מחפש מסך 24" + חוות דעת - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מסך 24" + חוות דעת

tr3x

Recommended Posts

היי לכולם,

אני רוכש בקרוב מחשב חדש ולכן אני מחפש מסך 24".

המטרות הם בעיקר גרפיקה,עריכת סרטים,סרטי באיכות גבוה ומשחקים.

אני יודע שבשביל הדרישות שלי עדיף לא להתפשר וללכת על 2408. אבל עקב כל הבלאגן סביבו אני מחפש אלטנטיבה אחרת וממש לא מזיז לי שזה פאנל TN.

המליצו לי על המסך הבא:

http://www.hye.co.il/catalog/product_details.aspx?catid=61&subcatid=103&prodid=424&keySearch=

ואני יכול להשיגו במחיר זול יותר ממחירו המינימלי בזאפ (הרבה הרבה יותר זול).

האם הוא כדאי?

לפי הבנתי יש לו נתונים מעט טובים יותר מלסמסונג T240.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למסך שציינת יש מכלול צבעים מורחב מה שלא מומלץ מאחר וקשה לו יהיה להוציא צבעים מדוייקים בעקבות זה.

אתה בכלל מבין מה המשמעות של צבעים מדוייקים ? אתה מבין שרוב הקונים בכלל לא עושים קליברצייה טובה ומראש מאבדים דיוק צבעים ? עניין ההמלצות לגבי מכלול הצבעים הוא טעות איומה. הוא נוגע אך ורק לאנשים מסויימים.

ד"א - תכבה את האור שנייה................................... הופה - ההשתנו הצבעים והניגודיות במסך שלך - כדאי שתעשה קליברצייה מחדש (הרי אתה תומך נלהב של דיוק צבעים).

*הכותב הוא בעל מסך EIZO עם הצבעים הכי מדוייקים שיש ולכן אין לו שום אינטרס לצאת נגד דיוק צבעים אלא לדבר בשיקול דעת אוביקטיבי בלבד ;) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בכלל מבין מה המשמעות של צבעים מדוייקים ? אתה מבין שרוב הקונים בכלל לא עושים קליברצייה טובה ומראש מאבדים דיוק צבעים ? עניין ההמלצות לגבי מכלול הצבעים הוא טעות איומה. הוא נוגע אך ורק לאנשים מסויימים.

ד"א - תכבה את האור שנייה................................... הופה - ההשתנו הצבעים והניגודיות במסך שלך - כדאי שתעשה קליברצייה מחדש (הרי אתה תומך נלהב של דיוק צבעים).

*הכותב הוא בעל מסך EIZO עם הצבעים הכי מדוייקים שיש ולכן אין לו שום אינטרס לצאת נגד דיוק צבעים אלא לדבר בשיקול דעת אוביקטיבי בלבד ;) .

ובמילים אחרות,לא מומלץ מסך בעל פאנל TN. אבל איזה כן סביר יחסית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא בדבריי אין שום קשר לסוג הפאנל.

TN הוא בסדר גמור, זה לא שהוא לא מומלץ - פשוט יש יותר טובים שלהם אין חסרונות מסויימים שיש ל TN (אבל יש מן הסתם חסרונות אחרים). מה שלא יהיה - אין פאנלים מסוג LCD שהם ללא חסרונות, זו טכנולוגייה בעייתית.

בכל מקרה - TN הוא הכי משתלם, כל השאר לא משתלמים בכלל. בשביל איכות צריך לשלם בימינו לצערינו הרב - מסך עם פאנל טוב עולה פי 2 ומעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו דווקא לא דוגמא ממש טובה. יש הבדל בין לסבול מהשוני בדיוק צבעים שנגרם בגלל הבדלי תאורה חיצוניים, לבין לסבול מרוויה מוגזמת (יחסית ל sRGB) של צבעי היסוד העיקריים והמשניים שמאפיינים מסך עם מכלול מורחב. קשה מאוד לכייל מסכים בעלי מכלול צבעים מורחב לעבודה ב sRGB, גם עם שימוש במכייל חומרתי, ואי אפשר ממש להפטר מרוויית היתר. לעומת זאת, אין שום בעיה לכייל מסך בעל מכלול רגיל לתנאי תאורה שונים, ולהכין presets או פרופילי ICC בהתאם.

לגבי רוב הקונים שלא מכיילים את המסך שלהם - רוב הקונים הם בכל מקרה לא עורכים גראפיים, והם דווקא יהנו יותר מצבעים רוויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוגמא באה להראות מגמה - והיא מראה אותה מצויין (אני חושב שבמשפטך האחרון חיזקת אותה).

המושג - "לסבול מרווית צבעים" הוא קצת מגוחך בלא מעט מקרים עקב כך שלרוב השואלים פה זה ממש לא סבל. אנשים פשוט ממליצים לגבי עובדה זו כחיסרון עד כדי כך שהמוצר לא מומלץ בלי להבין מה המשמעות של דיוק צבעים וכמובן טועים טעות חמורה בהמלצה שלהם.

זה בערך כמו מישהו שקונה מחשב מישרדי אך רוצה מחשב עם חלקים טובים ולא סוג ז' ואומרים לו שהE7200 לא מומלץ כי הוא יסבול מהמחסור בקאש ומהחוסר בליבות.

צבעים מדוייקים הם לאו דווקא יפים יותר - הם פשוט נכונים יותר, דבר שהוא קריטי למי שהעבודה שלו יוצאת בסוף לדפוס. מבחינת משתמש רגיל זה כבר סובייקטיבי. יש לא מעט אנשים שזה חשוב להם בלי שום קשר למה שהם עושים עם המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי ספציפית אך ורק על נקודת מבט של עריכה גראפית, חשבתי שהדוגמא שלך עסקה רק בהיבט הזה, אחרת אני לא רואה שום סיבה לכך ש doscape יאמר את הדברים האלה:

למסך שציינת יש מכלול צבעים מורחב מה שלא מומלץ מאחר וקשה לו יהיה להוציא צבעים מדוייקים בעקבות זה.

מלכתחילה. הייתי בטוח שההתייחסות שלך למשפט הזה גם היא הובאה באותו הקשר, אחרת מובן מאליו שאין צורך בכלל לדון בעניין.

אנשים פשוט ממליצים לגבי עובדה זו כחיסרון עד כדי כך שהמוצר לא מומלץ בלי להבין מה המשמעות של דיוק צבעים וכמובן טועים טעות חמורה בהמלצה שלהם.

אם מציגים עובדה זו כחיסרון לכל השימושים אז זו באמת מגמה בעייתית שיש לתקן (ואפילו דחוף), אבל לא שמתי לב שזה המצב.

בכל המקרים שראיתי בהם ממליצים למשתמש להתרחק ממסך בעל מכלול מורחב, זה כאשר המסך נרכש בין היתר לשימושים גראפיים (הרי זה כל הרעיון בלהביא את העובדה הזו כחסרון). אתה יכול לתת דוגמא שסותרת זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקבות דבריך אני רואה שלא הבנתי טוב את השימושים, אמנם צריך לחקור יותר על מה מדובר אבל בהחלט יש סיכוי שהוא מתעסק בפלט מקצועי.

(פשוט לפעמים אנשים שמתקנים את התמונות במצללמה הדיגיטלית שלהם אומרים עריכת תמונה בדרישות, במקרים כאלו גם כן לא צריך להציג מכלול צבעים רחב כחיסרון או לפחות כמשהו לא מומלץ).

בכל מקרה - אנשים מבינים לא כמו שצריך עניין של מכלול צבעים מורחב ואני רואה מדי פעם המלצות לא לעניין, או המלצות שלא מציינות ספציפית למה הוא לא מומלץ (כמו בתרד הזה) מה שיכול לבלבל קוראים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...