המלצה למצלמה משפחתית + שאלון ממולא בפנים. - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצלמה משפחתית + שאלון ממולא בפנים.

meni12321

Recommended Posts

שאלון לקניית דיגיטלית קומפקטית

מה התקציב הכולל למצלמה, סוללות וכרטיס זכרון?1000 שקל +-

אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? יום יומי, טיולים וכו

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ).

יכול להיות. לא

האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח.

לא

האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש.

לא

האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)?

לא

האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה? כן, FUGI A600 6 MP , שיראו יותר טוב + נקודה חשובה לי : אני חייב זמן בטריהה ארוך.

האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס?

כן אני מתכוון להדפיס ולראות על המסך. A4

מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים. לא יודע

כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור שנכנסת לכיס? האם עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך? מעדיף שתהיה קלה ונוחה אבל בלי להתפשר על אכויות.

האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? לא

אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

מהירות תגובה (השהייה בין תמונות, מהירות פוקוס) חשוב

מקרו (הגדלה מוחלטת, הגדלה במצב טלה) אפשר לוותר

תמיכה בפורמט RAW

מצב M מלא לא חשוב

אפשרות לפוקוס ידני לא חשוב

היסטוגרמה (חיה, וב-post-view) אין לי מושג

תושבת לפלאש חיצוני לא

מסך מסתובב- רצוי

עינית אופטית או אלקטרונית -לא יודע

מצב צילום ווידאו מיוצב -כן

כמות פיקסלים -8+

יצרן -לא משנה אבל שתהיה אמינה כמובן

האם מפריע לך אם המצלמה מבצעת ניקוי-רעשים גם על קובצי ה-RAW? לא

כמה חשוב לך שהעדשה תהיה חדה גם בפינות? ומה לגבי purple-fringing? חשוב

האם אתה מתכוון לצלם הרבה עם הפלאש הפנימי? כמה חשוב לך שהחשיפות עם הפלאש יהיו מדוייקות ללא שינויי הגדרות? בינוני

אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור , עדיף רשמי

תכונות אחרות , זמן בטריה ארוך שאני לא יצטרך להחליף כל שעה בטריה, שתהיה קלה ונוחה ,קלה לשימוש אבל שתצלם טוב.

אם תפרט כמה כל אחד מהפיצ'רים האלה מהותי לך יהיה הרבה יותר קל לעזור לך למצוא שאופטימלית לצרכים שלך.

תודה לכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשקלול כל הדרישות, ההמלצה שלי בתקציב הזה היא הפנסוניק TZ4. החיסרון היחידי שלה ביחס לדרישות שלך הוא שאין לה מסך מסתובב (אבל גם במצלמות אחרות בתקציב אין). לפרטים על ה-TZ4 חפש דיונים קודמים בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקציב הזה אני לא רואה מצלמות שמתאימות יותר למי שמחפש לטיולים וללא כוונות לצלם באור חלש ללא . עם תוספת של כמה מאות שקלים יש יותר אופציות. למשל פוג'י F100, פנסוניק TZ5, ואם לא חשוב לך טלה יותר מוגבל אז גם קנון SD880. לפי התיאור שלך ה-TZ4 תספיק לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...