האם יש תוכנה שבודקת את תקינות הלוח אם והמעבד? - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש תוכנה שבודקת את תקינות הלוח אם והמעבד?

tgen

Recommended Posts

בת'כלס היא אמורה לבדוק רק את הזיכרונות, אבל מכיוון שהגישה לזיכרונות מתבצעת דרך לוח האם, היא גם בודקת "על הדרך" כאמור אספקטים מסויימים של לוח האם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תוכנה של שנקראת DIAGNOSTICS (למעשה אני לא יודע בדיוק מה השם שלה :) ) שהיא תוכנה פנימית שלהם שבודקת שורה ארוכה של פרוצדורות ברוב חלקי המחשב - בעיקר בלוח אם והמעבד.

היא לא תוכל לעלות על בעיות מוזרות לפעמים אבל תתן אינדיקצייה כללית לגבי תקינות.

מאיפה להוריד אין לי מושג - אבל זהו מידע בסיסי להתחיל ממנו, אני בטוח שכישורי חיפוש יעלו עליה.

הערה - התוכנה הזו בודקת תקינות ולא יציבות - שני דברים שונים לגמריי. אם פותח התרד התכוון ליציבות ולא תקינות - שיתקן את דבריו, אם לא - שהעונים יתקנו את דבריהם (MEMTEST לא בדיוק בודק לוח, אלא הזיכרון תלוי בכמה דברים שקשורים ללוח או בפלטפורמות מסויימות למעבד, אבל תקלות מסוג זה (שניתקלים בהם דרך MEMTEST) הן סופר נדירות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, התכוונתי לתקינות (כמו שכתבתי מההתחלה בכותרת)

והתוכנה של , לפי מה שראיתי, היא תוכנה שמובנית בתוך המערכות הפעלה שלהם

ולא ראיתי שאפשר להוריד אותם בנפרד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, קצת קשה לדבר על זה כי מדובר בתוכנה פנימית - משמע היא לא אמורה להגיע אלייך גם אם תשלם כסף, זה לפחות מה שאני יודע.

התוכנה היא בוודאות באה בניפרד ויכולה להיות מותקנת על סידי או על דיסקאון קי.

איך להשיג אותה היום (אם בכלל אפשר) אין לי מושג... אני יודע שזה לא כלכך עוזר - אבל אולי כישורי חיפוש יעלו עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה"תוכנה" של מגיעה בתוך הביוסים של מחשבי המותג שלה בה יחד עם עוד כלים בדומה ל memtest.

במחלק מהמחשיבם הניידים, כמו של למשל, יש גם תוכנות דומות שעובדות במערכת ההפעלה.

אני לא הייתי סומך ב100% על התוכנות האלו וממליץ להשתמש בתוכנות יותר כלליות של בדיקת מעמסים כמו prime 95 יחד עם memtest.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בן PRIME לתקינות ?

לוח אם זה הרבה דברים ויש תוכנות שבודקות את ההרבה דברים הללו, יציבות הן לא בודקות - בשביל זה צריך תוכנות כמו PRIME, אבל PRIME לא תעלה על בעייה בביוס או באפיק הUSB או בגישה להארדיסק או ב1001 האפיקים והפרוצודורות שפועלות על .

צריך להפריד בין תוכנות שבודקות תקינות (מה שלא יעלה על בעיות מוזרות, בעיות תאימות או בעיות יציבות) לבין תוכנות שבודקות יציבות (מה שלא יעלה על כל השאר).

למשל באייפוד יש אופצייה להריץ בדיקת תקינות עצמית שעוברת על כל חלקי האייפוד ומחזירה OK אם קיבלה את התשובות שניסתה לקבל, בדיקה כזו למשל לא תבטיח שהאייפוד לא יתקע אחרי 5 שעות עבודה רצופה.

*וד"א - למה רשמת תוכנה במרכאות כפולות ? מה שאני מדבר עליו הוא קובץ התקנה שיוצר דיסק בוט או דיסק און קי בוט. אולי לא הבנת על מה אני מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תוכנה שבודקת תקינות של הלוח אם והמעבד קוראים לה ביוס כל פעם שאתה מפעיל את המחשב היא מריצה לך בדיקה על כל המחשב כולל הכל ואם יש בעיה היא מצפצפת מספר צפצופים בקצב שונה שאחרי שאתה מסתכל בטבלא אתה רואה מה הבעיה שלך בדיוק

אם הבדיקה עוברת אתה שומע רק ציפצוף אחד בהדלקה

יותר מזה אני לא חושב שאתה צריך לבדוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח איזה מצחיק אתה

יש תוכנה שבודקת תקינות של הלוח אם והמעבד קוראים לה ביוס כל פעם שאתה מפעיל את המחשב היא מריצה לך בדיקה על כל המחשב כולל הכל ואם יש בעיה היא מצפצפת מספר צפצופים בקצב שונה שאחרי שאתה מסתכל בטבלא אתה רואה מה הבעיה שלך בדיוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם יש מעבד שנקרא 2, אבל למה להזכיר אותו ? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...