התייעצות לגבי מפרט למשחקים כבדים על FHD עד 6000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי מפרט למשחקים כבדים על FHD עד 6000 ש"ח

digitalseeker

Recommended Posts

אהלן,

החלטתי לרכוש בעוד כחודש מחשב שיתאים למשחקים לטווח הרחוק.

-אני לא אוהב את ATI במיוחד עקב הPhysX שיש לNvidia.

-שיקולים:

1.תקציב - בסביבות ה6000 ש"ח (המערכת תפעל או על ה32" שיש לי או על 24" שאני אקנה בהמשך או שניהם)

2.מטרות המחשב - להיות מחשב משחקים שיחזיק מעמד 3-5 עם שידרוגים מינוריים (כמו רק כרטיס מסך)

3.אין לי צורך בציוד היקפי , אולי בהמשך דברים פשוט שיראה יפה יותר כמו תאורה וצעצועים כאלו

4.אין לי דרישות למחשב שקט , ואני יודע לדאוג לענייני חום וקור.

6.יש לי העדפה לNvidia על פני ATI , לגבי מעבדים אני רוצה להתייעץ איתכם.

7.אני יודע להרכיב כל דבר לבד וכמובן כל מה שקשור למערכות הפעלה.

10.אני לא מעוניין לעשות OC

11.אני מעוניין לשחק מחשקים ברזולוציה של לפחות FULL HD - 1920*1280 עם מקסימום AA , מקסימום אפקטים , DX10 , ואם מתאפשר גם Vertical Sync.

לכן החלטתי לקנות לוח אם במחיר נחמד עם אופציה ל3 כרטיסי מסך בSLI , וחשוב מאוד עם Chipset של NVidia אשר משפר מעט את הביצועים של Nvidia בכרטיס מסך.

אז החלטתי על המפרט הבא -

eVGA nForce 790i Ultra SLI 775 A1 s775 1600Mhz, SLI, DDR3 1200, 3xPCI-E

Intel Q9400 (הייתי מעדיף עם יותר Cache אבל אין כסף)

2x 1GB OCZ Nvidia SLI Ready 1800Mhz

Seagate 500GB 32MB (אני לא מת על החברה אבל הCACHE שלהם הכי גבוה בנפח המדובר)

Zotac GF 260 GTX 896MB

מארז יפה וזול

כמובן אני ארכיב לבד , ויש לציין שיש לי Zalman 9700LED למעבד , 2 קתודות קרות , 4 מאווררים 80 מ"מ עם לד שאני ארכב בצורה שיזרים אויר מבחוץ לבפנים ויעבור דרך הכל , ועוד 2 הארד דיסקים של 250GB וכמובן צורב DVD.

הבעיה שלי כרגע היא להחליט על ספק שיתאים ולא יהיה סתם יקר.

יש לי כמה שאלות שאשמח לקבל עזרה -

א.אני מאמין שכאשר יהיה תמיכה בQUAD על ידי תוכנות/משחקים ומערכת הפעלה (ניקח בחשבון שXP לא מועיל וVISTA קקה של מערכת) תהיה משמעות למעבד שאני ארכוש ולכן אני רוצה QUAD ולא Duo - האם אני צודק ?

ב.יש למישהו הצעות לשיפור באותו טווח מחיר או אפילו הצעות שיקטינו את העלויות ולא יפגמו בפעולות עתידיות , כמו למשל הQUAD שציינתי ?

ג.במה משמעותי ההבדל בין החברות כמו וeVGA - האם זה רק במערכות הקירור ? שם ? אמינות ? או שיש מעבר ?

ד.נראה למישהו ששכחתי משהו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני התשובה המתבקשת אני אנסה להבהיר לך בצורה עדינה שאתה פשוט זורק כסף לפח על מפרט מבוזבז, מנופח ומיותר לחלוטין שנותן תמורה עלובה למחירו ויתיישן לפני שתספיק לזרוק את הניילונים והאריזות לפח..

עכשיו, לפני שזה הופך לדיון מלא ספאם ומפרטים חסרי שחר - עדכן תקציב בכותרת + שימושים/העדפות בפוסט הראשון לפי חוקי הפורום - אחרת הדיון ינעל!

להסברים ודוגמאות גש לקרוא כאן: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=294718.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון -

לאחר קריאה מעמיקה על הבדלי מעבדים בWIKIPEDIA והלאה , נתקלתי בSSE4.0 שאינו נתמך במעבד שהצעתי , ומעבר לכך מצאתי טבלה בWIKIPEDIA שמפרטת את קצת העברת הנתונים בין המעבד לזיכרון בלינק - http://en.wikipedia.org/wiki/Core_2#Penryn

מה שאומר שהמעבד שהצעת , אם איני טועה ה E8400 , מציע את אותה העברת נתונים גבוהה ואותה תמיכה גבוהה , ומעבר לכך תמיכה בSSE4 שאינו נותן הQ9400.

לכן תקנו אותי אם אני טועה , הביצועים של הE8400 באופן עקרוני יכולים לעבור את ה Q9400 שאומנם יש לו יותר CACHE אך אין לו SSE4 שמשמעותי ביותר !

אני טועה ? צודק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לבנות לך מפרט, אבל אם אתה קונה עוד חודש חבל על הזמן של שנינו - המחירים משתנים כל הזמן ומצאי הרכיבים גם כן דינאמי מאוד.

רק כמה נקודות למחשבה - תתבשל איתן וחזור לכאן עוד חודש:

1.תקציב - בסביבות ה6000 ש"ח (המערכת תפעל או על ה32" שיש לי או על 24" שאני אקנה בהמשך או שניהם)

2.מטרות המחשב - להיות מחשב משחקים שיחזיק מעמד 3-5 עם שידרוגים מינוריים (כמו רק כרטיס מסך)

זו שאיפה חסרת שחר ביסודה בשוק המחשוב כיום כשמדובר על גיימינג כבד. קרא פה למה.

3.אין לי צורך בציוד היקפי , אולי בהמשך דברים פשוט שיראה יפה יותר כמו תאורה וצעצועים כאלו

4.אין לי דרישות למחשב שקט , ואני יודע לדאוג לענייני חום וקור.

6.יש לי העדפה לNvidia על פני ATI , לגבי מעבדים אני רוצה להתייעץ איתכם.

זכותך כמובן, אך לא תמיד מוצדק מבחינת תמורה למחיר וגם מבחינת ביצועים. מה נותן לך PHYSX לדעתך?

7.אני יודע להרכיב כל דבר לבד וכמובן כל מה שקשור למערכות הפעלה.

10.אני לא מעוניין לעשות OC

11.אני מעוניין לשחק מחשקים ברזולוציה של לפחות FULL HD - 1920*1280 עם מקסימום AA , מקסימום אפקטים , DX10 , ואם מתאפשר גם Vertical Sync.

לכן החלטתי לקנות לוח אם במחיר נחמד עם אופציה ל3 כרטיסי מסך בSLI , וחשוב מאוד עם Chipset של NVidia אשר משפר מעט את הביצועים של Nvidia בכרטיס מסך.

אז החלטתי על המפרט הבא -

eVGA nForce 790i Ultra SLI 775 A1 s775 1600Mhz, SLI, DDR3 1200, 3xPCI-E

3WAY SLI גם כן מיותר ולעולם לא תזדקק לו. למען האמת גם SLI בקושי שימושי ל-99.999% מהגיימרים - ודאי בתקציב שלך.

Intel Q9400 (הייתי מעדיף עם יותר Cache אבל אין כסף)

מיותר לחלוטין בגיימינג. ה-E8400 זול ועדיף בהרבה כאן לדעתי.

2x 1GB OCZ Nvidia SLI Ready 1800Mhz

DDR3 עולה פי 2 ויותר מ-DDR2 והתמורה לביצועי הגיימינג אפסית - ודאי ללא OC. מיותר לגמרי. רק 2G יגבילו אותך בוודאות כאן.

Seagate 500GB 32MB (אני לא מת על החברה אבל הCACHE שלהם הכי גבוה בנפח המדובר)

לביצועי גיימינג זה ממילא לא משמעותי אז קח מה שבא לך. זה HDD מעולה אך הבדל הביצועים בינו לבין אחרים עם 16M זניח למדי וכלל לא מורגש בגיימינג ובכלל. משפיע רק ליישומים מאוד ספציפיים בהם ה-HDD הוא צוואר בקבוק כמו עריכת 3D או מולטימדיה של קבצי ענק (כמה ג'יגות).

Zotac GF 260 GTX 896MB

גרסת ה-216 מעולה לגיימינג על FHD אך לטעמי היא יקרה מאוד והתמורה למחיר נמוכה יחסית. מצד שני זהו הכרטיס החזק ביותר שעדיין בקושי רב ניתן להצדיק את מחירו לגיימינג כבד על FHD והוא נכנס לתקציב שלך יפה.

מארז יפה וזול

יפה זה עניין אישי וזה לרוב גם לא זול אך לדעתי אתה ממעיט פה בחשיבותו של המארז מבחינת יכולות קירור, רמת שקט, מאפיינים (מסנני אבק למשל) וכדומה.

כמובן אני ארכיב לבד , ויש לציין שיש לי Zalman 9700LED למעבד , 2 קתודות קרות , 4 מאווררים 80 מ"מ עם לד שאני ארכב בצורה שיזרים אויר מבחוץ לבפנים ויעבור דרך הכל , ועוד 2 הארד דיסקים של 250GB וכמובן צורב DVD.

הבעיה שלי כרגע היא להחליט על ספק שיתאים ולא יהיה סתם יקר.

טווח המחירים השפוי למערכת כשלך הוא בסביבות ה-400-500 ש"ח לספק איכותי עם 400-500W כמו הסיסוניק MI 500W או ה-ENERMAX PRO82+ 525W.

יש לי כמה שאלות שאשמח לקבל עזרה -

א.אני מאמין שכאשר יהיה תמיכה בQUAD על ידי תוכנות/משחקים ומערכת הפעלה (ניקח בחשבון שXP לא מועיל וVISTA קקה של מערכת) תהיה משמעות למעבד שאני ארכוש ולכן אני רוצה QUAD ולא Duo - האם אני צודק ?

ראה את תשובתי למעלה - לדעתי אתה טועה.

ב.יש למישהו הצעות לשיפור באותו טווח מחיר או אפילו הצעות שיקטינו את העלויות ולא יפגמו בפעולות עתידיות , כמו למשל הQUAD שציינתי ?

לוותר על ה-DDR3 וה-SLI, לקחת E8400 עם מארז איכותי ולשקול שנית את עניין כרטיס המסך - ה-GTX260-216 עולה כ-50% יותר מה-HD4870-512M ונותן שיפור ביצועים קטן בהרבה. יתכן ועדיף לחסוך את ההפרש (~500 ש"ח) לשדרוג עתידי.

ג.במה משמעותי ההבדל בין החברות כמו וeVGA - האם זה רק במערכות הקירור ? שם ? אמינות ? או שיש מעבר ?

לא ממש משמעותי.

ד.נראה למישהו ששכחתי משהו ?

לדעתי אתה לא מייחס מספיק חשיבות לנושא המארז והשקט.

לגבי כרטיס המסך - כל כבד יודע שגיימינג על FHD מחייב שדרוג של כרטיס המסך בסדר גודל של 1000 ש"ח+ כל שנה...

* ה-GTX260/216 עולה כ~1700 ש"ח ואלא אם יש לך מימון נדיב הוא קניה די יקרה ביחס לתמורה. HD4870-512M למשל נותן תמורה עדיפה עם ביצועים נמוכים רק במעט הפועל וישאיר כסף לשדרוג.

* אם אתה לא מתכוון לשדרג בקצב וסכומים כאלה ממילא לא יהיה מעשי לשחק על FHD לאורך זמן ומהר מאוד תצטרך להתפשר בביצועים/רזולוציות. אז בוודאי עדיף לקנות היום כרטיס זול כמו HD4850-512M OC ולשדרג באותו סכום (850 היום ו-850 אח"כ) עוד שנה-שנתיים לכרטיס שיהיה חזק בהרבה מה-GTX260 שתקנה היום. אמנם תצטרך להתפשר מעט כבר היום אבל לאורך זמן תקבל ביצועי גיימינג עדיפים בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PhysX הוא מנוע גרפי שלא נתמך על ידי העיבוד של ATI וצורך עיבוד תוכנה כמו לבחור בין DX SOFTWARE ל DX HARDWARE , במה היית בוחר כדי לשחק ?

UT החדש הוא PhysX , וגם Assasins Creed ויש עוד הרבה.

זה מה שנותן לי .

בהתייחסות לשאר דבריך , העמקתי מחשב ולמידה לטוב ולרע.

החלטתי לא להשתמש בTRIPLE , אלא בDUAL , של 280 , לקנות כרגע 280 1 (כנראה OC) ובהמשך עוד אחד.

לגבי המעבד , העמקתי , ואתה צודק לחלוטין הQUAD שבחרתי בכלל לא תומך בSSE4 והE8400 תומך , ולכן החלטתי לחכות לסוף ינואר תחילת פבואר וללכת שלב קדימה עם i7 - למרות שאני יודע שכרגע הוא לא ממש מועיל למשחקים , אבל אני רוצה להיות עם שיתמוך בi7 במיוחד עקב "שדרוג" הFSB.

לגבי הDDR3 - נכון שכרגע אינו מועיל במיוחד במשחקים , אבל בכל זאת אני מעוניין בDDR3 שילך עשר עם הi7, השאלה אם אפשר יהיה להשתמש ב1800 MHZ שציינתי או שאני אצטרך 1600 ?

חשבתי אולי להסתפק ב4 גיגה של 1600 במקום 2 של 1800 (כמובן אם קונים 2 , בהמשך מוסיפים עוד על פי הצורך) - כדאי ?

לגבי המארז , אני לא יודע לציין דרך הנט מה אני רוצה , מכיוון שאני לא רוצה להשקיע 2000 ש"ח במארז , אני רוצה Full Tower עם חלון , שירעיש כמה שהוא רוצה אני מחליף מאוורים על פי הצורך שלי , ושיהיה חינני במחיר של עד 500 ש"ח פלוס מינוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין -

ומה בדיוק זה נותן לך בפועל חוץ מלהגיד שיש לך PhysX "מההתחלה"?

לדעתי אתה ממש לא בכיוון ועדיין זורק כסף לפח (SLI, , 280 וכדומה) - חזור לפה עוד חודשיים כזה יהיה רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים שכדאי לך לקחת בחשבון:

ע"פ בנצ'מארקים שונים שקראתי בחלק מהמקרים SLI של 260 חזק מזה של 280.

אני לא יודע עד כמה הPHYSX שווה את המחיר שאתה משלם בשביל להשתמש בו - נכון להיום 4870X2 חזק בדי הרבה מGTX280 ועולה כמוהו או פחות.

DDR3 יהיה מיותר מאוד בשלב הזה, כי הלוחות יקרים יותר, ובמקום לקנות 3 GB של DDR3 אתה יכול לקנות 8GB של .

מעבד - הQUAD היחיד שכדאי לך לקחת למשחקים הוא Q9550 או חזק יותר מכיוון שמתחתיו הכי חזק למשחקים נכון להיום הוא E8600 שהוא הדואל קור הכי חזק.

בקיצור, אם אתה לא לוקח את הQ9550 קח את ה8400, חבל על הכסף.

אגב אני מציע לך לשקול לחכות קצת ובינתיים לחפש בנצ'מארקים חדשים לCORE I 7 בגלל שהם מתחילים להמכר. אם באמת יש לך סבלנות אתה יכול לחכות לP55 אבל היתרון בX58 שהוא תומך גם בכרטיסי NV וגם בATI ולכן אם היום אתה קונה 4870 ועוד שלוש שנים יצא כרטיס חזק בשוק של NV שהוא זול מהמתחרה של ATI תוכל לקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...