המלצות לקניית מצלמה עם זום גבוה - דמוי-DSLR (שאלון בפנים) - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצות לקניית מצלמה עם זום גבוה - דמוי-DSLR (שאלון בפנים)

MoRtZkInG

Recommended Posts

היי,

יש לי בבית כמה מצלמות קומפקטיות שמשמשות אותנו לצילום (האחרונה היא Canon 710), וכיוון שאני טס לארה"ב חשבתי להוסיף עוד אחת.

אני לא רוצה מצלמת DSLR, אני לא מחפש לצילום בתור תחביב אלא בתור .

חשבתי לקנות עם זום גבוה (זה מה שנקרא דמוי DSLR?) - כי לפעמים בטיולים זה מה שחסר לי - מצלמה שגם אם עומדים על צוק, אפשר לצלם איתה פרטים.

ראיתי לא מעט כאלו אצל חברים, גם מצלמות עם זום X18 ו-X20 - השאלה היא אם עם עדשות כאלו בזום כזה האיכות יוצאת טובה עם כל נושא ה"גודל פיקסל" וכו'. אני באופן כללי רוצה ללמוד את הנושא - אז אני פתוח.

אני מתלבט אם בכלל לקנות, אז גם זו שאלה שאני אשמח לתשובה, ואם כן - אז מה.

שוב - הקניה מתוכננת לארה"ב.

* מה התקציב הכולל למצלמה, וכרטיס זכרון?

לא יודע - עקרונית אני יכול להוציא, אבל חשבתי על אזור ה-1000-1500 שקלים (אלא אם ממש כדי יותר) - ושוב, במחירים של ארה"ב.

* אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר?

הכל. גם מסיבות של חברים בבית, גם נוף בחוץ, גם בים בשקיעה וגם בצהריים בדרך לעבודה. וגם לא מעט דוגמניות במגוון תערוכות מחשבים שאני אטוס לסקר...

* האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש?

כן. לא כל היום וכל הזמן - אבל אני מניח שגם.

* האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה?

בתערוכות שאני צריך לצלם דברים - כן. ככה ביום יום - כנראה שלא.

* האם יש לך נכונות לצלם עם חיצוני? העלות של כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש.

לא.

* האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)?

לא.

* האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה?

כן - קומפקטיות מכל הסוגים. מה חסר? עוד מצלמה :)

* האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס?

גם וגם - אבל לא פוסטרים - לאלבום. מקסימום הגדלה רגילה של 20X30.

אבל באתר יכולות להופיע ברזולוציה גבוהה.

* מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים.

אין לי שמץ.

* כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור מצלמה שנכנסת לכיס? האם מצלמה עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך?

ברור לי שזו לא תהיה מצלמה קומפקטית - הרצון פה הוא זום.

* האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע?

לא.

* אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

o מהירות תגובה (השהייה בין , מהירות פוקוס) - חשוב.

o מקרו (הגדלה מוחלטת, הגדלה במצב טלה) - צריך מקרו בשביל צילומים לאתר - אבל לא משהו מיוחד. כל מצלמה שהייתה לי עד היום עשתה מקרו סבבה. אני פשוט מצלם 10 ובוחר את הכי טובה.

o תמיכה בפורמט RAW - לא חשוב.

o מצב M מלא - אני יכול לספור על יד אחת את מספר הפעמים שהשתמשתי בזה.

o אפשרות לפוקוס ידני - על שתי ידיים :)

o היסטוגרמה (חיה, וב-post-view) - לא חשוב.

o תושבת לפלאש חיצוני - לא חשוב.

o מסך מסתובב - יכול להיות חביב ואם אפשר בלי שזה יעלה בדברים אחרים - למה לא.

o עינית אופטית או אלקטרונית - לא משנה. (מה זה משנה?)

o מצב צילום ווידאו מיוצב - יכול להיות חביב ואם אפשר בלי שזה יעלה בדברים אחרים - למה לא.

o כמות פיקסלים - זה משנה?

o יצרן - לא חשוב

o האם מפריע לך אם המצלמה מבצעת ניקוי-רעשים גם על קובצי ה-RAW? - לא.

o כמה חשוב לך שהעדשה תהיה חדה גם בפינות? ומה לגבי purple-fringing? - אין לי מושג מה זה.

o האם אתה מתכוון לצלם הרבה עם הפלאש הפנימי? כמה חשוב לך שהחשיפות עם הפלאש יהיו מדוייקות ללא שינויי הגדרות? - לא יודע.

o אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור - אני קונה בחול - אשמח לשמוע נקודות לגבי זה.

o תכונות אחרות - יכולה להכין קפה?

משהו שכן נראה לי חשוב במצלמה עם זום גדול זה מייצב תמונה - לא?

איזה מצלמות יש עם זה ומה ההבדל בין המייצבים?

מה לגבי עדשות שונות במצלמות דמוי DSLR? יש שוק מפותח בזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בבית כמה מצלמות קומפקטיות שמשמשות אותנו לצילום (האחרונה היא Canon 710), וכיוון שאני טס לארה"ב חשבתי להוסיף עוד אחת.

אני לא רוצה מצלמת DSLR, אני לא מחפש לצילום בתור תחביב אלא בתור .

חשבתי לקנות עם זום גבוה (זה מה שנקרא דמוי DSLR?) - כי לפעמים בטיולים זה מה שחסר לי - מצלמה שגם אם עומדים על צוק, אפשר לצלם איתה פרטים.

אל תצפה שמלעמוד על צוק ולצלם משהו אקראי עם עדשת 500 מ"מ תוכל לקבל טובות. בפועל זה לא עובד ככה. התוצאות עם עדשות כאלה סובלות מפרספקטיבה שטוחה מאוד, וכשמדובר בחלק הארוך של זום X20 הן גם לא ממש איכותיות (רכות, חדות לא מרשימה, PF וכו').

אם אחרי ה-reality check הזה אתה עדיין חושב בכיוון, אז יש כמה מצלמות נחמדות שעומדות בדרישות. שלוש מהיותר מוצלחות שבהן - פנסוניק FZ28, קנון SX10 ואולימפוס SP570 נכנסות לתקציב, והשתיים האחרונות כוללות גם תושבת לפלאש חיצוני - דבר שכרגע נראה לך מיותר, אבל אם תתעמק קצת בנושא תגלה שמדובר בפיצ'ר משמעותי מאוד שיכול לעשות מהפכה באיכות התוצאות שתקבל בתנאי תאורת חדר ובקלות שבה ניתן להשיג אותן.

ראיתי לא מעט כאלו אצל חברים, גם מצלמות עם זום X18 ו-X20 - השאלה היא אם עם עדשות כאלו בזום כזה האיכות יוצאת טובה עם כל נושא ה"גודל פיקסל" וכו'. אני באופן כללי רוצה ללמוד את הנושא - אז אני פתוח.

להוציא את הפוג'י S100fs שמחוץ לתקציב שלך, כל המצלמות שמיוצרות היום ושכוללת זום של מעל 400 מ"מ משתמשות בחיישנים קטנים מאוד, כך שאל תצפה לבשורות בכל מה שקשור לצפיפות הפיקסלים או לתוצאות באור חלש (שקשורות יותר לגודל החיישן המוחלט מאשר לצפיפות הפיקסלים).

o עינית אופטית או אלקטרונית - לא משנה. (מה זה משנה?)

לכל המצלמות ששייכות לנישה שמעניינת אותך (אולטרה-זום) יש עינית אלקטרונית, כך שזה לא ממש משנה. אבל סתם לידע כללי, עיניות חלון אופטיות הן לא תכונה כל כך מועילה גם במצלמות שכן כוללות אותן (להבדיל מעיניות רפלקס אופטיות שקיימות במצלמות DSLR. אלה שימושיות מאוד).

o כמות פיקסלים - זה משנה?

מה שצריך לקבוע זה איכות התוצאות בפועל, לא כמות הפיקסלים. יש מצלמות עם פחות מ-5 מ"פ שמסוגלות לספק תוצאות טובה יותר מאשר מצלמות עם 12 מ"פ, לפחות בחלק מהפרמטרים. מבחינתך עדיף להתעלם מכמות הפיקסלים.

o אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור - אני קונה בחול - אשמח לשמוע נקודות לגבי זה.

המחירים של ציוד צילום בארץ בסה"כ מאוד משתלמים. אני לא רואה הרבה טעם לקנות בחו"ל אלא אם יש חיסכון גדול במחיר, כי המשמעות המעשית היא וויתור על האחריות.

קח למשל את הקנון SX10. המחיר שלה בארץ עומד על 1600 ש"ח. אם תקנה אותה בחנות כמו B&H תצטרך לשלם את המס המקומי של מדינת ניו-יורק, מה שמביא את המחיר לכ-1400 ש"ח, וברגע שתכניס את המצלמה לארץ תצטרך לשלם גם מע"מ ישראלי (שמביא את הסכום הכולל קרוב מאוד למחיר בארץ). תוכל לנסות להבריח את המצלמה, אבל זה יהפוך סופית את כל נושא התיקון ללא מעשי, כי במקרה שתרצה לשלוח את המצלמה לתיקון בחו"ל (סיפור יקר ומעצבן בפני עצמו) תצטרך לעמוד מול המכס ולהסביר את נושא ההברחה.

בקיצור, קנייה של מצלמה בחו"ל יכולה להיות הגיונית כשמדובר על מצלמות מאוד יקרות, או כשמדובר על מצלמות שלא נמכרות בארץ. אבל במקרה של מצלמות פופולריות וזולות כמו ה-SX10/SP570/FZ28 זה נראה לי מאוד לא הגיוני.

משהו שכן נראה לי חשוב במצלמה עם זום גדול זה מייצב תמונה - לא?

יש מייצב בכולן, וכן, זה בהחלט פיצ'ר שימושי.

איזה מצלמות יש עם זה ומה ההבדל בין המייצבים?

ההבדלים בין מייצבים חשובים במיוחד במצלמות DSLR, ששם נושא המייצב הוא אלמנט חשוב מאוד בבחירת מערכת. במצלמות כמו השלוש שלמעלה הוא הרבה פחות קריטי.

מה לגבי עדשות שונות במצלמות דמוי DSLR? יש שוק מפותח בזה?

אין כאלה. במצלמות דמויות-SLR לא ניתן להחליף עדשות. כן ניתן להוסיף עדשות מתאם, אבל ברוב המקרים האיכות האופטית גרועה. מעבר לכך, במצלמות הנ"ל טווח אורכי המוקד כל כך גדול ומגוון שלא סביר שתרגיש צורך להחליף עדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המקיפה. מקווה שגם אחרים שיגיעו לתראד יזכו ממנה.

הקנון נראית מעניינת - היא רק יקרה במעט ממה שתיכננתי.

דווקא קיוותי לקנות בארה"ב בזול כי עכשיו זה סיילים... טוב - בוא נהיה אופטימיים.

אופציה שנראית לי חשובה (אולי להוסיף לסטיקי) זה אפשרות לצלם בלי הגבלת אורך מלבד הנפח של כרטיס הזיכרון.

מה הרזולוציית שלהן?

מה לגבי מצלמות "דור ישן"? ראיתי שיש גם דמוי DSLR ב-1000~ שקלים.

אני מניח שאלו מצלמות יותר ישנות - יש שם משהו ששווה לבחון? זו שתהיה נוספת - ואני לאו דווקא רוצה להשקיע פה מעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

כדי לא לפתוח נושא חדש, אני אקפיץ את הדיון הזה.

אז עוד לא קניתי - אבל די ננעלתי כבר על ה-SX10.

יש לה מסך מפרקי, שמאוד חסר לי בקומפקטיות שלי, ופלא חיצוני וכו'.

העניין שהמחיר שלה קפץ בחודש האחרון משום מה, ושוב היא מחוץ לתקציב שלי (אלא אם אני אמתח אותו... איזה כיף).

האם יש מצלמות חדשות בשוק הזום X20 ששווה לשקול?

ואגב, פתאום אני רואה משהו בשם SX1 - מה ולמה היא כל כך יקרה יותר? מה נותן החיישן CMOS שלה שלא נותן החיישן CCD של ה-SX10?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש מצלמות חדשות בשוק הזום X20 ששווה לשקול?

הקודאק Z980 נראית מבטיחה מאוד ואמורה לעלוות פחות מה-SX10. יש לה מספר יתרונות על הקנון - RAW, ווידאו HD, טווח זום גדול יותר, גריפ לצילום אנכי. החיסרון העקרי של הקודאק הוא שאין לה מסך מפרקי.

ואגב, פתאום אני רואה משהו בשם SX1 - מה ולמה היא כל כך יקרה יותר? מה נותן החיישן CMOS שלה שלא נותן החיישן CCD של ה-SX10?

היתרון העקרי הוא ווידאו HD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת תוספות:

דבר ראשון, DPR עשו השוואה דיי טובה של כל המצלמות שמעניינות אותך - שווה להציץ ולראות השוואת ביצועים:

http://www.dpreview.com/reviews/Q109superzoomgroup/

אני אקצר לסוף של הכתבה.. הם ממליצים של מאוד בחום על ה-SX1 בדומה לבחירתך ובצמוד אליה ב-DMC-FZ28 של פנסוניק.

היתרון שאת הפנסוניק ניתן למצוא במחיר של 1400 שח בארץ - http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=712890

ושוב, גם לה יש HD (לא FHD אלא "רק" HDR)

שווה בדיקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, DPR עשו השוואה דיי טובה של כל המצלמות שמעניינות אותך - שווה להציץ ולראות השוואת ביצועים:

http://www.dpreview.com/reviews/Q109superzoomgroup/

אני אקצר לסוף של הכתבה.. הם ממליצים של מאוד בחום על ה-SX1

הם ממליצים על ה-SX10, לא על ה-SX1. על האחרונה יש אצלם ביקורת נפרדת, עם ציון נמוך מהממוצע באתר.

בדומה לבחירתך ובצמוד אליה ב-DMC-FZ28 של פנסוניק.

היתרון שאת הפנסוניק ניתן למצוא במחיר של 1400 שח בארץ - http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=712890

ושוב, גם לה יש HD (לא FHD אלא "רק" HDR)

לא הייתי הולך על ה-FZ28. איכות התמונה שלה באור חלש / ISO גבוה די נמוכה, ובניגוד לדמויות-SLR עם תושבת כמו ה-SX10/SP570/Z980/S9600 אין ב-FZ28 דרך מעשית לפתור את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, אז ההמלצה שלי נשארה עם ה-SX10.

השאלה היא למה המחיר שלה קפץ ל-2000~ שקלים, ואיך זה שהזמינות שלה התרסקה.

קנון הפסיקו לייצר אותה? אמורה להגיע מחליפה בקרוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם מתוך סקרנות, למה אף אחד לא זרק אפילו מילה לכיוון ה-Canon S5is ?

עריכה: טוב, אני רואה שהמחיר שלה גם קפץ ל-1,700 מהפעם האחרונה שראיתי...

אך אני יכול להעיד שזאת בהחלט מעולה, אפילו בשוואה ל-Nikon D60 שברשותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...