שמן במקום נוזל קירור - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שמן במקום נוזל קירור

flavor

Recommended Posts

בוא נתחיל מההבנה הבאה, אי אפשר להשתמש בשמן במערכת מיים סטנדרטית מאחר והיא לא מתאימה לזה

שמן אולי מוליך יותר טוב חום ממים אבל הוא יותר צמיג מהמיים, לכן יש צורך במשאבה שיכולה להתמודד עם צמיגות של שמן ולא רק מיים

כמו כן צריך רדיאטור שיכול לעבוד עם שמן.

בעיקרון האופציה הכי טובה עם שמן זה נטו לטבול את המחשב בו.

או להיות מטורף ולהכין/לקנות מערכת כמו ה Hardcore Reactor

http://www.hardcorecomputer.com/ProductCategoryDetail_catDesktop_productReactor1.aspx

hardcorepc_01_sm.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נתחיל מההבנה הבאה, אי אפשר להשתמש בשמן במערכת מיים סטנדרטית מאחר והיא לא מתאימה לזה

נכון.

שמן אולי מוליך יותר טוב חום ממים אבל הוא יותר צמיג מהמיים, לכן יש צורך במשאבה שיכולה להתמודד עם צמיגות של שמן ולא רק מיים

כמו כן צריך רדיאטור שיכול לעבוד עם שמן.

לא נכון.

מים מעבירים יותר טוב חום וגם נפטרים ממנו מהר יותר.

ולכן מערכות נוזלי מבוססות על מים ולא על שמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר הנושא, נניח ואני קונה חלקים למחשב ואני רוצה לשים אותו בסלון במסווה של אקוואריום (ראיתי מישהו עושה משהו דומה באינטרנט).

מה החסרונות ? מה היתרונות ?

אני מבין שהוא שקט כי לא צריך מאווררים כלשהם (חוץ מהספק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רבותי, המונח "מים" הוא חד משמעי, ואילו המונח "שמן" מכסה תחום רחב מאוד של חומרים, הנבדלים זה מזה בתכונות רבות.

במערכת "סגורה", כמו מים ביתי, בין המאפיינים הרבים של נוזלי הקרור המוצעים בד"כ נלקחים בחשבון רק 3: הולכת חום, צמיגות ומחיר. למים יש הולכת חום סבירה, הם זולים והצמיגות שלהם מתאימה ממילא למשאבות הקיימות. שמנים מסויימים מספקים הולכת חום טובה יותר, אך רובם צמיגים יותר מהמים (וצמיגים מדי למשאבות), ואלו שלא עולים לא מעט. בזאת הדיון בד"כ מסתיים.

במערכת "פתוחה", או טבולה (כגון האקווריום שהזכרת), יש לשים לב לתכונות רבות יותר. בנוסף לשלוש שהוזכרו, ניתן למצוא הולכה חשמלית (שצריכה להיות אפסית, לכן מים נפסלים על הסף), מתח פנים (שצריך להיות גבוה למדי, כדי למנוע חלחול לתוך הרכיבים השונים, בפרט קבלים), לחץ אדים בטמפרטורת העבודה (משפיע על הסיכויים לאטום את המערכת ולמנוע נידוף חומר עם הזמן), בטיחות (במקרה ואכן יש נידוף מסויים של החומר לחלל החדר), ואני מניח שעוד כמה שלא עולות בדעתי כרגע, לכן בחירת נוזל קרור מתאים למערכת שכזו אינה משימה פשוטה, בוודאי לא בשביל טירון בתחום - שלא לדבר על בניית המערכת עצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...