חברה שלי כרגע גילתה שיש לה צליאק - צריך עזרה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חברה שלי כרגע גילתה שיש לה צליאק - צריך עזרה

RoyShefy

Recommended Posts

העתקתי את ההודעה שהיא פתחה פ"תפוז":

ערב טוב.

כמו שאמרתי בכותרת, היום בבוקר נקראתי אל רופא היחידה שלי שאמר לי שהבדיקות דם שעשיתי חיוביות לצליאק.

כמובן שאני גם נפגשת עם רופא גסטרו בשבוע הבא, אבל כרגע זה לא משנה.

מה עוד- שהרופא יידע אותי שעד לפני חודש, צליאק גם היה משחרר אותי מהצבא, אבל החוקים השתנו. איך לא עלו על זה בבדיקות דם/DNA שעשו לי בגיוס? לא יודעת. ניחא. תביעות משפטיות יגיעו בהמשך.

וכצפוי, יש לי הרבה שאלות....

נתחיל ברעיון שבתכל'ס הכי מלחיץ אותי- אני באמת לא יכולה יותר לאכול פיצה...?

(אני יודעת שזה מפגר, אבל האוכל שאני הולכת להפסיד זה הדבר הראשון שעלה לי לראש)

אני מניחה שהשאלה האמיתית היא, עד כמה זה הולך להשפיע לי עכשיו על האכילה ועל אורח החיים באופן כללי?

תודה מראש....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי ידידה עם צליאק.

יש פיצות גם לאנשים עם צליאק, לדוגמה בפיצה טנגו בכפ"ס (שאגב מאוד טעימה באופן כללי)

יש חנויות לצליאקיסטים (מצטער, אני לא מוצא שם), ומוצרים בכל מקום. פשוט מחפשים נקי מגלוטן.

וכן, אם חברה שלך רוצה להיכנס להריון בעתיד בכלל לא כדאי לה אפילו לחשוב על לחפף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו לא מחלה מלידה, זו מחלה אוטואימונית שיכולה להתפתח בכל שלב בחיים (אם כי יש מרכיב גנטי משמעותי). העובדה שלא מצאו לה את זה בגיוס לא בהכרח מרמזת על רשלנות מסוג כלשהו, בשביל למצוא משהו צריך לבדוק אם יש אותו ומן הסתם לא בודקים צליאק לכל מתגייס (וזה בהנחה שכבר היו לה נוגדנים בדם, אין לי מושג באיזה שלב זה מתפתח).

אם זה מעודד את חברתך, זה אחד המקומות הטובים ביותר בעולם להיות בו חולה צליאק. בשום מקום אחר לא תמצא כלכך הרבה תחליפי קמח ותקופה של חודש כל שנה בה מייצרים את הרוב הגדול של המוצרים תחת הקפדה חמורה על המנעות מקמח. אני מכירה כמה חולי צליאק שמצטיידים בסטוק עצום של מצרכים כל פסח.

קיימת קהילה גדולה של תמיכה ואלפי מתכונים אונליין לכל סוג , תחליפים ופתרונות יש בשפע וסה"כ זו מחלה שניתן להתמודד איתה טוב מאד ללא פגיעה משמעותית באיכות החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואי זה מבאס.

יש לי ידידה מהעבודה שיש לה צליאק.

כל מה שמציעים לה - "לא, אסור לי.." כאילו יואווווווווו...

אבל יש הרבה תחליפים שהיא כן יכולה לאכול...כמו שאמרו..אפילו פיצה יש לצליאקיסטים. (?!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לאחותי יש צליאק,

תגיד לחברה שלך שתצטרף לאגודת הצליאק (או איך שהאגודה הזאת נקראת), היא תקבל הרבה חוברות שאומרות לה מה היא כן יכולה לאכול ומה לא...

בנוסף לזה היא תקבל הנחות, ועוד כל מיני דברים אחרים שיעזרו לה בחיים.

בנוסף לכך, ברגע שיש לה צליאק, זה יכול להיות גם תורשתי, אז תגיד לה שיבדקו במשפחה שלה (גם בנות דודות).

בזכות אחותי גילו גם לבת דודה שלי, אז שיהיה לה בהצלחה.

ושלא תחשוב שזה רע, אחותי חיה ככה כבר 9 שנים, מאז שגם אצלה גילו את זה בצבא, ושיחררו אותה חודשיים לפני השחרור האמיתי בגלל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...