דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 184 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הסיבות שאני מכניס את זה הן כדלהלן :

אין דבר שהו מושלם ולכן גם הדת היא איננה מושלמת וכמובן כל השאר גם כן , אבל ההבדל שבתרד הזה ובשאר הזמן בעולם בכלל ולאנשים שחוזרים בתשובה בפרט הדת ניראת ומשווקת כמו מושלמת ולראיה כל השטויות שהטרולרוני מוכר כמו "למי שרוצה לדעת תהיה תשובה " וכל פעם שהיו מצביעים לו על פגם הוא היה טוען " אלו לא דתיים !" (אז גם אלו הוא יגיד שהם לא דתיים ולמרות שהם לומדים בכולל ואין יותר דתי מיזה , המצחיק שהוא אם יתבקש לסווג את הדתיים לפי דתיותם הוא בסוף יפחית את כולם מהמשוואה עד שישאר הוא עצמו לבד והוא עצמו יודע שהוא חוטא כך שיוצא שאין דבר כזה גם דתיים , לא חשוב התורה הכאותית וכו' , וזה הציטוט ברכאות בדברים שלי ממקודם )

לסיכום דת כמו כל דבר אחר היא אחד הפתרונות הלא מושלמים לבעיה קיומית של בן אדם ספיציפי כזה או אחר אבל לצערנו משמשת ככלי לחליבת כספים מציבור של תמימים וכמכשיר עינויים לאנשים אחרים וכמצג שוא לאנשים בורים ושוטים ,

ובהקשר להודעה "נהרגים באוהלה של תורה " זה בעקרבות הויכוח האחרון על למה הם לא מתגייסים כשנציג הדוסים הטרולרוני התחיל לפרשן פירשונים על למה הדוסים אינם צריכים להתגייס אז כאן יש טוויסט על הנושא כי הם כן ( חח ) נהרגים בכולל , פיזית , באמת ולא רק לשון לעג שהביטוי נהרגים באוהלה של תורה מציג מהפן החילוני ואילו מהפן הדתי היא מיצגת דבקות של לימוד .

אבל זר לא יבין וחבל שאני מבזבז את הדקויות של התובנה שלי על חיזירים וכו'

ובקיצור אתה עדיין כועס ולא מבין מה לעזאזל אתה עושה כאן ולמה אתה אמור להיות בכלל קיים, למה בכלל שמשהו יתקיים אם אין שום משמעות לשום דבר?

אני צודק, או שאתה תתחיל עם העקיצות הלא מצחיקות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובקיצור אתה עדיין כועס ולא מבין מה לעזאזל אתה עושה כאן ולמה אתה אמור להיות בכלל קיים, למה בכלל שמשהו יתקיים אם אין שום משמעות לשום דבר?

אני צודק, או שאתה תתחיל עם העקיצות הלא מצחיקות?

אני לא כועס

ואתה לא צודק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

באמת היה שקט תעשייתי בתרד תת האמונה , אז הינה , בית המשפט בצרפת קבע כי הכנסיה הסנטולוגית או נכון יותר הסנטולוגיה היא הונאה :

תקדים: בימ"ש בצרפת קבע שסיינטולוגיה זו הונאה

בית משפט בפריז הרשיע את הכנסייה ושישה מבכיריה בהוצאת כספים במרמה מחברי הכת. הם נדרשו לשלם קנס, אך הכת לא הוצאה אל מחוץ לחוק. בכירי הכנסייה הואשמו בעבר בעבירות שונות, אך זו הפעם הראשונה שהכת עצמה הואשמה בהונאה

הינה הקישור :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3796081,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון אני בהחלט מסכים איתך, העניין הוא שאני דווקא מצדד בהחלטת בית המשפט בצרפת אבל אני סבור שבמידה ובתי המשפט יעצרו שם ולא ישפטו על ידי אותם כלים גם את יתר הדתות והכתות אזי זאת צביעות לשמה במקרה הטוב ובמקרה הרע מדובר בדריסת רגל מפחידה של הדתות ה"ישנות" (ובעיקר של הנצרות וקצת היהדות) בבית המשפט של מדינה שאמורה לייצג לכאורה את הפרדת הדת מהמדינה.

אגב, זאת לא הפעם הראשונה- גם האיסור ללכת עם רעלות הוא סוג של התערבות בחופש הפולחן (אני אגב ממש לא נגד החוק).

לסיכום מה שאני אומר זה שלא מספיק להפריד את הדת מהמדינה, צריך לפעול לביעור הנגע.

וכן לפני שאתם מתנפלים, כל תורה אידיאולוגית שהיא שיקרית מיסודה (סביר להניח) וגורמת בפועל לאובדן חיי אדם או סבל (ראה ערך נשים בחברה החרדית ו/או ערבית) צריכה לדעתי להיות מחוץ לחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו בעיה להוציא דת אל מיחוץ לחוק מהסיבה הפשוטה שאתה תגזול מהבני אדם את הזכות הבסיסת שלהם , להיות מטומטמים .שלא לדבר שאתה תהיה צריך להגדיר מה זה דת ומהו טימטום פשוט ורגיל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן די טעות שהחילוניים לא ממש מבינים את היהודים הדתיים

אין באמת אפליה , יש הפרדה ומי שלא בתוכם לא מבין את ההבדל , יש נשים שהן הרבה יותר חזקות מהגברים שלהן , הן רק מתנהגות אחרת , אבל אם יש אפליה , אז זה בנושאי הדת , כל שאר חיי היום יום שלהם "מורדים" ולא מופלים , אבל אנחנו מדברים על הכת הסנטולוגית וקצת למען האמת מעניין אותי אם אנחנו נראה כאן נציג שלהם ( לך תדע אולי הוא יאיים וכו' - סתם הם מצחיקים ) הייתי בסניף שלהם בהרצליה , הם כאלו "נקיים" כאלו , ממש כמו , אתה רואה שהמוח שלהם לא שלהם , אין ממש מחשבה חופשית וכו' אפילו חשבתי להצטרף , אבל הכוסית לא עשתה לי עיניים - חחח .

מי שלא מכיר את הכת הזו מוזמן פשוט לבדוק בגוגל יש ימבה חומר ואפילו חומר של הכת הזו .

האמת היא איננה שונה בשום דבר מדת אחרת אלא תלוי איך אדם מגדיר דת , יש להם שיטות רבות למשוך פראיירים שישלמו הון תועפות על "שיעורים" שהעלות של השיעורים הולכת ועולה ככול שהנושאים הזויים יותר , עד שהם מגיעים כמובן ליצירת החיים ואז כמובן מופיע סיפור מצוץ מהאצבע על , טוב בקיצור הם טוענים חייזרים , אבל עד שאתה מגיע לפואנטה שהם מאמינים שחייזרים הביאו את החיים לכדור הארץ הם כבר רוששו את ראבק ערס .

זה פחות או יותר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו אז מה זה אומר ?

גם המוסלמים אומרים שבן אדם כתב את זה - מוחמד

ככה גם היהודים - משה

הנוצרים אומרים שאלו מספר אנשים - קרי השליחים ( + - )

ההודים בכלל טוענים שאף אחד לא כתב את זה זה רק הובא

מה זה אומר לגבי אמיתות ועוצמת הדבר ?

זה לא אומר כלום בתכלס .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו אז מה זה אומר ?

גם המוסלמים אומרים שבן אדם כתב את זה - מוחמד

ככה גם היהודים - משה

הנוצרים אומרים שאלו מספר אנשים - קרי השליחים ( + - )

ההודים בכלל טוענים שאף אחד לא כתב את זה זה רק הובא

מה זה אומר לגבי אמיתות ועוצמת הדבר ?

זה לא אומר כלום בתכלס .

+1

לדעתי מה שזה אומר שאנשים (רובם) לא צריכים הוכחה או הגיון כדי להאמין במשהו ולמישהו, אם זה נוח להם,הם צריכים את זה , או שאחרים מאמינים (כי הם רוצים להיות כמו כולם) אז גם הם מאמינים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי נותן להם ואיזה מעמד ?

שוב פעם , מרגע ש"האמת" היגיעה , לא כל כך חשוב מי הביא אותה , נהפוכו אפילו , ישו שהוא דמות חשובה היותר וחלק ממיבנה האלוהות של הנוצרים , דווקא הוא מנותק מהבאת ה"אמת" הדתית , שם לב , הנביאים קרי משה ומוחמד , אין להם מעמד במבנה האמונה , יש עוד הרבה נביאים וכל אדם יכול בזמן כזה או אחר להיות נביא .

אולי תפרט במקום זה למה אתה מתכוון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שלא מכיר את הכת הזו מוזמן פשוט לבדוק בגוגל יש ימבה חומר ואפילו חומר של הכת הזו .

האמת היא איננה שונה בשום דבר מדת אחרת אלא תלוי איך אדם מגדיר דת , יש להם שיטות רבות למשוך פראיירים שישלמו הון תועפות על "שיעורים" שהעלות של השיעורים הולכת ועולה ככול שהנושאים הזויים יותר , עד שהם מגיעים כמובן ליצירת החיים ואז כמובן מופיע סיפור מצוץ מהאצבע על , טוב בקיצור הם טוענים חייזרים , אבל עד שאתה מגיע לפואנטה שהם מאמינים שחייזרים הביאו את החיים לכדור הארץ הם כבר רוששו את ראבק ערס .

זה פחות או יותר .

אותי סתם מעניין אם בסוף הדרך הם מבינים כמה זה שטויות אבל לא רוצים לצאת פראיירים על כל הכסף שהם השקיעו ;D

וברור שאני לא חושב שאפשר להוציע דת מחוץ לחוק, אבל אני כן חושב שכדאי שהמדינה לא תממן לימודי דת כלשהם (ולא משנה לי איזה דת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...