איך אפשר להגדיר מחיצת Home משותפת לשתי הפצות? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אפשר להגדיר מחיצת Home משותפת לשתי הפצות?

3d7

Recommended Posts

בתיקייה של Home, בנוסף לכל המסמכים האישיים של המשתמש, שמורים גם כל מיני הגדרות של תוכנות. אם כך, אז איך אפשר לשתף מחיצת Home, כך שהיא תהיה משותפת לשתי הפצות (או יותר) שבשתיהן יש אותו שם משתמש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בד"כ אין בעיה של תאימות של התוכנות אם הן מגרסאות תואמות. התוכנות ברוב ההפצות הן אותו דבר.

אם אתה חושש תגבה את קבצי ההגדרות (עצה טובה בלי קשר).

יתכן ותצטרך להתאים אם את הUID והGID של המשתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגדרות של התוכנות עשויות להיות זהות, אבל יתכן שאני ארצה להגדיר תוכנה מסויימת בצורה שונה בכל אחת מההפצות. למשל, אני יכול להתקין בהפצה אחת פיירפוקס 3.0 ובהפצה השנייה את הגירסה הכי חדשה של פיירפוקס, או להגדיר בהפצה אחת תיקייה מסויימת עבור localhost ובהפצה השנייה תיקייה אחרת. אני לא ממש רואה איך זה מסתדר, ותוהה אם האפשרות היחידה היא פשוט להתקין כל הפצה על מחיצה בודדת (כולל הHome).

לגבי השורה האחרונה, התחלת לדבר איתי סינית עם הUID והGID.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון, תיקיית Home בLinux שקולה לתיקיית My Settings and Docoments בWindows. אני רוצה, בעצם, לשתף רק את המסמכים ולא את ההגדרות.

יש, אולי, אפשרות לשים את ההגדרות במחיצת הRoot ואת המסמכים המשותפים במחיצת Home שתהיה משותפת לשתי ההפצות (ככה עשיתי בWindows עם וVista)? בנוסף לכך, זה יהיה נחמד אם double-click על האייקון של Home יפתח לי את מחיצת Home עם המסמכים המשותפים לשתי ההפצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה הגדרות שונות לכל הפצה, אז תצטרך גם ספריית בית שונה.

אבל אין שום בעיה ליצור עוד ספריה בתוך ספריית HOME ולהגדיר אותה משותפת לשתי ההפצות שלך.

ואפשר גם ליצור אותה בכל מקום אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, מה שאני רוצה זה שלכל הפצה תהיה תיקיית Home משלה שתהיה במחיצת הRoot של ההפצה. אבל, המסמכים של הUser (אני) יהיו במחיצת Home שתהיה מחיצה נפרדת וגדולה שמשותפת לשתי ההפצות. עכשיו, בכל הפצה יש על הדסקטופ אייקון Home. אני רוצה שלחיצה על האייקון הזה, בכל אחת משתי ההפצות, תפתח את תיקיית הHome המשותפת הנמצאת במחיצת Home, ואם אני ארצה לגשת להגדרות של תוכנות (או כל דבר אחר שהוא לא מסמכים פרטיים), אז אני אצטרך לחפש את תיקיית הHome הפרטית (לא משותפת) של הUser שנמצאת במחיצת Root של אותה הפצה. יש אפשרות לעשות את זה? אם כן, אז איך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה מתקין אל תגדיר מחיצה נפרדת לHOME.

בסיום ההתקנה תיצור בספריית הבית שלך או עדיף בתוך שולחן העבודה ספריה ריקה

תגדיר בקובץ fstab שהמחיצה שבא אתה מאחסן את הקבצים האלה תעוגן אוטומטית לספריה הריקה שפתחת בשולחן העבודה.

תבצע את זה עבור כל התקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה נמצא הקובץ fstab, מה בדיוק אני צריך להגדיר בו, ואיך?

אם הבנתי נכון, אז האייקון Home או Computer בשולחן העבודה יפתח לי את תיקיית Home הפרטית של אותה הפצה שנמצאת במחיצת Root, והתיקייה שאני אשים על שולחן העבודה תפתח לי את מחיצת Home או תיקייה מסויימת במחיצת Home (עדיף לפתוח את המחיצה עצמה). הדבר דומה להגדרה של תיקייה מסויימת בWindows כמחיצה וירטואלית (התיקייה מופיעה במחשב שלי כמחיצה). זה לא בדיוק מה שהתכוונתי לעשות, אבל יכול להיות שזה פתרון עדיף. יש אפשרות להגדיר עבור אותה תיקייה שנמצאת על השולחן עבודה אייקון ייחודי? אם כן, אז איך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה גם אייקון? אז צריך לעשות עיגון נפרד וקיצור דרך

הינה קח הסברים כלליים

קודם כל איזו מחיצה אתה רוצה לעגון, לצורך ההסבר נניח /dev/sdc1 ונניח שמערכת הקבצים שלה היא ext3

נתחיל מזה שניצור נקודת עגינה בספריה MEDIA

sudo mkdir /media/sdc1

עכשיו נגבה את FSTAB ונפתח אותו לעריכה

cp /etc/fstab /etc/fstab.old
sudo nano /etc/fstab

השלב הבא זה הוספת שורה לעיגון המחיצה, תוסיף בסוף הקובץ את השורה (עם השינויים הדרושים)

/dev/sdc1 /media/sdc1 ext3 auto 0 2

שמור את הקובץ וצא ממנו

עכשיו נבצע עיגון למחיצה ונראה אם רשמת בסדר

sudo mount -a

אם אין שגיאות אפשר להמשיך

נעבור לשולחן עבודה ונלחץ עכבר ימין-> צור משגר חדש

היעד של המשגר זה הספריה שעגנת בה את המחיצה (או תת ספריה בתוך המחיצה)

ומכאן אני מאמין שתוכל להמשיך בלי בעיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...