עם מה הייתם ממליצים להמיר RAW? - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עם מה הייתם ממליצים להמיר RAW?

psychuil

Recommended Posts

פוטושופ זו תוכנה לעיבוד תמונה, כלומר מידע שהוא בפורמט (או LAB).

תוכנות המרה של RAW אלו תוכנות שמקבלות מידע מסוג אחר והופכות אותו לתמונות בפורמט / LAB.

ה- DXO הזו נפלאה, וניתן להשתמש בה באינטגרציה מלאה לפוטושופ כתחליף ל- ACR (שהיא כמה דרגות מעליו).

תנסה, לא תצטער...

הסרת הרעש שלהם נפלאה, יש קצת בעיות במקומות אחרים, אבל עדיין הכי טוב מלבד Nikon NX שאני ראיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כשאני פותח פוטו שופ אני יכול לערוך שם את התמונה איך שאני רוצה, כאילו זה קובץ DNG אחרי הכל..

יש לי תמונה שצילמתי היום, והיא יצאה לי נורא רועשת ואיני מבין מדוע, ISO 200, 1\30 f5.6

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש פה בעיה באופן הפיתוח ב RAW. התמונה פשוט לא בפוקוס. אין פריט אחד בתמונה שהוא מפוקס. אם הפוקוס היה אוטומטי אז הוא פספס בגדול. יכול להיות שבמהירות נמוכה כזו של 1/30 שניה, המריחה היא השפעה של רעד מהמצלמה או שהאובייקט זז.

אני לא מכיר את תוכנת DXO אבל ב ISO 200 אני לא חושב שאתה נזקק להסרת רעשים בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה היא דעתך על DXO?

לא יצא לי לנסות אותה.

הורדתי את התוכנה שאמרת,היא נראת פשוטה וידידותית, בידיוק מה שמתאים לי :xyxthumbs:

האמת שידידותיות למשתמש היא לא התכונה החזקה שלה (ודיווחתי להם כבר על כמה באגים בנושא הזה). מה שכן, התוצאות מצויינות, ואני מעדיף להשתמש ולעודד תוכנות חינמיות כשאפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסתכלתי על הקבצים, ומה שיש שם זה צילום מטושטש מאוד, בתת חשיפה ותחת אור חלש. כל הפרמטרים האלה גורמים לרעש להיות בולט יותר, כולל נושא החדות. כשאין פרטים, העין מסתכלת על מה שנשאר, ומה שנשאר זה הרעש. להשוואה, ככה נראה צילום עם ה-K200D ב-ISO 200 כשהחשיפה נכונה, כמות האור סבירה והנושא חד ומפורט. אתה חושב שיש שם בעיית רעש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע, כי זה ממש מוזר, הנתונים הטכניים היו בסדר גמור, האובייקט(האיש) היה עומד, היד שלי הייתה יציבה..אני לא מבין למה זה יצא ככה :nixweiss:

יחסית יש לי די הרבה רועשות,השאלה אם זה בגלל היד שלי או משהו אחר..:\

עכשיו בדקתי את האלבום האחרון שלי, התמונות יוצאות (הרבה מהן) מרוחות עם רעש, ודווקא השתמשתי שוב,בנתונים שהם בסדר. אולי אני צריך מהירות תריס יותר מהירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך מרוחות אז אתה בהחלט צריך מהירות תריס גבוהה יותר, אבל מעבר לכך כדאי לך ללמוד להחזיק נכון את המצלמה וללחוץ בצורה הדרגתית ועדינה על כפתור הצילום. אלה דברים שכדאי להתאמן עליהם בנפרד (ועם מייצב כבוי כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני אכבה את המייצב ואשתדל לצלם את הדברים עם תריס מהיר יותר.

אל תכבה את המייצב כשאתה יוצא לצלם. תכבה אותו רק כשאתה מתאמן על יציבות.

יש לך איזה ברושור להחזקה נכונה?כי עכשיו אני מחזיק כמו שכתוב בסיפרון. יד אחת בצד יד אחת על העדשה

תצמיד מרפקים לגוף, ונסה להחזיק את העדשה כשכף היד תומכת בה מלמטה ולא מחזיקה אותה מלמעלה. במהירויות מאוד איטיות תעצור את הנשימה בזמן הצילום, ותקפיד ללחוץ על כפתור הצילום בצורה הכי הדרגתית ועדינה שאתה יכול. תתייחס ללחיצה על הכפתור כאילו שאתה סוחט הדק בירי ספורטיבי.

אם אתה מצלם אנשים תזזיתיים, תעלה במהירות. אם אין מספיק אור, תעלה ב-ISO. קצת רעש לא הרג אף אחד. אם אין לך בעיה עם המראה של צילום בפלאש, זאת האפשרות הקלה ביותר, אבל אני באופן אישי לא אוהב את התוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני פותח פוטו שופ אני יכול לערוך שם את התמונה איך שאני רוצה, כאילו זה קובץ DNG אחרי הכל..

יש לי תמונה שצילמתי היום, והיא יצאה לי נורא רועשת ואיני מבין מדוע, ISO 200, 1\30 f5.6

שוב,

כשאתה פותח קובץ DNG עם פוטושופ מה שנפתח לך זה מודול ACR. המודול הזה מעביר מידע מתצורת RAW ל- עם פרמטרים שנקבעים על ידך. את תמונת ה- אתה עורך לטעמך בפוטושופ.

DXO מקביל בשרשרת הזו ל- ACR. רק שהוא בכמה דרגות עדיף עליו (וגם על Raw Thrapee). תוכל להמשיך באותה שיטת עבודה, פתח את ה- DBG ב- DXO ומשם אחרי הפיתוח המשך עריכה בפוטושופ.

Raw Therapee היא מעולה, במיוחד ביחס לתוכנה חינמית. יש בעיה לטעמי בכיוון שהפרוייקט תפס. בעבר המפתח בעיקר התעסק בליצור ממיר שנותן איכות תמונה והשקיע באלגוריתמים. נראה שבכיוון הזה ישנה התעייפות וההתמקדות היא בממשק. בגלל העומס על המפתח (שהוסיף מעט עזרה) כבר נוצר פער מול המתחרים וכיום ACR מפיק תוצאות שהן טובות יותר בתחום ה- Demosaicing והסרת הרעש של Raw Therapee מעולם לא הייתה נקודה חזקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך אפשרות להדגים את היתרונות המדוברים? לצורך זה אתה מוזמן להשתמש בקובץ ה-RAW הזה. הוא צולם בניקון D200 ב-ISO גבוה ומהווה בעיני בנצ'מרק טוב להסרת רעש. גם קובץ ה-RAW של ה-GX100 שמקושר כאן, יכול להוות מדד טוב להסרת רעש, במיוחד מול הקובץ המקביל של ה-F31 שמופיע באותה השוואה. בשני המקרים לא תהיה בעיה להשיג מהצלמים שצילמו את התמונות האלה הסכמה לשימוש בהן במאמר בנושא המרת RAW והסרת רעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...