דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 271 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

לא יודע .לא ספרתי. אבל אפילו מעט מאד מדענים{שהרי הם יודעים על המדע יותר טוב ממני וממך} שאומרים לך שהכל כמו שכתוב בתורה ושחוזרים בתשובה בגלל זה, אז זה מספיק מוכיח לנו שאין סתירה בין התורה למדע כי הם יודעים מה שהם אומרים.

וגם זה כשל לוגי - פניה לסמכות (טוב, זו משפחה של כשלים, הכשל שלך הוא אחד ספציפי שם ואני מתעצל לברר בדיוק איך קוראים לפניה לסמכות אנונימית כרגע). אם האיש החשוב הזה אומר, זה חייב להיות נכון!

אבל על כל מדען שאומר שאין סתירות בין התורה למדע, יש כמה וכמה שאומרים שהתורה (ובהרחבה הדת היהודית) מכילה הרבה מאוד דברים שידועים בוודאות ככאלו שאינם נכונים. כלומר הסמכות שלי גדולה וחזקה יותר מהסמכות שלך. אז גם לפי הטיעון (הפסול לוגית) שלך, אתה טועה.[br]פורסם בתאריך: 16.12.2010 בשעה 20:29:42

בכל מקרה יש דברים שנראה לי שעדיף ולא היינו יודעים {למשל כמה תאונות ומוות יש בגלל ההמצאה של הרכב}.

מה פתאום? על כל אדם שנהרג בתאונת דרכים, ישנם כמה שניצלו בזכות כלי . אמבולנסים, מכיר? מה היה קורה לו הדרך היחידה להגיע לבית החולים היא עגלה עם סוסים שמגיעים במקרה הטוב ל- 30 קמ"ש?

ואיך בדיוק האוכל יגיע לצלחת שלך, אם החקלאי הקרוב ביותר נמצא במרחק של כמה ימי מסע בעגלה?

ואין שום סטירות על דברים שאי אפשר להכחיש למשל שהעולם עגול זה ברור היום לכל מדען ואין אף מדען היום שיגיד שהעולם מרובע .

שמת לב לכך שמכל הסודות הגדולים שלטענתך טמונים בתורה, היחיד שהבאת עד עכשיו כדוגמה הוא היותו של העולם עגול, מה שכבר אמרו לך שהיה ידוע ליוונים הקדמונים ושבכלל לא מופיע בתורה אלא בגמרא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כי כל מה שאני אגיד {למי שלא רוצה להאמין} אז הוא יעדיף להאמין בדברים חסרי משמעות הרבה יותר ובשטויות והעיקר לא להאמין בבורא עולם.

סמוך עלי - לא משנה מה אני אגיד לך - אתה תעדיף להאמין בדברים חסרי שחר וחסרי כל בסיס כמו "אלוהים", העיקר לברוח מהמציאות ולחשוב שיש סבא בלתי נראה בשמיים ששומר עליך ומגן עליך ויעשה שלא תמות לעולם. אגב אפרופו משמעות --- שטות גמורה כמובן. זה אחד הטיעונים המופרכים ביותר.

מדוע? מפני שאם אלוהים אכן קיים והוא קיים מאז ומעולם, הרי שלקיומו שלו לא יכולה להיות שום משמעות. הרי , אין לו "ברירה" לשיטתך אלא להיות קיים. ואם היה קיים בין אם "רצה" או "לא רצה" - הרי שקיומו הוא עובדה מוחלטת שנכפתה עליו. ולעובדה כזו לא יכולה להיות שום משמעות - זו עובדה "שרירותית" לגמרי.

ושרירותי זה בדיוק מה שאתה לא רוצה שהיקום יהיה. כי יקום שרירותי הוא יקום חסר משמעות.

ובכן, אם את אלוהים אף אחד לא יצר משום סיבה - אלא הוא עצמו "נצחי" - אז לקיומו לא יכולה להיות סיבה. היא פשוט "עובדה" (כביכול, כן?)

ולכן גם כל הרצונות שלו או הדעות שלו או מה שלא תייחס לו - יהיו שרירותיים בדיוק כמותו. ולכן כל "משמעות" שהוא יעניק לך תהיה שרירותית וחסרת פשר בדיוק כמוהו עצמו.

אתה כמובן יכול "לפתור" את התסבוכת הזו בכך שתגיד שהוא "נשגב מבינתנו" ושאר תעלולים חסרי כל הגיון. בהצלחה.

אגב, אם היית מבין בכלל כמה זעירה השמש שלנו ביחס לגלקסיה, וביחס ליקום כולו -- היית מבין כמה זעיר וטפשי האל שאתה מאמין בו.

הצץ פה:

http://www.youtube.com/watch?v=2LLfDG0GNvc

כדי להבין את הפרשי הגודל שבהם אנחנו עוסקים.

האם אתה באמת חושב ש-"אל שיצר את זה" - איכפת לו בכלל ממך, או מהזמן שעובר בין ארוחת הצהריים הבשרית שלך ועד הקינוח?

זו הרי התפיסה הכי ילדותית ואינפנטילית שיכולה להיות. היקום עצום יותר ממה שתוכל בכלל לדמיין - בני האדם הם כאין וכאפס לעומתו. אם הייתה לך שביב של סקרנות - היית טורח לנסות ללמוד על היקום ולהבין בכלל איפה אתה חי.

למרות שלדעתי הסרטון יותר מרשים, אתה בטח לא תכנס או תדלג עליו, אז אני אביא לך את הפואנטה:

זאת השמש שלנו (בקטן) בהשוואה לכוכב הגדול ביותר שגילינו עד כה ביקום - VY CANIS MAJORIS:

sizeofworld.jpg

כלכך הרבה תאוריות הביא לנו המדע לפני הרבה שנים ומצאו היום כלכך הרבה טעויות ותמיד מתחדשים עוד תאוריות ולבסוף מתגלה איזה משהו שסותר כמו למשל "על מה העולם עומד"וכו'

בתאוריות של המדע מצאו טעויות ברורות ובתורה שנכתבה לפני שנים ועד היום לא מצאו טעות אחת ואתה בכל זאת מעדיף להאמין בתאוריה של המדע שהעולם נברא בכימי ושטויות והעיקר לא להאמין בתורה.

מה שחשוב במדע הוא שבניגוד לתורה שאתה מאמין בה, הוא לא מתיימר לייצג אמת מוחלטת. כלל לא. המדע מתיימר לייצג את *המודל הטוב ביותר שביכולתנו להשיג בעת הנוכחית אודות המציאות*. כלומר, במילים פשוטות יותר, זה התיאור הכי טוב והכי מדוייק שאנחנו יכולים להגיע אליו ברגע נתון. לפעמים כמובן מתגלות עובדות חדשות - ואז עלינו לעדכן את תפיסת המציאות שלנו.

העובדה שהמדע מסוגל לתקן את עצמו ולתאר תמיד את המציאות בצורה המדוייקת ביותר נזקפת לזכותו ולא לחובתו.

זו התורה העתיקה והמגוחכת שנדרשת לתעלולים ושמיניות באוויר ו-1001 מפרשים ופרשנים ופרשני פרשנים כדי לצקת איזושהי מידה של הגיון בכלל באוסף המיתוסים הללו.

אגב בתורה נמצאו טעויות רבות...

הנה מעט מהן:

1 - הבריאה : 2 גרסאות , לפחות , בראשית פרק א' שונה מהכתוב בבראשית פרק ב'.

2 - הרקיע / השמים נברא/ו ביום הראשון או ביום השני לפי ספר בראשית פרק א'.

3 - אלו חיות הוכנסו לתיבה : 2 ,2 ו 7 , 7 - 2 גרסאות בהפרש 6 פסוקים זה מזה.

4 - בני בנימין : 4 מנינים שונים ורשימות שמות : הראשונה בספר בראשית , גם השניה ב 5 חומשי תורה ו ה 3 וה 4 בספר דברי הימים.

5 - 10 הדברים : 2 נוסחאות.

6 - מיכל בת שאול : 3 ספורים שונים כולם בספר שמואל , ואפילו התלמוד דן בזה.

7 - מי הרג את גלית הפלשתי ? 3 ספורים : באחד "דוד" ובשנים אחרים "אלחנן בן יעיר" ואחד מן התאורים מקשר אותו עם הריגת לחמי אחי גלית הפלשתי.

8 - מפקד דוד : מי הסית ? השטן או חרון אף אלהים ? 2 גרסאות : אחת במלכים , השניה בדברי הימים.

9 - תוצאות מפקד דוד : 500000 רגלי ביהודה 800000 בישראל , לפי גרסה אחת , ובשניה 470000 ביהודה ו 1100000 בישראל...

וכי לא ידע המספר האלהי את הנתונים המדויקים שעליהם ספר ?

10 - אופיו של אלהים : בספור המבול "נחמתי כי עשיתם" (עשיתים קרי) , לעומת "וגם נצח לא ישקר ולא ינחם כי לא אדם הוא להנחם"

11 -" פוקד עוון אבות על בנים" לעומת: " לא יומתו אבות על בנים איש בחטאו יומתו" וראה ספר יחזקאל פרק י"ח

12 - יום חורבן מקדש שלמה : 7 באב ? או 10 באב ? גרסה אחת בספר מלכים , ושניה בספר ירמיהו , ולא נזכר 9 באב ...

13 - מקום קבורת רחל - ותמת רחל ותקבר בדרך אפרתה היא בית לחם: ויצב יעקב מצבה על קבורתה היא מצבת קבורת רחל עד היום". (בראשית ל"ה ,פסוקים יט-כ וכיוצא בו בבראשית מ"ח , פסוק ז)

לעומת:

"בלכתך היום מעמדי ומצאת שני אנשים עם קבורת רחל בגבול בנימין בצלצח..." (שמואל א'' י'', ב)

14 - האם המואבים קדמו את בני בלחם ובמים ? כתוב בספר דברים פרק ב פסוקים כח אֹכֶל בַּכֶּסֶף תַּשְׁבִּרֵנִי וְאָכַלְתִּי, וּמַיִם בַּכֶּסֶף תִּתֶּן-לִי וְשָׁתִיתִי; רַק, אֶעְבְּרָה בְרַגְלָי. כט כַּאֲשֶׁר עָשׂוּ-לִי בְּנֵי עֵשָׂו, הַיֹּשְׁבִים בְּשֵׂעִיר, וְהַמּוֹאָבִים, הַיֹּשְׁבִים בְּעָר.." לעומת הכתוב בספר דברים פרק כ"ג פסוק ד'''' " לֹא-יָבֹא עַמּוֹנִי וּמוֹאָבִי, בִּקְהַל יְהוָה: גַּם דּוֹר עֲשִׂירִי, לֹא-יָבֹא לָהֶם בִּקְהַל יְהוָה עַד-עוֹלָם. ה עַל-דְּבַר אֲשֶׁר לֹא-קִדְּמוּ אֶתְכֶם, בַּלֶּחֶם וּבַמַּיִם, בַּדֶּרֶךְ, בְּצֵאתְכֶם מִמִּצְרָיִם... ובספר נחמיה פרק יג

א ביום ההוא, נקרא בספר משה באזני העם; ונמצא, כתוב בו, אשר לא-יבוא עמני ומואבי בקהל האלהים, עד-עולם. ב כי לא קדמו את-בני , בלחם ובמים

15 - כתוב : "ודבר ה'' אל משה פנים אל פנים כאשר ידבר איש אל רעהו" (שמות פרק ל"ג פסוק י"א) לעומת "וַיֹּאמֶר, לֹא תוּכַל לִרְאֹת אֶת-פָּנָי: כִּי לֹא-יִרְאַנִי הָאָדָם, וָחָי. (שמות פרק ל"ג פסוק כ'')

16 - מי כבש את ירושלים ? האם זהו יהושע שחיליו הרגו את מלך ירושלים ? או בני בנימין ? או בני יהודה ? בספר שופטים יש פסוקים המיחסים את כבוש ירושלים לבני יהודה ופסוקים אחרים המיחסים את כבוש ירושלים לבני בנימין. האם כבש דוד המלך את ירושלים , כנזכר בספר שמואל : "כל מכה יבוסי והכה בצנור" ? האם כובשי ירושלים הראשונים נטשוה והותירו אותה פנויה ויבוסים שלטו בה עד ימי דוד ? לא ברור...

17 - שמואל ב פרק ה פסוק ד : בן-שלשים שנה דוד, במלכו; ארבעים שנה, מלך. ה בחברון מלך על-יהודה, שבע שנים וששה חדשים; ובירושלם מלך, שלשים ושלש שנה, על כל-, ויהודה. כאן בתירה מראש הפסוק על סופו : ארבעים שנה, מלך , והסוף פרוט של : שבע שנים וששה חדשים; ובירושלם מלך, שלשים ושלש שנה, יחד 40 שנה ו 6 חדשים לעומת סכום של 40 שנה בראש הפסוק.

תהיות / קושיות / שאלות / בעיות נוספות אודות הכתוב בתנ"ך

1) תואר בספר בראשית רצח הבל בידי קין. כל זאת בחיי אדם וחוה , שלא נזכר שקודם לכן (!) שהולידו ילדים אחרים. קין רצח את הבל והפחית את האוכלוסיה האנושית של העולם מן 4 ל 3 בני אדם , ונותרו בחיים שני גברים , קין ואדם אביו , ואשה אחת , חוה אמו. לאחר מכן נכתב , "וידע קין את אשתו" (בראשית פרק ד' פסוק י"ז) מהיכן היתה לו אשה , כאשר 8 פסוקים קודם לכן נזכר שרצח קין את הבל , ולא נזכרה עד אז באיזה שהוא מקום קודם בספר , הולדת (!) אשה כל שהיא ?

2) ואם לא די בזה , בתאור מכות מצרים נכבתב , שמכות הברד והדבר זו אחר זו גרמו להמתת כל מקנה מצרים , מה שלא מתו כולם במכד ברד , מתו במכת דבר. אבל יותר מאוחר נזכר שפרעו העמיד פרשים לרדוף אחרי בני ישראל אל ים סוף. אם מת כל מקנה מצרים על מה רכבו פרשיו של פרעה ?

3) דבר נוסף : כתוב בתהלים פרק פ"ט פסוק ז' : "ז כִּי מִי בַשַּׁחַק, יַעֲרֹךְ לַיהוָה; יִדְמֶה לַיהוָה, בִּבְנֵי אֵלִים." האם לפי כותב התנ"ך ישנם עוד אלים ? היש בנים לאלים אלה ?

4) ועוד : כתוב בתהילים פרק צו פסוק ד : " כִּי גָדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד; נוֹרָא הוּא, עַל-כָּל-אֱלֹהִים." היש כל אלהים ?

5) תהיות נוספות מן התנ"ך : ה 5 במספר

שלמה המלך לא היה בטוח בכל דבריו בענין גורלם של בני אדם :

קהלת פרק ב פסוק י"ד : "שמקרה אחד יקרה את-כלם."

קהלת פרק ט פסוק ה : "כי החיים יודעים שימתו והמתים אינם יודעים מאומה ואין עוד להם שכר כי נשכח זכרם"

קהלת פרק י"ב פסוק ז :..."והרוח תשוב, אל-האלהים אשר נתנה."

קהלת פרק י"ב פסוק יד (אחרון) : "כי, את-כל-מעשה, האלהים יבא במשפט, על כל-נעלם: אם-טוב, ואם-רע. "

קהלת פרק ג פסוק י"ט כִּי מִקְרֶה בְנֵי-הָאָדָם וּמִקְרֶה הַבְּהֵמָה, וּמִקְרֶה אֶחָד לָהֶם--כְּמוֹת זֶה כֵּן מוֹת זֶה, וְרוּחַ אֶחָד לַכֹּל; וּמוֹתַר הָאָדָם מִן-הַבְּהֵמָה אָיִן, כִּי הַכֹּל הָבֶל. כ הַכֹּל הוֹלֵךְ, אֶל-מָקוֹם אֶחָד; הַכֹּל הָיָה מִן-הֶעָפָר, וְהַכֹּל שָׁב אֶל-הֶעָפָר. כא מִי יוֹדֵעַ, רוּחַ בְּנֵי הָאָדָם--הָעֹלָה הִיא, לְמָ

בקיצור, בתורה נמצאות טעויות וסתירות אינספור, ואתה עדיין ממשיך להאמין בה.

התורה מתיימרת להיות "דבר אלוהים חיים", אז השגיאות שמתגלות בה למעשה חושפות שזו שטות.

המדע לא מתיימר להיות "האמת המוחלטת". ייתכן מאוד שישנם דברים שבהם המדע טועה, אבל היופי במדע הוא שהמדע כל הזמן שואף לתקן את השגיאות - וככל שעובר הזמן תמונת המציאות שיש בידינו הופכת מדוייקת יותר ויותר. זה בדיוק הסיבה שבתקופת הברונזה אנשים רכבו על חמורים, והיום הם טסים במטוסים במהירות של 900 קמ"ש או נוחתים על הירח בחלליות.

זו הסיבה שפעם כדי שירד גשם אנשים רקדו , בכו, התפללו, הקריבו קורבנות - והיום אנשים פשוט בודקים את תחזית מזג האוויר.

פעם אנשים חשבו שאם יורד גשם זה "מאלוהים".. היום אנשים יודעים מה הם העננים, ממה הם עשויים, וכיצד זה שיורד גשם.

לשם ההמחשה (אני מקווה שאם לא עברית אז לפחות אנגלית אתה יודע):

0308-ScienceVsFaith.png

אז טיעון השעון זה ההוכחה שלי? אתה בטוח? מצאת לך על מה לצחוק?

לא הבנת את הכוונה בכלל כי רצית להבין את מה שרצית ואני בטוח שלא ראית את הסרט עד הסוף.

הבנתי את הכוונה טוב מאוד, ואם זו לא ההוכחה שלך, למה בכלל הבאת את הטיעון של השעון??. הסרט שלך לא מעניין אותי משום שמדובר בטיעון בן כמה מאות שנים, שכבר הופרך מזמן. זה שאתה שב ומביא אותו - אומר דרשני.

למה יש לנו חמישה אצבעות ביד ימין וחמשה בצד שמאל וחמשה ברגל ימין וחמשה ברגל שמאל למה זה צריך להיות כזה מסודר לנו ולכל החיות? אפשר לחיות גם עם 4 בצד ימין ו7 בצד שמאל .וגם למה כל האצבעות באותו גודל?

אם היית טורח להבין מה תורת האבולוציה בכלל אומרת, היית מבין מדוע יש לנו 5 אצבעות בכל יד ובכל רגל, ומדוע באופן כללי אנחנו סימטריים. הסיבה לכך קשורה יותר לאמבריולוגיה וגנטיקה, ולא לשום "תכנון". אם היה לך מושג איך זרע וביצית הופכים לתינוק, איזה תהליכים כימיים מתרחשים שם - היית מבין בדיוק מדוע יש 5 אצבעות ולא 4 או 6... והיית מבין גם למה הגוף הוא סימטרי. הסיבה לכך היא כימית נטו, אין פה שום דבר "על טבעי" או מסתורי.

לא דרוש "מתכנן" כדי שהדבר הזה יקרה. אגב, ישנן חיות שלא כל האצבעות שלהן באותו גודל כלל, יש חיות בעלות מספר אצבעות שונה, יש חיות בלי אצבעות בכלל. יש כל מיני סוגים - אנחנו רק סוג אחד. לזיקיות אם אני לא טועה יש 4 אצבעות.

זה לא "מסודר", זה רק נראה לך מסודר. זה נראה לך כך בגלל שזה יציב , זה יציב בגלל תורת האבולוציה : כלומר , מי שחזק - שורד. מי שלא, לא שורד. היות והחזקים זוכים להעביר את תכונותיהם לצאצאיהם, אין זה פלא שמה שאתה רואה עכשיו זו תוצאה של מינים שונים ששרדו (והתפתחו) במשך 3 מיליארד השנים האחרונות.

המוטציות הן אקראיות, הברירה הטבעית אינה אקראית כלל

כשתבין את זה, תבין אולי את תורת האבולוציה ותבין מדוע התפיסה שלך מתאימה לילדים בני 6, ולא לאדם בוגר שחי בעולם המודרני.

הכימי הזה חובב ציור? זאת אומרת בלי זה אין הגיון שהאדם יוצר לבד עם הזמן? כי הרי כל החיות והבהמות הם בנויים ככה מסורטטים.{וגם אם תמציא לי שיש חיות בצורות משונות אבל למה רובם לא? וכי זה יותר הגיוני?!}.כי רק אם יש בורא אז במקסימום אתה יכל לומר שהקב"ה ברא את העולם מפיצוץ {שגם אותו הוא ברא} כמו שאת האדם הוא בורא מטיפה סרוחה ושאין לזה שום הגיון{כי ה' בורא הכל כדרך הטבע ולטבע הזה חייב להיות בורא}.

והקב"ה ברא את העולם בצורה כלכך יפה כדי שכל בר דעת יבין שחייב להיות לזה בורא.

בקשר ל-"עולם החי" וציור, איזה "אלוהים" לדעתך צייר את היצורים האלו:

blobfish.jpg

060726_sea_creature_02.jpg

sea.jpg

strangest-and-rarest-animals-in-world05.jpg

strangest-and-rarest-animals-in-world38.jpg

בכל מקרה,

אתה וודאי מתכוון ל-"משורטטים". בתור אדם שמתיימר להיות מאמין ב-"אל", אינך מתמצא במיוחד בשפת הקודש. אבל זה הגיוני, משום שיש קורלציה גבוהה בין אמונה ודת ובין אינטילגנציה נמוכה (אני לא צוחק, תוכל לקרוא על כך - ישנם מחקרים בנושא).

אתה מדבר הרבה על "הקב"ה הקב"ה הקב"ה" אבל שוכח שטרם הוכחת את קיומו.

מעבר לכך, כאמור - אינך טורח אפילו לבדוק וללמוד מה הוא ברא (כביכול) - אינך לומד פיזיקה, ביולוגיה, וכיו"ב - אתה כלל לא מנסה בכלל להבין מה קיים בעולם, ועוד מתיימר לדבר על מי ש-"יצר" את זה? כשתבין פירור ממה שמתאר המדע, אולי תתקרב להבנה שאין שום צורך בשום "אל" כדי להסביר את זה. חוקי הטבע לבדם יכולים להביא את כל ה-"צורות היפות" שאתה רואה סביבך. אם הייתה בך טיפת צניעות וסקרנות, במקום בורות ואמונה עיוורת - היית מנסה להבין מה הוא העולם, איך הוא פועל, ואז - רק אחר כך - מגבש בכלל החלטה האם יש צורך ב-"אלוהים" כדי להסביר את זה, או שהיקום עצמו הוא מספיק בכדי להסביר את כל התופעות הנ"ל.

אתה משול לילד שצפה בקוסם חותך אישה לשניים. אני מנסה להסביר לך שהיא לא נחתכה לשניים כלל, ויש הסבר הרבה יותר פשוט, אבל אתה בשלך - מתעקש להסביר לי שהכל "קסם".. איך אפשר בכלל לנהל דיון עם אדם שמאמין בשטויות חסרות בסיס כמוך?

המדע הוא מה שאפשר את הארכת תוחלת החיים האנושית מ-35 ל-85

המדע הוא מה שאפשר למין האנושי להתקדם מזה:

bedouin_sahara_desert_making_hi.jpg

לזה:

3056953388_4512c89d0a.jpg

אבל מדבריך זה נשמע כאילו אתה רוצה שנמשיך לחיות במדבר כמו שבט פרימיטיבי מתקופת הברונזה.

ותענה גם על השאלה: איך עד היום שום דבר במדע שהוכח במציאות כבר היה כתוב בתורה מלפני שנים? איך התורה ידעה שהעולם עגול וכו'?

אתה יכל להסביר לי את זה >>http://www.truesearch.org/7.htm

ולמה הרבה מדענים גדולים חזרו בתשובה?

אם אתה רואה הרבה דברים שבתורה הם נכונים אז ממש כדאי לבדוק עד הסוף ואתה תמצא .ואל תחפש רק מה לא נכון ולא מקובל על ההיגיון שלך.

תאמין לי שיש תשובה לכל השאולות שלך אבל אני מרגיש שאני מבזבז את הזמן שלי פה כי לא יהיה לזה סוף מי שרוצה להשאר בשלו אז הוא ישאר בשלו . לא ידעתי שזה יסחוף אותי ככה .

ומי שרוצה לתפוס על זה טרמפ {כביכול שאין לי תשובות וכו'} אז שיתפוס אבל האמת תשאר אמת.

.וגם אני לא מהערכים או איזה מחזיר בתשובה ואין לי מספיק את הכוחות והזמן לזה ואתה יכל לחשוב מה שאתה רוצה .התכוונתי להגיב על כמה טעויות שראיתי פה בפורום להביע דעה ולצאת ולא להתפלספ הרבה.

כמו שאמרתי מי שאמיתי שיבדוק הכל עד הסוף ויחקור ללא אינטרסים אישיים ושהוא ימצא את האמת אז כבר הוא לא יצטרך עוד לחפש כי אמת יש רק אחת. ואת זה הרב יצחק פנגר עשה וחיפש הרבה בכל הדתות תראו סיפור אישי שלו .

כאמור, התחמקות.

אם אתה הייתי "אמיתי" היית טורח ללמוד משהו על העולם הזה (כימיה, ביולוגיה, פיזיקה, אסטרונומיה, אנטומיה, היסטוריה, ארכאולוגיה, פלאנתולוגיה, גיאולוגיה, גיאוגרפיה, וכיו"ב) שלדעתך "האל יצר" - לפני שהיית פותח פה בכלל את הפה. אבל זה לא מעניין אותך. לא מעניין אותך ידע, לא מעניינת אותך המציאות לא מעניינת אותך שום אמת. מעניינת אותך רק האמת שלך - שבה אתה רוצה להאמין.

לי אין שום "אמת" שאני רוצה להאמין בה. אם מחר יתגלו דברים חדשים ויתברר שרוב התיאוריות המדעיות שגויות, ובמקומם יבואו תיאוריות אחרות, אאמץ את התיאוריות האחרות - בהנחה שהן אכן מבוססות יותר ומדוייקות יותר וכו' ומסבירות *אף טוב יותר* את העולם.

לי אין שום "חיבה מיוחדת" לשום תיאוריה קיימת. אני מקבל אותם כעובדות וכאמת אך ורק משום שהן נתמכות על ידי בסיס עצום של ראיות ועובדות, ושהן טרם הופרכו (על אף שהן בנות הפרכה).

הטענה שלך שקיים אלוהים, אינה ניתנת להפרכה, אינה ניתנת כלל לבדיקה, וכמו שרמזתי קודם - היא חסרת ערך.

אלוהים לא מוסיף שום "משמעות", וגם לא "מסביר" שום דבר. איך יש עולם? אלוהים. איך יש חיים? אלוהים. למה יש חיים? אלוהים....

יכלת להחליף את המילה: "אלוהים" ב- סימן השאלה הגדול והמרחף שבשמיים והיית מקבל בערך את אותה המשמעות ובערך את אותו ה-"הסבר".

אתה פשוט מנסה לברוח מההסבר של המציאות אל תירוצים. אתה אומר: "מי יודע איך זה יכול להיות שאנחנו מסודרים והגיוניים כל כך... אי אפשר לדעת, אז אני אקרא לחוסר-הידיעה הזה: אלוהים".

המדע לא מסתפק בתשובה האומללה הזו, ועונה על השאלות הללו: מניין באנו, למה אנחנו כאן, מניין בא היקום וכן הלאה וכן הלאה.

הוא לא עונה על הכל והוא גם לא תחליף לספרות, שירה, תיאטרון, פילוסופיה, מוסר, הגות , וכן הלאה...

הוא פשוט תיאור יבש ומדוייק של המציאות

עכשיו, הרשה לי לשאול אותך שאלה פשוטה

מה מרשים יותר בעיניך ?

האם מרשים יותר שהיקום וכדור הארץ והחיים שעליו ובני האדם נוצרו ב-"הוקוס פוקוס" בלתי-מוסבר של דמות כל-יכולה --- או --- האם מרשים יותר שהכל קרה מתוך הכאוס והאפלה, שמתוך אי-הסדר התהווה לו סדר, שלב אחרי שלב, בהדרגה, ללא יד מנחה וללא שום תוכנית?

תהרהר בשאלה הזו --- לא דקה, ולא דקותיים. הרהר בה לעומק. כשתבין את משמעותה, תבין מדוע האפשרות השניה היא המרשימה, ולא הראשונה.

ברגע שתבין איזו מציאות מופלאה מתאר המדע, אתה תבין כמה מדהים הוא היקום שבו אין שום צורך בשום "קסם" ובשום "אל" -- שהדברים המדהימים שבו מתרחשים מאליהם , מכח הטבע, ללא שום סיבה או מטרה - ואף על פי כן - הביאו בסופו של דבר להתפתחותו של האדם - כלומר - להתפתחותנו שלנו

ברגע שתבין זאת, תבין מה הוא יופי אמיתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תעדיף להאמין בדברים חסרי שחר וחסרי כל בסיס כמו "אלוהים"

אמונה זה דבר יקר מכל אוצרות העולם הזה\יקום . יש על כך אין סוף דרושים . לכן אומר רבי נחמן מברסלב שהאמונה מסתלקת מאנשים לא ראויים כמו גאוותנים סרוחים שכל בני העולם נדמים להם כפחותים ולא לרמה שלהם . זה מסביר למה הרבה אקדמאים כופרים ...ולמה אנשים פשוטים מאמינים ? כי "מגביה שפלים עד מרום "

מזכיר לי מה שכתוב בגמרא על חכם אחד שזכה לעלות לעולם האמת ואמר לחבירו "עולם הפוך ראיתי ! עליונים למטה ותחתונים למעלה " וחבירו ענה לו "עולם ישר ראית . "

האם אתה באמת חושב ש-"אל שיצר את זה" - איכפת לו בכלל ממך ?

הוא לא זקוק לאף אחד , "אין מחסור ליראיו" "עצום עושה דברו " אתה במבחן פה בעולם הזה . איך שתחיה פה זה מעמדך לנצח נצחים אין שתי בני אדם שווים זה למעלה מזה או זה פחות מזה . ואם תעשה עברות תשלם ביוקר . זה לא הפחדה זה מציאות .

*המודל הטוב ביותר שביכולתנו להשיג בעת הנוכחית אודות המציאות*

אז זה לא אמת מוחלטת זה השערה ..שתחליטו תגיד לי . מתמטיקה פיסיקה כימיה או כל מדויק מקבל לגמרי מתוקף "חכמה בגויים תאמין תורה אל תאמין " ...אבל איך נוצר העולם ? ...אתם רחוקים שנות אור מפתרון :lol:

בקיצור, בתורה נמצאות טעויות וסתירות אינספור, ואתה עדיין ממשיך להאמין בה.

אחד משלוש עשרה עיקרים שהתורה נדרשת בהם היא שיש שתי פסוקים שמכחישים זה את זה עד שיבוא הפסוק השלישי ויכריע בינהם ,

עוון אבות על בנים ..זה כאשר הבנים חוטאים כמו האבות אז נענשים גם על אבותיהם וגם על עצמם

אבל כאשר לא נוהגים כאבותיהם אז לא יומתו על אבותם .

זאת התורה , היא כולה חידה ומשל . הפוך בה והפוך בה , ולא תבין כלום , ללא דרושי חז"ל קבלה וחסידות

שלהם ניתנה התורה לדרוש . ועליהם נאמר אפילו אומר לך על ימין שמאל ועל שמאל ימין אתה צריך לשמוע להם .

ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום השכלה .

כל כך הרבה שטויות הוא הביא לגבי סתירות בתורה שהוא בעצמו לא מבין אותם ומה הוא כותב ומצטט .

הוא יודע רק לצטט דברים על התורה שהוא חיפש בגוגל כדי להוכיח לנו שהוא יודע תורה ומדע ושהוא בעצמו אין לו מושג על מה מדובר{כי צריך גם שילמד תורה כמו שצריך ואז הוא יבין שזה לא טעויות.}

אדם יקר: תלמד קצת ממה שכתב WhiteRhino ובהמשך הזמן תלמד עוד קצת מהתלמוד ואז אולי תשכיל ותבין.

אתה לא יודע יותר טוב מהמדענים שהבאתי {לגבי מדע} ושהם בעצמם אמרו {עם כל הידע שלהם ושלך} שאין סתירות בכלל ושהתורה נכונה והגיונית .

אלא רק לעשות חיפוש בגוגל ולזרוק דברים שאין לך הרבה מושג עליהם.

ולדבריך איך נוצרו כל הדברים שבאי סדר והבלאגן הנפלא הזה עוד לפני שהוא התחבר בהדרגה ?האם ב"הוקוס פוקוס"?

אין שום הגיון לחוכמת האדם שיוצר לבד נקודה.{כי מי שלא מכיר בבורא אז זה אולי ההגיון היחיד והבלתי נתפס שאפשר להבין}

http://www.daat.ac.il/daat/kitveyet/niv/stirot-2.htm

http://video.yehudim.net/play.php?vid=725

וקודם כל תדע לפחות איך מייצרים אדם ואחרי זה תסביר לי איך הוא וכל העולם נוצר לבד.{לי זה יותר הגיוני להגיד שאלוקים ברא את העולם מאשר הבלאגן והאי סדר ברא אותו}.

אני בכל מקרה לא רוצה לכנס לזה יותר מדי אפילו שאני נאלץ בכל זאת אבל חבל כי שום דבר לא ישתנה בינינו .זה רק הוכיח לי שטעיתי שנכנסתי לזה וכנראה ששום דבר לא יתקדם..

אני בכל מקרה מרגיש את האמונה חזק והרבה חכמים ונבונים ומדענים הוכח להם וחזרו בתשובה{יש גם כמרים שהם לא סתם נוצרים רגילים אבל לא חשוב} ויש אנשים בדור של היום שראו את האמת בעיניים גם בלי מוות קליני וסיאנסים {אז תגידו שאני טיפש אבל הם ודאי שלא}.

אבל עזוב את זה כי אין טעם להמשיך.

כי כמו שאתה יודע ש1+1=2 ואתה לא תחפש תשובה אחרת, אני יודע שהעולם נברא ע"י בורא ואני לא צריך לחפש תשובה אחרת {קרה לי אישית הרבה דברים שראיתי בחיים ושהם ודאי בהשגחה פרטית}.

ואמן שתזכו לאמונה גם אתם בעתיד הקרוב.

{ולא במקום ש90% לא מאמינים כי ברור שתראו יותר תשובות שליליות מאשר חיוביות על התורה}

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אני אגיד לכם ? :" מה מבין חמור בסלט פירות ?"

זה פחות או יותר , הצורך של הקרנפ ושל הטרולרוני וידידו הצעיר ( :silly:) והמתלהב להאמין הוא נפשי ואיננו שיכלי ,לכן כל פעולה שבאה מהשכל לשליטה על הרגש נועדה לכישלון ,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Klayhamn, לשתיים מהסתירות כביכול שהצגת דווקא יש הסבר פשוט שמבוסס אך-ורק על הכתוב המפורש בתורה.

1. בנות פשוט לא נחשבו. הן נולדו, אבל לא היו מספיק חשובות כדי להזכיר אותן. זה הנוהל התנכ"י הרגיל, אלא אם האשה עשתה משהו ששווה היה להזכיר אותו, בניגוד לגבר שמספיק שנולד. שוביניזם גברי. אגב, המשמעות היא שכל נכדיהם של אדם וחווה נולדו מגילוי עריות.

2. מקנה - צאן. אולי צאן ובקר. אבל לא סוסים. איך הברד הרג את המקנה ולא את הסוסים? כנראה שהמקנה רעה בחוץ והסוסים היו באורוות מקורות. איך הדבר הרג את המקנה ולא את הסוסים? לזה אין הסבר. נגיד שאלוהים עשה עוד נס מאחורי הקלעים 8).

nati8056, למה אתה מתכוון ב"כל האצבעות באותו גודל"? אותו אורך? הן לא. הזרת קצרה מהקמיצה שקצרה מהאמה. אותו עובי? הן לא. הזרת דקה מהאמה שדקה מהבוהן.

ואיך אתה מצפה שנתייחס אליך ברצינות כשאתה מתעלם מכמעט כל מה שכותבים לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מוות קליני:

יש כבר מספיק טענות אבל הרשו לי להעלות משהו משלי

חלומות צלולים-

אלה חלומות שבהם האדם מודע לכך שהוא חולם.

יש הרבה דרכים וטכניקות ליצור אותם והרבה חוויות שאפשר לחוות אבל הכי מגניבה היא החוויה שנקראת "הקרנה חוץ גופית".

יש המון אנשים שחוו אותה. האם הנשמה שלהם יצאה מהגוף? לא, פשוט הם פשוט חלמו את זה.

יש ניסוי מאוד מגניב של קביעת סימן מוסכם בין אדם שהולך לישון ואדם שנשאר ער לדוגמה מצמוץ מהיר של העיניים.

וככה זה עובד, ברגע שהאדם הראשון נרדם ונכנס לחלום צלול, הוא את הסימן המוסכם והאדם השני שיושב מולו רואה אותו מצמוץ מהיר של העיניים.

איך יכול להיות שהוא ממצמץ אם הנשמה שלו יצאה מחוץ לגוף?

בקיצור, לא צריך לחוות מוות קליני קליני כדי לגרום לנשמה לעזוב את הגוף, צריך רק כמה שבועות של אימונים וזהו.

החוויות שאנשים חווים במוות קליני הם ככל הנראה אשליה שהמוח יוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסרט של אותו אדם שעבר "מוות קליני" ומספר על כל המלאכים והשדים והמשפט הוא ממש מצחיק.

אותו אדם מספר הסיפור ועוד הרבה לפני שהוא מגיע לקטע שהוא חטף התקף לב או משהו ומת מוות קליני, הוא מספר כמה דברים מאוד מעניינים שמהם אפשר ללמוד מה הרקע והמבנה המחשבתי של אותו אדם, כמו גם מצבו הנפשי, התחושות שלו והאמונות שלו.

הוא מספר שהיה מבקר בקברים כל יום במשך שנים.

זה די ברור שהאיש היה מאמין באלוהים וברוחות ונשמות ושכר ומצוות וחטאים ועונש, עוד הרבה לפני שהוא עבר "מוות קליני" ו"חזר בתשובה".

הוא היה אובססיבי בעניין וכנראה חש הרבה אשמה ופחד במשך שנים, ועוד הרבה דברים חדשים שמבוססים על זה.

הוא כנראה הכין את עצמו לאותה נקודה שבה הוא קרס והיה מפוצץ בתרופות, ואז כמו כל משאלה שמגשימה את עצמה ובכוחה של סוגסטיה מפוצצת בתרופות, הוא דמיין כל מיני שטויות שהיו לו בראש כבר המון המון שנים.

אם זאת הוכחה למשהו, זה שאדם חולה נפש שיש לו אובססיה עם המוות והעולם הבא, ידמיין הרבה שטויות.

וכשיהיה מפוצץ בתרופות ויעבור התקף לב הוא כנראה יגיע לשיא האפיזודה החולנית של חייו.

למישהו יש ספק שכשהוא היה בהתקף לב וחשב שהנה הוא הולך למות, הוא לא חשב "הנה, הנה זה בא, אלוהים הנה זה בא, אלוהים, מה אני יאמר, גהינום, חטאים, הנה זה בא, הנה אני הולך להיענש על כל מה שעשיתי במהלך כל חיי, כל החטאים שעשיתי, שהרבצתי לאישתי הראשונה, ורצחתי את אישתי השניה, ושעשיתי ביד למרות שאבא אמר לי שיצמחו לי שערות על כפות הידיים, ושלא הנחתי תפילין, ושלא שמרתי שבת, או אלוהים, אני כל כך מצטער, אני חוזר בתשובה, אני מבטיח, רק תן לי צ'אנס"

האיש הביא את זה עליו, זה לא אמת שהגיעה לו בהפתעה.

זה הכל חלק מכרונולוגיה ידועה מראש שהוא בעצמו הוביל (והובל) לשם.

אם הוא היה חי בסרט אחר אז משהו אחר לגמרי היה עובר לו בראש.

הפזמון היה שונה וכך גם הסיום.

קחו את NUTTY00110 למשל.

הפחד וההתניה כל כך חזקים.

תארו לכם מה יעבור לו בראש אם הוא יהיה קרוב למוות ומפוצץ בתרופות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן וכן

החלום הוא אינטרפטציה של המידע שאליו נחשף החולם , החלום הוא ארוע המתרחש במסגרת החולם , כל הארועים הם רשמים המפורשים על ידי החולם ובכך מקבלים את הסוביקטיבית של החולם עצמו ( היחודיות של החולם ) , אכן ישנם ארועים דומים אשר יצרו חלומות דומים אולם הם יתרחשו במסגרת פירוש משותף של האינדבדואלים , כלומר , אנשים מרקע דומה יפרשו מאורעות דומים באופן דומה , לכן , הארוע החיצוני לחלום איננו משמעותי אלא האינטרפטציה של החולם עצמו לאותו ארוע הבאה ביטוי בחלום שהוא "יחודי" לחולם על פי הפרמטרים הסובייקטים שלו ( שיתכן כי חלקם משותפים לאנשים בעלי רקע דומה / תרבות דומה , סינית למשל ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בהסבר נובע מזווית הבחינה.

בראיה נקודתית של הזמן אני יסכים איתך.

וכשמרחיבים את הצמצם לכלול את קו הזמן שהוביל לאותה נקודה אז אתה תסכים איתי.

הענפים מעידים גם על עצמם וגם על השורשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכשמרחיבים את הצמצם לכלול את קו הזמן שהוביל לאותה נקודה אז אתה תסכים איתי.

לא הבנתי למה אתה מתכוון ^

כן אתה צודק מבחינת נקודת הגישה , אולם כדי לחזק את הטענה שעל השולחן קרי שהבחור המסטול ראה את העולם הבא בגלל שזו הייתה אינטרפטציה שלו עצמו אתה צריך להסכים למשפט שאותו ציינתי לעיל : "החלום מעיד על החולם "

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...