שדרוג למחשב למשחקים, גרפיקה גבוהה, ללא OC , עד 1800 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג למחשב למשחקים, גרפיקה גבוהה, ללא OC , עד 1800

Shayulmer

Recommended Posts

שלום, לפני 3 או 4 שנים רכשתי את המחשב שלי במפרט הבא:

לוח אם: Intel Avalon D915GAV

ראם: 512 מגה ב2 סלוטים של 256

כרטיס גרפי: Nvidia Geforce PCX5300 עם 128MB

מעבד: Intel 3G (מה שכתוב בחשבונית קנייה. אני חושב שמדובר ב3 ג'יגה הרץ, וידוע לי שהמעבד שלי הוא במהירות כזו)

מזה זמן רב שאני מתכנן שדרוג למחשב והדברים שרציתי לשדרג הם:

הראם: 2GB בסלוט 1, אם אפשרי להשאיר את אחד הסלוטים של ה256

וכרטיס גרפי: Gigabyte Nvidia Gefoce 9600GT 1GB

אחרי חיפוש קצר אחרי לוח האם שלי, נפלה לי אבן גדולה על הלב:

הD915GAV (לוח אם) תומך בעוד שה9600GT בכלל תומך בDDR2 וDDR3 אם זכרוני אינו מטעה אותי.

אני חושב שגם לגבי הRAM יש אותה בעיה- לא נראה לי שהעגלה שלי תסחוב יותר מג'יגה..

מה אני יכול לעשות כדי לשדרג את המחשב שלי במינימום כסף? התקציב שלי מגיע ל4000 שקל אבל אני לא מתכוון לבזבז יותר מ1700 על השדרוג

כמובן שאני לא צריך ציוד היקפי כי יש לי כבר כזה. שקט לא חשוב לי אני יושן עם המחשב שלי שעושה רעש של טורבינה בתחנת חשמל כל לילה.

על כרטיס מסך אני סגור על 9600GT.

המחשב צריך להריץ חלק על ההגדרות הכי גבוהות את הGTA IV.

אודה למי שיעזור לי ויענה לי לפי מה שראיתי כאן מדובר בקהילה חמה ועוזרת.

אגב, אודה לכם גם אם לא תדברו בשפה לא מובנת. בעברית הכי פשוטה שאתם יכולים.

מודה לכולכם.

(מצטער על אותה הודעה ב2 פורומים, פשוט לא ידעתי למה זה יותר מתאים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשה לי להסביר מספר דברים.

-המעבד חלש מאוד, לכן אם תשים 9600GT יהיה לך צוואר בקבוק (כלומר המעבד יגביל אותך, אומנם תוכל לשים למשחקים על גרפיקה גבוהה, אבל גם על הנמוכה הם יזוזו עם תקיעות).

-זיכרון הלוח שלך תומך רק ב DDR1, והם די יקרים (יותר מ DDR2) משום שהם ישנים מאוד.

-אין שום קשר בין זיכרון לכרטיס מסך, הזיכרון של כרטיס המסך נמצא עליו לכן אין קשר בינו לבין הזיכרון על לוח האם.

מכל זה נובע, כי לא רק שממש, אבל ממש לא משתלם לשדרג את המחשב הזה, אלא גם אם תשדרג אותו יהיו לך תקיעות.

ב2500-3000 ש"ח ניתן לקנות מחשב חדש, הרבה יותר טוב ויהיה ניצול טוב יותר של הכסף.

במידה ואתה רוצה שנבנה לך מפרט מתאים, תעיין פה, תשנה את הכותרת ותענה על השאלות.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=294718.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לבצע את השדרוג הבא: (זה החלפת הרוב וזה יעשה את המחשב שלך לצעיר יותר ב 3 שנים).

מעבדי אינטל‏ Price Units Total

Pentium E5200, Bus800Mhz, s775, 2MB, DualCore 425 1 425

לוחות אם למעבדי אינטל‏ GIGABYTE Price Units Total

G31M-S2L s775 C2D 1333Mhz, Intel G31, DDRII 800, VGA, PCI-E 255 1 255

זכרונות‏ DDR II 800Mhz - Life Time Warranty Price Units Total

1GB Kingston Value 70 2 140

כרטיסי מסך‏ Zotac Price Units Total

9800GT Synergy 512MB GDDR3 DX10 HDTV 2xDVI PCI-E 695 1 695

מאווררים וגופי קירור‏ Cooling Price Units Total

Alpine 7 Pro (s775) 55 1 55

ספקי כוח‏ Hec Price Units Total

500TD-TF 500W 2x8cm fan 24pin 275 1 275

Total price 1845 ¤ לפי מחירון מזומן של KSP.

אבל באמת שאתה מחליף את הכל ואם זה תקין עדיף לך להשאיר את זה כמו שזה.

עדיף לך פשוט לקנות מחשב חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשה לי להסביר מספר דברים.

-המעבד חלש מאוד, לכן אם תשים 9600GT יהיה לך צוואר בקבוק (כלומר המעבד יגביל אותך, אומנם תוכל לשים למשחקים על גרפיקה גבוהה, אבל גם על הנמוכה הם יזוזו עם תקיעות).

-זיכרון הלוח שלך תומך רק ב DDR1, והם די יקרים (יותר מ DDR2) משום שהם ישנים מאוד.

-אין שום קשר בין זיכרון לכרטיס מסך, הזיכרון של כרטיס המסך נמצא עליו לכן אין קשר בינו לבין הזיכרון על לוח האם.

מכל זה נובע, כי לא רק שממש, אבל ממש לא משתלם לשדרג את המחשב הזה, אלא גם אם תשדרג אותו יהיו לך תקיעות.

ב2500-3000 ש"ח ניתן לקנות מחשב חדש, הרבה יותר טוב ויהיה ניצול טוב יותר של הכסף.

במידה ואתה רוצה שנבנה לך מפרט מתאים, תעיין פה, תשנה את הכותרת ותענה על השאלות.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=294718.0

3 ג'יגה הרץ למעבד זה די מכובד , לא? מאיזה סיבה הוא יהיה איטי?

דיברתי עם החנות מחשבים שלי והוא אמר לי שצריך להחליף כמובן את הלוח אם ושצריך בשביל הכרטיס מסך ספק כח חדש כי הוא כרטיס ממש חזק

בהנחה שאני אשאיר את המאוררים, את הציוד החיצוני (מקלדת עכבר מסך) ואת ההארד דיסק,

ואת הכרטיס הגרפי את לוח האם ואת המעבד (למרות שאת המעבד לא נראה לי שאני אחליף) מה ישאר איטי במחשב? מה ישאר לא טוב בו ולמה שאני אעדיף מחשב חדש ב3000 שקל על שדרוג ב1800?

כרטיס הקול מובנה לי על לוח האם, האם על כל יש אחד מובנה, או שאצטרך לקנות אחד בעצמי?

כל מה שאני רוצה זה לשחק ג'י טי איי IV וניד פור ספיד אנדרקובר, כאשר את הIV זה בכלל לא מפעיל לי (ארור על כרטיס מסך) ובNFS זה פשוט מראה לי קווים מרצדים על המסך וכרגע המחשב שלי לדעתי זה אחד החלשים ואני ממש לא מרוצה ממנו..

yz101 , כרטיס מסך אני מעוניין בלי HDTV (לא יעזור לי אם אין לי מסך HDTV) ו1GB, מה גם לא הבנתי מה בדיוק אתה ממליץ לי בלוחות אם..

כל הכסף שיש לי זה בעיקר מבר המצווה ואני רוצה להשאיר לעצמי כמה שיותר.. אם החלום הזה הולך לבזבז לי חצי מהכסף .. אז הלך החלום הא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכנתי כותרת ותוכן..

אוקי עכשיו מפרט מפורט ואני רוצה גם כמה תשובות עליו..

אוקיי אז אני צריך לוח אם , כרטיס קול מובנה תקציב 400-600 שקל. עדיפות לGigabyte, , Intel

אני צריך מעבד חזק, לא יקר אבל אחד איכותי וטוב . אך ורק (אין חברות אחרות של , לא?) לא יעבור מעל 600 ש"ח

כרטיס גרפי סגור עליו כך גם על הראם שניהם ביחד לא יעברו את תקציב ה900 שקל.. ככה שיהיה לכם כיוון (2GB ראם ו9600GT 1GB)

צריך ספק כח שיתאים לכרטיס מסך 9600GT 1GB.

הכל ביחד לא יעבור את תקציב ה1500, בחלומות הפרועים ממש זה יגיע ל1800 אז לנסות רכיבים כמה שיותר זולים..

תודה רבה לכל מה שעוזר ויעזור לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקציב כזה תיקנה XBOX360 ארקיד +... ותסגור עניין

תוכל לשחק בו GTA4 והרבה משחקים אחרים

אין טעם לשדרג את המחשב שלך היום גם לא הייתי ממליץ לקחת מימנו את הספק \ארד דיסק \מארז כי הם מיושנים

בקיצור או שתחסוך עוד כסף למינימום של 2500 שקל ותקנה מחשב משחקים תקציבי

או שתלך על ה360 ארקיד שמתאים לתקציב שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מספר הערות, במידה ואתה לא מבין. לגבי שאלתך קודם, כנראה ויש לך פנטיום 4, הפועל במהירות של 3 ג'יגהרץ. הוא חד-ליבתי לכן הוא מאוד חלש היום.

מעבד ניתן לשים E5200 ולוח אם EP31-DS3L. אבל שים לב, המעבד הרבה יותר חזק ממה שיש לך כרגע, אבל בשביל GTA יכול להיות שתהיה בעיה. המשחק רק יצא ויש לו באגים כל הזמן יוצאים דרייברים חדשים ותיקונים, לכן איני יודע איך המשחק יעבוד על המחשב (הוא יעבוד על מינימום זה בטוח, אבל על הגדרות גבוהות יותר...). כרטיס מסך ניתן לקחת 9600GT עם 512 מגה זיכרון עליו, כיום משחקים הכי כבדים בקושי מגיעים לזה. עכשיו, יש צורך במארז וספק איכותיים שלא יווצר מצב שיהיו לך ריסטארטים/נפילות/תקיעות ואפילו שריפת רכיב כלשהו, לכן ניתן לקחת אנטק NSK4480 שכבר מגיע עם ספק כח איכותי, או מארז קומפיוקייס+ספק HEC400 או סיסוניק 400. בנוסף, יש צורך בכ2 ג'יגה זיכרון .

בנוסף, מומלץ לקנות הרד-דיסק חדש, כיוון שיכול מאוד להיות שהישן יאט לך, הוא מיושן ואיטי.

כל מה שציינתי עכשיו, במינימום של המינימום יעלה לך כאלפיים-אלפיים וחמש מאות שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מספר הערות, במידה ואתה לא מבין. לגבי שאלתך קודם, כנראה ויש לך פנטיום 4, הפועל במהירות של 3 ג'יגהרץ. הוא חד-ליבתי לכן הוא מאוד חלש היום.

מעבד ניתן לשים E5200 ולוח אם EP31-DS3L. אבל שים לב, המעבד הרבה יותר חזק ממה שיש לך כרגע, אבל בשביל GTA יכול להיות שתהיה בעיה. המשחק רק יצא ויש לו באגים כל הזמן יוצאים דרייברים חדשים ותיקונים, לכן איני יודע איך המשחק יעבוד על המחשב (הוא יעבוד על מינימום זה בטוח, אבל על הגדרות גבוהות יותר...). כרטיס מסך ניתן לקחת 9600GT עם 512 מגה זיכרון עליו, כיום משחקים הכי כבדים בקושי מגיעים לזה. עכשיו, יש צורך במארז וספק איכותיים שלא יווצר מצב שיהיו לך ריסטארטים/נפילות/תקיעות ואפילו שריפת רכיב כלשהו, לכן ניתן לקחת אנטק NSK4480 שכבר מגיע עם ספק כח איכותי, או מארז קומפיוקייס+ספק HEC400 או סיסוניק 400. בנוסף, יש צורך בכ2 ג'יגה זיכרון .

בנוסף, מומלץ לקנות הרד-דיסק חדש, כיוון שיכול מאוד להיות שהישן יאט לך, הוא מיושן ואיטי.

כל מה שציינתי עכשיו, במינימום של המינימום יעלה לך כאלפיים-אלפיים וחמש מאות שקלים.

אני לא מבין מה הבעיה במארז. סה"כ קופסא עם קצת מאוררים

בואו נניח להארד דיסק שלי לנוח לנפשו זה נכון שיש לו נפח קטן ושהוא איטי אבל זה מה יש לא בא לי לגמור את הכסף

המארז .. סתם עולה עוד 500 שקל בשביל קופסא מטומטמת לא עדיף פשוט ספק כח בנפרד? אתם מציעים לי פה מחשב חדש לגמרי וזה לא מה שאני רוצה.. לא אכפת לי שיהיה איטי קצת יותר אם נוותר על איזה מארז או איזה הרד דיסק ואני מבין גם את הסיכונים אם המארז לא חדש והכל לא מתאים לו אבל לצערי זה מה יש זה באמת יגמור לי את הכסף .. אני כרגע בן 13 וחצי בסוף שנת הלימודים אני אהיה בדיוק בן 14 ואז אני אתחיל לעבוד ואני אנסה לחסוך קצת כסף אבל אם אפשרי עכשיו לעשות מפרט כמה שיותר זול ושלא יקרע לי את הכיס אני אשמח..

אני בנאדם שכל דבר נתפס אליו כל דבר הוא רוצה.. ואני לא יכול להשתחרר מזה אבל אני לא רוצה הבסט שבבסט תראו אפילו יש לי מסך בנקיו FP737S של 17 אינץ ואני לא רוצה לקנות חדש.. והמסך שלי כולו שריטות והמנורות שלו כבר ממש חלשות

אוקיי אז נגיד והתפשרתי על כרטיס מסך 512 מגה אני חושב שאין צורך בספק כח חדש, לא?

את המארז אני לא נוגע בו .. גם ככה אני אלך איתו עוד מעט לחנות שלי ונחליט מה מתאים ומה לא אבל אני רוצה כיוון ספציפי.. משהו שיתאים למחשב המיושן שלי במינימום כסף וגם אם זה אומר שהGTA IV ירוץ לי על הגדרות נמוכות ולא על גבוהות העיקר שיעבוד.. אם חייבים ספק כח .. איזה הכי זול והכי טוב שיוכל להתאים ל9600?

סליחה שאני מייאש אותכם גם אני מיואש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צריך מעבד חזק, לא יקר אבל אחד איכותי וטוב . אך ורק intel (אין חברות אחרות של מעבדים, לא?)

אם נניח שרק אינטל מייצרת מעבדים, אז למה לדרוש מעבד רק של אינטל, אם אין אחרים..?

וגם מייצרת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה הבעיה במארז. סה"כ קופסא עם קצת מאוררים

בואו נניח להארד דיסק שלי לנוח לנפשו זה נכון שיש לו נפח קטן ושהוא איטי אבל זה מה יש לא בא לי לגמור את הכסף

המארז .. סתם עולה עוד 500 שקל בשביל קופסא מטומטמת לא עדיף פשוט ספק כח בנפרד? אתם מציעים לי פה מחשב חדש לגמרי וזה לא מה שאני רוצה.. לא אכפת לי שיהיה איטי קצת יותר אם נוותר על איזה מארז או איזה הרד דיסק ואני מבין גם את הסיכונים אם המארז לא חדש והכל לא מתאים לו אבל לצערי זה מה יש זה באמת יגמור לי את הכסף .. אני כרגע בן 13 וחצי בסוף שנת הלימודים אני אהיה בדיוק בן 14 ואז אני אתחיל לעבוד ואני אנסה לחסוך קצת כסף אבל אם אפשרי עכשיו לעשות מפרט כמה שיותר זול ושלא יקרע לי את הכיס אני אשמח..

אני בנאדם שכל דבר נתפס אליו כל דבר הוא רוצה.. ואני לא יכול להשתחרר מזה אבל אני לא רוצה הבסט שבבסט תראו אפילו יש לי מסך בנקיו FP737S של 17 אינץ ואני לא רוצה לקנות חדש.. והמסך שלי כולו שריטות והמנורות שלו כבר ממש חלשות

אוקיי אז נגיד והתפשרתי על כרטיס מסך 512 מגה אני חושב שאין צורך בספק כח חדש, לא?

את המארז אני לא נוגע בו .. גם ככה אני אלך איתו עוד מעט לחנות שלי ונחליט מה מתאים ומה לא אבל אני רוצה כיוון ספציפי.. משהו שיתאים למחשב המיושן שלי במינימום כסף וגם אם זה אומר שהGTA IV ירוץ לי על הגדרות נמוכות ולא על גבוהות העיקר שיעבוד.. אם חייבים ספק כח .. איזה הכי זול והכי טוב שיוכל להתאים ל9600?

סליחה שאני מייאש אותכם גם אני מיואש..

תראה כמו שאמרתי מקודם המחשב שלך לא מתאים היום לשידרוג למשחקים

במקסימום אפשר לעשות שדרוג להריץ סירטי HD אבל לא משחקים כי זה פשוט לא משתלם

וכמו שאמרתי בתקציב הזה תיקנה XBOX360 ארקיד שבתקציב כזה ייתן לך יותר יחסית לכסף

שמדובר על משחקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל ב-XBOX360 אין WORD ותוכנות לשימוש משרדי, ולכן אני חושב שעדיף מחשב במקרה הזה (אם אין שימוש בתוכנות משרדיות, אולי קרירין צודק). לפותח ההודעה:

אני ממליץ לך לעלות את התקציב ולקנות מחשב חדש. עגלה, גם אם תשדרג אותה, היא עדיין תישאר עגלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...