IGN קוטלים את FM 2009 רק כדי להוריד את הביקורת אחרי זמן קצר - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

IGN קוטלים את FM 2009 רק כדי להוריד את הביקורת אחרי זמן קצר

תמיד מחייך

Recommended Posts

אתמול נכנסתי כהרגלי ל-IGN והופתעתי לראות ביקורת ל-Football Manager 2009 מהצד האמריקאי של האתר (למי שלא יודע לאתר יש שלוחות בבריטניה ואוסטרליה). בביקורת המשחק נקטל לחלוטין כאשר לטענת המבקר המשחק אינו משתווה ל-PES או FIFA, שלא ניתן לשחק בפועל אלא רק לראות את הקבוצות משחקות ובנוסף לכך המשחק נקטל על הגרפיקה הגרועה לכאורה והחוסר במוזיקה במשחק. ניתן היה לראות שהמבקר (ששמו הוא Avi Burk, נשמע קצת ישראלי) אינו מבין מה הוא מבקר אך בסיומה של הביקורת נדהמתי לגלות שהציון הוא 2.0, ציון נמוך בהרבה מכל ביקורת שקיימת ברשת לגבי המשחק הזה.

תוך זמן קצר הביקורת קיבלה כמה מאות תגובות זועמות באתר עצמו ובאתרי משחקים אחרים:

http://www.rewiredmind.com/gaming/open-letter-ign-football-manager-2009

http://www.videogaming247.com/2008/12/08/ign-football-manager-09-review-criticism-best-left-to-the-terraces-say-jacobson/

עד שלבסוף IGN הבינו את הטעות שעשו, הורידו את הביקורת לחלוטין ופירסמו הודעת התנצלות:

http://uk.pc.ign.com/articles/936/936295p1.html

במקרה הזה מדובר היה בצעד נבון אך הצעד הזה נבע בעיקר בגלל ביקורת ציבורית גדולה. הבעיה היא שקיימים לא מעט מבקרי משחקים שכותבים ביקורות על משחקים ללא נסיון קודם בז'אנר או תוך חוסר ידיעה מוחלט לגבי המשחק שאותו הם מסקרים, קשה לי לדעת איך משחק, שאין לו גב כלכלי או מעריצים רבים, יכול לשרוד ביקורת קטלנית כזו ולדעתי מדובר באחד החסרונות הגדולים ביותר של אתרי משחקים למיניהם. במקרה הזה הצדק יצא לאור אך אי אפשר לדעת מה קרה או יקרה למשחקים אחרים שיקבלו ביקורות קטלניות כאלו, בחלק מהמקרים מדובר במכת מוות כלכלית לאותו משחק לצערי הרב.

עדכון חשוב: IGN פרסמו את הביקורת מחדש כאשר הפעם מישהו אחר מסקר את המשחק. הציון החדש הוא 7.9, שיפור ניכר לעומת הציון המקורי:

http://pc.ign.com/articles/939/939755p1.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקורות משפיעות ביחס ישר להייפ שיש למוצר ולראיה, Big Rigs המשחק הגרוע ביותר ביקום והיחיד שזה לציון 1 מושלם בגייםספוט מכר מעל 20 אלף עותקים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש צדק בדברייך אבל אני מדבר על משחקים שאין להם הייפ כמו משחקי CASUAL או משחקי הרפתקאות. אם לדוגמא משחק כזה חוטף ביקורת קטלנית באחד מאתרי המשחקים הגדולים, הוא לא ימכור כמות עותקים גדולה מעבר לבסיס המעריצים שקיים (וזאת במידה ומדובר במשחק שהוא חלק מסדרה כלשהי או שמגיע מחברה מוכרת).

הנה הביקורת המקורית של IGN כפי שהיא מופיעה ב-YAHOO (כרגע היא עדיין קיימת, אני מאמין שבקרוב היא תוסר גם משם):

http://videogames.yahoo.com/pc/worldwide-soccer-manager-2009/review-1271725

This game obviously aims to provide the deepest soccer simulation experience possible for the sports most passionate and informed fans, but it offers little to nothing that would appeal to a casual fan of the sport or to the average videogame enthusiast. The menus are complex and difficult to navigate, graphics are terrible, the sound is non-existent and there is no traditional gameplay to speak of. I couldnt imagine why anybody would prefer Worldwide Soccer Manager to 09 or Pro Evolution Soccer 2009.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אתרי ביקורות המשחקים הגדולים הם חרטטנים נלעגים,שמשחקים לרוב פחות מ10 שעות במשחק וכבר מפרסמים ביקורות..ובכל רגע נאספות עוד ועוד דוגמאות שכאלו..

מכל האתרים הגדולים,אין ספק בIGN הוא הגרוע מכולם..העובדה שהאתר נותן ציון למוזיקה(איך אפשר להביא ציון למוזיקה לעזאזל? לא שמעתם על טעם אישי??) מוכיחה זאת טוב יותר מהכל..כמעט מהכל..ביקורות כמו זו המדוברת,כמו גם הביקורת על GOD HAND בזמנו,משחק גאוני שקיבל אצלם 3 או משהו כזה כי המבקר לא התסדר עם רמת הקושי..

יש עוד המון דוגמאות מצחיקות ממש להביא..ביקורות של גיימספוט שפורסמו לפני יציאת המשחק או ביום הראשון להפצתו,ובהם נכתב שאי אפשר למצוא אנשים לשחק איתם ברשת...WELL...מעניין למה זה..

לטעמי,המדיה הזאת של ביקורות משחקים צריך ועומד להיעלם..כמו שאמרתי,זה כמו לבקר ..הרי בניגוד לסרט,בו הצופה נשאר סטטי ורק מסתכל על מה שמביאים לו,מבלי אפשרות להחליט או לשנות משהו,משחקים,ככל שהשנים מתקדמות,הופכים ליותר ויותר מעורבים עבור השחקן,ויוצרים מצב שבו אדם אחד לא ישנא את המשחק משום שהוא לא אוהב את העולם או את הפעולות שאותן הוא צריך לבצע במשחק,ולעומת זאת אדם אחר פשוט יזלוג אל מול אותו המשחק בדיוק...

כמובן שעדיין אפשר להעביר ביקורת די אובייקטיבית על טיב ההפקה של המשחק,אבל הבעיה עם זה היא שהרבה מאוד משחקים,שהיו מהמשחקים הכי פחות מלוטשים ומוכנים שיצאו לשוק,הוכיחו שהם יכולים להיות כובשים,מעולים,מדהימים וסוחפים גם ללא הפקה של מיליונים(דוגמאות לכך הם משחקים כמו STALKER וגות'יק 3,שנקטלו,יחסית, בשל הבאגים וחוסר הליטוש שלהם,וזאת למרות שמדובר בשניים מהמשחקים הטובים ביותר שנוצרו אי פעם...ולעומת זאת ניתן להביא כדוגמא משחקים סטייל פיפא,שמתבססים כבר עשור על אותה הפורמולה המדוייקת והשחוקה על מוות,ועדיין קוטפים ציונים נאים עם כל "חידוש" קטנטן בכל שנה..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אתרי ביקורות המשחקים הגדולים הם חרטטנים נלעגים,שמשחקים לרוב פחות מ10 שעות במשחק וכבר מפרסמים ביקורות..ובכל רגע נאספות עוד ועוד דוגמאות שכאלו..

מכל האתרים הגדולים,אין ספק בIGN הוא הגרוע מכולם..העובדה שהאתר נותן ציון למוזיקה(איך אפשר להביא ציון למוזיקה לעזאזל? לא שמעתם על טעם אישי??) מוכיחה זאת טוב יותר מהכל..כמעט מהכל..ביקורות כמו זו המדוברת,כמו גם הביקורת על GOD HAND בזמנו,משחק גאוני שקיבל אצלם 3 או משהו כזה כי המבקר לא התסדר עם רמת הקושי..

יש עוד המון דוגמאות מצחיקות ממש להביא..ביקורות של גיימספוט שפורסמו לפני יציאת המשחק או ביום הראשון להפצתו,ובהם נכתב שאי אפשר למצוא אנשים לשחק איתם ברשת...WELL...מעניין למה זה..

לטעמי,המדיה הזאת של ביקורות משחקים צריך ועומד להיעלם..כמו שאמרתי,זה כמו לבקר ..הרי בניגוד לסרט,בו הצופה נשאר סטטי ורק מסתכל על מה שמביאים לו,מבלי אפשרות להחליט או לשנות משהו,משחקים,ככל שהשנים מתקדמות,הופכים ליותר ויותר מעורבים עבור השחקן,ויוצרים מצב שבו אדם אחד לא ישנא את המשחק משום שהוא לא אוהב את העולם או את הפעולות שאותן הוא צריך לבצע במשחק,ולעומת זאת אדם אחר פשוט יזלוג אל מול אותו המשחק בדיוק...

כמובן שעדיין אפשר להעביר ביקורת די אובייקטיבית על טיב ההפקה של המשחק,אבל הבעיה עם זה היא שהרבה מאוד משחקים,שהיו מהמשחקים הכי פחות מלוטשים ומוכנים שיצאו לשוק,הוכיחו שהם יכולים להיות כובשים,מעולים,מדהימים וסוחפים גם ללא הפקה של מיליונים(דוגמאות לכך הם משחקים כמו STALKER וגות'יק 3,שנקטלו,יחסית, בשל הבאגים וחוסר הליטוש שלהם,וזאת למרות שמדובר בשניים מהמשחקים הטובים ביותר שנוצרו אי פעם...ולעומת זאת ניתן להביא כדוגמא משחקים סטייל פיפא,שמתבססים כבר עשור על אותה הפורמולה המדוייקת והשחוקה על מוות,ועדיין קוטפים ציונים נאים עם כל "חידוש" קטנטן בכל שנה..)

בטח שאפשר להביא ביקורת למוזיקה,המוזיקה במשחקרים יכולה להיות מתאימה או לא מתאימה לאווירת המשחק.זה לא כאילו "אני אתן למוזיקה 2 כי אני לא אוהב את 50 cent".חוץ מזה שבתוך נכלל גם הסאונד של המשחק ולא רק השירים שלו(במידה ויש שירים) ובהחלט אפשר לשפוט אם הסאונד טוב או לא.

יש גם עוד אספקטים מאוד אבסולוטים במשחק שאפשר לשפוט והם סובייקטיבים במידה מעטה.

קיצר בטח שמוסד הביקורות למשחקים צריך להשאר,חווית משחק אפשר בהחלט לשפוט אפילו אם היא במידת מה אינדיבואלית,אבל אני מסכים איתך לגבי זה שאתרים ממהרים להוציא ביקורת ולא מתעמקים במשחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שאפשר להביא ביקורת למוזיקה,המוזיקה במשחקרים יכולה להיות מתאימה או לא מתאימה לאווירת המשחק.זה לא כאילו "אני אתן למוזיקה 2 כי אני לא אוהב את 50 cent".חוץ מזה שבתוך נכלל גם הסאונד של המשחק ולא רק השירים שלו(במידה ויש שירים) ובהחלט אפשר לשפוט אם הסאונד טוב או לא.

יש גם עוד אספקטים מאוד אבסולוטים במשחק שאפשר לשפוט והם סובייקטיבים במידה מעטה.

קיצר בטח שמוסד הביקורות למשחקים צריך להשאר,חווית משחק אפשר בהחלט לשפוט אפילו אם היא במידת מה אינדיבואלית,אבל אני מסכים איתך לגבי זה שאתרים ממהרים להוציא ביקורת ולא מתעמקים במשחק.

לא הייתי ברור ולכן לא הבנת אותי נכון..התכוונתי לביקורת למוזיקה לא בתוך משחק,אלא ביקורת כללית-של אלבומים וסינגלים..

תיכנון לIGN פעם ותראה..לראות אלבום שאתה חושב שהוא קרוב לשלמות מקבל ביקורת של 15 וחצי שורות עם ציון 5.6 שצץ משום מקום,רק בגלל שהכותב פשוט לא מתחבר/לא אוהב/לא מעריך את סגנון המוזיקה-זה פשוט מעליב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל זה ביקורת למוזיקת רוק צריכה להיעשות על ידי אחד שמבין ברוק,

ואילו ביקורת לראפ צריכה להיעשות על ידי מישהו שמבין בראפ וכן הלאה.

אבל אז יתקבל מצב הפוך,שבו כל אלבום יקבל ציון גבוה,שכן אם הבנאדם "מבין" במוזיקה הזאת,קרי הוא אוהב אותה,ולכן מראש כל מה שקשור במוזיקה הזו יקבל ביקורת אוהדת...

תכלס,ביקורת של משחק אמורה להיראות בערך כמו הביקורות של YAHTZEE,ZERO PUNCTUATION...בלי שום התייחסות לפאן הגרפי ו/או ההפקתי של המשחק,ועם התייחסות משעשעת לחסרונותיו-ללא ציון ובעיקר ללא השוואה למשחקים אחרים..כל משחק מושקע אמור לייצג עולם ומלואו,ולהשוות את העולם הזה לעולם של משחק אחר,"דומה" לו,כביכול,זה פשוט עשיית עוול..משום שכל משחק(שוב פעם,משחק מושקע,ולא איזו העתקה גזה של משחק אחר,EA סטייל)נעשה בידי אנשים שונים ובדרך שונה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשור מוסיקה עכשיו?

לגבי אתרי ביקורות, דעתי כבר נכתבה ואני פשוט לא מבין מדוע לאט לאט נעלמים להם גירסאות הדמו של משחקים,

אף אחד לא יחליט לי אם משחק הוא טוב או לא, זה ענין של טעם.

דיעה של מבקר אחד לא יכולה בחיים להשפיע על דעתי בנוגע למשחק גם אם הטייטל של המגזין/אתר שבו

פירסם את הביקורת נחשבת לרצינית.

זה לא צריך גם לעניין אתכם.

כמה פעמים כבר ראינו משחקים גרועים בעיני הרוב שמקבלים ציונים גבוהים ולהיפך?

איפה הבעיה?

בתגובת השרשרת של ביקורות.

אם אתר כמו גיימספוט (ששימו לב שבשנתיים האחרונות מפרסם ביקורות אחרי כולם) מפרסם ביקורת טובה למשחק,

באים כל האתרי סוג ז ' הללו עם שמות מפוצצים כמו exTreammGamers וכו ונותנים ציונים דומים.

המשחק הכי בינוני בעולם תמיד יקלע לטעמם של שחקנים מסויימים ולהיפך, ככה זה בטעמים- אין מה להתווכח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני לא חושב שזאת בעייה אמיתית. כשאני קורא ביקורת, מאוד קל לראות את הרמה של הכותב שלה, בכל נושא שלא תהיה.

אם כמו שאמרת, מישהו שמבקר משחק MANAGER צועק שאי אפשר לשחק בפועל אז הוא מן הסתם אידיוט גמור וכל שאר הדברים שהוא אומר לא רלוונטיים.

וחוץ מזה גם חשוב לזכור, שגם אם הביקורת איכותית, היא רק חוות דעת של אדם אחד, שמקבל כסף כדי להציג אותה לעולם. לא צריך לקחת ביקורות משחקים כל כך קשה, והיו הרבה משחקים ששיחקתי אפילו אחרי שראיתי שהם קיבלו ציון נמוך (לא לדבר על צד השני, שמשחקים מקבלים ציון גבוה מדי שלא מגיע להם (כמו SPORE למשל) רק כי החברה שהוציאה אותם דוחפת אותם קדימה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק על Yahtzee אפשר לסמוך :xyxthumbs: ביקורת לדוגמא http://www.escapistmagazine.com/videos/view/zero-punctuation/459-Left-4-Dead

עכשיו ברצינות. אחרי הסיפור עם גרסמן וחצי מהצוות שעזב בGAMESPOT אני פחות ופחות סומך על מספרים בביקורות

בסופו של דבר מה שמחליט בישבלי זה אנשים שכותבים בפורומים(ההתרשמויות שלי מהם) וקטעי וידאו למיניהם ב http://www.gametrailers.com/ (בשביל באמת לראות איך המשחקים נראים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...