דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 222 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

היי היי היי היי

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3919714,00.html

ושוב היי היי

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3919714,00.html

(כן, זה אותו דבר)

רק רציתי להראות לרוני שיש יהודים שרוצחים בשם הדת, בניגוד לציטוט האו-כה-מדוייק שלו ש"אין יהודים שהרגו אחרים בגלל הדת".

אוהב אותך רוני! תמשיך לספק לי ולפורום הוכחות שחרדים הם עם אטום :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ובכל הנוגע לאמת - לא אמרתי שאנו מסוגלים להגיע אליה. בגלל זה לא טעיתי - הגדרתי את האמת, נתתי לה קריטריון פשוט (והריהו לפניכם: "שקר הוא מה שלא תואם את המציאות"). אמרתי שמציאות היא דבר סובייקטיבי? אמרתי שהיא אבסולוטית? אני לא נכנס ולא רוצה להיכנס לוויכוח חסר התועלת הזה. סך-הכל נתתי לפניכם קריטריון פשוט להגדרת המושג "אמת". מעולם לא דרשתי שתוכלו תמיד לדעת האם הקריטריון מתקיים או לא, מעולם לא דרש הקריטריון שתבינו את ערכי כל מושגיו.

זהו רק קריטריון. מה שלא תואם את המציאות, הוא שקר. מי אמר שאי אפשר לשקר אם אינך מודע לכך? (כתגובה למי שטען שפעם חשבו שכדוה"א שטוח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תודה לך ידידי שוב על ההוכחות שאתה מביא על סילופי דבריי .

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=466303.60

כתבתי:

[דובר בנושא חרדים קיצוניים כלפי חילונים שקרירין סבר שינהגו כמו ארגוני איסלם קיצוני על ידי מחבלים.]

"ידוע לך על התארגנות טרור חרדית השולחת מחבלים להרוג חילונים?"

מי שתמיד יוצא אטום -כבר ידוע כנראה על גולשי האתר זה.

..................

באופן כללי קיצוניות לא טובה - גם יהודי שמאלני קיצוני יכול להרוג.

אך ההבדל שבמדרסות האיסלמיות הקיצוניות מחנכים לשנאה ולהרג.

.....................

אולי תציע את עצמך לדעת אמת? בתור אדם סלפן כזה גדול אתה תיהיה הנציג השני מטעמם.

לגבי הרב דסלר, בפעם השלישית היכן הביקורת אדם שמצטט את ידען באופן עיוורי האם הוא לא רובוט? ועוד שעל ההתחלה ידען הנו היה " ראש כולל"

כמובן שקר גס.

על כל זה יכתב בקרוב....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מוסלמים קיצוניים מטיפים להרוג יהודים, מנסים להרוג יהודים, שולחים מחבלים להרוג יהודים, משתמשים בנשק קר וחם להריגת יהודים, והם מפעילים ארגוני טרור מסוכנים ומחושבים להריגת יהודים." - ציטוט (מדוייק להפליא) שלך.

שים לב שתנועת כ"ך עונה בדיוק על ההגדרה הזו. תנועת כ"ך רצחה מוסלמים וזכור לך לבטח הפיגוע היהודי במערת המכפלה, שגרם למותם של כ-30 ולפציעתם של כ-130 מתפללים. ולא שזה משנה לך, כי אתה פנאט דתי, אבל הם התפללו בדיוק לאותו האלוהים שאתה מתפלל אליו. אל תסתכל אלי, תסתכל על יהודה עמיטל.

שוב רוני, אתה קורא לכל דבר "סילוף" בלי להיות מסוגל לצאת מהסרט הקטן שאתה חי בו אשר בו אתה תמיד צודק.

כי גם אחרי שאתה מתעלם לחלוטין מההודעה שלי:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=466303.msg3989363#msg3989363

- סתם כי נוח לך - אתה קורא לאנשים אחרים "מלאי דעות קדומות כרימון" על סמך העובדה שהם לא ענו למשהו קטן שאמרת.

אתה מגוחך רוני, אתה בכל הרצינות מגוחך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואין בזה הוצאת דיבה,כי זכו מתנגדיו בבית המשפט.

עקבות תביעה אחרת שהגיש ידען חויב הרב מרדכי נויגרשל לשלם לידען 20,000 ש"ח. פסיקה זו הייתה "על דרך הפשרה" [8].

רוני רוני, כמה נוח להתעלם מהצד השני של המטבע ולומר שרק הצד שלך צודק.

ממש דברי אלוהים חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מוסלמים קיצוניים מטיפים להרוג יהודים, מנסים להרוג יהודים, שולחים מחבלים להרוג יהודים, משתמשים בנשק קר וחם להריגת יהודים, והם מפעילים ארגוני טרור מסוכנים ומחושבים להריגת יהודים." - ציטוט (מדוייק להפליא) שלך.

שים לב שתנועת כ"ך עונה בדיוק על ההגדרה הזו. תנועת כ"ך רצחה מוסלמים וזכור לך לבטח הפיגוע היהודי במערת המכפלה, שגרם למותם של כ-30 ולפציעתם של כ-130 מתפללים. ולא שזה משנה לך, כי אתה פנאט דתי, אבל הם התפללו בדיוק לאותו האלוהים שאתה מתפלל אליו. אל תסתכל אלי, תסתכל על יהודה עמיטל.

שוב רוני, אתה קורא לכל דבר "סילוף" בלי להיות מסוגל לצאת מהסרט הקטן שאתה חי בו אשר בו אתה תמיד צודק.

כי גם אחרי שאתה מתעלם לחלוטין מההודעה שלי:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=466303.msg3989363#msg3989363

- סתם כי נוח לך - אתה קורא לאנשים אחרים "מלאי דעות קדומות כרימון" על סמך העובדה שהם לא ענו למשהו קטן שאמרת.

אתה מגוחך רוני, אתה בכל הרצינות מגוחך.

איזה מין שאלה, בוודאי שאיני משיב לדברים שלך מהסיבה של אותם סילופים גם עכשיו וגם בעבר .

הפעם אני אלמד לשומר את האשכול הזה בשביל הפעם הבאה, כדי שאני לא אכנס שוב לשטויות.

אני אשיב רק על מה שדיברתי עם קרירין, תנועת חרדים לפיגועי מחבלים כלפי חילונים יש?

זה הכל.

בקשר לתנועות מוסלמים קיצוניות שמשלחת מחבלים נגד יהודים, זה דבר נכון.

אני יודע להבחין גם שם בין קיצוניים לשפויים, אתה יודע להבדיל זאת בציובר החרדי? לא.

אך לא דובר כלל עם קרירין על יהודים מחבלים כלפי מוסלמים.

בסך הכל הוא קישר בינם [האיסלם הקיצוני ] לבין חרדים קיצוניים -וכפי שהסברתי על הכת של אותם אלימים כפי שדיבר אחד ממנהגי ה'עדה החרדית' ועכשיו גם בעומד הבא פירסמתי לינק שמדבר על כך אריה דרעי וכמובן על עוד דברים עם ציפי לבני וכו'... דיון מעניין .

תהיה ברוך...

אגב קרירין לא השיב לכל ההודעה האחרונה שלי שהשיבה לכל דבריו ולא על משהו קטן, על זה נאמר דעות קדומות כרימון וכמובן על רקע דבריו המוזרים כלפי חרדים ויהדות בכלל שהסברתי שם, אממ עוד סילוף שלך..

אני בדרך למיליון שח אצל שיא גינס..

אז תיהיה קצת בוגר [אפילו שאתה בן 17] ותפסיק עם הסילופים , לדעתי זה בכוונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@סנאי

ההגדרה שלך היא על דרך השלילה ( כל מה של X וכו' )

וזה משום שאת האמת לא מגלים בצורה "פוזיטיבית" אלא רק ע"י הפרכה

קרא את קרל פופר

השיטה המדעית מבוססת על דבר אחד מרכזי: יכולת ההפרכה

ה-"אמת" היא בסך הכל מה שניתן להפריכו - אך לא הופרך

מה שלא ניתן להפריכו (כלומר, שאינו בר-הפרכה) כמו "אלוהים" ושאר אגדות ופנטזיות --- אינו מדע

מה שניתן להפריכו -- הוא מדע

תורת הקוואנטים, תורת היחסות, תורת האבולוציה וכו' - כולם בנות הפרכה, אך לא הופרכו מעולם ולכן הן נחשבות ל-"אמת מדעית"

----

ולא הבנתי מה זה "זומבים בדרך למעבדה"? מה אתה רוצה תגיד לי? מה אתה מנסה בכלל להגיד?

אתה רוצה להאמין בסיפורי פיות ואגדות?

לבריאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כמו רוני - שניכם מסתכלים על המציאות מעיניים של אנשים אחרים - זו דעתי .

ואיך אתה בדיוק "מסתכל" על המציאות? אני מניח שבמחשב שאתה לא משתמש, וגם לא במיקרוגל או במכונית/אוטובוס

אני מניח שאתה גם לא אוכל שום דבר שיוצר באופן תעשייתי, כמו נגיד מיץ תפוזים, קולה או חטיפים

אני מניח גם שאתה לא נוטל תרופות, ושאם חס וחלילה יקרה לך משהו לא תגש לבית חולים

ואני מניח שאתה לא מקבל את העובדה שהנחתנו אדם על הירח, או שכרגע יש אסטרונאוטים בתחנת החלל הבינ"ל

אתה יודע איך מניח את כל זה? כי אתה מתכחש למציאות ולמדע אז מן הסתם, איך תוכל להתבסס על משהו מלבד ניחושים וחלומות?

אשמח לשמוע - במידה ואני טועה - על מה בכל זאת אתה מבסס את תפיסת המציאות שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיון מעניין [צפייה למטה ]

http://www.kikarhashabat.co.il/אירה-דרעי.html

שווה לשמוע את דברי פלוצקר לגבי הנתונים הסטיסטיים בקשר של עבודה [וגם לציין את מה שסברתי תמיד על עבודה בשחור בציבור החרדי -שנובע גם לא מאשמתם ]

בקיצר שווה צפייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, אתה חושב שעבודה בשחור עדיפה על פני חוסר עבודה?! תראה, אתה ממש לא מבין את עיקר הבעיה - העובדה שהם לא משלמים מיסים כמו אזרח טוב, ואפילו מקבלים מיסים. עבודה בשחור לא פותרת את הבעיה הזאת, והיא רק הופכת אותם לחצופים יותר. הרצחת וגם ירשת?

הם צריכים לפתוח קורס באוניברסיטה וללמד גם את שאר הציבור איך לדפוק את המדינה. הרי אין שני להם בתחום.

ואגב, לא אמרת (הפצרת, הבטחת, הודעת) שאתה עוזב את הדיון? וזה אפילו לא היה לפני הרבה זמן.

אני יכול להסיק מכך שיש לך ממש גרוע, שאתה לא עומד במילים שלך וההבטחות שלך הן בלי כיסוי, או שגם הפעם אני מסלף את דבריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שווה לשמוע את דברי פלוצקר לגבי הנתונים הסטיסטיים בקשר של עבודה

את מי מעניין מה אומר איזה פלוצר.

אני לא מוכן לשלם לחבורה של עלוקות כדי שקראו שוב ושוב את שר הטבעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להתעלם אפשר תמיד, אף פעם איני מכוון את דברי לאתאיסטים שליליים .

אז אני טיפה יותר אפרט שיהיה יותר מובן לציבור הקורא.

מי שרוצה יכול להכנס ללינק ולראות ולשמוע על עבודה חוקית של כמה אחוזים של עובדים ואיך זה עולה במהירות רבה בציבור זה, וגם על ביקרו בשכונות חרדיות שלא הפתיע אותו מבחינת נתונים סטיסטיים ,ועם זה ציין שיש גם עבודה בשחור שנובעת לא רק מאשמתם ואפשר לסדר את זה [ "להערכת גורמים בבנק ישראל. טמון בחרדים משקל כלכלי ענק". ] כך שהטענה שאינם רוצים לעבוד וכו'' נובעות מרשעות ואי היכרות של ציבור זה.

ובכלל כל הדיון שם מעניין על חרדים במכללות על הציבור חילוני חרדי וכו'..

לפני כמה זמן התפרסם דבריו [יש האזנה גם שם] ומדבר שם בקצרה יותר.

אני לא צריך אותו,זה דברי םשתמיד כתבתי מהסיבה שכל מי שמכיר את הציבור בעיניו שלו -יודע את זה .

. . . . .

. . . . .

לגבי הרב דסלר זצ"ל.

על פי הההלכה אסור לשקר בשום דבר הקשור לדברי תורה ,על כך מפורט בתלמוד על איסור לרב לומר דבר שאינו מכיר ויודע.

ביקורת זה אחד מאבני היסוד של היהדות , חז"ל לאורך הדורות עסקו בכך והראו שאפשר לשאול ולהקשות ללא חשש , מי שראה פעם בחיים שלו תלומד [גמרא ] יכול לראות שם את זה בבירור - וגם שם הגמרא אינה חוששת להודיע למסקנה שאין הכרעה לשאלה במצב של "תיקו" בלשון התלמוד.

אז הגמראה מראה כי חז"ל מעולם לא העזו לומר דבר שאינו אמיתי , הם הודו בכל דבר ,והציגו ביקורתיות חריפה.

על פי ההלכה מותר "לשנות מהאמת" אך ורק במקרה אחד בלבד: שלום בית, ושלום בין אדם לחברו. בציבור הכללי זה נקרא בשם "שקר לבן". כך לדוגמה, אם גבר אומר על אשתו דבר לא יפה, מותר לך להסתיר את הדבר או אפילו לשנות מהאמת, כדי שלא יווצר ריב. אהרון הכהן היה הולך לאנשים שונאים ואומר לכל אחד מהם שחבירו בעצם אוהב אותו, וכך הוא היה מקרב את היהודים ביחד ומשרה שלום. זה למעשה המקום היחיד בכל ההלכה כולה שמתיר "שקר לבן": למטרת שלום. מכאן מבינים שאסור לשקר לכל מטרה אחרת, ובודאי שלא בשביל לקרב רחוקים כל מי שיעבור על כל רקע דברי הרב דסלר יראה זאת -וזה דברים ידועים הרב לא בא לחדש שום דבר חדש.

הרי בתורה נאמר "וְיָדַעְתָּ הַיּוֹם וַהֲשֵׁבֹתָ אֶל לְבָבֶךָ כִּי יְהוָה הוּא הָאֱלֹהִים בַּשָּׁמַיִם מִמַּעַל וְעַל הָאָרֶץ מִתָּחַת אֵין עוֹד." - התורה דורשת ידיעה ולא אמונה עיוורת ושיקרית.

וגם התורה דורשת "מדבר שקר תרחק".

אז הרב דסלר בשום אופן לא היה מתיר לומר דברי שקר כדי להחזיר בתשובה [מה שמנגחי הדת הכנסו ], כוונתו הפשוטה היתה שהאמת באופן טבעי מקרבת לבורא , ואילו השקר מרחיק באופן טבעי מהבורא. ואכן כך רואים במציאות: השקר האבולוציוני מרחיק מהבורא [אל אף שאינו קשור ], ואילו המדע הפיזיקלי האמיתי מקרב את האדם לבורא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה דתיים מיידים אבנים ומרביצים לקהילת ההומואים?

הייתה הפגנה בחיפה לא מזמן של אנטי-גייז. מיותר לציין ש-95% מהם חבשו כיפה. כשהגיעה חבורה שכנראה אחד מחבריה היה הומו, והתעמתה עם המפגינים (מילולית ויחסית ברוגע, כלומר לא הראו תקיפות כלפי המפגינים) פרצה קטטה שהופרדה לאחר זמן קצר ע"י כוחות המשטרה שהיו במקום.

מה הבעיה של הדתיים עם ההומואים, כל עוד זה לא משפיע עליהם אישית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא כל הדתיים

יש שונאי הומואים שאינם דתיים .

אבל זה גם התשובה בשביל רוני שבא ומציג את הצדדים "הטובים" של הדתיים ,

אנשים הם אנשים - חלקם דתיים וחלקם לא חלקם טובים וחלקם לא ואין שום קשר בין דת לטוב ליבו של אדם ,

דת היא כמו כל דבר אחר שמשמש "כלי" בידיים של בן אדם , רוני משתמש בדתיותו להשפיל אנשים אחרים ולרומם את עצמו ואת רבניו, יש אנשים נניח כמו הרב פירר שמתמש בדת כדי לעזור לאנשים אחרים ויש דתיים אחרים שמוצאים להורג בשם הדת - זה לא אומר כלום על הדת - זה אומר משהו רק על הבן אדם שפועל , דרך אגב אני בטוח שרוני משתמש בדת שלו גם לדברים טובים כמו לתרום ולתת צדקה וכו' .( רק כאן בפורום הוא ככה - מנהל דיון מתוך תחושת צדק בלתי מתפשרת )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...