כמה שאלות של מתחיל באינטרנט מהיר. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות של מתחיל באינטרנט מהיר.

.AloN

Recommended Posts

סוף סוף התחברתי לאינטרנט המהיר ויש לי כמה שאלות.

*קיבלתי מודם שמתחבר לכרטיס הרשת ויש לי כרטיס מובנה על nForce2.

עכשיו ברגע שהמחשב עולה, המחשב "חושב" שהוא מחובר לאינטרנט, כלומר הICQ אוטומטי עולה. אבל הוא לא באמת מחובר, למה זה ?

מה מציין ה 10/100 Mbps ?

האם החוט שמתחבר למודם הוא חוט כמו של קו טלפון רגיל (הם נתנו לי חוט קצר) ?

המ.. אני זוכר שהיה לי עוד כמה שאלות אבל הם לא עולים לי עכשיו.. בכל מקרה תודה רבה לכם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב "חושב" שהוא מחובר כי זה סוג החיבור. חיבור קבוע אם אני לא טועה

אין לזה קשר להפעלה של האייסיקיו כל פעם, את זה אפשר להפסיק.

ה100MBPS אומר שהמודם יכול להעביר 100 MEGA BIT P/S AZV שזה שווה ל12.5 מגה בייט בשניה.

בקשר לחוט הטלפון אני לא יודע אבל אני חושב שזה אותו חוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ. איפה להתחיל... נתחיל בקלות.

הכבל הוא לא של טלפון, אתה צריך צשהוא שניקרא RJ45, לך לאופיס דיפו וקנה הכי קל (כממובן שאפר לעשות לבד).

10/100 מציין את המהירויות במגה ***ביטים*** (שמינית הבייט).

המחשב שלך חושב שאתה מחובר בגלל שבמודמים החדשים הם משמשים גם כראוטרים ויש להם מחשב פנימי שמוחר כל הזמן אתה רק "עובר דרכו" (במילים אחרות GATEWAY), כדי להיות באמת מחובר אתה צריך להגדיר אצלו את הסיסמא וייוזר (תתקשר לחברה שלך).

יאיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא לאיזה אתה מחובר. אם אתה מחובר לאינטרנט בכבלים ולא צריך להשתמש בחייגן בכל פעם שאתה רוצה להיכנס לאינטרנט אז בכל פעם שתעלה את המחשב הוא יתחבר אוטומטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי ADSL אז אני צריך להתקשר לבזק ולהגדיר להם שם את היוזר והסיסמא ?

ונניח ואני לא רוצה יש איזה דרך לגרום לו להפסיק ל"חשוב" כך ?

תודה שוב. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האייסיקיו כנראה חושב שאתה מחובר לאינטרנט, בגלל שהוא רואה שהרשת המדומה (בין הכרטיס שעל המחשב, אל מודם) כן מחוברת. הוא כנראה חושב שזה החיבור עצמו לרשת העולמית. אני אישית פשוט לא מעלה את האייסיקיו כשהמחשב עולה, אלא רק כשאני יודע שאני מחובר ואני רוצה להשתמש באייסיקיו.

Main >> Preferences >> Connections

ותוריד את ה-V מ

Launch ICQ on startup

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה חיבור נורמלי לאינטרנט (כלומר תתקשר לתמיכה הטכנית ותגיד שיעשו לך חיבור), הכי טוב, ככה אתה "עוקף" את הפייר וול של המודם, מהניסיון שלי עם חיבור תמידי הוא לא טוב לכל המשחקים באינטרנט.

יאיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא כל כך משנה לספק או לבזק, שניהם יעזרו.

כעקרון כשאני אומר חיבר אני מתכוון חייגן, אייקון שכאשר אתה לוחץ עליו פעמיים אתה מקבל חלון עם סיסמא ויוזר עושה קונקט ואז יש לך חיבור ומעטה שאתה יכול לעקוב אחריו...

יאיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה למודם שלך קוראים ETH-300 והוא משמש ל- ADSL.

הוא אמנם מחובר לכרטיס אך הוא מתפקד כמודם רגיל לכל דבר מבחינת התיפעול שלו, פשוט תתקשר לספק שיבנה איתך חייגן (דומה לחייגן של מודם רגיל ואתה גולש).

בשביל הידע הכללי המודם הזה עובד בשיטת PPPOE ולא TCP/IP אם אתה רוצה לסחוט ממנו עוד קצת מהירות אז תבדוק בלינק הבא:

http://www.raspppoe.com/

יש כאן הסברים איך השיטה הזאת עובדת ופרוטוקול PPPOE מתקדם יותר מהגירסא שקיבלת ב- CD של המודם.

בהצלחה... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב "חושב" שהוא מחובר כי זה סוג החיבור. חיבור קבוע אם אני לא טועה

אין לזה קשר להפעלה של האייסיקיו כל פעם, את זה אפשר להפסיק.

ה100MBPS אומר שהמודם יכול להעביר 100 MEGA BIT P/S AZV שזה שווה ל12.5 מגה בייט בשניה.

בקשר לחוט הטלפון אני לא יודע אבל אני חושב שזה אותו חוט.

טוב 100MEGA BIT מציין שבין הכרטיס במחשב שלך לבין המכשיר שתחבר אותו יכולים לעבור 100 מגה ביטים..

המודם לעומת זאת יעביר רק את המהירות שהספק מגביל אותך אליה , ולא 12.5 מגה בייט בשניה!!!

וזה ממש לא חוט טלפון זה כבל שונה , מחבר שונה , הכל שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מחובר ברשת אך עדיין אתה צריך לחייג איתו לספק ע"מ לגלוש !

המודם לא מתחבר אוטומטית הוא עדיין עובד "בשיטת מודם רגיל", הכוונה היא שאתה צריך לחייג לעומת מודמים של כבלי שבהם אתה ישר מחובר, דהיינו עובדים כמו .

תפריד בין זה שהמודם מחובר בכבל לבין צורת התחברות לאינטרנט.

ואם לא הגיע לך איתו CD אז איך התקנת אותו ?

ההתקנה שלו מתקינה את פרוטוקול ה- PPPOE ובונה חייגן על הדרך שאתה רק צריך לשים USER וסיסמא.

תסתקל במאפיינים של הכרטיס אם יש לך את הפרוטוקול הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה למודם שלך קוראים ETH-300 והוא משמש ל- ADSL.

הוא אמנם מחובר לכרטיס אך הוא מתפקד כמודם רגיל לכל דבר מבחינת התיפעול שלו, פשוט תתקשר לספק שיבנה איתך חייגן (דומה לחייגן של מודם רגיל ואתה גולש).

בשביל הידע הכללי המודם הזה עובד בשיטת PPPOE ולא TCP/IP אם אתה רוצה לסחוט ממנו עוד קצת מהירות אז תבדוק בלינק הבא:

http://www.raspppoe.com/

יש כאן הסברים איך השיטה הזאת עובדת ופרוטוקול PPPOE מתקדם יותר מהגירסא שקיבלת ב- CD של המודם.

בהצלחה... ;)

PPP בנוי על TCPIP

:kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...