עדיפות| 2X500 או 1TB של סיגייט - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדיפות| 2X500 או 1TB של סיגייט

Tomerb1

Recommended Posts

שלום לכולם

אני רוצה לקנות הארדיסק חדש.

אני מתלבט מאוד מה כדאי לי

ככה זה בערך

אני אקנה מKSP.

מה עדיף?

2*500 של סיגייט= 280*2=560

או

1tb=535?

האם ה1TB נותן ביצועים פחות טובים או משהו?

האם עדיף בכלל 2 של 500 של WD? ב580?

אשמח לתגובות.

תודה :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדלים שעולים לי כרגע לראש...

1. ל1TB יש את יתרון המחיר, אם כי הוא קלוש.

2. בעת כשל כלשהו, עדיף יותר מכונן פיזי אחד וזהו יתרון ל2x500GB. אם כי זה ממש לא נוגע לכל כשל. למשל אי ספיקה נכונה של חשמל יכולה להרוס את שני הכוננים בידיוק כפי שזה יכול להרוס כונן יחיד. אבל ההפרש הקטן הזה הוא לטובת זוג כוננים.

3. מקום פיזי במארז.. אבל אם יש מספיק מקום, זו לא בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדלים שעולים לי כרגע לראש...

1. ל1TB יש את יתרון המחיר, אם כי הוא קלוש.

2. בעת כשל כלשהו, עדיף יותר מכונן פיזי אחד וזהו יתרון ל2x500GB. אם כי זה ממש לא נוגע לכל כשל. למשל אי ספיקה נכונה של חשמל יכולה להרוס את שני הכוננים בידיוק כפי שזה יכול להרוס כונן יחיד. אבל ההפרש הקטן הזה הוא לטובת זוג כוננים.

3. מקום פיזי במארז.. אבל אם יש מספיק מקום, זו לא בעיה.

מדיניות דיסקים בRAID בראש ובראשונה אומרת שמבחינה סטיסטית נטו ככל שיש יותר כוננים הסיכוי לכשל גודל(בגלל זה מגבילים כמות כוננים בקבוצות RAID ביחס הכשל/ביצועים הטוב ביותר). ולכן לדוגמא תמיד עדיף 3 קבוצות של RAID 5/6/DP עם כמות "קטנה" של דיסקים מאשר קבוצה אחת שמכילה את כל ה12-15 או וואטאבר דיסקים שאתה משתמש בהם, גם אם יהיה לך overhead קטן יותר וביצועים עדיפים עם קבוצה אחת.. כמובן שהדבר הזה תקף גם למצב של דיסקים שאין בינהם קורלציה של מערכת קבצים, ככל שיש יותר דיסקים הסיכוי לכשל גדל.

בנוסף לזה שכשל במערך RAID בכל מקרה גורם לאיבוד רוב המידע שיש על הדיסק, מה עוד שבמקרה וכן יהיה צורך בשחזור(בין אם זה במעבדה או בקומבינה) לשחזר מערך RAID אחרי כשל בדיסק הרבה יותר מסובך.

בכלליות אני אישית לא אוהב להגיע לנפחים כאלה בלי שום גיבוי, אבל זה אני, בבית קשה מאוד להזניח גיבויים כאשר אין בעיות נפח, כיוון שרוב "הגיבויים" נעשים מהצורך לפנות מקום ועל הדרך באמת מגבים את מה שחשוב. אז מעבר לזה אני מאוד ממליץ לך להכליל בקניה שלך מדיניות גיבויים(אפילו אם זה לעבור לRAID5 עם 3 דיסקים של 500GB אם התקציב מאפשר)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם חשבת שדיברתי בסעיף 2 על RAID, אז אני לא.

אם ציטטת כי אתה ממשיך את שאמרתי.. אז :yelclap: :yelclap: :yelclap:

זה לא משנה, בכל מקרה ככל שיש מספר כוננים גדול יותר אז יש סיכוי גדול יותר לכשל, במערכות RAID זה קריטי כי בסופו של דבר מגיעים לאחוזי כשל אפשריים שגדולים מיכולת ההשתקמות של המערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...