הבריטים אנטישמיים או שאנחנו סתם מטומטמים? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבריטים אנטישמיים או שאנחנו סתם מטומטמים?

The Grey Matter

Recommended Posts

לפני תחילת הדיון הרשו לי להפנות אותכם לכתבה הזו ב Ynet. בקצרה הכתבה מספרת על תוכנית תיעודית של ה BBC העוסקת בנשק הגרעיני של .

עוד לא שודרה התוכנית, וכבר על סמך הפרומואים ממהרים דמגוגים שונים במשרד החוץ להאשים את ה BBC באנטישמיות . אני אישית לא ראיתי עוד את התוכנית, וכך גם לא אנשי משרד החוץ. מה שמעלה את השאלה - מאיפה התגובות הנחרצות הללו?

וכך עולה שאלה נוספת - האם הבריטים באמת אנטישמיים (מהתרשמותי מצפייה ב BBC2 במשך שהותי הקצרה מאוד באנגליה - אכן הבריטים אוהבים להטיל הרבה האשמות על ישראל), או שאנחנו מטומטמים שממהרים להשתמש בזעקת האנטישמיות?

מהאירועים בעבר הייתי בהחלט אומר - גם זה וגם זה.

אגב, בכל מקרה גם ה BBC לא בדיוק מתיימרים להיות אובייקטיבים , ולמען האמת תחילת הקשר האדוק בין ה BBC לפוליטיקה ופרופוגנדה החל עוד במלחמת העולם שניה (ואולי אפילו הראשונה) בשידורי "בריטניה החופשית" של ה BBC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מקום להשוות, אנחנו מתחזקים צבאית, מפתחים את הנשקים הבלתי קונבנציונאליים ומשקיעים הרבה מתקציב המדינה להתזחקות צבאית כמו עירק.

אבל, וכולם יודעים זאת טוב מאוד, איננה ממנת אירגוני טרור.

יש בישראל דמוקרטיה שצא בחוזקה כנגד מנהיג הרואה זאת לנכון להשתמש בנשק הזה לשימוש תקיפה וכיבוש ולא הגנה עצמית.

לישראל יש היסטוריה של מלחמות וכיבוש, אבל כרגע פנינו פונות לכיוון שלום והסכם חדש, אז למה דווקא עכשיו להאשים את בשטויות?

עירק מידנה דיקטטורית ואין לדעת מתי סאדאם ישתמש בנשק הלא קונבנצינאלי שלו.

הקמת דמוקרטיה תתן נחת לעירקים ולעולם, אירגוני הטרור כגון החמאס והחיזבאללה לא ייקבלו מימון כספי מעירק יותר.

עריכה-

אני לא חושב שיש בכתבה ההיא שמץ של אנטישמיות, אלא אני פשוט לא מסכים עם אותם כתבים.

הנה ציטוט מתגובה של הBBC למערת YNET:

דוברת הבי.בי.סי מסרה ל-ynet בתגובה, כי "התוכנית 'הכתבים' מציגה את מיטב העבודה העיתונאית הבריטית. מטרת השידור הראשון של התוכנית בחודש מארס הייתה לעסוק בהתפתחויות האחרונות בפרשת המרגל מרדכי וענונו, נושא בעל חשיבות עיתונאית גדולה. תיזמון השידור הנוכחי של התוכנית מתקשר לדיון הבינלאומי על הצורך לפתוח לפיקוח מצבורי בכלל המדינות כדי להבטיח שלום וביטחון בעולם

תראו באיזו קנאות היא מגנה על עמדתה של תחנת חדשות מפגרת בברטיניה.

יש לנו, במיוחד לנוטי השמאל משהו ללמוד ממנה ולהפנות אותו כלפי הציונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טענת - שאלת:

לפני תחילת הדיון הרשו לי להפנות אותכם לכתבה הזו ב Ynet. בקצרה הכתבה מספרת על תוכנית תיעודית של ה BBC העוסקת בנשק הגרעיני של .

עוד לא שודרה התוכנית, וכבר על סמך הפרומואים ממהרים דמגוגים שונים במשרד החוץ להאשים את ה BBC באנטישמיות . אני אישית לא ראיתי עוד את התוכנית, וכך גם לא אנשי משרד החוץ. מה שמעלה את השאלה - מאיפה התגובות הנחרצות הללו?

וכך עולה שאלה נוספת - האם הבריטים באמת אנטישמיים (מהתרשמותי מצפייה ב BBC2 במשך שהותי הקצרה מאוד באנגליה - אכן הבריטים אוהבים להטיל הרבה האשמות על ישראל), או שאנחנו מטומטמים שממהרים להשתמש בזעקת האנטישמיות?

מהאירועים בעבר הייתי בהחלט אומר - גם זה וגם זה.

ענית(לפי דעתי).

אגב, בכל מקרה גם ה BBC לא בדיוק מתיימרים להיות אובייקטיבים , ולמען האמת תחילת הקשר האדוק בין ה BBC לפוליטיקה ופרופוגנדה החל עוד במלחמת העולם שניה (ואולי אפילו הראשונה) בשידורי "בריטניה החופשית" של ה BBC.

חוץ מזה יש הסטוריה ארוכת שנים בין היחסים שלנו להפקה ב- BBC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשי משרד החוץ (וכן אנשים רבים במדינתנו), מתוקף תפקידם, צריכים לדעת את ההבדל בין אנטישמיות לבין אנטי-ציוניות (שהיא הרבה פחות גרועה) לבין אנטי-ישראליות (שהיא עוד הרבה פחות גרועה).

הבריטים לא עונים על אף אחת מההגדרות; הם לא שונאים יהודים כי הם יהודים, הם מכירים בזכותה של להתקיים כבית של העם היהודי ובריטניה היא מדינה מאוד ידידותית לישראל באופן כללי.

זה שישנן תוכניות המשודרות ב BBC שאינן עולות בקנה אחד עם ההשקפה של הציבור בארץ לא אומר שצריך להדביק ל BBC (או ל'בריטים') תווית זו או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או , אולי העיתונאים של ה- BBC לא מפנימים שישראל לא רוצה בהשמדתם של עירק, איראן ועוד כמה חברים.

וידוע לכולם שעיראק חפצה מאוד בהשמדתה של .(גם איראן).

או שזה שוב סילוף של מערכת החינוך הישראלית....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמעו הם באמת לא אנטי-שמיים הם מעלים נקודות הגיוניות אבל לפי זה בואו נפרק גם את רוסיה מהאטום...

אה אותם לא צריך... מעניין רק בגלל שהם מעצמה זה כבר לא נשמע טוב למרות שיש להם היסטוריה של כיבוש של חצי עולם

בקיצור כמובן שאני מאמין שיש לגיטימציה לנשק האטומי של אבל מובן איך אפשרי לתהות בקשר אליה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר טימטום.

אולי נראה להם בדיוק איפה, את קודי הגישה, תיכנונים לעתיד, מקומות שבהם יש מוצבי מודיעין.

זה שאנחנו אומרים שלנו יש גריעני אמור להספיק להם.

אנחנו לא חייבים דין וחשבון לאף אחד ואם סגרנו מרגל שריגל במדינה שלנו למען מדינה אחרת, זה לא אומר שיש לנו מה להסתיר.

ת'אמת נמאס לי כבר להתנצל על זה שאני יהודי לכל אחד...תמיד יש אלינו טענות, למה הם כובשים, למה הם ככה ולמה ככה....

ככה זה! יש לנו מדינה וככה אנחנו רואים לנכון לפעול ולא חייבים לאף אחד התנצלות על זה שאנחנו מחסלים טרוריסטים, מחזיקים גרעיני או כובשים שטחים מהמדינה שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב אירופה אין נשק גרעיני ואנחנו המדינה היחידה בעולם עם נשק גרעיני שלא מודה בזה

המדיניות הרישמית של היא "אנחנו לא נהיה הראשונים במזרח התיכון עם נשק גרעיני"

עריכה: הפעם היחידה שעשינו איזהשהוא שימוש בנשק הגרעיני הייתה לצורכי הרתעה באחת המלחמות שלנו הצי הרוסי בא לעזור לערבים במצב כזה כמו שידוע לכולנו לא הייתה נשארת על המפה

אז מתוך חוסר ברירה חימשנו שני ראשי נפץ ועשינו את זה ככה שהאמריקאים ידעו מזה והם הזהירו את הרוסים שלא כדאי להם הצי הרוסי על כל עוצמתו עשה אחורה פנה כמו טטלה

וזה למרות שלרוסיה היה הרבה יותר גרעיני מלכל שאר העולם ביחד פשוט כי אפילו הם עצמם לא יכולים להרשות לעצמם פגיעה של טיל גרעיני במוסקבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Kenny Machormick : זה ברור לך ולי, אבל לג'ק מלונדון זה בכלל לא ברור. מבחינתו (ומבחינת רוב העולם), מדינה אשר מחזיקה מלאי לא ידוע של נשק להשמדה המונית מסוגים שונים מהווה איום קיומי על שלום העולם.

אנחנו לא מודים שיש לנו נשק להשמדה המונית, אנחנו לא מאפשרים שום ביקורת חיצונית על ייצור הנשק הזה, אין שום ראיות שיוכיחו שאנחנו לא מפיצים נשק כזה למדינות אחרות, אף אחד אפילו לא יודע איזה נשק אנחנו מחזיקים.

עם כל הכבוד להרתעה (ובין אם מדינות ערב יידעו שיש לנו 400 ראשים גרעיניים או לא יידעו זאת, גורם ההרתעה לא ייפגע) ועם כל הכבוד להיותנו מדינה דמוקרטית (ולמרות זאת, אפילו בתוך המדינה לאף אחד אין מושג מי מחליט על השימוש בנשק גרעיני ובאיזה מצב), בהחלט ניתן להבין את החשש בעולם מפני הארסנל שלנו.

Decktor: מה שאתה אומר לא נשמע לי הגיוני, כי בתקופה בה שררו יחסים עוינים בין לבין ברית המועצות לא היו לנו טילי קרקע - קרקע שיכלו להגיע עד מוסקבה.

עם כל הכבוד, אפילו במלחמת המפרץ הטווח של טילי היריחו היה מאוד מאוד מוגבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק כמו שגבריאלי וחברתה צעקו אלימות כלפי נשים כשאמרו להן פלייבוי, ככה אמרו אנשי משרד החוץ כשהם שמעו את המילים ותחקיר.

לפי מיטב הבנתי, לא מודה כדי לא לחתום על אמנות שונות, כמו אמנת קיוטו, וגם כדי להשאיר את כולם במתח 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע חיפשתי לינק לא מצאתי את האתר שראיתי את זה וגם שמעתי על זה מאנשים שונים לגמרי כולל אמא שלי שחיה ברוסיה באותה תקופה

בכל מקרה זה ידוע שהסיבה היחידה שהאמריקאים פתאום החליטו לעזור לנו ביום כיפור זה כי היינו בטוחים שהולכים להשמיד אותנו והתחלנו לתכנן תקיפה גרעינית והאמריקאים החליטו שעדיף לתת לנו קונבנציונלי

עריכה: המשכתי עם החיפושים וכל מה שמצאתי היה שזה היה ב73 כבר היו לנו מטוסי פאנטום אז שיכולים להגיע עד רוסיה

אבל זה לא ברור לאף אחד אם עשינו את זה בשביל להפחיד את הרוסים או לגרום לאמריקאים לעזור לנו או כי באמת חשבנו שהולכים להשמיד אותנו והעדפנו את אופציית שמשון (תמות נפשי עם פלישתים בשואה גרעינית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...