של דיסק נוסף שמשמעו פי 2 רעש חום והספק, במיוחד עם תכני HD שציינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" HTPC " לא הבנתי את ההגדרה שדפקו לנישה של קולנוע ביתי

מפרט שיריץ FHD:

מעבד:

INTEL PENTIUM DUAL CORE 2.5GHz E5200 : "SLAY7" - BOX ₪410

לוח אם:

GIGABYTE GA-EP31-DS3L ₪369

כרטיס מסך:

PALIT PCI-EX 2.0 RADEON HD4650 SUPER 1024MB DDR2 DVI HDMI - RETAIL ₪377

זיכרון:

ADATA VITESTA 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL5 ₪288

מארז:

ANTEC NSK2480 + 380W EARTHWATS PSU ₪511

מקלדת:

XGENE WIRELESS MINI KEYBOARD w/ OPTICAL TRACKBALL 2.4GHz ₪377

שירותי מעבדה:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ₪75

מחיר סופי: ₪2407

מעבד חזק וקריר, לוח אם ישן קצת אבל אמין, כרטיס מסך להרצת FHD (אפשר לשדרג ל4670 אם רוצים), מארז+ספק אמינים ושקטים, מקלדת מעולה לHTPC, 4G זכרון ראם. לגבי כונן קשיח, תזכור של כונן מוסיף רעש ושתכני 1080p תופסים המון מקום, ולכן הייתי ממליץ על כנן שקט של 1T של WD בכ580 שח.

מעבד בינוני חלש

כרטיס מסך בינוני

זה ?

בתור אחד שצופה מהצד זה סתם מפרט של מחשב חלש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים...

1. ה-E5200 הוא המעבד האידאלי בשבילך - יעמוד בקלות במטלות הנ"ל, קריר וחסכוני במיוחד עם פליטת חום מזערית וקירור סטוק חרישי במיוחד.

לא מחייב קירור מעבר לסטוק לשימושים שלך - תמיד תוכל להוסיף בהמשך אם ממש יהיה צורך.

2. התמיכה בהאצת חומרה של תכני HD בכרטיסי מסך מוגבלת לסט מאוד מסויים של פורמטים ופרופילי קידוד ולתוכנות קנייניות יקרות וספציפיות.

יתר על כן, צריכת ההספק ופליטת החום של כרטיס מסך נפרד גבוהים בהרבה מכרטיס מובנה וממילא המעבד יקח (בקלות) את המעמסה.

לכן הבחירה פה לדעתי צריכה להיות בלוח עם כרטיס מובנה הכולל יציאת HDMI כמו זה:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=2366

מפרט אמנם היה נותן לך לוח אם עדיף (מבוסס 780G למשל) אך מעבדים חלשים משמעותית או יקרים חמים ורועשים בהרבה.

3. במארז/ספק אפשר להשקיע המון - תלוי ברמת השקט שאתה רוצה.

מארז P182 עם 3 מאווררים חרישיים + ספק אנרמקס פרו82+ יעלו כ-1300 ש"ח אבל יתנו את רמת השקט המקסימלית לחובבי שקט רציניים.

אם תרצה לחסוך קח את ה-P150 שכבר כולל ספק מצויין וחרישי ואחריו באים הסונטה3 החזק וה-NSK2480/NSK4480 שנותנים תמורה גבוהה

מאוד למחירם ברמת שקט טובה ועם ספקים מצויינים ושקטים.

4. לא ביקשת דיסק קשיח אבל זהו מקור הרעש הלא-סטטי העיקרי במחשב בזמן העבודה ולכן חשוב מאוד לקחת דיסק שקט, חסכוני וקריר במיוחד

כמו ה-EACS של WD. נפחו העצום (1T) ימנע הוספה של דיסק נוסף שמשמעו פי 2 רעש חום והספק, במיוחד עם תכני HD שציינת.

ברשותי כבר הארד דיסק 1TB מסדרת EACS ולכן לא ביקשתי. תודה על העצה אבל.

בגלל שבאמת כרטיס מסך התומך בHD תומך רק בדברים מאוד מיוחדים חשבתי על לקחת כרטיס מסך חלש עם קירור פסיבי, ולוח אם עם האם זה לא רעיון יותר טוב ממה שהוצא לי עד עכשיו?

זו גם הסיבה ששאלתי האם E5200 לא חלש מדי על מנת לספק הרצה חלקה של 720p/1080p x264 MKV / H264

ואשמח לשמוע תשובה בנושא.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד בינוני חלש

כרטיס מסך בינוני

זה HTPC ?

בתור אחד שצופה מהצד אתה לא יודע מה זה HTPC.

הבעיה היחידה במפרט ששמתי הוא שלוח האם שמתאים למארז הוא micro-ATX, ולכן צריך להחליף את לוח האם או לקחת מארז לא שוכב.

אני מסכים עם ההערות של דור, למעט הצעת לוח האם עם הכרטיס המובנה, מפני שהוא לא יריץ תכני FHD. אני לא משוכנע שהמעבד לא "יתקע" קצת סרטים באמצע ניגון כל פעם שהאנטי-וירוס יריץ סריקה או משהו (למרות שיש 2 ליבות). יש את הלוח הזה שהוא יקר יותר (אבל נכנס בתקציב) שמיועד לתכנים כאלה:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=4673

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד בינוני חלש

כרטיס מסך בינוני

זה HTPC ?

אין לי זמן להתייחס לטיעונים הנ"ל אחד אחד - הם פשוט לא נכונים בגרוש.

ברשותי כבר הארד דיסק 1TB מסדרת EACS ולכן לא ביקשתי. תודה על העצה אבל.

בגלל שבאמת כרטיס מסך התומך בHD תומך רק בדברים מאוד מיוחדים חשבתי על לקחת כרטיס מסך חלש עם קירור פסיבי, ולוח אם עם HDMI האם זה לא רעיון יותר טוב ממה שהוצא לי עד עכשיו?

זו גם הסיבה ששאלתי האם E5200 לא חלש מדי על מנת לספק הרצה חלקה של 720p/1080p x264 MKV / H264

ואשמח לשמוע תשובה בנושא.

תודה

* בשביל מה לך כרטיס מסך נוסף למובנה? מה זה יתן לך מעבר למובנה אם כבר יש לו HDMI? כפי שאמרתי:

"צריכת ההספק ופליטת החום של כרטיס מסך נפרד גבוהים בהרבה מכרטיס מובנה וממילא המעבד יקח (בקלות) את המעמסה"

מקסימום תמיד תוכל להוסיף כרטיס נפרד בהמשך.

* ה-E5200 יתמודד בלי בעיה עם תכני HD ו-OC קליל ללא העלאת מתחים בכלל "מקפיץ" אותו לביצועי על אם באמת יהיה צורך (ולא יהיה).

הבעיה היחידה במפרט ששמתי הוא שלוח האם שמתאים למארז הוא micro-ATX, ולכן צריך להחליף את לוח האם או לקחת מארז לא שוכב.

ה-NSK2480 מעולה ומשתלם אך לחובב שקט קיצוני הוא לא שקט דיו - אולי עם החלפת מאווררים. פשוט אין לו חומרים בולעי רעשים

כמו ל-P150/P182 המעולים והוא "צובר" יחסית יותר חום מהם ולכן דורש סל"ד מעט גבוה יותר.

עדיין, עם E5200 וכרטיס גרפי מובנה + מאווררי SLIP STREEM 800RPM הוא יהיה שקט מאוד.

אני מסכים עם ההערות של דור, למעט הצעת לוח האם עם הכרטיס המובנה, מפני שהוא לא יריץ תכני FHD. אני לא משוכנע שהמעבד לא "יתקע" קצת סרטים באמצע ניגון כל פעם שהאנטי-וירוס יריץ סריקה או משהו (למרות שיש 2 ליבות). יש את הלוח הזה שהוא יקר יותר (אבל נכנס בתקציב) שמיועד לתכנים כאלה:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=4673

ראשית, ממילא כל כרטיס שתיקח כמעט ולא "יריץ תכני FHD" בגלל מגבלת התמיכה שציינתי קודם לכן.

שנית, ה-E5200 יתמודד עם המשימה בלי בעיה מיוחדת, כפי שציינתי למעלה.

ראה למשל בלינקים הבאים, ביצועי FHD עם מעבדים חלשים בהרבה וללא האצת חומרה:

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3072&p=17

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3047&p=5

מפרט ראשוני מאוד לדוגמה - חסכוני מאוד, קריר ושקט (אבל לא כמו P182 + pro82 כמובן):

מעבד:

INTEL PENTIUM DUAL CORE 2.5GHz E5200 : "SLAY7" - BOX ¤410

לוח אם:

GIGABYTE GA-73PVM-S2H ¤369

זיכרון:

KINGSTON 2048MB DDR2 800MHz CL5 ¤145

מארז:

ANTEC NSK2480 + 380W EARTHWATS PSU ¤511

קרור למעבד:

SCYTHE SHURIKEN (LOW PROFILE) - 3 HEAT PIPES CPU COOLER ¤145

קרור למארז:

SCYTHE SLIP STREAM 120mm 800rpm ¤56

כמות:3

מחיר סופי: ¤1748

* נשאר הרבה תקציב לשדרג למפרט חרישי לחלוטין ו/או למעבד חזק יותר אם יש לך חששות עדיין משום מה.

* הלוח לא חדיש במיוחד ולא תומך בדואל-צ'אנל (עד 2X2G) אבל זה זניח לחלוטין לשימושים שלך והוא עמוס פיצ'רים ובמחיר מעולה.

* שמתי את ה-NSK2480 המצויין עם שני מאווררים חרישיים + קירור חרישי עם מאוורר שקט במיוחד.

תמורה מעולה במחיר ומארז אידאלי ל-. לשקט מוחלט קח P150 או P182 אבל זה אוברקיל למפרט קריר וחסכוני כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...