עתודה ופסגות - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עתודה ופסגות

FunkyMonk

Recommended Posts

רציתי לדעת מה דעתם על עתודה בכלל, ותוכנית פסגות בפרט?

יש פה מישהו שעשה עתודה?

אני יודע שבד"כ עתודאים מוצבים אחרי הלימודים בתפקידים הכי משעממים בארץ..

למישהו יש נסיון עם פסגות? איזה תפקידים הם מקבלים בד"כ אחרי הלימודים?

ומה עם עתודאים לפיסיקה? או מתמטיקה?

ומה לגבי התנאים בזמן הלמודים? כמה זה מפריע ללמוד עם אנשים שגדולים ממך בלא מעט שנים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור מישהו שהיה מועמד לפסגות וישב לשיחה עם מפקדת הפרוייקט (או מה שלא יהיה התואר שלה)

פסגות היא תוכנית מאוד רצינית ושלוקחת את עצמה ברצינות ודואגת גם להצבות טובות לעתודאים שלה (בניגוד לשאר תלמידי העתודה ה"רגילים")

אבל! חבר שלי שבאמת התחיל את הפרוייקט (ת'אמת שהוא התחיל "ברקים" אבל הוא רואה את תלמידי "פסגות" כל הזמן) אומר שהם אנשים שלא יודעים לעשות כלום חוץ מללמוד, הם חסרי חיים לגמרי ואני צריך להודות לאלוהים על זה שלא התחלתי את הפרוייקט (ההגדרה המדוייקת שלו הייתה "בונא אחי, הם חתיכת יוצמחים" שזה בתכלס אומר הכל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח גם כשאני אלך אחרי ללמוד פיסיקה או מתמטיקה, אני אהיה תקוע עם "יוצמחים" (חח מה זה בכלל אומר?).

העניין הוא שאני חשבתי תכלס שאחרי אז אני בטח אעשה מדעי המחשב-מתמטיקה, או משהו כזה.

בעתודה זה לא אפשרי, זה עוד חיסרון.

וגם אמרו לי עכשיו שעתודה זה בעצם לימודים+3 סדיר + 3 קבע.. וזה לא בדיוק משהו שאני רוצה לעשות. (לצאת מהצבא בגיל 28-9)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שיקול מאוד מאוד משמעותי הגיל! (ר.ע. הסירטון עם היטלר על העתודה שרץ עכשיו) וזה למען האמת גם די באסה אבל זה כבר החלטה שלך בלבד

מה גם שיש הבדל בין יוצמחים שעשו לאלו שלא (לפירוש המילה חפש את הכפר-סבאי הקרוב לביתך, או שאם יהיה לי ממש משעמם יותר מאוחר אני יסביר לך חח)

לדעתי גם אם מה שאתה הולך ללמוד בפסגות לא מתאים בידיוק למה שאתה רוצה ללמוד פשוט תוותר ותעשה את מה שאתה רוצה אחרי הצבא

שני יתרונות בולטים לפסגות:

1. אם אתה לא רוצה קרבי זה מצויין + תקבל הצבה טובה ברוב הגדול של המיקרים

2. אתה לא ממש משלם על הלימודים

חוץ מזה שום דבר ויש למען האמת גם המון חסרונות אבל יש מספיק אנשים שזה מתאים להם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לשתף אותך בכמה תחושות ודעות שלי בתור סטודנט שנה שנייה בתואר הכפול בתל אביב (אני לאחר שירות צבאי בחיל השיריון):

1. התוכנית ממש מעניינת ומאתגרת. ממליץ בחום לכל אחד שרוצה לשלב בין העניין הרב בפיזיקה (וזה באמת מעניין) לבין השימושים הפרקטיים בהנדסת חשמל. המסלול הזה פותח לך דלת ענקית של אפשרויות להמשך דרכך באקדמיה או בשוק האזרחי. רוב מסיימי המסלול הזה פונים לתארים מתקדמים בפיזיקה ולא בהנדסת חשמל, למרות שיש גם כאלה שפונים לתחום האלקטרוניקה הפיזיקלית (אחד מתחומי ההתמחות באלקטרוניקה).

2. כמחצית מהאנשים שלומדים איתי במסלול (בשנתון שלי) הם עתודאים בתוכנית פסגות. קשה לי להיות אובייקטיבי בנושא הכדאיות של עתודה, אך כפי שכבר נטחן בפורום פה בעבר, יש המון יתרונות ולא פחות חסרונות: בין היתרונות אני אמנה את החוסר דאגה מתשלום השכ"ל, את הניסיון שצוברים (רוב התפקידים של פסגות מאד מעניינים אך כמו בכל מקום, הטובים יותר זוכים בהם). בין החסרונות העיקריים אני אמנה את ההתחייבות לזמן ארוך לצבא, העיקוב בהתחלה של לימודים לתארים מתקדמים ואת העובדה הפשוטה שאתה ילד בן 18 שמבין מעט מאד במה זה מערכת צבאית ולקראת מה אתה הולך.

3. המסלול עצמו דורש המון השקעה. הרבה הרבה יותר מהתוכניות הנפרדות של הנדסת חשמל או פיסיקה. מצד שני הוא גם מתגמל בסוף בהתאם.

4. תחשוב טוב טוב אם אתה באמת מעוניין במסלול הכפול. המסלול הרגיל לתואר ראשון בפיסיקה נמשך שנה שלמה פחות ואתה יכול בזמן הזה כבר להתחיל תואר שני. כנ"ל גם בהנדסה. לא תאמין איך ניראת מערכת השעות שלי לעומת תלמיד מקביל במסלול של הנדסת אלקטרוניקה בלבד. בנוסף לזה האוניברסיטה עושה המון פשרות כדי שאנחנו נספיק באמת לסיים שני תארים. זה מתבטא בעובדה שלפעמים אתה נשאר "קירח" גם מצד הפיסיקה וגם מצד ההנדסה - קורסים מסויימים אמורים להיות חופפים אבל בפועל אתה מוצא את עצמך עם פערים בידע כאשר אתה ממשיך לקורסים מאוחרים יותר.

קיצר אם יש לך שאלות נוספות תשאל....אני מודע לכך שאני קצת לא אובייקטיבי בקשר לעתודה, אבל כל שאלה בקשר למסלול אני אשמח לענות לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שאני חשבתי תכלס שאחרי אז אני בטח אעשה מדעי המחשב-מתמטיקה, או משהו כזה.

בעתודה זה לא אפשרי, זה עוד חיסרון.

חבר, אני עכשיו עתודאי ולומד מדעי המחשב-מתמטיקה. ואתה יכול לעשות את השילוב הזה בכל מקום שרק תרצה (כמובן אם הציונים מספיקים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אנמק יותר מדי אבל....

לא, לא, לא ולא!

תתרחק מכל דבר שמריח עתודה אלא אם כן אתה מאמין ששירות ארוך במערכת הצבאית, לאורך כל שנות ה-20 שלך זה משהו שיכול להתאים לך - ומעטים האנשים שיודעים זאת לפני שמתגייסים. כל שאר השיקולים בעדיפות פחותה.

(הכותב הינו עתודאי בשירות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...