צריך עזרה בנושא פירוטכניקה "מקצועית" - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בנושא פירוטכניקה "מקצועית"

HoT-DoG

Recommended Posts

שלום חברים!

במסגרת אירוע שאני מפיק, יש לי צורך באיזושהי אטרקציה פירוטכנית,

כמובן שמדובר על משהו ברמה המקצועית, לא נפץ שמדליקים עם גפרור ובורחים,

אלא זיקוקים, עם הצתה חשמלית, אלחוטית או חוטית לא מאד קריטי.

בקיצור, יצא לי לראות במספר אירועים את הזיקוקים האלה שמניחים על מעין טריגרים כאלה,

ושבלחיצה על שלט הוא מפעיל אותם והם פשוט נותנים ג'ט של ניצוצות כלפי מעלה לדקה או קצת פחות.

עם כל הכבוד,

שייגדל לי דקל על היד, אני אשלם לבנאדם 700 שקל על פאקינג שישה זיקוקים של דקה.

חיפשתי ולא מצאתי הסברים ומקורות לתפעול העניין,

מה שאני ראיתי מאירועים וממקומות שונים, מדובר על קופאת חיווט קטנה, שלפי הבנתי המעגל ומערכת השלט רחוק, פועלת ע"י מערכת של אזעקת :kopfpatsch:

אני מעוניין כמובן בהרכבה עצמית, שום תירוץ בעולם לא יעצור ממני לבנות את הדבר הבנאלי לחלוטין הזה.

וכמובן מי שיכול להפנות אותי גם לחנויות שמוכרות את הזיקוקים עצמם.

חיפשתי בגוגל ולא מצאתי תשובות,

כמובן שאת כל עניין הרשיון וההיתרים נשאיר בצד כרגע...

מראש לחסוך תגובות כמו, זה פורום מחשבים ובלה בלה בלה,

אני חבר בפורום הזה כבר 6 שנים, ואני לא שואל פה סתם.

אז תודה רבה מראש לכל מי שיכול לעזור!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור חבלן במיל' - אל תתעסק עם חומרים נפיצים אם אין לך את הידע המקצועי לכך - חבל מאוד שתגרום לך או לסובביך נזק בגלל 700 שח או כל סכום אחר

וכן למרות שכתבת לא להתייחס לנושא אישורים היתרים להלן התייחסות (זה לא שאני קשה הבנה - זה פשוט שאני יודע שכדאי לך לדעת את הדברים):

מבחינה חוקית אתה צריך רשיון ליזום זיקוקין (זה מדבר על רב הזיקוקין) - אין לך רשיון הסתבכת עם החוק

אתה צריך היתר מהרשות המקומית כדי להפעיל זיקוקיון כאלה - לא קיבלת היתר הסתבכת עם החוק

בכל הנושאים החוקיים אמור מפעיל הזיקוקין להתעסק - לא סידר רשלנות מקצועית שלו והחבות המשפטית תחול עליו

בקיצור - הבנת - אני מנסה להניע אותך מלעשות משהו שבפוטנציה אולי יחסוך לך כמה שקלים - ובאותה מידה יכול להכניס אותך לקלבוש.

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה(להימנע).

ודרף אגב, שרשמת:

התכוונת למשהו כזה?

treeman.jpg

אם כן אז לא הבנתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד,

הערבים מאוד אוהבים לפוצץ זיקוקים בחגים שלהם. לפני מעט יותר משנה (בתקופה שעבדתי במיון) הגיע אלי בחור צעיר שלא שם לב שהפתיל בזיקוק קצר מדי (אחד מיני רבים, ד"א). בקיצור, חצי אצבע הלכה וכמה חתכים מגעילים באצבעות השכנות. אחרי מספר זריקות, קיצוץ של קצות העצם המרוסקת והרבה תפרים, הוא שואל אותי "דוקטור, האצבע תגדל בחזרה, נכון?". אז קודם כל, התעסקות עם זיקוקים באופן פירטי כנראה קשור לבעיות קוגניציה אחרות, אתה בחור אינטילגנט, אז בוודאי שלא תעשה שטויות כאלו. בנוסף, בשביל שיצמח לך דקל על היד, אתה קודם כל צריך יד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודי - אני חושב שהבנאדם התכוון שכשיצמח לו דקל על היד הוא ישלם 700 שקל על 6 זיקוקים של דקה

(במילים אחרות, הוא מנסה להגיד שככל הנראה לא ישתלו לו דקל על היד אף פעם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא ימכור לך שום דבר ללא היתר מכירה, היתר אחסנה או היתר הפעלה (רישיון), תשכח מזה.

מדובר על חומר נפץ (חנ"ה) לכל דבר (BLACK POWDER), וכאמור, ללא ידע מתאים זה יכול בקלות להוריד לך אצבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בונא אנשים, אתם ממש קשים,

ומודי, אתה אחד המצחיקים אחי, באמת

כנראה שלא הבנתם על מה אני מדבר ונוצרה פה סוגייה על לא דבר בכפה.

מכירים את ה"זיקוקים" האלה שקונים בדודלי?

אלה שאתה כזה מחזיק, ועושים ניצוצות ואתה מבסוט?

אני מדבר על כאלה, רק שמניחים על הרצפה והם מודלקים עם הצתה חשמלית

נסו להתעלם מהילד השמנמן ומההוואי המשעשע בתמונה.

pyro2.JPG

ולכל המטיפים,

עברתי את הגיל של לשחק עם נפצים ולפוצץ לעצמי את היד כי זה מצחיק

הדבר הזה מיועד לפרנסה שלי,

וואללה, אני לא אשלם על זה 700 שקל גם שאני אהפוך למה שמודי הראה בתמונה.

אני מנמנמנמניאק אם כל זיקוק כזה עולה יותר מ20 שקל.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחח עלק "רב הזיקוקין" חחחח על כל דבר בישראל יש "רב" למה מה קרה שאני ילך לאיזה רב פלצן שהמציא לעצמו עבודה כזאת עם זה בשביל חוקיות אז אולי באמת צריך אבל עם אני ירצה להכין אפילו פצצה אני יכין בלי לשאול אף אחד עלק "רב הזיקוקין" :lol: :lol: :lol: סליחה על הספאם אבל זה הצחיק אותי מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג מי עושה את זה אני יודע שהם פועלים באולם האירועים "הינומה" בחיפה שם ראיתי את זה.

זה סך הכל קופסא לבנה קטנה עם לד אדום שמוחובר אליה הזיקוק ומתי שהמפעיל רוצה הוא פשוט לוחץ על השלט ששולט בכמה קופסאות כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר שלי עבר קורס להפעלת זיקוקים וקיבל רישיון (הוא לא עוסק בזה כיום כלל), זה לא אמור להיות סיפור מאוד מסובך או יקר. ברגע שאתה עם רישיון, אתה גם יכול להוסיף את הפעלת הזיקוקים לביטוח העסק שלך, הן מבחינת כיסוי פגיעות עצמיות שלך והן צד ג'. תחשוב מה יקרה אם איזה ילד יכווה (אפילו באופן קל ביותר) מזיקוק שקנית והפעלת באופן פיראטי, זה עלול לגמור אותך.

והחמור שפוצץ לעצמו את היד היה בן 25, מתברר שאין גבול גיל לטמטום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...