חוות דעתכם על מסך Philips 240PW9EB (כנראה) H-IPS בסביבות 3000 ש"ח למשחקים וכללי - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעתכם על מסך Philips 240PW9EB (כנראה) H-IPS בסביבות 3000 ש"ח למשחקים וכללי

avinatbezeq

Recommended Posts

מעוניין בעיקר בהשוואה לדל. מה שאני יודע זה:

• מחיר בארץ בכ-2900 ש"ח - בכ-10% יותר זול מהדל.
  • פנל כנראה H-IPS לעומת PVA של הדל, אבל אני לא יודע משמעות לגבי משחקים (ובפרט משחקי רשת).
  • "יתום" - לא פופולרי. משווק בארץ ע"י חנות אחת בלבד לעומת פופולריות רבה של הדל.

משווק פה.

קישור לפרטים באתר היצרן.

המליץ עליו פה בשרשור אחר dennis14.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה ללמוד על הצבעים שלו ושאר נתונים שקשורים לפאנל אפשר לבדוק בביקורות על ה - HP LP2475W שקיבל ביקורות טובות מאד ב - TFTCENTRAL וב - PRAD, יש להם בדיוק את אותו הפאנל (H-IPS LM240WU4 של LG).

הנה:

1. http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm

2. http://www.prad.de/en/monitore/review/2008/review-hp-lp2475w.html

הוא נדיר כי הוא חדש מאד ורק שוחרר לאחרונה (היתה חדשה על זה ב - TFTCENRAL ב - 16.10, לינק - http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/14.htm#philips_240pw9eb), אני מופתע מאד שלוג'יק כבר מוכרים אותו, מעניין אם יש להם אותו במלאי בכלל או שרק באתר.

לא ראיתי חנות בחו'ל שמוכרת אותו (חיפשתי ב - PRODUCT SEARCH השימושי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מופתע מאד שלוג'יק כבר מוכרים אותו, מעניין אם יש להם אותו במלאי בכלל או שרק באתר. לא ראיתי חנות בחו'ל שמוכרת אותו (חיפשתי ב - PRODUCT SEARCH השימושי).

דיברתי עם אלכס מלוגי'ק, שברר אצלו ברכש, והמסך "לא בעיה להזמין", דהיינו יסופק תוך מס' זעום של ימי עבודה.

אחריות שלש שנים של איסטרוניקס.

נשמע טוב. רק שהפורום הזה כ"כ התנה אותי על ה-2408WFP...

דרך אגב, המאמר בפראד אומר input lag של 32 ("לא לשחקנים מושבעים") אבל לדעתי זה תלוי לא רק בפאנל, אז יכול להיות שפה זה שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא תראה לא תדע בעיקרון.

היתרון של ה - הוא זמן תגובה מעט מהיר יותר (הבדל זניח וחסר חשיבות), צבעים מדוייקים יותר (חשוב לגרפיקאים) וזוויות צפייה מעט רחבות יותר.

בגדול גם וגם PVA טובים כמעט באותה המידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יש לי רק תהייה אחת, שלא הצלחתי להבין מכל מה שקראתי על ההבדלים בין הפאנלים:

עומק הצבעים בשני הפאנלים הוא דומה? האם ההבדל היחיד הוא בדיוק של הצבעים?

אני מניח שה- מציג 16.7 צבעים (8Bit) אבל סביר להניח שדיוק הצבעים אצלו קצת גרוע מאשר במסכים של פאנל IPS. האם אני צודק?

אם כן, נראה לי שזה משהו שאפשר לחיות איתו (למרות שאני גרפיקאי). השיקול היחיד שנותר הוא אחידות התאורה בשני המסכים - לא הצלחתי למצוא מידע על הנתון הזה. אם ב- הנתון יותר טוב, אני אלך עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

COLOR SHIFTING - זו הבעייה בVA. צבעים ניגודיות ופרטים משתנים בזוויות שונות. בעיקר פרטים שרואים מהצד אבל לא מקדימה. מזכיר כמובן פאנל TN רק שבTN התופעה הזו היא קטסטרופית (למרות שלא ממש מזיזה לרוב האנשים ובצדק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה ללמוד על הצבעים שלו ושאר נתונים שקשורים לפאנל אפשר לבדוק בביקורות על ה - LP2475W שקיבל ביקורות טובות מאד ב - TFTCENTRAL וב - PRAD, יש להם בדיוק את אותו הפאנל (H- LM240WU4 של LG).

השאלה אם הפאנל הדומה מבטיח שלשני המסכים יהיו ביצועים דומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שלא :)

יש למסך גם אלקטרוניקה, , ממירים, בידודים והכי חשוב - תוכנה. הפאנל זה רק רכיב אחד, אמנם מאוד חשוב אבל איכות התמונה וביצועי המסך נקבעים לפי עוד פרמטרים.

דוגמה מקבילה בתחום אחר - מעבד האודיג'י שיושב בכרטיסים ממוצעים של קריאטיב וגם כן בכרטיסים מקצועיים ויקרים אחרים (לא לשוק הביתי), התוצאה כמובן לא זהה. אותו הדבר באלמנטים של שיכולים להיות זהים בשני שכמובן יהיו שונים בסאונד שלהם (הרמקולים).

מה שבטוח - בכל הקשור למאפייני הפאנל תתקבל תוצאה דומה.

(*וד"א -INPUT LAG פחות קשור לפאנל, למעשה ברובו לא קשור לפאנל. עובדה שDELL שיפרו זאת בעידכון תוכנה בלבד).

תמיד טענתי שהמחיר של הדל יקר מדי יחסית לתועלת שלו והנה מגיע הפיליפס עם פאנל ומוכיח זאת. לא שאני חושב שהמחיר של הפיליפס נחמד אבל זה מוכיח שהמחיר של הדל מוגזם בעליל ונוצר בעיקר עקב התלהבות הקונים ולאו דווקא משיקולי עלויות (אין תחרות חזקה בשוק הספציפי הזה - מה שגורם להם להקפיץ מחירים).

בכל מקרה נראה מסך מבטיח ומבית טוב, עדיין אין הרבה מידע אבל אני בטוח שמקצועני יוכלו לדלות פרטים מעניינים. עדיין המחיר מוגזם יחסית לאלטרנטיבת הTN אבל לפחות הDELL המעצבן מקבל מכה קטנה מתחת לחגורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי בקשר למאפייני הפאנל כמו שרואים בציטוט שלי.

וגם יש קשר מסוים בין פאנל ל - INPUT LAG כי רואים שבעיקר מסכי S-PVA סובלים מ - INPUT LAG גבוה לעומת מסכי S-IPS ו - TN שזה פחות נפוץ אצלם.

גורם ידוע ל - INPUT LAG הם מעבדי תמונה ייעודיים ו - TV TUNERS (כמו בגרסאות HD של T220/240).

ואגב, הנה המחיר ההכי זול של הדל בארץ - http://pcmarket.co.il/product.asp?id=1859

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...